Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 17 Sep 2019, 17:14

John Schneider wrote:Adams zatrazio trejd od Jetsa. Kakav odron od fransiza su ove mukice iz AFC istoka.


I njega bih pre Delpita :biggrin:
Ubica igrac.
Ima sve sto treba da ima jedan S ubica.

Ne znam sta rade ti Jetsi.
Gruden sve zarazio svojim odbacivanjem igraca i trejdovima.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 19 Sep 2019, 14:57

Apsolutno je u pravu Adams.
NFL je postao gej FL.
Od ljubicastog oblacenja do sramnog sudjenja i istih takvih pravila

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 19 Sep 2019, 23:56

Dzeksonvil ako izgubi i veceras, mogu na pecanje.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58109
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 20 Sep 2019, 09:05

Ala igra brkica, alal mu qrac...pocecu da ih pratim I navijam za njih...
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 20 Sep 2019, 12:27

Gledaš Mejfilda protiv Titana sa Čabom, OBJ, Lendrijem i onim TE i sad vidiš jednog Minšua, pika 6. runde, kome je najbolji hvatač neki Čark, plus Fornet koji je imao 14 nošenja za negativnu jardažu.

Simpatičan lik.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46897
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 20 Sep 2019, 12:40

Minsu odigrao solidno protiv Cifsa, pa se raspao protiv Teksansa, nista nije mogao i sad dobar protiv Tenesija...

Mejfildu je problem OL koja je dosta slabija ove godine... OL je po meni posle kvoterbeka najbitniji deo tima... Dzaba ti dobar QB, ako je OL uzasna. Videli smo kako se Rodzers raspadao zadnjih godina kada je OL bila kriminalna kod Pekersa.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58109
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 20 Sep 2019, 13:40

Pit Bull wrote:Minsu odigrao solidno protiv Cifsa, pa se raspao protiv Teksansa, nista nije mogao i sad dobar protiv Tenesija...

Mejfildu je problem OL koja je dosta slabija ove godine... OL je po meni posle kvoterbeka najbitniji deo tima... Dzaba ti dobar QB, ako je OL uzasna. Videli smo kako se Rodzers raspadao zadnjih godina kada je OL bila kriminalna kod Pekersa.


Mayfield nema problem sa OL u toj meri kako se priča po medijima. Razlozi za njegovu lošiju igru su, po meni, sledeći:

1. Mayfield je i prošle i ove godine imao problem da čita odbrane koje mu pre snepa pokažu jedno, a posle snepa drugo. To su prošle godine radili Texansi, Ravensi (po 3 presečene lopte u oba meča), a sad su počeli to da rade i ostali jer su videli da ga to zbunjuje. Protivnici igraju zonske odbrane u koje se postavljaju momenat pre snepa ili posle samog snepa. Pre snepa mu pokažu single safety odbranu, a posle se prebace na cover 2 ili cover 4 i on se pogubi. To mu je najveća mana u dosadašnjoj karijeri. Zbog toga protivnici mnogo manje igraju čovek na čoveka protiv njega, a ta odbrana njemu mnogo više odgovara.

2. Brownsi su prošle godine bili uspešni jer su mnogo više insistirali na heavy personel postavkama kao što su 12,13 i 21, takozvana I formacija sa mnogo trčanja i playaction pasa. Prošle godine je Mayfield bio "under center" 45% snepova od 9-og kola kada je Kitchens preuzeo tim, ove godine 77% shotgun, samo 23% under center. Kad si u formacijama sa 2TE ili sa FB, protivnik mora mnogo više da poštuje igru trčanjem. Ove godine su Brownsi daleko više u 11 formaciji sa 3WR, a Mayfield se očigledno ne snalazi najbolje. Takodje, playaction je dobar način da se sakriju mane OL. Kitchens je prošle godine bio daleko kreativniji što se tiče akcija koje su igrali i mnogo je bio hrabriji sa trik akcijama. To je donosilo rezultat, a sada je odustao od toga.

3. Mayfield je u poslednja 2 meča propustio previše laganih pasova od 7-10 jardi, jer po svaku cenu juri pas od 25+ jardi. Što se tiče igre OL, glavni problem im je pozicija RT gde igra Hubbard, dok su ostali sasvim solidni. Problem je opet Mayfield. Drži loptu previše dugo upravo jer juri konstantno duboke pasove. Kad drži loptu do 2.5 sekundi pre pasa ima procenat uspešnih dodavanja od 74% i nema INT, a kad drži loptu duže od 2.5 sekundi ima 4 INT i procenat od 55%. Čini mi se da ponekad pokušava da u svakoj akciji baci pas Beckhamu, pa ignoriše druge igrače. Takodje, treneri ne čine ništa da pomognu Hubbardu, nema mnogo situacija kad TE ili RB pomažu sa te strane OL.

4. Moguće je da Mayfield nema poverenja u svoju OL, pa da je zbog toga nesiguran u džepu. Često beži iz džepa čak i kad protivnik ide na pass rush sa 3 igrača i brani pas sa 8 igrača. U svakom slučaju, u ova dva meča je propustio veliki broj prilika da baci pas potpuno otvorenim igračima i to je razlog zašto su Brownsi tako nekonstantni u napadu. Ta OL nije sjajna, ali nije ni izbliza tako loša kao što Mayfield i loš playcalling od strane trenera Kitchensa i OC Monkena čini da izgleda.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 20 Sep 2019, 13:44

Kad si pomenuo formacije, meni je neverovatno da vise timova ne igra sa heavy personelom. Bas sam nedavno slusao analizu da skoro vise niko ne igra sa 2 RBa ili 2 TEa i slicno... Svi forsiraju 3 WR, 1 RB, 1 TE, moderan pristup iako ovaj staromodni bolje prolazi.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58109
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 20 Sep 2019, 14:09

2 TE set se i koristi (Eaglesi npr dosta), cak vidjam i 3 TE setove, naravno redje, dok je 2 RB bas redak. Tj varijacije I formacije vrlo retko (koriste NEP i NO npr) a SPLIT formacije ne koristi bukvalno niko ja mislim. 11 personel tj 3 WR, RB i TE jeste ubedljivo najzastupljeniji (znam da Ramsi korisete u 90 posto akcija), odnosno formacije Bunch, Singleback i redje Trips. Sigurno preko 50 posto akcija sirom NFL je iz tog personala. A cak mislim da je Empty (5 hvataca) verovatno zastupljeniji od formacija sa 2 RB. Spread, tj formacije sa 4 hvataca su takodje dosta zastupljene, ali nista ne moze da se meri sa 11 personalom i licno mi se ne svidja ta neizbalansiranost formacija i kopiranje jedno drugih.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 20 Sep 2019, 14:25

Pit Bull wrote:Kad si pomenuo formacije, meni je neverovatno da vise timova ne igra sa heavy personelom. Bas sam nedavno slusao analizu da skoro vise niko ne igra sa 2 RBa ili 2 TEa i slicno... Svi forsiraju 3 WR, 1 RB, 1 TE, moderan pristup iako ovaj staromodni bolje prolazi.


Heavy personel se retko koristi jer je težak za uigravanje. Klinci koji dodju sa koledža ga nikada nisu igrali i verovatno nikad nisu ni videli kako izgleda. Ali, isto važi i za odbranu. Ako ne igraju protiv Iowa Hawkeyes-a ili nekog sličnog tima, neće ga nikad videti. Na primer, Cliff Kingsbury kad je vodio Texas Tech, je u 50% situacija igrao sa 5WR i bez RB, a siguran sam da njegovi igrači ne znaju šta je TE. O poziciji FB da ni ne pričam. Ali, upravo u tome je fora. U današnje vreme imaš lajnbekere koji su teški od 95-105kg, a i većina timova sve više igra nickel ili dime odbrane. Onda nateraš tog LB ili sejftija od 90-95kg da zaustavi Jamesa Develina, FB Patriotsa, koji je bivši defanzivni end i ima 115kg. To neće proći baš najbolje. Takodje, iz tih formacija mnogo bolje funkcioniše playaction, onda teraš odbrane da napune sredinu terena da bi zaustavili trčanje i imaš otvorene pas opcije ka WR. Svi najbolji napadi u NFL igraju dosta heavy personel akcija - Patriots, Saints, Rams, a čak i Chiefsi imaju dosta akcija sa FB Shermanom.

O ovoj temi je sjajne analize radio Warren Sharp, koji je odličan u analizama tendencija timova u NFL i već nekoliko godina glavni zagovornik toga da timovi treba da koriste 12 personel i da napadaju pasom iz te formacije.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 20 Sep 2019, 14:30

Bas sam Sharpa i slusao kod Lefkoea kad je o tome pricao...
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58109
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 20 Sep 2019, 14:31

Ramsi nikad ne izlaze sa 2 halfbacka a sa 2 TE skoro nikad :D Nismo mi iz te price, NO i Patriote jesu. Ostalo se sve slazem :)
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 20 Sep 2019, 14:56

Felipao wrote:Ramsi nikad ne izlaze sa 2 halfbacka a sa 2 TE skoro nikad :D Nismo mi iz te price, NO i Patriote jesu. Ostalo se sve slazem :)


Moja greška, hteo sam da napišem Ravensi, a u glavi su mi bili najbolji napadi pa sam napisao Ramsi. Mada, i McVay je prošle godine, po prvi put počeo ponekad da koristi 12 personel, čini mi se posle poraza od Bearsa. Znam da me to iznenadilo jer to nikad nije radio. Ali, nije se vratio tome iako bi moglo da upali i kod njega.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 20 Sep 2019, 16:47

Mariota je u prva tri kola bio sekovan 17 puta.
OL im je katastrofalna.

Zato smo sinoc ponvo imali Sacksonville
Calais Campbell 7 tackles 3 sacks 4 TFL
Josh Allen 2 sacks 2 TFL
Dawuane Smoot 2 sacks 2 TFL
Taven Bryan 1 sack 1 TFL

Hteo bih da notiram da je moj pik za dobru karijeru Taven Bryan napokon zaigrao na svojoj interior defensive lineman poziciji, nakon proslogodisnjih eksperimenata sa njim.
Ocekujem i nadam se da ce predociti svoj talenat i na pro nivo.

Dawuane Smoot takodje.

JAX odlicno draftuje odbranu, posebno DL pozicije.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 20 Sep 2019, 18:37

Ranks so far in 2019:

Russell Wilson Time to Throw (snap to release): 2.26 (fastest)

Seahawks pass block grade: 43.0 (32nd)

Wilson pressure rate: 30.8% (23rd-highest)

Wilson sack rate on pressured dropbacks: 40.0% (highest)
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests