Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 27 Aug 2018, 19:29

65 u slucaju povrede. 41 ovako.

Shaq Mason 50mil za 5 godina.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 27 Aug 2018, 19:31

Ja ne mogu docekati start sezone, bas me drma euforija :D

NFC ce da bude ludilo, ni za koga se ne bih smeo kladiti da ce sigurno uci u plej-of, ali ni za koga :D :D

U AFCu su verovatno samo Pitsburg i Patsi sigurni, sve ostalo potpuno otvoreno. Mada i njima jedna povreda moze sve da okrene.

Sutra vece ili prekosutra popodne (ubiti vreme pre fudbala) se treba napraviti fina lista za draft. :biggrin: :biggrin:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58108
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 27 Aug 2018, 20:39

Pit Bull wrote:Sa njim i Barklijem imamo sjajan core za buducnost. Sad se uzdamo u Ilijinu magiju, da proradi jos jednom kao brat i da ode u penziju onako kako dolikuje, sa prstenom vise :D

Meni je OL i odbrana najveca misterija, zanima me na sta ce to liciti.


Btw. Markiz Li zavrsio sezonu, nikako Jagsi nemaju srece sa WRovima. Kad se uzme u obzir da je Robinson presao u Cikago, a Hurns u Dalas, ne bas vesela situacija. Sve ce od Monkrifa zavisiti.


Ja mislim da Jaguari mogu da iznenade sa Dede Westbrook-om i DJ Chark-om.
Ne treba zaboraviti da su uzeli i Allen Lazard-a.
Starter ce im biti Keelan Cole.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby neza » 27 Aug 2018, 21:45

Ti Jaguari mogu da iznenade taman toliko koliko Pozarevac moze da ima uspesan vaterpolo klub! :okk:
neza
 
Posts: 3776
Joined: 15 Sep 2011, 10:38
Location: NS

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 28 Aug 2018, 08:00

Pit Bull wrote:Sa njim i Barklijem imamo sjajan core za buducnost. Sad se uzdamo u Ilijinu magiju, da proradi jos jednom kao brat i da ode u penziju onako kako dolikuje, sa prstenom vise :D

Meni je OL i odbrana najveca misterija, zanima me na sta ce to liciti.


Btw. Markiz Li zavrsio sezonu, nikako Jagsi nemaju srece sa WRovima. Kad se uzme u obzir da je Robinson presao u Cikago, a Hurns u Dalas, ne bas vesela situacija. Sve ce od Monkrifa zavisiti.



Što se tiče odbrane Giantsa, mogu da ti kažem tri stvari. Prvo, niko se neće proslaviti trčanjem protiv te odbrane. Tri igrača DL su ogromna i odlično zatvaraju trčanje (Harrison, Tomlinson, Hill). Drugo, Bettcher je jako kreativan def. koordinator, jedan od najtalentovanijih u ligi. Odbrana Arizone je prošle godine bila jako dobra i kreativna sa blic akcijama. Treće, imaćete problema sa pozicijom CB. Gledao sam dva meča Giantsa u predsezoni i još uvek se nisu iskristalisale dve startne pozicije. Ko će biti CB pored Jenkinsa (Apple je jako loš u predsezoni) i ko će biti FS. Očekujem dosta zonske odbrane pošto samo Jenkins ume kvalitetno da igra čovek na čoveka.


Što se tiče Jaguara i njihovih WR ne bih mnogo brinuo. Tom Coughlin je bivši trener WR i uvek iskopa kvalitetne igrače na toj poziciji u nekoj petoj, šestoj rundi drafta. Prošle godine je to bio Keelan Cole, ove godine bi mogao biti DJ Chark. Uostalom, sa Bortlesom njima ne trebaju receiveri pošto ovaj ne ume da im baci loptu. :biggrin: :biggrin: :biggrin:
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 28 Aug 2018, 16:43

Kakav je ovo haos sa Kalil Mekom? Propustiće celu sezonu?
SAD čitam da su pre trejda Džimi Džija 49ersi pitali za Tom Brejdija, Beličik im samo spustio slušalicu :D
User avatar
John Doe
 
Posts: 12508
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 31 Aug 2018, 18:08

Aaron Donald će potpisati ugovor na 6 godina za 135 miliona, od toga oko 87 miliona garantovano!!! Najveći ugovor za non QB igrača u istoriji. Uz to, 87 miliona
je ogroman garantovani novac.
Posle ovog ugovora sam sve više uveren da će Raidersi trejdovati Mack-a. Nema šanse da imaju toliko keša da uplate u fond lige da bi mu dali ugovor od preko 80 miliona garantovanog novca.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Peki » 31 Aug 2018, 18:24

Citam da traze 2 picka prve runde za Macka. Cini mi se previse za igraca koji je dogodine Free Agent.
User avatar
Peki
 
Posts: 973
Joined: 28 Jul 2013, 20:16

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 31 Aug 2018, 20:57

Realno je jedan pik prve runde, sve preko toga msm da niko nije lud ni spreman da da. Igrac koji ima godinu dana ugovora i kojem ces morati da das megalomanski ugovor u rangu Donalda samo sto je Donald samo jedan a igraca poput Kalila itekako ima sirom lige.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 31 Aug 2018, 21:10

Peki wrote:Citam da traze 2 picka prve runde za Macka. Cini mi se previse za igraca koji je dogodine Free Agent.

Niko neće trejdovati za Macka ako se prethodno ne dogovori sa njim oko novog ugovora. Malo je timova koji mogu da mu daju ugovor u nivou Donaldovog, a to je ono što traži. Mislim da će se Raidersi zadovoljiti sa recimo pikom prve i treće runde ili nešto slično.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 01 Sep 2018, 08:56

Ja mislim da ce u Brownse.
Zamisli taj DE par ...


Bravo za Donalda.
Generacijski talenat.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 01 Sep 2018, 09:49

Citam i da je Detroit u igri.
Licno se nasao sa GM Bob Quinn-om.

Zasto su Raidersi voljni da puste Mack-a?
Zato sto su ove godine draftovali tri odlicna DL: Maurice Hurst, P.J. Hall i Arden Key.

P.J. Hall-a nisam analizirao jer je bio predvidjen kao visok pik.
Moja zapazanja o drugoj dvojici i njihovi hajlajtsi

Arden Key, DE, LSU
198, 120kg
Jedan od najvecih talenata ovog drafta i jedan od najboljih pass rusher-a u poslednjoj deceniji.
Cistokrtvni pass rusher. Ucinak u 2016: 12 sack, 14,5 TFL, 55 obaranja.
Ove godine samo 4 seka i 33 obaranja, jer je prilicno kuburio sa povredama.
Proglasen je za najtalentovanijeg DE kojeg je SEC izbacio u poslednjih deset godina, ukljucujuci i Garrett-a i Clowney-a. Nije tako brz, eksplozivan i jak kao njih dvojica, ali je daleko ispred njih po sposobnosti da neprestano vrsi pritisak na QB. Njegov talenat je apsolutno u rangu Garrett, Clowney, Bossa. Tako strucnjaci kazu.
Izuzetno brz prvi korak, nenormalno lako skida blokove i prolazi OL. Mozda mu je najbolja osobina sposobnost okretanja kukova, sto je jedna od najbitnijih sposobnosti kod elitnih defanzivaca. Povrh svega i odlican obarac.
Mogu da ga hvalim pola dana, ali zasto sam njega uzeo su njegovi problemi koje pravi van terena.
Duva, problematican je, a ima i prilicnu istoriju povreda. Svako malo nije trenirao, odsustvovao je sa kampova, precesto bio kaznjavan od tima. Zbog cega se procenjuje da ce drasticno da padne na draftu.
Timovi su se opametili posle Randy Gregory-ja, koji je i sedmi put pao na testu za travu.
Morace da se dobro pokaze, da uveri GM na intervjuima da nije takav, inace sigurno pada na kraj prve runde. Ako ne i nize.
Mozda i nece, ali retko ko ce da rizikuje novog Gregorija.
viewtopic.php?f=94&t=1492&p=1755075#p1755075


Maurice Hurst, DT, Michigan
188, 127kg
U Michigenu nije bio starter. I opet ima fenomenalne brojke. Ako cemo ga posmatrati kroz brojke.
A trebalo bi ga posmatrati kao tip igraca slican Aaronu Donaldu.
Sposoban da izvrsi pritisak na QB sa najkraceg rastojanja, ali i najtezeg puta za probiti se.
Brutalan prvi korak, uvek je prvi na snepu. Odlicno se oslobadja OL u delicu sekunde, urodjen leverage, fenomenalan pad lvl. Na pro nivou ce igrati bas to - DT penetratora.
Nema potrebnu snagu i masu za borbu protiv pro OL, sto se da urediti. Shodno tom nedostatku, najvise se uzda u brzinu, a ne u snagu, te je kuburio sa najboljim OL na koledzu. I na dalje nije podoban za odbranu short yrd def.
Teoretski je limitiran za 3 tech DT.
Ali je pre svega igrac sa ogromnim potencijalom da bi bio preskocen ili da dozvolis da ga drugi uzmu. Svi nedostatci nisu nenadoknadivi, i svi mogu da se isprave.
I pored toga sto je bio rezerva, moguce je da ce ga uzeti u prvoj rundi, a sigurno visoko u drugoj.
viewtopic.php?f=94&t=1492&p=1769623#p1769623
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 01 Sep 2018, 14:05

Ode Kalil u Bearse, ako uspeju prvo da dogovore dugorocan ugovor. Au koje budale, msm da Kalil ne vredi te kombinacije novac koji trazi Kalil i pikovi koji traze Rejdersi. Ti za to moras da dobijes igraca koji ce okrenuti fransizu a Kalil to nije, ma koliko dobar igrac bio. Al sta ocekivati od debila koji su dali hrpu pikova za Trubiskog. Jbt pa oni nece imati pikova sledecih par godina :D
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 01 Sep 2018, 19:18

Felipao wrote:Ode Kalil u Bearse, ako uspeju prvo da dogovore dugorocan ugovor. Au koje budale, msm da Kalil ne vredi te kombinacije novac koji trazi Kalil i pikovi koji traze Rejdersi. Ti za to moras da dobijes igraca koji ce okrenuti fransizu a Kalil to nije, ma koliko dobar igrac bio. Al sta ocekivati od debila koji su dali hrpu pikova za Trubiskog. Jbt pa oni nece imati pikova sledecih par godina :D


Po meni nijedan igrač koji nije QB ne vredi ovoliko pikova, ali ne znam zašto je po tebi na primer Donald igrač koji menja franšizu a Mack nije (ako izuzmemo klupsku pristrasnost prema Donaldu). Mack je na svojoj poziciji kompletniji igrač od Donalda na svojoj. Donald je strašno dobar igrač protiv pasa, ali je prilično nedisciplinovan i zbog toga loš u odbrani protiv trčanja. On je jedan od glavnih razloga zašto su Ramsi prošle godine bili jedna od najlošijih odbrana protiv trčanja u ligi.
Da mogu da biram ja bih lično pre izabrao Coxa iz Eaglesa nego Donalda kao dominantnog DT za moj tim. Sa druge strane Mack je medju 5 najboljih pass rush igrača i verovatno najbolji DE protiv trčanja u NFL. Pri tome je prilično sitan za svoju poziciju (190cm, 114kg).

Mislim da će Fangio u Bearsima napraviti strašnu odbranu. Hicks, Floyd, Trevethan, Smith, Fuller a sada i Mack. Biće Bearsi zabavan tim ove godine ako Trubisky bude uspeo da liči na QB.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 01 Sep 2018, 21:48

Nisi me razumeo. Rekao sam da od igraca za koga das 2 pika prve runde, i toliki novac ocekujes da okrene fransizu, ne misleci na Donalda, jer za njega jelte nisu dati nikavi pikovi. Uporedjivao sam ih u smislu plate, msm da je Donald mnogo veci faktor, jedinstven skillset, da generise takav pass rush kao interior lineman, to je nesto sto je nevidjeno u NFL a daje veliku dimenziju odbrani. Totalno jedinstven igrac. Sad sto se tice trcanja se ne slazem, ali i da jeste tako, ekipe u danasnjem NFL mogu da ostvare rezultat i ako losije brane trcanje ali ne i ako ne mogu da generisu pritisak na pasu. A Kalil je igrac kakvog ima skoro svaka ekipa u NFL. A da ce Cikago biti dobra odbrana, hoce, slazem se.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests