Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 28 Feb 2018, 00:04

15 jardi je kazna koja postoji u koledz pravilima, po kojima se inace igra i u Srbiji. To je glupost jer mozes takticki da zloupotrebljavas. Kad god je pas za big gain a ti opali hvataca, bolje 15 jardi nego 50. Sve sto mentoli treba da urade jeste da ne siluju to pravilo i ne sude ga i kad treba i kad ne treba. A preteruju sa sviranjem istog. Ono cime bi trebalo da se pozabave jeste vracanje procesa hvatanja na staro, odnosno da izbace "prezivljavanje" tla. Poceli su da donose glupa pravila koja ubijaju igru.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 28 Feb 2018, 19:33

Jetsi otpustili Mo Wilkersona.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1544
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 01 Mar 2018, 21:23

CLE ponudio prvog pika zainteresovanim.
NYG drugog.

Ostin zavrsio karijeru u Ramsima.
Ili trejd ili ce ga otpustiti.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13372
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 01 Mar 2018, 21:57

Ocekivano za Ostina. Ne verujem da ce iko zeleti da trejduje za njega, jednostavno ne mislis da je neko spreman da mu daje platu od 12-13 miliona za ono sto je do sada prikazao u NFL ali verujem da ce kao FA probuditi dosta interesa. Bivsi osmi pik drafta, imao je neke bljestave trenutke, postoji mnogo WR needy timova koji bi mu pruzili sansu sa team friendly ugovorom.

Inace mnogo timova cisti prostor za Kazinsa, Jetsi i Minesota koja je spremna da se odrekne i Kinuma, Bredforda i Bridzvotera. Klivilend takodje figurira kao ozbiljna opcija, uglavnom interes je ogroman tako da Kazins ce po svemu sudeci da zabode ogroman ugovor koji ce za koju godinu vrv postati omca oko vrata ali moze neka od gorepomenuta 3 tima da odvede do brzog uspeha. Jetse i Klivilend do PO, a Minesotu do SB.

Da,zaboravio sam i Denver koji takodje priprema prostor za Kazinsa i vrv ce otpustiti sva 3 QB sa rostera.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 02 Mar 2018, 11:25

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13372
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 02 Mar 2018, 15:08

Jedina tri tima koji su ozbiljno zagrizli za Cousinsa su Vikinzi, Jetsi i Broncosi. Brownsi su zainteresovani, ali Cousins ne želi u Brownse, a lično mislim da ni GM Brownsa Dorsey ne želi taj tip QB za Cleveland. Oni će draftovati QB kao prvog pika, potpisati nekog veterana koji će da bude starter prvih 7-8 mečeva, možda i celu sezonu, dok ne razviju prvog pika. Uradiće isto što su prošle godine pokušali da urade Bearsi sa tandemom Glennon-Trubisky.Ova priča da su spremni da trejduju prvi pik je smešna i to je šarena laža. Navijači bi im srušili stadion. U poslednje 4 godine su propustili da draftuju Carra, Garoppola, Wentza, Watsona, Mahomesa... Ako ne draftuju QB kao prvog pika, onda zavise od drugih timova i drugi im biraju QB za budućnost. Ovako, oni imaju pravo prvog izbora i mogu da odluče koji QB najviše odgovara stilu igre koji oni žele da igraju, igračima koje imaju....
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Peki » 02 Mar 2018, 23:14

Ramsi trejdali Roberta Quinna u dolphinse. Mogli bi on i Cameron Wake biti jebacki pass rush duo
User avatar
Peki
 
Posts: 973
Joined: 28 Jul 2013, 20:16

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 03 Mar 2018, 09:11

Peki wrote:Ramsi trejdali Roberta Quinna u dolphinse. Mogli bi on i Cameron Wake biti jebacki pass rush duo


Gotivim Kvina, ali sa prelaskom na 3-4 se izgubio, nije to njegova pozicija. I plata mu je bila ogromna, tako da se secom njega i Ostina otvara prostor za 2 velika prioriteta ove ofsezone - Lamarkus Dzojner (mnogo bitan sejfti i za mene prioritet broj 1) i Watkins za koga smo dali pik druge runde i odlicnog CB tako da bi bilo glupo ne produziti ga. Nije bio narocito produktivan ali bih se drzao njega jos neko vreme, mislim da moze da probije plus odvlaci paznju odbrane i ostavlja prostor za ostale hvatace. A ne mislim da moze da dobije neki monster ugovor.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 03 Mar 2018, 09:26

@Felipao

Ramsi su jedini tim u NFL koji je mislio da je Goff sigurniji pik i veći talenat od Wentza. U jednom trenutku Brownsi moraju da rizikuju i draftuju QB sa prvim pikom. Ništa ne garantuje ni da će Barkley biti vrhunski igrač, pa ni Garrett. Za sada Garrett deluje jako dobro ali njegova glavna mana su povrede i to je došlo do izražaja već u prvoj sezoni. Takodje, dobrog RB možeš da draftuješ kasnijim rundama. Bell -2 runda, Kamara, Hunt, David Johnson - 3 runda, Howard - 5 runda. Ja mislim da za Brownse nije pametno da potroše top 5 pik na RB, je imaju mnogo drugih rupa u timu. Timovi koji su draftovali RB u top 10 u poslednje vreme su uglavnom imali formirane timove. Brownsi imaju 5 drugih pozicija koje su im veći prioritet od RB (QB, LT, CB, FS, WR).

Što se tiče Watkinsa, mislim da je pitanje da li ćete ga produžiti. Ako bude tražio novac kao WR1, nema šanse da će ga Ramsi potpisati. Mislim da je trejd Quinna i katovanje Austina otvaranja prostora za Donalda. On će sigurno tražiti da bude najplaćeniji defanzivac u NFL, a to je oko 19-20 miliona.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 03 Mar 2018, 10:44

Za Sammy Watkins-a kad je dolazio u NFL se pricalo do ce redefinisati poziciju WR.
Bas je bio dobar.
Ali povrede, jbg.

Quinn je bolji u 4-3.
Sto znaci da Ramsi sigurno uzimaju OLB i ILB na draftu.
OLB je jedan od najbitnijih segmenata njegove odbrane.
Mislim da ce Ramsi uzeti Hubbard-a ako im se ukaze prilika.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13372
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 03 Mar 2018, 11:13

Ne slazemo se za Klivilend al dobro, to je vec stvar licnih preferencija, da ne idem u analize da se i dobar qb moze naci van top10, ili da su svi WR birani u prvoj rundi u zadnje 3 godine ispali bust, tako da to ne mora mnogo da znaci. Licno bih uvek birao sa prvim pikom sigurnog prospekta koji moze da podigne nivo moje igre nego poziciju koja mi je deficitarna po svaku cenu.
Sto se tice Donalda, on ima jos jednu godinu ruki ugovora i jos 3 godine fransiz taga, tako da ce on biti medju ovnovima jos dugo vremena. Naravno, voleo bih da zavrsimo sa tim ugovorom sto pre ali mislim da nemamo dovoljno prostora da to uradimo ove godine, osim ukoliko ne katujemo Barona.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 03 Mar 2018, 18:25

Felipao wrote:Ne slazemo se za Klivilend al dobro, to je vec stvar licnih preferencija, da ne idem u analize da se i dobar qb moze naci van top10, ili da su svi WR birani u prvoj rundi u zadnje 3 godine ispali bust, tako da to ne mora mnogo da znaci. Licno bih uvek birao sa prvim pikom sigurnog prospekta koji moze da podigne nivo moje igre nego poziciju koja mi je deficitarna po svaku cenu.
Sto se tice Donalda, on ima jos jednu godinu ruki ugovora i jos 3 godine fransiz taga, tako da ce on biti medju ovnovima jos dugo vremena. Naravno, voleo bih da zavrsimo sa tim ugovorom sto pre ali mislim da nemamo dovoljno prostora da to uradimo ove godine, osim ukoliko ne katujemo Barona.


Pitanje je da li će Donald želeti da igra sa franchise tag-om. Prošle godine je imao holdout od 2 meča. Ove godine bi mogao da ga produži ako ga ne plate.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 04 Mar 2018, 02:20

To je istina. Taj fransiz tag se pokazao lose kad su odnosi igrac - klub u pitanju, i retko se nakon njega pronasao dugorocan dogovor.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 04 Mar 2018, 22:18

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13372
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby ExEr » 05 Mar 2018, 23:30


Mora da te isprovociram malo :biggrin:
mali of...Kako si ti uopste, Srpski tradicionalista, nacionalista, dosao u priliku da pocnes da pratis (i razumes se) u amerikanski fuZbal, tvorevinu mrskoga zapada :biggrin:

ps ja volim da gledam i ragbi, i muskiji je, nema tu kaciga kuraca palaca, nego sirova snaga i cepaj, ne prekida se akcija posle sekunde...All blacks haka rule :laugh:
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7235
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 43 guests