Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 24 Jan 2022, 16:44

Ne treba Rodgers da pomaže odbrani i spec.timovima, nego trener. On je taj koji treba da radi game management i playcalling. Kako je uopšte Rodgers mogao da pomogne? Da igra gunnera u spec.timu? Da blokira lika koji oduva long snappera u krilo punteru? Da prebroji igrače spec.tima da ih izadje 11 na teren a ne 10?

Obzirom da je igrao na -17 stepeni, Rodgers je odigrao sasvim solidan meč. Nije pravio greške, nije forsirao. Tako i treba da se igra u tim uslovima. Mečeve po toj hladnoći timovi dobijaju trčanjem, spec.timovima, odbranom. Rodgers je imao jednu grešku, pas u double coverage Adamsu na kraju meča.

Packersi nisu imali dva startna OT, inače oba igrača su Pro Bowl nivo. Pola sezone igraju bez RT, a celu sezonu bez startnog LT. I to se jako malo primećivalo sve do meča sa 49ers-ima, zato što Rodgers čini da se to ne primeti toliko. Pri tome, njegov glupi trener nijednom ne ostavlja TE da pomogne u blokiranju Bose, Armsteada i ostalih pass rushera koje imaju 49ers. Jer nema pojma o tome kako uopšte pass protection funkcioniše. To za njega rade pomoćnici.

Ako znaš da imaš loš specijalni tim, onda ga valjda unaprediš. Selektiraš igrače koji mogu da igraju bolje, radiš na tome u toku sezone. LaFleur je pokazao koliko nema pojma na spec.timu u poslednje 2 godine. Prošle godine je izgubio od Tampe i glavni razlog je bila katastrofalna igra spec.tima. Tampa je počinjala napade sa 37 jardi, a Packersi sa 23 jarda. I nakon toga on ništa nije uradio da to popravi. Zašto? Zato što on nije trener. On je preplaćeni ofanzivni koordinator koji se šlepa na kvalitet Rodgersa isto kao što se šlepao i McCarthy.

LaFleur nema nikakvo znanje o tome kako da unapredi spec.tim, šta odbrana treba ili ne treba da igra u kojim situacijama. Nema pojma o coverage-u i frontovima DL. Zato i ne može da popravi probleme koji se jave jer ne zna zašto ti problemi nastaju. A, ako ne može da popravi probleme, onda on nije trener.

Organizacija Packersa je od 1992 do 2021 imala dva QB za koje se lagano može reći da su u top 10 QB svih vremena - Rodgers i Favre. Za to vreme su osvojili samo 2 Super Bowla. To je sramota cele organizacije Packersa.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Golden Warrior » 24 Jan 2022, 17:19

Pa mogao bi da odradi svoj deo posla, da pokrene malo napad, obezbedi bolju poziciju na terenu, razigra neke opcije koje su u single coveragu umesto sto ceo mec gleda samo ka Adamsu.

Ili da barem uradi sto i ovde toliko ismevani Garpolo i na 10-10 istopi vreme i postigne FG umesto sto im je onako predao loptu nazad.

Ja ne znam sta da ocekuje QB koji stremi da bude GOAT? Imao je loptu i neresen rezultat na par minuta do kraja.
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 24 Jan 2022, 18:43

Dajte procene za finala, batalite raspravu o GOAT ARodu :biggrin:
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13372
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 24 Jan 2022, 19:47

Procena je da se čeka injury report sa treninga u petak :D
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46966
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Malkovic » 24 Jan 2022, 19:52

По мом мишљењу, једино је Мафија са "ове" стране могла зауставити Поглавице, а с "друге" стране Бакси. Како их више нема, све осим рутинирања до тепсије би ми било изненађење. Јагањци су јагањци, Фортинајнерси имају добру одбрану али крш напад који се не може распуцавати против Махомса, док су Бенгале зелене. Да је проплог викемда било иоле реда и поретка у нападу Титана, били би одувани до краја треће четвртине.
Данас пламсаш само од крви најбољих
што су мачу дали своја тела справна;
блештећи у духу и у чистој вољи,
божанствена света земљо Православна
User avatar
Malkovic
 
Posts: 4287
Joined: 20 Feb 2020, 13:46
Location: Šabačka Pocerina

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Baxter Stockman » 24 Jan 2022, 19:57

Kvota na KC je 1.30 koliko videh, toliko je bila i protiv Pitsburga.

Baš ozbiljni favoriti su u tom meču.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34253
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 24 Jan 2022, 20:05

Burou je pre samo mesec dana Čifsima smestio 450 jardi i 4 TD, još je Metju upitan.

Ključ će biti u Džonsu, koliko može da poremeti poket, mada Burou dobro baca i iz trka.

Sa druge strane najbolji pasrašer Bengalsa je takođe načet i veoma lako možemo da imamo sličnu utakmice na 60ak poena.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46966
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 24 Jan 2022, 22:01



:laugh: :laugh: :laugh:
User avatar
John Doe
 
Posts: 12606
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 24 Jan 2022, 23:10

Nek namesti neko glasanje ko osvaja SB, pa da vidimo u koga veruju forumasi.

Sto se tice finala konferencije

Rams - SF
Ovo ce biti prvi put da se finale konferencije igra na istom stadionu. U potencijalnom SB ogromna prednost (poput one koju je imala Tampa prosle godine) a u finalu konferencije - pitanje. U poslednjem kolu regularnog dela stadion se crveneo od navijaca SF koji su preplavili Sofi, i vrv smo bili prvi domaci tim u istoriji koji je morao da radi silent snap count kuci. Sad smo ogranicili kupovinu karata na stanovnike Los Andjeles regiona ali postoji mnogo tih sajtova koji preprodaju karte tako da videcemo u nedelju.
Sledeca bitna stvar je stanje sa povredama. Srecom, niko se nije ozledio protiv Tampe, ali za Vitvorta i Repa se jos ne zna status. Vitvort ima vise nego pristojnu zamenu, dok Rep-a menja igrac koji radi bolji posao od njega. Od ranije povredjenih trebalo bi da se vrate mnogo bitni Earnest Jones, prilicno bitan Jones Day, komplementarni Darel Henderson i nas startni CB3 - Rokel (mada pitanje dal ce se vratiti medju startere).
Sa druge strane Trent Vilijams ce biti veliki nedostatak za SF, Dibo mislim da danas ima dodatna ispitivanja, i to je veoma bitno jer im je covek pola napada.
Dalje, recept SF je jasan, i vec sam pominjao ranije da nam ne odgovaraju heavy run ekipe. Zelece da zadrzavaju loptu sto duze, da cede dugacke drajvove od 7,8 minuta, umaraju nasu odbranu, svoju drze svezom za zavrsnicu i da smanje broj poseda Stafordu. To je njihov recept za pobedu. Ipak, morali bismo ovaj put da sklopimo bolji gejmplan nego inace jer vec je postalo prozirno sta ce da urade i ko im je slaba karika. Meni je neverovatno da nama Dzimi Dzi vec xy utakmica baca samo kroz sredinu brze slentove na Diba i Kitla i mi i dalje igramo cover 2 protiv QB koji ne moze da baci deep pas na sajdlajn. Moramo da budemo agresivniji u situaciji kad smo toliko kvalitetniji. Pomoglo bi izuzetno ako povedemo, samo Sanahan je pametan i nece napustiti trcanje ni kad gubi. Sa druge strane nas napad igra protiv jos jedne ekipe koja je kvalitetna u boxu i trcanje ce biti tesko uspostaviti ali mislim da bi bilo izuzetno bitno. Koristiti malo i Jet sweep koji nam ide ali ga retko koristimo. U pas igri jos jaci pas rush od Tampinog, OL ce morati da bude na nivou. Ovaj tim SF je dosta podcenjen, da im je QB malo bolji mnogo drugacije bi ih javnost gledala. Ali ovo je u principu isti onaj tim koji je igrao SB pre 2 godine, i mogu biti izuzetno opasni i kladionice sa 3.5 hendikepom to i pokazuju. Naravno i navijacki i realno dacu prednost nama - Ramsi

KC - Bengals
KC nestvaran napad, imaju mismec na svakom delu terena i niko jos nije uspeo da ih zaustavi, samo uspori. Dobro, kad ti ne igra cela OL kao u SB je neka druga prica ali kad su zdravi, stvarno im je pretesko parirati. Ono sto je dobro za Bengalse i protivnika u SB - iako imaju dosta plejmejkera u odbrani (po meni najbitniji Matje) odbrana ni približno na nivou kao napad. Cak kad pogledamo statse : po broju primljenih jardi su u društvu Jetsa, Texansa, Lionsa, 6a najgora ekipa u ligi. 21 po broju primljenih jardi trcanjem, 27i pasom. Chase im je u prvom mecu stavio skoro 300 jardi hvatanjem. Mislim da imaju najlosiju odbranu od preostalih ekipa. Sa druge strane mislim da ce Bengalse kostati ocajna OL - prednost Chiefs
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Old school » 25 Jan 2022, 12:56

Što se mene tiče posle ispadanja GB sve jedno mi je, a baš sam imao velika očekivanja.
Neka budu Remsi.
Ako može nova anketa umesto ove bajate.
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7311
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Američki fudbal - NFL

Postby KeithCozart » 25 Jan 2022, 13:56

Ремси ће лагано згазити СФ, брутални су назад, а у нападу Стафорд и Кап довољни. Кад те рашују Флојд, Доналд и Милер, баш јебига, а на додавању чекају Ремзи и коректни корнери... баш баш јебига...

Другу утакмица... нема шта много да се каже, овде ће ићи исто 70-80 поена, револверашки обрачун између Махомса и Буроа.
User avatar
KeithCozart
 
Posts: 137
Joined: 14 Dec 2021, 14:33

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 25 Jan 2022, 15:08

User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby licimur » 25 Jan 2022, 15:59

KeithCozart wrote:Ремси ће лагано згазити СФ, брутални су назад, а у нападу Стафорд и Кап довољни. Кад те рашују Флојд, Доналд и Милер, баш јебига, а на додавању чекају Ремзи и коректни корнери... баш баш јебига...

Другу утакмица... нема шта много да се каже, овде ће ићи исто 70-80 поена, револверашки обрачун између Махомса и Буроа.

Poslednjih 6 meceva, 6-0 za SF... A ova trojica ce da rasuju izmedju 15-25 puta na utakmici...na Remzija ce da bace mozda ukupno par puta (kapiram da ce remsi biti na kitlu na 3 daunu)... Iz nekog razloga ne postoji mecap u NFLu gde je veca razlika u mesjusobnim nego ovaj... Bas ali bas im ne leze...

Sto se mene tice mogao bi neki teroristicki da se desi na sred tekme :biggrin:
ko vas jebo godinama ...
User avatar
licimur
 
Posts: 6686
Joined: 06 Jan 2012, 18:20

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 25 Jan 2022, 19:54

User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Baxter Stockman » 25 Jan 2022, 20:00

Zašto?
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34253
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 39 guests