Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby gogo23 » 11 Feb 2018, 17:47

Nemam ja ništa protiv Džimija lično, dabobda ih potrošio u sreći, zdravlju, veselju, prskao Krugom i spermom po gomili sponzoruša na jahti u plavoj karipskoj laguni, ili kako god je njemu volja.

Imam protiv sistema, šta god ti napisao "u odbranu" neodbranjivog, koji na ovaj način vrednuje.

Meni je to njegovo umeće totalno nedokazana priča, ako ste vi zadovoljni i sigurni nakon 5 tekmi, ja nisam jer je za mene apsolutni početnik i valjda smem to da napišem. Isto bi važilo za bilo kog drugog nfl John Doa :biggrin:

On je realno ruki a daje mu se skoro pa max ugovor, to je ono što mi smeta. U onom NBA "cirkusu" bar tako nešto ne može da se desi (koliko god nisu uporedivi sportovi i značaj i uticaj pojedinca na tim)

Na stranu što takođe mislim da niko ni u jednom američkom sportu ne treba da bude plaćen više od 20 miliona $, ako se dobro sećam Šefterovog tvita Džimi će za I godinu dobiti malo preko 42mil. što je tek malo manje od 1/4 projektovanog capa, toliko ne zaslužuju ni Brejdi, Rodžers, Big Ben a kamoli nedokazani početnici.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 11 Feb 2018, 18:11

Steamroller91 wrote:Belicik je verovatno bio besan iz nemoci, jer ima rezervnog QB koji je hot prospekt al ne mozes da zamenis Toma tek tako, dok mu taj QB na kraju sezone postaje FA. Imas opciju da rizikujes i cekas kraj sezone, gde bi Jimmy svakako potpisao za neki drugi klub, svestan svojih mogucnosti i situacije u NEP. Ovako je odradjen trejd koji eto nisi bas zeleo ali daj sta das jbg...

Pa cekaj, bez obzira što bi postao slobodan, mogli bi da ga produze? Zasto nisu?
@gogo
Kao navijaca CZ, znas da pare nisu problem. Za "rukija" kao sto je on, ja opet ponavljam dao bi ogromne pare jer nije toliki rizik.
User avatar
John Doe
 
Posts: 12606
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Steamroller91 » 11 Feb 2018, 18:19

Zato sto bi se pojavio neko sa jacom ponudom od NEP jer je mnogim ekipima potreban QB, a NE se ne isplati preplacivati rezervnog QB.
Avangarda classic FPL Champion - 2022/2023
Avangarda Head to Head FPL Champion - 2022/2023
User avatar
Steamroller91
 
Posts: 5147
Joined: 02 Dec 2013, 20:23

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 11 Feb 2018, 18:31

Pa to bas i nije tacno. O tome koliko je Dzimi "loš" i rezerva govore i Brejdijevi saigrači koji su po odlasku Dzimija pricali, iza kulisa, o tome kako je Tom odjednom postao srećan, tj da se bio usrao da mu Dzi ne otme mesto startnog qb-a. A ako se jedan Brejdi ukenjao od Dzimija, ja sam izuzetno srecan i trejdom i platom.
User avatar
John Doe
 
Posts: 12606
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 11 Feb 2018, 18:56

John Doe wrote:
Steamroller91 wrote:Belicik je verovatno bio besan iz nemoci, jer ima rezervnog QB koji je hot prospekt al ne mozes da zamenis Toma tek tako, dok mu taj QB na kraju sezone postaje FA. Imas opciju da rizikujes i cekas kraj sezone, gde bi Jimmy svakako potpisao za neki drugi klub, svestan svojih mogucnosti i situacije u NEP. Ovako je odradjen trejd koji eto nisi bas zeleo ali daj sta das jbg...

Pa cekaj, bez obzira što bi postao slobodan, mogli bi da ga produze? Zasto nisu?
@gogo
Kao navijaca CZ, znas da pare nisu problem. Za "rukija" kao sto je on, ja opet ponavljam dao bi ogromne pare jer nije toliki rizik.


Nije postojala ni teoretska šansa da ga produže jer jer Garoppolo hteo da igra. Mogli su da ga taguju, ali to opet povlači za sobom da bi primao ogroman novac. Exclusive tag je prosek 5 najvećih plata QB u ligi u aprilu te godine. Jimmy bi onda kao rezerva imao veću platu od Brady-ja. To takodje nije izvodljivo jer bi Brady tražio veći ugovor. Postojala su samo dva načina da se ovo reši: 1. Trejd Garoppola, 2. Trejd Brady-ja. Nije postojala treća mogućnost. Problem je što bi navijači verovatno srušili stadion da su trejdovali Brady-ja. Ova situacija se desila 1992 u 49ERS-ima. Od 1988 se pričalo da žele da trejduju Joe Montanu i konačno su ga trejdovali 1992 u Chiefse. Pola San Franciska je navijalo za Chiefse u prvom duelu Chiefsa i 49ERS-a te godine. Sve dok 1994 Steve Young nije osvojio super bowl, navijači su ga mrzeli iako je bio MVP 1992 i 1994.

Jedino što je neobično u ovoj priči o Garoppolu je to da je Belichick mogao da dobije mnogo više za Garoppola nego što je dobio. Brownsi su bili spremni da daju pik 2 i 3 runde za McCarrona. Sigurno bi dobio pik 1 runde, možda i 1 i 3 runde za Garoppola od Brownsa. Kao da je hteo da ga trejduje tamo gde je mislio da će biti uspešan.

Na kraju, Jimmy Garoppolo je jako talentovan QB koji bi bio prva runda drafta samo da je bio sa nekog poznatijeg univeziteta. Nije rookie, pokazao je da može da igra dobro. Odigrao je odlično ovih 5 mečeva za 49ERS-e. Pustite statistike. Po statistikama je Alex Smith top 5 QB 2017 i Sam Bradford 2016. 49ERS-i nemaju preterano dobru OL, nemaju vrhunske RB, TE, a WR su zbirka prosečnih i ispodprosečnih. Napad im je i pored toga bio odličan kad je Jimmy počeo da igra. Treba imati u vidu i da je prešao iz sistema Patriotsa u Shanahanov sistem gde je rečnik totalno drugačiji i napadački koncepti su drugačiji. Kao da je morao da nauči osnove novog jezika za 2-3 nedelje, i ipak je bio dobar. Kad je Matt Ryan mogao da postane MVP kod Shanahana, za nekoliko godina može i Jimmy.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby gogo23 » 11 Feb 2018, 19:07

JD, tvoje je pravo da budeš u takvom raspoloženju, ja nisam zadovoljan u kom pravcu ide (pre)plać(iv)anje igrača. I opet nema to nikakve veze sa Džimijem, ako Kazinsu daju tih 150 isto ću da kenjam

Prvi (i jedini x do sada, pre ovog slučaja) sam reagovao i bunio se javno (ovde) kada su Fleki dali suludih 120/6... ali on je pre toga bar osvojio SB...

Ti ugovori su na kraju krajeva stvar igrača, njihovog sindikata i vlasnika timova, ako je ovako kako je svima njima dobro i nama bi trebalo da bude.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 11 Feb 2018, 19:19

mmarko28 wrote:Jedino što je neobično u ovoj priči o Garoppolu je to da je Belichick mogao da dobije mnogo više za Garoppola nego što je dobio. Brownsi su bili spremni da daju pik 2 i 3 runde za McCarrona. Sigurno bi dobio pik 1 runde, možda i 1 i 3 runde za Garoppola od Brownsa. Kao da je hteo da ga trejduje tamo gde je mislio da će biti uspešan.


Belicik izuzetno ceni Dzimija. I opet nekoliko prica iza kulisa od kojih je jedna da je sastanak Krafta i Belicika, oko toga ko da bude trejdovan on ili GOAT, trajao mnogo duze nego sto se ocekivalo jer je Belicik bio sumljicav oko toga kako ce Tomica igrati sa toliko godina. Inace, Belicik je odlican prijatelj Majka Sanahana, oca Kajlice. I prica oko toga ide da SF nije ni razmisljao o Dzimiju, nego da je Belicik izabrao bas Kajla za njegovog trenera jer, opet ponavljam, izuzetno ceni Garopola, a i Sanahana mladjeg. I da jos jednom pomenem, ovde se ne govori o rezervi Desona Kizijera, nego o coveku koji je GOAT i koji NEP-u donosi ogromne pare, te je normalno da ce trejdovati manje poznatog. Uz to ide i ova prica oko Montane...

@gogo

Shvatio sam sta hoces da kazes, ono sto ja govorim je da ce vec ovo leto biti bar 5 igraca koji ce imati vise od Garopola. A da ne pricam u narednih nekoliko koliko ce Dzimi ostati. Zato kazem da je dobar potez. Ja u taj deo ne ulazim oko enormnih plata. Jedino sto sam siguran sam da ce SF, uz nekoliko dobrih poteza ovog leta, doci od kante za napucavanje do PO.
User avatar
John Doe
 
Posts: 12606
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby belpH #77 » 11 Feb 2018, 20:09

samo kad se setim koje je pare Hjuston dao Osvajleru, ovo za Garopola dodje kao sitnica...
- dum spiro spero -
User avatar
belpH #77
 
Posts: 3881
Joined: 08 Jun 2011, 22:55

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 11 Feb 2018, 21:38

▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58248
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Golden Warrior » 12 Feb 2018, 00:46

mmarko28 wrote:Staffford smeće??? Čovek je jedan od 5 najboljih QB u ligi poslednje 3 godine.


Jeste ali za fantasy.

Riboglavi kreten je upropastio karijeru jednog od najboljih WR svih vremena, koji je doduse takodje bio poprilicno jaje. Da je medju 5 QB ne bi svake prestupne godine ulazio u PO a pobeda u jednom takvom mecu je tek misaona imenica...

@gogo

Odakle to da su 49 moji? :biggrin:

Realno odrao ih je zbog tih 5 pobeda u nizu ali koja im je bila alternativa? Odlican potez, mozda rizican ali moze da im napravi pravi zaokret ako G nastavi da kida...
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Američki fudbal - NFL

Postby gogo23 » 12 Feb 2018, 01:52

Golden Warrior wrote:Odakle to da su 49 moji? :biggrin:

Realno odrao ih je zbog tih 5 pobeda u nizu ali koja im je bila alternativa? Odlican potez, mozda rizican ali moze da im napravi pravi zaokret ako G nastavi da kida...

Di znam otkud, goldenCi se valjda za koju godinu sele iz Ouklanda-preko zaliva i mosta u SF, tamo-amo, pederska posla i ostale uzročno-posledične veze...

Danas čuh glas Peđe sa 3k i SK i setih se kako me čitavu deceniju a možda i duže držao u zabludi.

Zahvaljujući njegovom specifičnom glasu i izgovoru bio sam uveren da se najpoznatiji sudija zove Etko Huli (kao neki Rajsov drug izLaponac) i svih tih godina-decenija sam mislio, obobe kako glupo ime.

Sve dok jednog dana na netu ne videh njegovo pravo ime, Ed Hochuli.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 12 Feb 2018, 09:42

Golden Warrior wrote:Riboglavi kreten je upropastio karijeru jednog od najboljih WR svih vremena, koji je doduse takodje bio poprilicno jaje. Da je medju 5 QB ne bi svake prestupne godine ulazio u PO a pobeda u jednom takvom mecu je tek misaona imenica...


A da nije svake prestupne godine u PO zato sto je zadnji put RB Lionsa imao 100 jardi trcanjem 2013- e godine ili to sto zadnje 2 godine nisu presli ni 80 jardi ? Pri cemu nemaju pristup komplementarnih RB, vec uvek workhorse-a. Ili zato sto im je ubedljivo najbolji hvatac Marvin Jones koji je u Bengalsima bio treci hvatac i pri cemu vrv ubedljivo najbolji hvatac koga Staford ima od penzije Megatrona. Mozda je uspeh to sto su svake godine blizu PO sa ovakvim katastrofalnim rosterima iako su u diviziji sa Grin Bejom koji je faktor vec 20 godina i Minesotom koja je ponovo faktor u zadnjih 5.
Staford u Jaguarima bi bila SB ekipa.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby belpH #77 » 12 Feb 2018, 10:49

Felipao wrote:
Golden Warrior wrote:Riboglavi kreten je upropastio karijeru jednog od najboljih WR svih vremena, koji je doduse takodje bio poprilicno jaje. Da je medju 5 QB ne bi svake prestupne godine ulazio u PO a pobeda u jednom takvom mecu je tek misaona imenica...


A da nije svake prestupne godine u PO zato sto je zadnji put RB Lionsa imao 100 jardi trcanjem 2013- e godine ili to sto zadnje 2 godine nisu presli ni 80 jardi ? Pri cemu nemaju pristup komplementarnih RB, vec uvek workhorse-a. Ili zato sto im je ubedljivo najbolji hvatac Marvin Jones koji je u Bengalsima bio treci hvatac i pri cemu vrv ubedljivo najbolji hvatac koga Staford ima od penzije Megatrona. Mozda je uspeh to sto su svake godine blizu PO sa ovakvim katastrofalnim rosterima iako su u diviziji sa Grin Bejom koji je faktor vec 20 godina i Minesotom koja je ponovo faktor u zadnjih 5.
Staford u Jaguarima bi bila SB ekipa.


potpis od reci do reci! Detroit ima ocajnu ekipu...sad su malo stegli odbranu koja je najvise skripala dok je Megatron bio tu, ali zato sad skripi napad...oni od Beri Sandersa nemaju nesto sto lici na rb-a...a Filip je napisao da je poslednji put jedan rb Detroita imao 100y na utakmici jos davne 2013e god...Staford je top qb...samo sto nema sa kim da igra...
- dum spiro spero -
User avatar
belpH #77
 
Posts: 3881
Joined: 08 Jun 2011, 22:55

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Golden Warrior » 12 Feb 2018, 12:37

Pa ako krenemo tako pola ekipa je supljo ko Svajcarski sir.

Sta je konkretno imao Wilson? Curi na sve strane pa je redovan ucesnik PO, i ove godine umalo da uhvati isti bez odbrane, bez trcanja, sa supljom ofaznivnom linijom i gde mu je najbolji hvatac Baldwin.

NE England dolazi do super bowla bez ikakve igre trcanjem , prosecnom odbranom itd...

Ako je za 9 sezona uhvatio koliko 2-3 wild card weekenda? Nije nikoga pobedio poserem se u ja u
takvog top 5 QB.

Klasicna kiksara Romo levela, igra dobro ali kad god je gusto nadje nacin da baci INT...
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 12 Feb 2018, 14:14

Brate, Wilson je imao elitnu odbranu, i prvi put kad je ostao bez iste je ostao i bez PO. Plus NFC West je bio raspad prethodne 2 sezone. Nece Wilson videti PO sledecih 5 godina. Trcanje su takodje imali do odlaska Linca, znaci do pre 2 godine.
New England ima vrhunsko trcanje, vrv najbolja OL ako se uhvati prosek zadnjih 10-15 godina, samo sto oni imaju onaj pristup sa vise komplemetarnih RB pa niko ne odskace, al recimo Blant je imao vrhunsku sezonu prosle godine. Hvatacki korpus - Amendola je bio prvi i ubedljivo najbolji WR u Ramsima, u NEP je 5 hvatac na rosteru (sad se setili da ga hajpuju posle polufinala). Cooks je bio WR1 u Nju Orleansu, ovde je WR2. Hogan je bio WR1/WR2 u Bilsima, u NEP je WR3. Imas Edelmana koji je medju najboljim hvatacima u ligi. Plus Gronk i ranije Ernandez kao 2 najjaca TE u modernom fudbalu. Pa jbg, ako to nije bolji hvatacki korpus od jebenog Marvina i Tejta i skracenog TE Ebrona, onda do k moga. Plus odbrana NEP je takodje kad se uhvati visesezonski prosek jedna od boljih u ligi.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 40 guests