Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 08 Jan 2019, 23:05

Kapiram da ce uzeti Fangia sa nekim dobrim OC... Moguce Kubiak da bude.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 08 Jan 2019, 23:13

Pit Bull wrote:Kapiram da ce uzeti Fangia sa nekim dobrim OC... Moguce Kubiak da bude.



Koliko sam čuo, Elway po svaku cenu želi Kubiaka kao OC-ja. Fangio je pravio čuda i sa 49ers-im i sa Bearsima. Vrhunski je DC već godinama. Zaslužio je šansu. Ali, to je jako nezahvalan posao. Imaš Elwaya koji se pita za sve. Onda imaš OC-ja koji je osvojio super bowl i koji će se u svom domenu pitati za sve. Koliko onda slobode ima trener da vodi ekipu kako on želi?
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 08 Jan 2019, 23:17

Meni generalno nije jasna ta prica sa Kubiakom... Ono fazon vraca se za OCa, trazilo ga jos par ekipa pa Elvej blokirao... Ako se vec vraca poslu, nije mi jasno zasto on nije HC? Ako je vec resio probleme sa zdravljem i ako moze biti OC, ne vidim zasto ne moze biti HC.




Ne mogu vam opisati koliko mi je drago zbog Ariansa :D Bice Tampa mocna ekipica. Jos ako navataju nekog dobrog RB, uff...

▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 08 Jan 2019, 23:35

Pit Bull wrote:Meni generalno nije jasna ta prica sa Kubiakom... Ono fazon vraca se za OCa, trazilo ga jos par ekipa pa Elvej blokirao... Ako se vec vraca poslu, nije mi jasno zasto on nije HC? Ako je vec resio probleme sa zdravljem i ako moze biti OC, ne vidim zasto ne moze biti HC.




Ne mogu vam opisati koliko mi je drago zbog Ariansa :D Bice Tampa mocna ekipica. Jos ako navataju nekog dobrog RB, uff...




I meni je drago što se vratio. Ako uspe da preživi Winstona i od njega napravi ozbiljnog QB onda je čudotvorac.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 08 Jan 2019, 23:35

Znaci NFC mesta popunjena

Arizona - Kingsburi
Grin Bej - Leflor
Tampa - Arians

AFC sve dostupno.

-Mislim da ce Mekarti zavrsiti u Dzetsima ili preskociti sezonu, toliko je ocigledno. U Braunsima su ga izradili iako je ciljao taj posao, na kraju ni intervju nije dobio. Dzetsi su hteli Kingsburija isto, ali kako su sad izvisili, mislim da je Mekarti poprilicno izvestan tu.

Ako ne bude Mekarti, voleo bih da Gejz dobije posao, mada mi nekako mirise na Monkena ili Bieniemija tu.

-O Denveru smo rekli, ocito Fandjio ima lepe sanse, Sinsinati je misterija, Klivlend za sada najblizi Kicensu i cini se da ce on dobiti posao.

-Majami mi je isto apsolutna nepoznanica, roster je takav da verujem ni oni nemaju pojma sta traze.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 08 Jan 2019, 23:37




Sjajan potpis Atlante po meni. Koeter nije za HCa, ali kao OC mislim da ce napraviti sjajan posao.



Opa, i Mularkey, ozbiljna ekipa. Jos da vidimo ko ce biti DC.

▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Peki » 08 Jan 2019, 23:50

Slazem se, odlican potpis. Trebao bi cuda raditi s onim napadon. Nadao sam se da ce doci u Packerse ali jebiga
User avatar
Peki
 
Posts: 973
Joined: 28 Jul 2013, 20:16

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 09 Jan 2019, 02:39

Tod Bols ce biti DC za Ariansa u Tampi, a Bajron Leftvic OC.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 09 Jan 2019, 09:40

NFC jug sledece sezone ce biti bolesno, ali bolesno jaka divizija. :jos:

Mi ukrstamo sa njima I sa AFC severom, gde Klivlend nadolazi, a Baltimor I Stlersi su uvek jaki. Zlo I naopako.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 09 Jan 2019, 14:41

Moja ocekivanja

IND-KC
LAC-NE
PHI-NO
DAL-LAR

Za Laka navijam do kraja. Bice nenormalno tesko, ali od srca navijam da IND prodje, da uzivamo u majstoru Laku sto duze.
Plus odbrana koja mi se mnogo svidja.
LAC su u momentu. Strasna odbrana i ako Bog da zdrav Gordon, mogli bi da se nadamo da ne gledamo chitere na dalje.
NO realno favorit za osvajanje SB, ali bi sve dao da Foles ubije i njih.
Ramsi su van forme, OL Dalasa ce zaustaviti Donalda, Zeke bolje trci od Gurlija koji je takodje u padu forme, Dak je veca opasnost od raspalog Gofa.


Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 09 Jan 2019, 15:05

Iskreno ne vidim kako Dalas moze na strani da stigne prednost Ramsa, ukoliko Ramsi krenu silovito, a hoce. Nije ovo duel Gurlija i Eliota. Eliot ce uzeti svoje jarde, i neka uzme 150 jardi i TD ili dva, nije ni bitno. Ali ostatak tima msm da ne moze ispratiti Eliota. Ni Dak, ni hvataci, a ni odbrana koja im je glavna uzdanica. Gof, Gurli, CJ Anderson, Woods, Cooks, Rejnolds, Everet ce da izmaltretiraju odbranu Dalasa a napad Dalasa ne moze postici vise od 20 poena. Ramsi u proseku kuci postizu 38 poena, jedina sansa Dalasa je da umrtvi utakmicu. Da povedu, da trce i trose vreme. Posle nekoliko utakmica pauze vraca nam se Dzojner na FS, koji je dosta falio u sekondariju, s obzirom da rezervnog i nemamo, vec su nam igrali momci iz specijalnog tima. Talib i Piters su zdravi, uz Donalda koji ce svakako generisati pritisak ne vidim da mogu da nas opterete pasom. Slaba tacka nam je Dzonson u coverage, ali Dalas nema nekog previse kvalitetnog TE koji moze to da eksploatise.
Kljuc utakmice je da Gof ne pravi katastrofalne greske. Ako mu linija obezbedi neko prosecno izdanje na koje smo navikli od njih, mislim da ce to biti rutinska pobeda za Ramse. Naravno, iznenadjenja su uvek moguca ali dajem ulogu favorita Ramsima.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 09 Jan 2019, 18:37

Znaci Fandjo-Denver ,Kicens - Klivlend.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 09 Jan 2019, 22:15

Koja je priča sa Kubiakom?

Uzeo SB, otišao u office, sad se vraća kao OC Denvera.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46891
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 10 Jan 2019, 03:28

Pit Bull wrote:
Ako ne bude Mekarti, voleo bih da Gejz dobije posao, mada mi nekako mirise na Monkena ili Bieniemija tu.

-O Denveru smo rekli, ocito Fandjio ima lepe sanse, Sinsinati je misterija, Klivlend za sada najblizi Kicensu i cini se da ce on dobiti posao.

-Majami mi je isto apsolutna nepoznanica, roster je takav da verujem ni oni nemaju pojma sta traze.



Ala pogadjam... :D Gejz u Dzetsima.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 10 Jan 2019, 06:55

Za vikend, favoriti su bas favoriti, ali to opet nista u NFLu ne mora da znaci... Mada zaista mislim da su cetiri ekipe koje su imale bye week koplje iznad ostalih ove sezone u NFLu. Iznad svih.

Gledajuci iskljucivo ovu sezonu, Patsi su od cetvorke verovatno najslabiji, ali eto, ja njih vidim kao najsigurnije za prolaz za vikend. Generalno, otkad pratim NFL, Cardzersi su mi uvek bili sinonim za luzersku fransizu, uz jos par njih... Doduse, tom statusu je itekako doprinela era Majka Mekoja koji je jedna od najvecih prevara koja se pojavila u NFLu... Potrosio je 4 godine Riversa ni u cemu. Setimo se kako su igrali pod Norvom Turnerom i da se ne moze porediti sa erom Mekoja... Dolaskom Lina, opet se video kvalitet, mada su Cardzersi vrlo dobri u svim linijama tima. Pogledas im kvoterbeka, sigurno je top10 u ligi, Gordon je top10 RB, hvataca takodje... Linije slicna prica, odbrana isto... Ni u cemu po meni nisu u top5, ali su svugde u top10 i to je taman za onoliko koliko su pokazali do sada. A ta odbrana protiv Rejvensa je ocito bila prevarantska kako su sami priznali i na citanje. Kapa dole za fazon, ali da vidimo u sledecoj ozbiljnoj utakmici sta ce smisliti.

Sa druge strani, Imperija jos uvek jase. Imali su dve sedmice da se dovedu u red, a svi znamo koliko su opasni tada. Patsi uvek zablistaju kada je to najpotrebnije, a nekako su mi Cardzersi idealan rival za njih. Ako pogledamo poslednjih 10 godina, Patsi su po pravilu uvek rutinski izlazili na kraj sa ofanzivno orijentisanim ekipama. Ako izuzmemo proslosezonski SuperBowl, ne secam se kad ih je neko u mecu na veliki broj poena dobio. Brejdi ce pronaci nacin u takvom mecu da stavi na semafor vise od Riversa. Jednostavno, ne vidim mogucnost da Cardzersi svedu Patse na Ziletu na manje od 25 poena... Pogledati Cardzerse ove sezone u velikim mecevima, sve je napad dobio. Sa Stilersima 33-30, sa Cifsima druga 29-28, prva 28-38, sa Ramsima 23-35... Nikoga ispod 28 nisu sveli. A opet, ne verujem toliko Riversu da moze i ovaj put da ucini slicno.

Prognoza: 31-20 za Patse!


Sto se ostalih meceva tice, kao sto sam rekao, Dalas mi je od svih autsajdera najmanji... Mislim da imaju itekako sansu protiv Ramsa, poprilicno sam siguran da ce navijaci Kauboja biti glasniji, a bice ih makar u egalu u LAu. Iako mnogi potcenjuju Dzejsona Gereta, Dalas je uvek izgledao ozbiljno u plej-ofu sa njim. Jesu gubili tesno od Pekersa, ali su uvek pokazali zube, nebitno gde se igra i bili tu do zadnje lopte. A znali su i da se vrate iz debelog minusa... Imaju kontinuitet, Marineli i Linehen su koordinatori vec 4-5 sezona, a dolazak Krisa Ricarda je samo unapredio odbranu od pasa. Za Kauboje ce vaziti isto sto i za sve autsajdere. Moras da povedes prvi i onda da cedis vreme trcanjem, a kad imas Zeka Eliota, to ti itekako olaksava situaciju. Remsi se trebaju plasiti Amarija Kupera, dosta je tih bio protiv Sihoksa, a opet je stigao da uhvati preko 100 jardi. A Preskot je pokazao da zna i moze igrati ovakve meceve...

Napad Remsa je usporio posle povrede Kupera Kapa. Dzos Rejnolds je uskocio, ali nije pokazao previse. Ono sto ce meni biti zanimljivo je play-calling u ovoj utakmici. Korneri Dalasi su mnogo jebeni, a Dalas dobro brani probijanje. Mislis da ce Mekvej prvi napad igrati dosta otvoreno i pokusati uglavnom pasom stici do TDa i na taj nacin da opusti Gofa, a opet ako ovaj baci presecenu u ranoj fazi meca sto nije nemoguce, stavise... Vidim jedan Dalas koji ce igrati strpljivo, uglavnom trcanjem, a opet vidim Remse koji to nece raditi nego ce vise koristiti pas i tu se ujebati. Predvidjam i dve presecenu Gofu.

Prognoza: 19-17 za Dalas!


Otpustanjem Hanta, napad Cifsa je pao za nekih 7 poena otprilike... Neka preterana analiza za mec sa Koltsima nije potrebna. Sto se tice Cifsa, znas da ce staviti 25+ poena minimum. Rekao bih i 30+ ovde. U 12 od 16 meceva su isli 30+. Sa druge strane imas Laka koji je takodje sposoban za tako nesto, a svakako protiv krs secondarya koji imaju Cifsi. Uopsteno, Koltsi imaju bolju odbranu, i onda se postavljaju dva pitanja, prvo, da li je ta odbrana dovoljna kvalitetna da uspori Mahomsa, da vezu par dobrih poseda i drugo, da li Lak moze da izkaznjava Cifse konstantno bez popusta? A mecevi u Tenesiju i Ouklendu ove sezone su pokazali da Koltsi mogu na strani da stave brdo poena.

Takodje, jedna od najbitnijih stavki ce biti izgubljene lopte. Ovde jedna vise vrlo lako znaci i poraz za jednu od ekipa. S obzirom na stil igre obojice i da prosecno bacaju po jedan INT ove sezone po mecu, bice pravo cudo ako ne vidimo bar jedan na mecu. Samo zavisi u kakvoj situaciji i na kom delu terena. Lak je tu neuporedivo iskusniji, mada Mahoms je pokazao zrelost po meni ove sezone i da je kvoterbek koji ce nositi ligu narednih 10 godina. MVP lige u prvoj sezoni kao starter, ne treba tu vise trositi reci. Ako smo ove sezone pricali da su Lak i Rodzers najtalentovniji u ligi, meni je Mahoms rame uz rame sa njima. Treba ga videti i narednih godina ali mislim da za njega nema zime. Isto tako, ne mogu da poredim ove Cifse sa onima Aleksa Smita... Endi Rid jeste poznat po neuspesima u plej-ofu, ali sada prvi put ima pravog ubicu na mestu kvoterbeka osim tih uvodnih sezona sa Meknebom u Filadelfiji, a daleko je iskusniji kao trener. Kad pocnem da razmisljam rezonski, ako uzmemo da su Mahoms i Lak jednaki, vise verujem da ce odbrana Koltsa kao kvalitetnija u vecem kontinuitetu da zaustavlja Cifse, ali isto tako secondary Cifsa zna makar da namirise presecenu, i verujem da ce ta stavka odigrati ulogu i presuditi, a da ce se oni osvetiti Koltsima za onaj debelo bolan poraz u plej-ofu u prvoj Ridovoj sezoni u Kanzasu kada su izgubili mec u kojem su imali 28 poena prednosti.

Prognoza: 37-27 za Cifse!


Za kraj poslastica. Utakmica u kojoj opet ne mozes racionalno pricati jer ovi Iglsi nisu oni Iglsi koje smo gledali cele sezone. Ovo su oni Iglsi koji su uzeli SuperBowl prosle sezone. Fols je vratio veru ekipi, pogledajte intervjue igraca, Kelsa recimo, svi veruju u Folsa, a samim time veruju i u sebe da mogu uciniti vise od realnog, jer vec su jednom to uradili. Saintsi su ekipa koja je u top5 najgorih u ligi po odbrani pasa. Fols ce ih kazniti... Isto tako, Saintsi dobro brane probijanje, posle Cikaga najbolje u ligi, ali sta je tu novo u odnosu na ovaj mec neki dan? Nista... Iglsi ce sada igrati protiv ekipe koja u odnosu na Berse mnogo mnogo slabije brani igru kroz vazduh, a Fols moze drasticno bolje.

Isto tako, Saintsi ce sada naici na zid. Odbrana Iglsa je podigla svoj nivo mnogo povratkom par povredjenih igraca, a Dzim Svarc vazi za top3 DCa u ligi. Brendon Marsal je rekao pre par dana da je za njega Svarc bez konkurencije najbolji DC u ligi i da su svi treneri za koje je on igrao mrzeli da igraju protiv Svarcovih ekipa. Ja sam poprilicno uveren da ce Iglsi da stave u napadu 23-30 poena, pitanje je da li Saintsi mogu na 30+? Ja im preterano ne verujem ovaj put, zabagovali su protiv Dalasa ove sezone i to je recept. Nista bolji nisu bili protiv Karoline, mada je fakat da nisu igrali kuci, ali opet... Pokazali su ranjivost i da nisu savrseni. U ovako ozbiljnoj utakmici, protiv rasterecnih Iglsa, mirise mi na scenario gde ce Iglsi da otvore sa 10-0 ili 14-0 i da ce onda Bris da juri... Cak mislim da ce ih uhvatiti u jednom momentu, ali poslednju rec ce imati Nik Fols.

Prognoza: 27-24 za Iglse!
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests