Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 19 Sep 2021, 20:33

Inace na utakmici je fenomenalan duel Nelson - Aaron Donald.
I jedan i drugi razbijaju.

Inace obavezno pratim Ramse zbog Donalda.

Venc izgleda povredjen na ovom poslednjem seku Donalda.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13373
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 19 Sep 2021, 20:37

Kakav TD je primio PIT .... 61 jard ...
Kakav TD JM Chase-a :blue:
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13373
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 19 Sep 2021, 20:39

Nije sek, i tu se Wentz volsebno izvukao i bacio loptu. Steta stvarno ako se ozbiljnije povredio, bez srece i on i Colti.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 19 Sep 2021, 20:40

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13373
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Baxter Stockman » 19 Sep 2021, 21:12

Ala izgibe Majami
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34255
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Golden Warrior » 20 Sep 2021, 00:52

Kakav preokret i pobeda u produzetku Tenesija.

Koliko je nedostajao NFL, Henry zivotinja epskih razmera , nema usporavanja za njega ni ove sezone :blue:
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Markob15 » 20 Sep 2021, 01:19

Ozbiljno tovarenje i u Tampi..Brady ističe ranu kandidaturu za MVP. Koliko brainfartova Ronalda Jonesa..Posebno se gubi u blokiranju. Prošle godine su i on i Fournette promašivali žestoko. Biće interesantno sledeće nedelje, po meni Ramsi jedini ozbiljan konkuret Tampi u NFC-u.

Zack Wilson 4 int, ozbiljno dostignuće. I to u prvih 10 pokušaja dodavanja.
Markob15
 
Posts: 64
Joined: 20 Jun 2021, 01:11

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Stenli » 20 Sep 2021, 10:32

Juče sam gledao Klivlend do poluvremena i ono je tragedija. Bejker prodao dve lopte, Braunsi ostali bez Lendrija, nema OBJ, video sam da se još neko povredio, tako da Klivlend više nije favorit protiv jačih ekipa.
User avatar
Stenli
 
Posts: 13483
Joined: 21 Jul 2017, 14:05

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 20 Sep 2021, 13:23

Stenli wrote:Juče sam gledao Klivlend do poluvremena i ono je tragedija. Bejker prodao dve lopte, Braunsi ostali bez Lendrija, nema OBJ, video sam da se još neko povredio, tako da Klivlend više nije favorit protiv jačih ekipa.


Nije Baker prodao onaj INT. WR je trčao pogrešnu rutu.

Brownsima je ionako pas igra sekundarna u odnosu na trčanje. Baker je takav QB da može da igra samo u sistemu koji zavisi od trčanja i playaction. Za to ti ne trebaju mnogo jaki WR. Plus, OBJ će se verovatno vratiti u naredna 2 meča.

Glavni problem nije napad već odbrana. Ozbiljno su neuigrani sekunderiju i nedisciplinovani u DL. Sreća je da imaju relativno lagan raspored narednih nekoliko nedelja.

Ono što se meni ne svidja je da OL ne izgleda ni izbliza tako dominantno u pas zaštiti kao u trčanju. RT Conklin je juče bio katastrofalan. LT WIlls je povredjen. RG Teller je dobar u trčanju ali dosta greši u zaštiti QB.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Stenli » 20 Sep 2021, 14:45

mmarko28 wrote:
Stenli wrote:Juče sam gledao Klivlend do poluvremena i ono je tragedija. Bejker prodao dve lopte, Braunsi ostali bez Lendrija, nema OBJ, video sam da se još neko povredio, tako da Klivlend više nije favorit protiv jačih ekipa.


Nije Baker prodao onaj INT. WR je trčao pogrešnu rutu.

Brownsima je ionako pas igra sekundarna u odnosu na trčanje. Baker je takav QB da može da igra samo u sistemu koji zavisi od trčanja i playaction. Za to ti ne trebaju mnogo jaki WR. Plus, OBJ će se verovatno vratiti u naredna 2 meča.

Glavni problem nije napad već odbrana. Ozbiljno su neuigrani sekunderiju i nedisciplinovani u DL. Sreća je da imaju relativno lagan raspored narednih nekoliko nedelja.

Ono što se meni ne svidja je da OL ne izgleda ni izbliza tako dominantno u pas zaštiti kao u trčanju. RT Conklin je juče bio katastrofalan. LT WIlls je povredjen. RG Teller je dobar u trčanju ali dosta greši u zaštiti QB.



Neko moje laičko zapažanje je dosta slaba igra Gereta na početku sezone.
Ne znam da li sam doboro primetio, ali mi izgleda kao da on nije nikakav faktor.
Hil i Džonson su stigli iz najbolje odbrane u ligi, a deluje kao da nisu unapredili ništa.

Ok, trčanje je primarno u Kliblendu, ali onda novac koji ide na Obj i Lendrija koraš drugačije preusmeriti.
User avatar
Stenli
 
Posts: 13483
Joined: 21 Jul 2017, 14:05

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 20 Sep 2021, 15:19

Mislim da OBJ-a nisu trejdovali jer zbog povrede ne mogu ništa da dobiju za njega. Ali, ne bi me čudilo da ga trejduju u toku sezone ako se ne snadje u narednih 5-6 mečeva. Što se Landrija tiče, ja sam navijao da ga šutnu ove godine, pošto je ozbiljno preplaćen. Kad u priču udje ugovor za Mayfielda, šutnuće oni jednog, možda i oba WR. Brownsi su ove godine tim koji ubedljivo najviše troši na plate igrača u NFL. To moraju da smanje za sledeću godinu, a njih dvojica su najlakše žrtve.

Garrett nije igrao loše, već ga timovi konstantno udvajaju. Juče je u skoro svakom snepu bio ili udvojen ili je na njega išao chip block od RB. I pored toga je imao 8 QB pritisaka i 1 sack na Mahomesu u prvom meču. Juče nije bio tako dobar, ali igrao je uglavnom protiv jednog od najboljih LT u ligi, plus je konstantno bio udvajan. Sack nije jedini način na koji on može da doprinese. Sack je mnogo manje bitan od konstantnog pritiska i prostora koji on otvara za druge igrače u DL. Do trenera je da iskoristi situacije kad Garretta udvajaju pa da nadje način da neko drugi bude 1 na 1 ili neblokiran.

Generalno, odbrana ima barem 9-10 novih igrača koji imaju ozbiljne uloge a prošle godine nisu igrali: Clowney, McKinley, McDowell, Billings, Koramoah, Walker, Newsome, Hill, Delpit, Johnson. Samo su Garrett, Ward, Smith i Harrison od prošle godine tu. Nije to sve još uvek leglo na mesto. Ja očekujem da počnu da igraju dobro tek negde od polovine sezone.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 20 Sep 2021, 19:55

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13373
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 20 Sep 2021, 20:16

Poslednja 3 ruki QB koja su imala 0 TD i 4 INT su Vilson Džets, Dornald Džets i Sančez Džets.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46966
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 20 Sep 2021, 21:25

Dzetsi su najveci luzeri ikada.
Treba da obese vlasnika na sred central parka.

Tampa nastavlja da dovlaci sve sto hoda a sto je nekada imalo ime
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13373
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 20 Sep 2021, 21:57

Zapad NFCa je mozda najjaca divizija u istoriji igre.

Nece biti iznenadjenje ako sve cetiri ekipe udju u plej-of. Da nisu zajedno u diviziji, lagano bi svi usli, ovako moraju dobijati sve ostalo.

Na sjeveru osim Pekersa niko nece biti pozitivan, a sumnjam da ce i na istoku biti neko osim pobjednika divizije ko god on da bude. Vidjecemo Saintse tokom sezone kud plove, ali zapad je bas brutalan.


U AFC-u Bilsi, Rejvensi i Cifsi daleko iznad svoje divizije kvalitetom, pitanje je samo hoce li Titansi ili Koltsi ovamo.

Za plej-of ce biti bas krljanja... Rejdersi, Cardzersi, Bronkosi, drugi sa juga, Braunsi, Stilersi, Petsi, Dolfinsi... Svi sa realnim ambicijama da imaju 9-8 ili 10-7 sezonu i da udju u plej-of.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58255
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 51 guests