Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 16 Nov 2021, 15:00

Ramsi zabrinjavajuce ali nista nepopravljivo, bye week u pravom trenutku. OBJ i Von Miler jos nisu naucili plejbuk, a treneri da se presaberu i naprave dobar plan za dalje. Jer po meni oni su najveci krivci za ova 2 poraza.

Staford 4 inta i 2 TD zadnje dve utakmice - vrlo lose, ali .... Kad moj QB (ovde u Srbiji) kojeg vodim baci neki nepotreban TD ja popizdim, ali kad posle smireno analiziram utakmicu razmislim - a da li sam stavio svog QB u previse stresnu situaciju i da li sam trebao da mu ponudim bolju opciju ? Da, jebeno sam trebao. Mekvej to nije uradio. Napustio je trcanje i sve one stvari koje godinama dobro idu - jet sweep, jet sweep fake, trcanje, skrinovi itd, inace ono sto je SF sinoc igrao a umesto toga stavio Staforda u gun, kao u koledzu, i ajde rostiljaj. Mekvej je izjavio da je sa Gofom imao osecaj da mora uvek da bude savrsen da bi postigao poene. Umesto da je nasao balans on je sad stavio Staforda u takvu situaciju, da mora da bude nepogresiv da bi mi postigli poene.
Tako npr kad je krenulo nizbrdo sa Titanima - sta se desilo. Njihova DL brutalno siluje nasu OL, ali njihov napad ne moze da uzme prvi daun. Znaci treba ti sigurna igra bez puno rizika, da uspostavis run (koji je btw bio odlican u ono malo prilika kad je pozivan) i pustis da suv kvalitet dodje do izrazaja. I sta se desi, na treci za 4, 6 jardi ispred sopstvene endzone - ti ne zoves trcanje, ti ne zoves kratak pas tipa quick slent, nego zoves akciju iz 5 step dropa jebenog. Onog trenutka kad je Staford zavrsio 5 step imao je njihovog DL u faci, i covek u sekundi je doneo losu odluku, umesto da primi sejfti koji je bio neminovan - on je pokusao da se otarasi lopte i popio pick six. Ali zasto je isprva doveden u takvu situaciju ?
Druga stvar kod Mekveja - znaju nase akcije. Drugi int na toj utakmici, sejfti Titana je iz 10 jardi off na sredini terena pokupio quick out na autu. To je nemoguce uraditi ukoliko sejfti ne zna napamet da tamo treba da se zapuca.
Mekveja cak pocinju da sprdaju sa MekPas jer totalno je izgubio kompas u plejkolingu, totalno je napustio run koji nam je godinama lepo isao i plejeksn iz toga i stavlja previse na Stafordova pleca. Ali mislim da je ovo samo mala kriza od dve utakmice koju ce prebroditi, dok za odbranu sam mnogo veci skeptik.

Odbrana - jebena katastrofa. Pa neki treneri iz Srbije bi mogli onako da vode tim. On covek ne sakriva formacije, kao u Srbiji jbt gde ti je presnap pozicija igraca tu ce i da igra. Telefonira se protivnickom QB. Drugo igras cover 2 protiv San Franciska , alooooooooo. Ceo svet zna da ce da nam trce, da nece Garapolo da baca fejdove vajdovima. Ajde bre, ubili nas na trcanje i slant iz tajtenda i slota i em si retardiran da tako krenes utakmicu em se ne prilagodis. Ja ne znam na osnovu cega smo ga doveli, nadam se da ce se odbrana popravit ali nema logike. Koga cuva Remzi nocas ? Najbolji korner cuva petog hvataca a na Kitlu Vilijams sa metar i po i prespori lb Reeder a na Dibu Rokel ruki i pocetnik. Nije ni cudo sto mu Remzi jebo mamu na sajdlajnu, nesto je ostro napao Morisa, igraci brzo provale kad je neko fejk i izgube postovanje.

Msm, izgubila je ovo kolo i Tampa, Arizona, prosle nedelje Bilsi, nije to strasno izgubiti, ali moramo naci igru, vratiti se onome sto radimo dobro u napadu. Pa i odbrani da bude lakse, valjda ce individualni kvalitet nase odbrane praviti razliku, jer sematski smo go k.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Golden Warrior » 16 Nov 2021, 16:58

Feli gde igrate?

Jel moze to da dodje da se gleda? :biggrin:
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Steamroller91 » 19 Nov 2021, 09:40

NEP na 7-4, sa sve boljom igrom kako sezona prolazi. Da je bilo malo vise srece na pocetku sezone, lagano smo mogli biti na 9-2...

Sad ide serija ozbiljnjijih meceva, taman da vidimo realno gde smo.
Avangarda classic FPL Champion - 2022/2023
Avangarda Head to Head FPL Champion - 2022/2023
User avatar
Steamroller91
 
Posts: 5147
Joined: 02 Dec 2013, 20:23

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 19 Nov 2021, 10:58

I to sa ruki QB.
Trener je sve u americkom fudbalu.
A BB je fck genije da od govana napravi pitu.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13350
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 19 Nov 2021, 11:12

Bukvalno je kao da gledam Patriotse od 2001-2004. Jaka i svestrana odbrana, ogromna OL, gomila RB, dobro organizovana igra trčanjem, solidni WR i QB koji je miran na 3rd downu i napad mu uvek daje 2-3 opcije da osvoji novi prvi down. Jedino što im fali je "shutdown" CB. Bill to nema pa ne može da igra čoveka u odbrani koliko bi želeo. Jonesa tretiraju isto kao Brady-ja u prvih par sezona. "Na'rani prasići, ne diraj dugmići" - Nemoj da praviš gluposti, da izigravaš heroja, bacaj sigurne pasove, budi miran u džepu i povremeno, kad ti trener kaže, pokušaj da baciš neki pas preko 20 jardi. Jones nema tako jaku ruku kao Brady, ali na tome može da radi. Ima mirnoću u džepu i neverovatno brzo čita protivničke odbrane. Za sad je to dovoljno.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 19 Nov 2021, 19:01

Jako bitan potpis za Filu. Momak je odličan TE, kako hvatač tako i bloker



Biće zanimljiva utakmica protiv Svetaca za vikend.

Fila se vratila trčanju, a ide se u goste jednoj od najboljih odbrana protiv trčanja.

Sa druge strane Simian i sekonderi File.

Sa pobedom se vraćamo u borbu za plejof.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46954
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 19 Nov 2021, 19:39

Ја сам мислио да ће он бити продуктивнија хватачка опција на ТЕ.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13350
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 19 Nov 2021, 21:12





Izgleda da ima džumlaja igrača sa lažnim potvrdama o vakcinaciji.


Pitanje je da li liga želi da se upusti u proveru, iako je to posao za par ljudi i par dana.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46954
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 20 Nov 2021, 10:21

Chris Carson, RB Sijetla, mora na operaciju vrata.
Daj Boze da sve dobro prodje, a od fudbala za njega vise nema nista.
Povreda vrata na RB poziciji, sa njegovim stilom trcanja, to je kraj karijere.
Mislim ozbiljnog igranja RB 1-2.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13350
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 20 Nov 2021, 10:31

Bel otpušten iz Rejvensa. Poslednje 2 godine 3 otkaza. Njegova karijera se završila onom pauzom u prajmu.

Makar je dobio neki dinar od Džetsa.

Zajebana je pozicija RB, pogotovo ako te biraju u prvoj rundi. Maksimalna muža 4, 5 godina i pedala. A svaka ozbiljnija povreda potencijalni kraj karijere.

Ko se npr seća Adžaija iz Filadelfije. Probol, pa Superbol, povreda, i kraj. Nije sačekao ni drugi ugovor.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46954
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 20 Nov 2021, 11:49

Da, Adzaji, kakav je to potencijal bio.

Zato sve manje RB trci power stil.
Sto vise blokera da se otvore linije, off tackle, svipovi, dzetovi, hvatacke opcije, maltene izbegavanje kontakta po svaku cenu .... da se koliko moze mimoidju povrede.

DL, LB, S su sve brzi i tezi, udaraju kao voz.
U sustini, i NFL je, kao i svi ostali sportovi, postao samo brzina.
Brzina je prakticno kljucna razlika izmedju pobede i poraza.
Taj faktor vise nije ni snaga, ni kilaza, ni velicina, samo brzina i menadzerisanje brzinskog mismatch-a.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13350
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 20 Nov 2021, 11:53

I Kalil Mek je zavrsio sezonu.
Mislio sam da taj covek ne moze da se povredi.
Sutra Da Bersima nece igrati ni on ni Akim Hiks.

Lamar ce istrcati 500 jardi.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13350
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 20 Nov 2021, 19:26

Malo trivije o možda najgorem ili najukletijem terenu u NFL...

User avatar
Zlaja
 
Posts: 46954
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dimitrije » 21 Nov 2021, 19:44

Krozbi će sam sebe da penzioniše po hitnom postupku
"Eksel tabele? Pa napravite vi eksel tabele." ćoravi, Feb 2023.
User avatar
Dimitrije
 
Posts: 5649
Joined: 16 Jul 2014, 10:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 21 Nov 2021, 20:03

Šta radi Tenesi
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46954
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests