Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 11 Jan 2019, 20:43

Pit Bull wrote:Kardinalsi uzimaju Dzosefa za DCa, a Sarkasijana za OCa... Nece to na dobro izaci


Kingsbury i Sarkisian? Nijedan od njih ne zna da igra NFL napad. Osnova većine dobrih NFL napada je trčanje ili playaction koji dolazi iz toga. Sarkisian je bio katastrofalan u korišćenju RB u Falconsima u ove dve godine. Kingsbury je na Texas Techu često igrao sa 5 hvatača bez RB. Već mogu da vidim šta će da se desi. Ista priča kao sa Chip Kelly-jem. Prvo će da uhvate NFL na prepad. Imaće nekoliko pobeda na početku, svi će pričati o dobroj igri Cardinalsa. Onda, kad dodje novembar i protivnici budu imali dovoljno njihovih utakmica na filmu će ih pročitati i sve će se srušiti kao kula od karata. Tako je i Kelly bio genije prve sezone u Eaglesima. Onda su ga ozbiljnije skautirali, videli da se svi njegovi trikovi suštinski svode na 10 pas akcija i 2-3 akcije za trčanje. Posle toga je sve krenulo nizbrdo.

Plakaće oni za Ariansom.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 11 Jan 2019, 20:51

S tim da je Keli imao kakav-takav kvalitet sada... A ovi nemaju mucenici ni kvalitet, to ce od starta biti raspad... Pa bice gori nego ove sezone.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 11 Jan 2019, 21:55

Pit Bull wrote:S tim da je Keli imao kakav-takav kvalitet sada... A ovi nemaju mucenici ni kvalitet, to ce od starta biti raspad... Pa bice gori nego ove sezone.


Meni je žao odbrane tog tima. Nemaju ofanzivnu liniju, Rosen je QB koji ne igra dobro kad ga biju (slično kao Goff), nemaju dobre hvatače, još će sad da primene neku vrstu Air Raid napada. Kad igraš u takvom tempu to ubija odbranu. Chander Jones, Hassan Reddick, Patrick Peterson, Budda Baker, sad su doveli DJ Swearingera. Imaju prvi pik na draftu. Ako zadrže taj pik to će biti ill DE Nick Bosa ili DT Quinnen Williams. To bi mogla da bude stvarno odlična odbrana. Ali bilo koja odbrana koja bude igrala 80 snepova po meču će se raspasti na polovini sezone.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 11 Jan 2019, 21:58

Ne treba ni zaboraviti da je odbrana Dolfinsa bila jedna od najgore rangiranih kada je Dzosef otisao da bude HC Bronkosa... Cirkus u najavi.


Ako bih rangirao do sada zaposlene trenere tj. izbore timova:

1) Arians
2) Gejz
3) Fandjio
4) Leflor
5) Kicens
6) *Tejlor
7) Kingsburi

Za prvu trojku ocekujem da unaprede timove, donja cetvorka kanal.

Inace, Greg Vilijams ce najverovatnije biti DC za Gejza u Dzetsima, mislim da ce oni da se bore za plej-of vec naredne sezone ako odradi off sezonu kako treba i pojacanju ofanzivne opcije za Darnolda.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 11 Jan 2019, 22:12

Cak Pagano je kandidat u Karolini i Cikagu za DCa.

▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 11 Jan 2019, 23:08

Pit Bull wrote:Ne treba ni zaboraviti da je odbrana Dolfinsa bila jedna od najgore rangiranih kada je Dzosef otisao da bude HC Bronkosa... Cirkus u najavi.


Ako bih rangirao do sada zaposlene trenere tj. izbore timova:

1) Arians
2) Gejz
3) Fandjio
4) Leflor
5) Kicens
6) *Tejlor
7) Kingsburi

Za prvu trojku ocekujem da unaprede timove, donja cetvorka kanal.

Inace, Greg Vilijams ce najverovatnije biti DC za Gejza u Dzetsima, mislim da ce oni da se bore za plej-of vec naredne sezone ako odradi off sezonu kako treba i pojacanju ofanzivne opcije za Darnolda.



1) Arians

Volim Ariansa ali mislim da neće ništa napraviti dok se ne reši Winstona. Winston je na 27 mečeva na koledžu imao 28 presečenih lopti. Na 56 mečeva u NFL 58 presečenih lopti. Na sve to je imao i 18 izgubljenih famblova u NFL. Mislim da je Winston mašina za greške i to se ne može promeniti. Ali, pošto je bio prvi pik 2015, dobiće još 10 šansi u NFL. Napad Bucsa je bio treći u NFL po broju jardi i OC Monken je uradio dobar posao ali Winston i Fitz su bacili 26 presečenih lopti. Arians će imati mnogo posla da napravi Bucse konkurentnima u toj diviziji. Sastavio je ozbiljan tim trenera pa verujem da će to i uraditi ako mu daju vremena.

2) Gase

On je ozbiljan, disciplinovan, detaljan ali njemu je potreban mlad tim. Mislim da je povremeno previše konfliktan sa iskusnijim igračima i to može da mu bude problem. Jedna stvar koja se ne pominje, a koja je razlog što nije imao više uspeha je to što je Tannehill odigrao samo 50% mečeva za Dolphinse od kad je Gase postao trener. Mislim da je procenat pobeda Dolphinsa kad je Tannehill bio zdrav preko 70%. To su sjajni rezultati sa ispodprosečnim QB. Takodje, nije imao preterano talentovan roster. Ako dobije vremena da izgradi roster Jetsa mogao bi da bude dobar. Mislim da, ako dovede WIlliamsa za DC-ja, to može da bude ili savršeno ili će zaratiti već posle 3-4 meča. Obojica su strašno jake ličnosti i tvrdoglavi su.

3) Fangio

Konačno. Čovek je odličan trener godinama, a nije dobio posao samo zato što nije političar, ne šlihta se vlasnicima i sl. Mislim da je dobio strašno nezahvalan posao. Roster Broncosa je problematičan. Odbrana je i dalje dobra ali ima nekoliko igrača koji su prošli zenit. Tu će biti potrebna rekonstrukcija. Nema kvalitetnog QB, ofanzivna linija je loša. Takodje, on nije taj koji odlučuje o tome koga će potpisati, za koga trejdovati, koga draftovati. Nadam se da će biti ok, navijam za njega ali nemam poverenja u Elwaya.

4) LaFleur

Meni ovaj angažman nije jasan. To što je neko proveo vreme u stručnom štabu McVaya i Shanahana ne znači da zna sve detalje i tajne napada tih trenera. 2018, kad je postao ofanzivni koordinator Titansa nisam video ništa preterano kreativno. U stvari, loša igra u napadu je bila glavni problem Titansa ove sezone. Kao nagradu za to dobio je da trenira jednog od najboljih QB u istoriji lige.

5) Kitchens

U drugom delu sezone, od kako je postao OC, Kitchens je preporodio napad Brownsa. Mayfield je za 8 mečeva bacio 19 TD i imao 68% uspešnih pasova. Napad Brownsa je u tom periodu imao 6.86 jardi po akciji (trčanje + pas). To je najbolje u celoj ligi. Svaki meč je imao nekoliko iznenadjenja za protivnika. njegovom OC mandatu su neki igrači koji su bili loši ili totalno zaboravljeni proigrali dobro (Perriman, Greg Robinson). Znači da zna da prilagodi igru kvalitetima i manama svojih igrača. U drugom delu sezone je imao jedan od 3 najkreativnija napada u ligi. Mislim da je sjajan OC, a kakav je trener to ćemo videti. Tri stvari koje mi donekle ulivaju poverenje da bi mogao da bude dobar su: Prvo, prošao je školu Bill Parcellsa. Ko god je bio asistent kod njega je ozbiljan, metodičan, razume situacioni fudbal. Parcells je možda najbolji učitelj trenera u poslednjih 30-35 godina. Bio je asistent kod Whisenhunta kad su Cardinalsi išli na super bowl 2008. Prošao je školu Bruce Ariansa. On nije neko ko je asistent poslednje 2-3 godine pa da je dobio posao trenera na lepe oči. U ligi je 12-13 godina. Prošao je mnogo toga, radio sa pametnim trenerima. Drugo, imam utisak da su Brownsi ozbiljno rešeni da ga okruže sa kvalitetnim iskusnim asistentima (OC, DC, spec.timovi...). To je ključno za ruki trenera.

6) Taylor

Još jedan koji je popio 3 piva sa McVay-om i zbog toga dobio posao. Imam utisak da Bengalsi i nisu imali mnogo opcija ali ovo postaje smešno. Svi bi novog McVaya. To pokazuje da ne znaju ništa o McVayu. Sean je od rodjenja u NFL. Njegov deda je bio GM 49ersa kad su osvajali sve one titule 80-ih godina. McVay je bio asistent u NFL od 2008 godine. Tri godine je bio OC Redskinsa. Dve godine je on bio playcaller. Nakon svega toga je 90% lige mislilo da nije dovoljno iskusan. A sada angažuju nekoga ko nikad nije bio uspešan OC, ali je bio trener WR i QB za Ramse.

7) Kingsbury

O njemu sam napisao sve što sam imao u nekoliko prethodnih postova

Sve u svemu, mislim da su timovi propustili neke jako dobre kandidate samo zato što nisu "QB gurui". Brian Flores, Don Martindale, Dave Toub. Ubedjen sam da bi bili bolje opcije od polovine ovih trenera. Takodje, McDaniels, možda i najbolji od svih potencijalnih "gurua" nije dobio posao ali za to je sam kriv. Posle prošlogodišnjeg fijaska neki timovi nisu bili zainteresovani. Izgleda da je on bio zainteresovan za posao u Brownsima, ali GM Dorsey je dobar prijatelj sa GM-om Coltsa Ballardom, pa ga nije ni zvao na razgovor.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 11 Jan 2019, 23:12

User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 11 Jan 2019, 23:12

Ne bih se ja slozio sa ovim zadnjim... Ja mislim da je dosta ovih smesnih trenera dobilo posao jer nema kvaliteta na trzistu.

Koga si imao od kandidata da valja, a da nije prosao? Toub mislim da nije dobio intervju nigde ako ja nisam nesto propustio.

Mozda Bieniemi je mogao da prodje negde i to je to.

Od bivsih trenera, cudi me da Reks Rajan apsolutno nigde nije ni u kakvim kombinacijama. Moze da misli sta ko hoce, ali nije on uopste los trener. Sa Bilsima dve korektne sezone (sad jbg. sto su oni bili pohlepni...), sa Dzetsima vrhunski krenuo, posle se tim raspao bez kvoterbeka posle showa sa Tibouom...
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 11 Jan 2019, 23:25

Pit Bull wrote:Ne bih se ja slozio sa ovim zadnjim... Ja mislim da je dosta ovih smesnih trenera dobilo posao jer nema kvaliteta na trzistu.

Koga si imao od kandidata da valja, a da nije prosao? Toub mislim da nije dobio intervju nigde ako ja nisam nesto propustio.

Mozda Bieniemi je mogao da prodje negde i to je to.

Od bivsih trenera, cudi me da Reks Rajan apsolutno nigde nije ni u kakvim kombinacijama. Moze da misli sta ko hoce, ali nije on uopste los trener. Sa Bilsima dve korektne sezone (sad jbg. sto su oni bili pohlepni...), sa Dzetsima vrhunski krenuo, posle se tim raspao bez kvoterbeka posle showa sa Tibouom...


Kako znaš da niko nije valjao? Ko je prošle godine u ovo vreme pominjao Reicha kao dobrog kandidata? Bukvalno niko. Čak ni Coltsi nisu mislili da je dovoljno dobar.

Mislim da niko neće da intervjuiše trenera spec.timova pa zato Toub nije intervjuisan. Nemaju petlju da to urade. Da imaju, možda bi on bio pravo rešenje. John Harbaugh je bio trener spec.timova pre nego što je postao trener Ravensa. Danas je jedan od top 10 trenera u NFL. Posao trenera je mnogo više od treniranja samo napada ili odbrane. Zašto ne Martindale? Čovek nema jednog kvalitetnog pass rushera a napravio je od Ravensa najbolju i najkompleksniju odbranu u ligi. Pri tome je strašno cenjen kao lider.

Bienemi nije prošao jer imao prilično mutnu prošlost. Vuče neke optužbe za seksualno uznemiravanje i silovanje još iz vremena kad je bio igrač i koledž trener. Ništa nije dokazano ali se ti repovi vuku već 20+ godina. Ako imaš u vidu kakvo je javno mnjenje u USA danas o tim temama, nije imao nikakvu šansu.

Što se tiče Ryana, neće on nikad više dobiti šansu. Stvari su se epski raspale u Jetsima, dobio je drugu šansu u Billsima i opet nije uspeo da reši problem što mu je napad opet bio očajan isto kao u Jetsima. U Billsima mu je u poslednjoj sezoni i odbrana bila prilično loša.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 11 Jan 2019, 23:29

E da, ni za Tampu ne delim misljenje.

Vinston je dokazano dobar bacac, ima jaku ruku i moze kvalitetno da baci. Ja mislim da se od svih manova kod kvoterbeka, INT ratio najlakse popravlja, samo moras imati dobrog trenera. To je sve do procene kada baciti, a kada ne. A ocito da je Koeter bio smesan trener koji to nije znao da resi... Tampa ako dovede nekog dobrog RB, posto su na trcanju bili najgori u ligi, oni ce postati izuzetno jeben tim, mozda plej-of odmah u prvoj godini. Naravno, ako se sklopi Vinston i dovede RB, npr. Bel... Bols ce vec doterati odbranu nekako da budu u top15-20.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 11 Jan 2019, 23:57

Pit Bull wrote:E da, ni za Tampu ne delim misljenje.

Vinston je dokazano dobar bacac, ima jaku ruku i moze kvalitetno da baci. Ja mislim da se od svih manova kod kvoterbeka, INT ratio najlakse popravlja, samo moras imati dobrog trenera. To je sve do procene kada baciti, a kada ne. A ocito da je Koeter bio smesan trener koji to nije znao da resi... Tampa ako dovede nekog dobrog RB, posto su na trcanju bili najgori u ligi, oni ce postati izuzetno jeben tim, mozda plej-of odmah u prvoj godini. Naravno, ako se sklopi Vinston i dovede RB, npr. Bel... Bols ce vec doterati odbranu nekako da budu u top15-20.


Problem sa Winstonom je to što je on sve gori i gori što se tiče glupih odluka. Za 4 godine je trebalo barem malo da ispravi svoje mane. Većina QB ih ispravlja sa godinama iskustva. On ima iste mane i probleme koje je imao na Florida State-u. Loše baca duboke lopte, preko 25 jardi je jako neprecizan. Svaki meč baci po 5-6 glupih lopti koje mogu biti presečene. Samo je pitanje koliko će ih odbrana uhvatiti. Takodje, roster Tampe je dosta loš. Teško će se to ispraviti za godinu dana. Nemaju pass rush, sekunderi im je očajan, imaju samo prosečnu OL i nemaju RB. Ako hoćeš da vidiš napad koji će podbaciti, uvek nadji tim koji ima dobre hvatače i lošu ofanzivnu liniju . Da bi Ariansov sistem u napadu funkcionisao OL mora da bude dobra pošto mu hvatači trče dosta dubokih ruta. Ima tu više posla nego što se čini.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 12 Jan 2019, 00:00

Pa zato ti kazem, donosio je glupe odluke i nije mogao da promeni sam, treba ti trener... Sad ga ima, pa cemo videti.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dimitrije » 12 Jan 2019, 16:18

Instagram profil Cody-ja P. kikera Čikaga. Čovek se izvežbao definitivno :lollol: :lollol: :lollol:


https://www.instagram.com/p/0GSlukjQcM/ ... tive_share
"Eksel tabele? Pa napravite vi eksel tabele." ćoravi, Feb 2023.
User avatar
Dimitrije
 
Posts: 5637
Joined: 16 Jul 2014, 10:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 12 Jan 2019, 19:37

KC
LAC
NO
LAR
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46890
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby White Mamba » 12 Jan 2019, 19:39

Kad su termini ?
Deb'o. Sujetan. Oce kadrira. Ne vodi treninge. Oce stan u BGH2O. Dov'o asocijalnog Korija
NECE STEFI DA IGRA ZA NJEGA
Stop hibridnom ratu!!!
User avatar
White Mamba
 
Posts: 42734
Joined: 24 Oct 2015, 00:27

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests