Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL draft

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 01 Feb 2017, 19:52

Solomon Thomas, pisali smo o njemu.
Kakav je to igrac. Aron Donald u malom. Njegova penetracija i sila sa kojom to izvodi - mesavina Donalda i Coxa.
Kako dobar igrac. Ko ga uzme, napravio je posao. Mozda najbolji defanzivni igrac na draftu.

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13385
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 01 Feb 2017, 19:58

Malik Hooker mora na operaciju i propusta kombajn. Ni Corey Davis nece ucestvovati na kombajnu.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1545
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Doe » 01 Feb 2017, 20:49

jedna zanimljiva tabela. koliko bodova vrede pozicije na draftu ako ih trejdujete :biggrin:

User avatar
John Doe
 
Posts: 12624
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby mmarko28 » 01 Feb 2017, 21:21

@John Doe

Tu tabelu je 1989 godine napravio Jimmy Johnson, trener Cowboysa koji je osvojio dva superbowla. Sada je već malo zastarela i pojedini timovi koriste malo drugačiji sistem ocenjivanja vrednosti pikova, ali su je skoro svi timovi u NFL koristili od kad je nastala do pre par godina. Neki timovi je i dan danas koriste.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 01 Feb 2017, 21:38

Matt Milano, LB, Boston

Zanimljiv igrac. Undersize po danasnjim standardima, ali ne mogu ni svi da imaju +190.
183, 100kg. Igrao je LB na Bostonu. Pravi udarac, hard hitter. Siguran obarac. Dovoljno brz za pro nivo, i vertikalno i horizontalno.
Prati TE bez problema, ali ga hebe visina. Ako bude uzet, onda 6-7 runda, ili FA. Mogao bi da dodje do prvog tima kao SS recimo, ili neki twiner.
Meni je zanimljiv njegov agresivan stil igre koji je uvek lep za videti. Sto bi se reklo dize publiku :biggrin:

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13385
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 01 Feb 2017, 22:10

Tueni Lupeamanu, DL, Idaho

185, 120kg.
Pravi primer koledz fudbala i njegove lepote. Decko je bio dominantan za svoj koledz sa DL pozicije. Najbolji obarac u timu. Sve nagrade pokupio, ali nece videti NFL.
Nije igrao protiv najboljih i to je to. Sjajan igrac. Brz prvi korak, jak, skida blokove ko od sale, igrao je na svim DL pozicijama, a najvise DT. Dominantan. brutalan. Nos za loptu. Sjajan igrac.
Medjutim, sto bi se reklo izgubljen u pozicijama za pro.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13385
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 02 Feb 2017, 10:50

Russel Wilson wrote:Malik Hooker mora na operaciju i propusta kombajn. Ni Corey Davis nece ucestvovati na kombajnu.


Najmanje 4 meseca odsustvovanja. Pvorede nisu zanemarljive za tako mladog igraca - hernia i rame.
Ako padne na draftu, a pasce, ko ga uzme u drugoj rundi, bice kradja veka.

JJ Watt zavrsio oporavak od operacije ledja. Pocinje sa treninzima.
Nemam reci ohrabrenja za njega. 130kg a diskus u donjem delu ledja .... non stop udaranje sa OL svinjama ... amortizacija je ili u vratu ili u tom delu ledja. Ako on pozivi jos ovu sezonu dobar je.

Medjurim, ta americka medecina .... :roll:
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13385
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby White Mamba » 02 Feb 2017, 13:29

Klown JJ i Wilfork......aaaaaaaaaa....
Ajmo zdravlje ne budi pi*ka !
Mada se prica da Vins naginje peMziji...
Deb'o. Sujetan. Oce kadrira. Ne vodi treninge. Oce stan u BGH2O. Dov'o asocijalnog Korija
NECE STEFI DA IGRA ZA NJEGA
Stop hibridnom ratu!!!
User avatar
White Mamba
 
Posts: 43294
Joined: 24 Oct 2015, 00:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby mmarko28 » 02 Feb 2017, 13:47

Wilfork je 99% završio karijeru. Ali za Texanse nema zime. Ulogu NT će preuzeti D.J.Reader, koji je sjajan protiv trčanja.
Što se tiče Watta, velika je šteta za njegovu karijeru. Sa tom povredom, ne verujem da će igrati vise od 2-3 godine. Malo je igrača u istoriji lige koji su bili
toliko dominantni u nekoliko uzastopnih godina kao JJ Watt. Voleo bih da sledeće godine bude zdrav. Front 7 sa Wattom, Clowney-em , Mercilusom, Cushingom,
McKinney a u sekunderiju Buoye, Jackson, Demps. To bi bilo uživanje gledati. Samo im treba QB koji je game manager da odu na superbowl.

Nema šanse da Hooker padne u drugu rundu. Corey Joseph je imao mnogo težu povredu prošle godine pa su ga Raidersi opet draftovali kao 14 pik. Hooker je daleko talentovaniji. Uveren sam da će ga draftovati neko u prvih 10.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 02 Feb 2017, 15:55

Dvojica sa Ilinoisa.

Dawuane Smoot, DE. 191, 113kg
Po meni veci talenat.Moze da igra i LDE i RDE. Snazan, idealna kombinacija fast 1st step + closing speed, dominantan, akcije zavrsava brutalno. Natural pass rusher. Dobar je i u zaustavljanju trcanja. Igra sa puno energije. Cist 4-3 produkt.



Drugi igrac je Carroll Phillips, vode ga kao DE, ali po meni, on je cist OLB. 190, 110kg.
Nije snazan kao Dawuane Smoot, ali je duplo brzi. Mislim, nije duplo, ali je mnogo brz. Kampuje u bekfildu. OL zaobilazi kao da stoje, dobar je i iznutra. Citao sam da ga Stilersi prate, klasican njihov tip OLB. Visok i brz.



Izrazio bih svoju ogorcenost na ovakve vrste klipova. Do pola klipa uopste ne vidis kako se igrac krece niti sta radi. Sve neki zumovi kao da ga je pink produkcija pravila.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13385
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 02 Feb 2017, 19:36

Mislim da ce u prvoj rundi max biti uzeta dva QB.
Cak sam i misljenja da ce Deshaun Watson da padne u drugu rundu.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13385
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 02 Feb 2017, 20:14

Mislim da ni CLE ni SF nece uzeti QB. Jetsi su mi nekako prvi koji ce uzeti QB a posle mozda Bilsi, Texansi eventualno kardinalsi ako im se neki bas dopadne. Mozda bi mogao cle sa 12 pikom ako ne uzmu Garapola.

Gledao sam i malo koje ekipe bi mogle da uzmu OL da vidim kolike su sanse da jedan od trojice Bols Ramzik Robinson dodju do mojih. Jedino je denver siguran da ce uzeti OT sve ostalo je i moze a i ne mora. Tu su Karolina, Hjuston, Klivlend sa 12, mozda Ind ili NYG ili cak i Oukland. Ali mi deluje i prilicno realnlo da doceka Sijetl jednog od njih samo pitanje kojeg i kako im se svidja taj neko.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1545
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 02 Feb 2017, 21:44

Folarin Orimolade, ILB, Dartmouth

Mala skola, mali igrac :biggrin:
njihov Filip Covic :biggrin:

Samo 178cm visine i 105kg.
Odlican ILB koji je igrao i kao OLB. Ima instikt, ima nos za loptu. Brz, sto je i ocekivano, pravi atomski mrav. Neverovatno kako dominira teklove. Cak i bull rush-om sa tom visinom. Mnogo energije u igri. Medjutim nece doci do NFL-a. Cak ni na FA nece biti uzet. Skoro sam siguran, jer je visina ipak nenadoknadiv problem. Ali da ga postavim, jer je pravi play maker.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13385
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby mmarko28 » 02 Feb 2017, 22:09

Russel Wilson wrote:Mislim da ni CLE ni SF nece uzeti QB. Jetsi su mi nekako prvi koji ce uzeti QB a posle mozda Bilsi, Texansi eventualno kardinalsi ako im se neki bas dopadne. Mozda bi mogao cle sa 12 pikom ako ne uzmu Garapola.

Gledao sam i malo koje ekipe bi mogle da uzmu OL da vidim kolike su sanse da jedan od trojice Bols Ramzik Robinson dodju do mojih. Jedino je denver siguran da ce uzeti OT sve ostalo je i moze a i ne mora. Tu su Karolina, Hjuston, Klivlend sa 12, mozda Ind ili NYG ili cak i Oukland. Ali mi deluje i prilicno realnlo da doceka Sijetl jednog od njih samo pitanje kojeg i kako im se svidja taj neko.


Gotovo sam siguran da Carolina neće uzeti OL u prvoj rundi. Panthersi uvek uzimaju igrača koji je najbolji po njihovoj Big Board. Čak je Dave Gettleman izjavio da neće draftovati igrača OL kao 8.pika ako procene da on nije vredan te pozicije, iako im je to pozicija gde su tanki. Prošle godine su odstupili od draftovanja najboljeg igrača na Big Board zbog odlaska Normana, ali ne verujem da će to uraditi sada. Njima treba OT, ali im treba iskusan igrač, a ne neko koga će razvijati 2 godine. Oakland ima mnogo rupa u odbrani i oni će sigurno draftovati odbrambenog igrača. Fali im DT, ILB i CB. Oni će 99% draftovati jednu od te 3 pozicije. Clevelandu treba RT ili RG, ali mislim da će sa dva pika prve runde draftovati defanzivce. Imaju koliko hoćeš rupa u odbrani. Prvi pik će verovatno biti Garrett, a sa pikom br.12 će ići na kornerbeka ili sejftija. Strašno su tanki na tim pozicijama. Denver je meni glavni kandidat da draftuje jednog OL. Giantsi bi mogli da draftuju OL, ali se oni nisu pokazali kao dobri u razvijanju mladih igrača OL, pa sam više sklon tome da će draftovati jednog od ovih talentovani TE (Howard, Njoku) a gledati da unaprede OL kroz free agency. Ima Sijetl solidne šanse da dobije jednog od ta tri igrača, posebno što nijedan od njih nije igrač koji je ocenjen kao vredan draftovanja u prvih 10-15 pikova. Možda samo Ramczyk, ali je to veliko pitanje zbog problema sa povredom.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 02 Feb 2017, 23:05

Karter Schult, DE Severna Ajova.

193, 120kg
Da ga notiramo, iako je mala skola, super mala skola, decko je veliki potencijal. brojke su mu nenormalne. Ne mogu da nadjem ni jedan njegov video. Ono sto sam pregledao nema ga nigde kako igra, nesto malo, ali i to je dovoljno da se vidi da je natural pass rusher. Brz, brz prvi korak, ima sto bi ameri rekli burst. Iskreno se nadam da ce uspeti da bude draftovan.
Nasao sam video klip

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13385
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests