Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Malkovic » 27 Aug 2020, 17:24

Лајонси јуче нису тренирали из протеста који је "у тренду" последњих месеци.
Данас пламсаш само од крви најбољих
што су мачу дали своја тела справна;
блештећи у духу и у чистој вољи,
божанствена света земљо Православна
User avatar
Malkovic
 
Posts: 4287
Joined: 20 Feb 2020, 13:46
Location: Šabačka Pocerina

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Malkovic » 28 Aug 2020, 20:57

Мало здравог разума и у Чемерици.

While multiple NFL teams called off practice in protest, the Pittsburgh Steelers took the field as scheduled.

“We desire to have an impact more than statements,” Tomlin said.

I continue to appreciate the heart and spirit of wanting to participate and express themselves. That is their right. They will continue to be supported by us as long as it’s done thoughtfully and with class.

“But we also understand we are targets with our opinions . . . and they can be weaponized for agendas or against us.
We want to move forward thoughtfully with everything that we do. We are excited to be a part of solutions if we can be."
Данас пламсаш само од крви најбољих
што су мачу дали своја тела справна;
блештећи у духу и у чистој вољи,
божанствена света земљо Православна
User avatar
Malkovic
 
Posts: 4287
Joined: 20 Feb 2020, 13:46
Location: Šabačka Pocerina

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 30 Aug 2020, 12:22


Biće zajeban tandem sa Hanterom, ali ne znam kako će produžiti oba ugovora.

Svakako zanimljiva divizija i dueli protiv GBP.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46965
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 31 Aug 2020, 10:12

Zlaja wrote:
Biće zajeban tandem sa Hanterom, ali ne znam kako će produžiti oba ugovora.

Svakako zanimljiva divizija i dueli protiv GBP.


Ngakoue je prihvatio da mu smanje platu za skoro 6 miliona $, samo da bi otišao iz Jaguarsa. To govori sve o Jaguarsima.

I pre ovog trejda bilo je jasno da su Jaguarsi glavni u "Lawrence tank" takmičenju, sad je 100% jasno. Oni jure prvog pika, čekaju kraj ove sezone da daju otkaz Marrone-u. Draftovaće verovatno Trevor Lawrence-a i pokušati da sa njim i gomilom pikova koje imaju na draftu izgrade novi tim. Ali, sve to im je džabe ako ne dovedu trenera koji će biti lider i novog GM-a.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Baxter Stockman » 31 Aug 2020, 13:55

Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34252
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 31 Aug 2020, 14:05

Ostali su bez vecine visokih pikova ako izuzmemo poslednja 3 drafta.

Nije mi jasno zasto bar nisu uradili kao Majami i promenili trenera pred tenking sezonu.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46965
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Baxter Stockman » 02 Sep 2020, 08:07


:laugh:
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34252
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Američki fudbal - NFL

Postby kecman » 03 Sep 2020, 02:59

Fournette u Tampi kod Toma. Bas mi nije najjasnija RB soba sa kojom Baksi ulaze u sezonu :roll:
SVAKOJ VLASTI VERNI, SVAKOJ VLASTI ODANI...
User avatar
kecman
 
Posts: 2558
Joined: 14 Jun 2011, 22:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Baxter Stockman » 03 Sep 2020, 17:00


Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34252
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 03 Sep 2020, 19:45

kecman wrote:Fournette u Tampi kod Toma. Bas mi nije najjasnija RB soba sa kojom Baksi ulaze u sezonu :roll:


Što? Imaju Jonesa koji je po konstituciji više 3rd down RB, ima solidan potencijal kao hvatač, ali nije baš sjajan trkač. Sad su doveli Fournetta, koji ima 105-110kg i razbijač je. Treći bek im je Vaughn kojeg su draftovali ove godine, i on je nešto izmedju.

Ovde ima još jedan važan aspekt priče. Brady traži RB koji ume da blokira u pas zaštiti. Ako RB ne ume da pročita blic i da ga zaštiti, neće se naigrati pored Brady-ja. Zato su Patsi uvek birali RB na sledeći način. 1. Najvažnije, da li ume da blokira blic. 2. Da li ume da hvata loptu. 3. Najmanje bitno, da li ume da trči. Moguće da je Jones loš u tome pa da su zato odlučili da dovedu Fournetta.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby kecman » 03 Sep 2020, 20:32

mmarko28 wrote:Što? Imaju Jonesa koji je po konstituciji više 3rd down RB, ima solidan potencijal kao hvatač, ali nije baš sjajan trkač. Sad su doveli Fournetta, koji ima 105-110kg i razbijač je. Treći bek im je Vaughn kojeg su draftovali ove godine, i on je nešto izmedju.

Ovde ima još jedan važan aspekt priče. Brady traži RB koji ume da blokira u pas zaštiti. Ako RB ne ume da pročita blic i da ga zaštiti, neće se naigrati pored Brady-ja. Zato su Patsi uvek birali RB na sledeći način. 1. Najvažnije, da li ume da blokira blic. 2. Da li ume da hvata loptu. 3. Najmanje bitno, da li ume da trči. Moguće da je Jones loš u tome pa da su zato odlučili da dovedu Fournetta.


Pa nije Jones uopšte dobar kao pass catcher, to je od početka bilo obeleženo kao problem. Zato su i jurili da draftuju RB koji može da bude 3rd down RB.

Iz tog ugla, dodavanje Fourneta, koji takođe nema veliku ulogu u pass game mi nema puno smisla.

Tačno je, Jones je očajan u pass blocking-u, ali nisam siguran koliko je Forunette bolji u tom aspektu. Definitivno prošle godine nije bio, mada to ima i do toga kakva je timska kultura u JAX bila.



Ja sam pratio Fournetta prošle godine jer mi je bio RB2 u Fantasy ligi, i pored toga što je imao solidnu statistiku, on je bio prilično očajan na terenu. Deluje kao klasično gomilanje "imena" ali i tim koji je prepun igrača koji su way past their prime
SVAKOJ VLASTI VERNI, SVAKOJ VLASTI ODANI...
User avatar
kecman
 
Posts: 2558
Joined: 14 Jun 2011, 22:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 04 Sep 2020, 10:59

kecman wrote:
mmarko28 wrote:Što? Imaju Jonesa koji je po konstituciji više 3rd down RB, ima solidan potencijal kao hvatač, ali nije baš sjajan trkač. Sad su doveli Fournetta, koji ima 105-110kg i razbijač je. Treći bek im je Vaughn kojeg su draftovali ove godine, i on je nešto izmedju.

Ovde ima još jedan važan aspekt priče. Brady traži RB koji ume da blokira u pas zaštiti. Ako RB ne ume da pročita blic i da ga zaštiti, neće se naigrati pored Brady-ja. Zato su Patsi uvek birali RB na sledeći način. 1. Najvažnije, da li ume da blokira blic. 2. Da li ume da hvata loptu. 3. Najmanje bitno, da li ume da trči. Moguće da je Jones loš u tome pa da su zato odlučili da dovedu Fournetta.


Pa nije Jones uopšte dobar kao pass catcher, to je od početka bilo obeleženo kao problem. Zato su i jurili da draftuju RB koji može da bude 3rd down RB.

Iz tog ugla, dodavanje Fourneta, koji takođe nema veliku ulogu u pass game mi nema puno smisla.

Tačno je, Jones je očajan u pass blocking-u, ali nisam siguran koliko je Forunette bolji u tom aspektu. Definitivno prošle godine nije bio, mada to ima i do toga kakva je timska kultura u JAX bila.



Ja sam pratio Fournetta prošle godine jer mi je bio RB2 u Fantasy ligi, i pored toga što je imao solidnu statistiku, on je bio prilično očajan na terenu. Deluje kao klasično gomilanje "imena" ali i tim koji je prepun igrača koji su way past their prime


Jones ima preko 10 jardi po hvatanju u 2019, što je za RB odlično. Nije sjajan što se tiče trčanja ruta, ali je pristojan u hvatanjima. Mislim da je tu veći problem to što Bucaneersi nemaju vremena da ga razviju kao igrača, već moraju odmah da imaju rezultate. QB od 43 i trener od 68 godina.

Stavi Fournetta iza OL Saintsa ili Cowboysa pa ćeš videti da li je očajan on ili prosto nema saigrače. OL Jaguarsa je veoma loša poslednje 2 godine, bukvalno nemaju ofanzivnu igru i QB je u najmanju ruku pod znakom pitanja. Fournette redovno vidi box sa minimum 7-8 igrača celu karijeru. Koga Jaguarsi imaju od igrača u napadu? Bukvalno nikoga koga bi se odbrane plašile. Jedini pristojan WR je Chark. Da li su imali vrhunskog ofanzivnog koordinatora? Niko se ne plaši toga da će ih Jaguarsi pobediti pas igrom. To je delimično razlog za njegove loše statistike. Drugi razlog je to što se on uopšte ne uklapa sa konceptom igre u napadu koji trenutno forsiraju Jaguarsi. Sa Minshew-om i Folesom prošle godine Jaguarsi su morali da igraju u shotgun pošto se oni ne snalaze under center. Fournette je I-formation RB. Treba mu fullback i downhill igra trčanjem. Dok je to imao u Jaguarsima, bio je dobar i pored toga što mu je na QB bio Bortles, koji nije umeo da pogodi 2 pasa od 5 jardi za redom. Kada draftuje RB kao što je Fournette, tim mora da se odluči za koncepciju u kojoj će on dobiti loptu da trči barem 20 puta. On je ogroman RB i najbolji je nakon 15 trčanja, jer odbrana više nema snage da ga konstantno obara. U poslednjoj četvrtini je najbolji. Slično kao Derrick Henry. Prošle godine je čak imao i preko 500 jardi hvatanjem. Mislim da ta priča da je on loš igrač potiče od toga što je draftovan kao 4.pik na draftu. Da je draftovan u 3.rundi, niko ne bi pričao kako je očajan. Nije on kriv što je tu draftovan.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Baxter Stockman » 05 Sep 2020, 16:19

Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34252
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 07 Sep 2020, 10:54

Za 3 dana krece sezona, gde su predikcije?
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46965
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Baxter Stockman » 09 Sep 2020, 17:33


Goleme pare
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34252
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 49 guests