Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 05 Nov 2018, 05:16

White Mamba wrote:Izjednacise jbt :blue:
Dal je realno da je logo saintsa ljiljan ? :D


Simbol grada, i Pelikani imaju ljiljan u kosarci na svom grbu.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58204
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Milutinov Tata » 05 Nov 2018, 06:00

Luizijana je nekada bila francuska kolonija, a to je znacilo i ljiljani kao simbol. I ovde u Kanadi, na zastavi Kvebeka su ljiljani, kao i u grbu Montreala.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29683
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 05 Nov 2018, 08:15

Ovo kolo je inace otklonilo bas dosta dilema.

Mislim da je sada poprilicno jasno da ce Patsi, Kanzas, Nju Orleans i Ramsi imati bye week u plej-ofu.

-Cardzersi su me iznenadili protiv Sijetla, rastavili su ih na proste cinioce, a mogla je biti puno veca razlika, objektivno su za 20 poena bili bolji sinoc. Sa Cardzersima treba uvek biti oprezan, ali oni sada gostuju u Ouklendu, pa docekuju Denver i Arizonu, tri bas lagana meca i sasvim je moguce da odu na 9-2 i rese vec tada pitanje plej-ofa. U svakom slucaju, ako ne kiksnu u naredna tri kola, to je to.

-Pitsburg dobio bitan mec u Baltimoru, mada Stilersi imaju ubedljivo najtezi raspored do kraja, pa treba pricekati. Inace mislim da je dosta izvesno da ce ova divizija dati dva ucesnika plej-ofa, pitanje je samo ko ce od "velike trojke" da izvisi. Sinsinati ako uspe da iznenadi kuci Nju Orleans sledece sedmice, rekao bih da cak imaju najvise sansi da uzmu diviziju. Baltimore do kraja sme maksimalno jos jednom da kiksne ako zeli u doigravanje, eventualno dva puta uz dosta srece. A i taj jedan kiks ne sme biti u LA protiv Cardzersa.

-Majami i dalje ima sanse da uhvati voz, sve zavisi od njih. Naredna 4 kola moraju dobiti minimalno dva meca, a kada bi uzeli tri, stavili bi se u bas dobru situaciju. Ipak raspored im je takav da je 1/3 ipak najrealnije. Gostuju sada u Grin Beju, pa onda u Indianapolisu, da bi potom igrali dve kuci, prvo sa Bafalom, pa onda sa Patsima. Problem je sto iza toga idu u Minesotu, uglavnom ako iz tih 5 meceva izadju sa 3/2 i 8/6 skorom, imaju zicer. Bice tesko, ali od njih zavisi.

-Mislim da je Hjuston sinoc u Denveru resio diviziju. Oni sada gostuju u Vasingtonu, mec bez pritiska jer posle toga igraju tri vezane kuci: Tenesi, Klivlend i Indianapolis. Imaju posle Dzetse na strani i Jagse kuci, tako da ne vidim kako nece zavrsiti sa minimalno 10 pobeda. Sa druge strane, mislim da nema trika da bilo ko od ostatka divizije dohvati 10 pobeda, a verovatno ni 9.

-Vasington je kompromitovao situaciju porazom juce, mada meni se cini da ova divizija nece izbeci odluku u poslednjem kolu kada budu igrali Vasington-Filadelfija. Mislim da Redskinsi cak imaju za nijansu i laksi raspored od Iglsa, ali to je u pedalj razlika. Dalas recimo ima dosta lagana poslednja tri kola i ukoliko bi recimo sa 6-7 izasli nakon 13 meceva i dobrim divizijskim skorom, mozda bi nesto napravili.

-I pored trenutne situacije na severu NFCa, ja bih se i dalje kladio na Pekerse. Mirise mi da ce pasti odluka u Cikagu kada oni budu gostovali. Minesota ima paklen raspored i Pekersima ce za 2 sedmice u Minesoti biti "do or die" mec gde mislim da ce Vikinzi da kiksnu, ali da sacekamo. Nije nemoguce da ova divizija ima i WC tim, ali zaista sumnjam, previse je izjednacena.

-Karolina je trenutno plej-of ekipa, sjajan skor, dobra igra, ali ni njima raspored bas nije lagan, tako da videcemo. Atlanta se vratila u igru, mada mislim da ce za par sedmica Atlanta-Baltimore u medjusobnom duelu da odluce ko ispada iz trke u svojoj konferenciji. Ni jedna ni druga ekipa tu nece imati luksuz da izgube.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58204
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 05 Nov 2018, 09:41

Sta si ti gledao ako mislis da su cargersi rastavili sijetl sinoc. Bili su bolji taman za taj jedan TD. Uz dve ogromne greske sudija na stetu Sijetla. I na kraju je Moore ispustio loptu za potencijalno izjednacenje.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1543
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 05 Nov 2018, 09:50

Ne zezaj, par lopti niz teren da su prošle a bilo je blizu, lagani TDovi, u driveovima gde posle nisu poen uzeli. Pa suđenje u prvom poluvremenu vama na ruku, dva čista PI nisu svirali, pogotovo onaj jedan gde Rivers popizdeo. Sijetl pripretio nije sem u onom driveu kad je Baldvin uhvatio strasan pas. Rastavili vas.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58204
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 05 Nov 2018, 10:00

Pit Bull wrote:Ne zezaj, par lopti niz teren da su prošle a bilo je blizu, lagani TDovi, u driveovima gde posle nisu poen uzeli. Pa suđenje u prvom poluvremenu vama na ruku, dva čista PI nisu svirali, pogotovo onaj jedan gde Rivers popizdeo. Sijetl pripretio nije sem u onom driveu kad je Baldvin uhvatio strasan pas. Rastavili vas.

Jedan defanzivni PI su nam oprostili i to u drugom pol.

To.je bilo duboko na.njihovoj polovoni. Nama su svirali.nepostojeci OPI kada smo usli u red.zonu i vratili nas nazad na kik od 51 jarde koji smo omasili. A njima ptiznali potpuno neregularan TD Vilijamsa.

A to da.su prosli neki pasovi.jbg bas. Nisu bile ispustene lopte nego dobre reakcoje Flauersa i Tomsona. Pa i Wilson je omasio.na trecem daunu potpuno samog Brauna za veliku jardazu.

Pa.cargersi celo.drugo pol nisu postigli ofanzivne poene. I.onda.kazes da su nas razvalili.

Bili su bolji taman za taj jedan TD.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1543
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 05 Nov 2018, 10:08

U prvom vas razvalili, trebalo biti dosta vise. Ona sekvenca u trecoj kad niko nista nije mogao oni bili dosta blizi. I FG su vam poklonili na kraju 1/2 svojim promasajem.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58204
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 05 Nov 2018, 10:15

U prvom trebalo biti dosta vise? Pa u prvom su skoro svaki napad pretvorili u poene,a nama sudije na 12-7 ukrale ciste poene i sansu za TD. I kojim promasajem su nam poklonili FG? :question:
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1543
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 05 Nov 2018, 10:26

Mislim da su se u AFC iskristalisala 4 tima koja sigurno idu u playoff. Chiefs, Patriots, Texans i Chargers. Ne verujem da bilo ko od njih može da ispusti playoff, ali Chargersi uvek mogu da me neprijatno iznenade. Moj utisak je da su Steelersi najbolja ekipa u AFC North, samo zato što imaju najboljeg QB a i odbrana im deluje bolje nego što je to bio slučaj na početku sezone. Po meni, šesti tim će biti ili Bengalsi ili Ravensi. Ne vidim veliki kvalitet kod bilo kog od ova dva tima ali ostatak AFC je dovoljno loš da će se verovatno jedan od ova dva tima ušunjati u playoff.

Što se tiče NFC-a, Rams, Saints i Panthers su tri tima koja očekujem u playoffu. Iz NFC (L)East mislim da će u playoff iči samo jedan tim i to Eaglesi. Mislim da je Wentz počeo da igra dobro u poslednja 2-3 meča i to bi moglo da bude presudno. Jedina divizija gde stvarno nemam pojma šta će se dešavati je NFC North. Tu bukvalno bilo koji od ovih timova može da bude prvi. Ne bi me iznenadilo da tim bude prvi sa 8-8 ili 9-7. Ako malo srede OL, Vikingsi su mi favorit, ali nisam oduševljen kako igraju. Bearsi, po meni, imaju bolji skor nego što igraju. Kad god igraju sa kvalitetnim timovima Trubisky se raspada, ali imaju lak raspored. Do kraja igraju dva puta sa Lionsima, imaju 49ers-e i Giantse, pa bi moglo da se desi da udju u playoff.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 05 Nov 2018, 14:30

Ozbiljno sam poceo da sumnjam u zajednicku buducnost WIlsona I Kerola.

Jednostavno Kerolu ne treba QB koji ce da mu odnosi sestinu svih plata. Njemu treba neki mladi QB, koji se ne boji da trci, koji ne cuva noge I koji moze pristojno da baca.

Kerol zamislja igru onako kako smo igrali protiv Detroita a tada je Wilson bacio citavih 17 puta. Protiv Oklanda mislim 23.

I ti sada treba da platis igraca 35mil da bi bacao 20 puta po utakmici ako se sve odvija po planu glavnog trenera? :question:

Mi igramo konstantno R-R-P akcije I to je jako tesko igrati kada popases kazne u nekom od pva dva drajva. Kada bi igrali tj kada igramo "cistu" tekmu prilicno smo zajebana ekipa. Cim krenu da lete zute zastavice u napadu gotovi smo. Mi smo juce trcali na drugom za 24 jarde. nerealno. I koji ce tebi qrac onda QB od 35 miliona ako trcis na drugom daunu za 24 jarde?

I cisto da se zna, ako treba da biram izmedju Kerola I Wilsona uvek biram Kerola.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1543
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 07 Nov 2018, 17:19

Dez pregovara sa Saintsima. Bice preozbiljni ako ga potpisu.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 07 Nov 2018, 17:23

To bi bas brutalan potpis bio. I ovako im je napad najbolji u ligi, pa jos Dez... :D


Sta mislite da li ce finale NFCa biti Saintsi-Ramsi ili ce neko da ih pomrsi konce u divizijskoj rundi plej-ofa?
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58204
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 07 Nov 2018, 17:31

Klasicno bacanje para.
User avatar
John Doe
 
Posts: 12591
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 07 Nov 2018, 17:40

Ne slazem se da je bacanje para ako je to komponenta potrebna za titulu. Licno ne cenim Deza previse kao hvataca, ni kao licnost, ni kao blokera, ali implementirati ga u ovaj napad ce znaciti mnogo vise prostora za Tomasa pre svega. I Dez je takodje medju najboljima na jump balls gde se hvatacu daje 50-50, sto sigurno moze biti od koristi. Sigurno ne vredi hrpu para ali ako mogu da ga priuste (na ovu sezonu), zasto da ne.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 07 Nov 2018, 17:43

Evo Rapoport rekao da ga potpisuju.

Sto se tice NO, oni ako ispadnu, ispasce zbog odbrane...
Last edited by John Doe on 07 Nov 2018, 17:44, edited 1 time in total.
User avatar
John Doe
 
Posts: 12591
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests