Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL draft

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Felipao » 25 Apr 2019, 09:25

Jeste, ali mi smo vec draftovali 2 unutrasnja linijasa prosle godine - Noteboom i Alen. Za Noteboom koji je draftovan kao LT, je najavljeno da ce ove godine startovati na LG umesto Safolda. Alena ne pominju ali s' obzirom da smo otpustili Salivena koji je imao jos jednu godinu ugovora, licno sumnjam da bi to radili da nemamo spremnu zamenu sto moze biti samo Alen.
Inace, apsolutno se uklapa u neki sistem Ramsa od dolaska Mekveja koji su slicno radili sa Ebukamom koji je bez minuta igranja u ruki sezoni prosle godine postao starter, a ove godine ce se isto desiti sa Mikom Kiserom na LB koji je takodje najavljen za startera, nakon sto prethodne godine nije video terena u odbrani. Tako da po slicnom scenariju ocekujem da gore pomenut dvojac iz OL zauzme svoja mesta, mada verujem da cemo dodati nekog za depth na draftu ali nisam siguran da treba trositi 31 pik na to.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Zlaja » 25 Apr 2019, 14:31

Kako ide satnica za draft?
Kad kreće sat za 1. pik?
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46889
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby mmarko28 » 25 Apr 2019, 15:08

Zlaja wrote:Kako ide satnica za draft?
Kad kreće sat za 1. pik?


Prva runda kreće u 20.00 po istočnom USA vremenu, to je 2.00 ujutro po našem.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Zlaja » 25 Apr 2019, 15:09

Znači ništa neki uvodi, govori, snimci i slične gluposti, već tačno u 2h kreće vreme?
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46889
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby mmarko28 » 25 Apr 2019, 18:55

Zlaja wrote:Znači ništa neki uvodi, govori, snimci i slične gluposti, već tačno u 2h kreće vreme?


Uvek ima neki uvod od 5-10 minuta, dok komesar izadje i zvanično proglasi početak drafta. Tog trenutka kreće 15 minuta za prvi pik.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Zlaja » 25 Apr 2019, 18:56

Ok, hvala.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46889
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby mmarko28 » 26 Apr 2019, 02:05

Imam da kažem samo jedno. Žao mi je svih navijača Giantsa. DANIEL JONES??????????
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Doe » 26 Apr 2019, 04:59

Round 1

Pick

1. Arizona Cardinals: Kyler Murray, QB, Oklahoma

2. San Francisco 49ers: Nick Bosa, DE, Ohio State

3. New York Jets: Quinnen Williams, DT, Alabama

4. Oakland Raiders: Clelin Ferrell, DE, Clemson

5. Tampa Bay Buccaneers: Devin White, LB, LSU

6. New York Giants: Daniel Jones, QB, Duke

7. Jacksonville Jaguars: Josh Allen, LB, Kentucky

8. Detroit Lions: T.J. Hockenson, TE, Iowa

9. Buffalo Bills: Ed Oliver, DT, Houston

10. Pittsburgh Steelers (via trade with Broncos): Devin Bush, LB, Michigan

11. Cincinnati Bengals: Jonah Williams, OT/OG, Alabama

12. Green Bay Packers: Rashan Gary, DE/LB, Michigan

13. Miami Dolphins: Christian Wilkins, DT, Clemson

14. Atlanta Falcons: Chris Lindstrom, OG, Boston College

15. Washington Redskins: Dwayne Haskins, QB, Ohio State

16. Carolina Panthers: Brian Burns, DE, Florida State

17. New York Giants: Dexter Lawrence, DT, Clemson

18. Minnesota Vikings: Garrett Bradbury, C, North Carolina State

19. Tennessee Titans: Jeffery Simmons, DT, Mississippi State

20. Denver Broncos (via trade with Steelers): Noah Fant, TE, Iowa

21. Green Bay Packers (via trade with Seahawks): Darnell Savage, S, Maryland

22. Philadelphia Eagles (via trade with Ravens): Andre Dillard, OT, Washington State

23. Houston Texans: Tytus Howard, OT, Alabama State

24. Oakland Raiders: Josh Jacobs, RB, Alabama

25. Baltimore Ravens (via trade with Eagles): Marquise "Hollywood" Brown, WR, Oklahoma

26. Washington Redskins (via trade with Colts): Montez Sweat, DE, Mississippi State

27. Oakland Raiders: Johnathan Abram, S, Mississippi State

28. Los Angeles Chargers: Jerry Tillery, DT, Notre Dame

29. Seattle Seahawks: L.J. Collier, DE, TCU

30. New York Giants (via trade with Seahawks): Deandre Baker, CB, Georgia

31. Atlanta Falcons (via trade with Rams): Kaleb McGary, OT, Washington

32. New England Patriots: N'Keal Harry, WR, Arizona State
User avatar
John Doe
 
Posts: 12494
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Peki » 26 Apr 2019, 13:48

Jel realno koliku glupost napravise Ravensi biranjem WR? Ja ne vidim ama bas nikakve logike. Draft na kojem je bilo puno dobrih O linijasa sto im je morao biti prioritet, oni idu trade up za WR. A imaju run heavy napad i dobra OL im je kljucna...
User avatar
Peki
 
Posts: 973
Joined: 28 Jul 2013, 20:16

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby mmarko28 » 26 Apr 2019, 14:53

Peki wrote:Jel realno koliku glupost napravise Ravensi biranjem WR? Ja ne vidim ama bas nikakve logike. Draft na kojem je bilo puno dobrih O linijasa sto im je morao biti prioritet, oni idu trade up za WR. A imaju run heavy napad i dobra OL im je kljucna...


Svi su očekivali da će draftovati centra ili WR. Pošto je Bradbury draftovan, očigledno nisu imali centra koji im je bio interesantan u prvoj rundi. Njima je jedino pozicija centra problematična u OL. Trenutno, njihovi WR u rosteru su Willie Snead, Jordan Lasley, Chris Moore, Seth Roberts. Morali su da draftuju nekoga. Ja imam veći problem sa time koga su draftovali. U igri koja je toliko naslonjena na trčanje potrebni su WR koji mogu da blokiraju. Takodje, Jackson je neprecizan, pa su mu potrebni WR koji imaju veliki radius hvatanja. Oni su draftovali Hollywood Browna koji je visok 175cm i težak 75kg.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Felipao » 26 Apr 2019, 18:10

Po meni pobednici prve runde su:
Vasington Redskinsi - docekali svog QB na 15 om mestu, i Sweat na 26. Odlican value pikova, a takodje su uzeli pozicije koju su im bile potrebne.
Gubitnici:
Okland Raidersi - ocekivao sam bolje pikove. 3 pika u prvoj rundi a ne mogu reci nakon njih - e dramaticno su se pojacali ...

Veliki question mark - Dzajantsi. Svidjaju mi se pikovi Dexter Lawrence i Baker ali Dzons na 6 mestu je bas wtf izbor.

Prva 3 pika ocekivano, kao i Tampa je bas bila nacrtana za Vajta. Svidja mi se Detroit, Bafalo, Jaguari, dobili su dobre igrace. Majami i Tenesi takodje msm da su lepo prosl, kao i Denver koji je uz Fanta dobio eksta pikove.
Ramsi dobili bas dobar trejd, ostalo je skoro sve iz sekonderija i dosta OL, ima jos i DL tako da ce biti sta da se dobro ubode.
Lock je slobodan, Majami i Denver bi mogli to pojuriti, Majami ako ne uspe da draftuje Loka preostaje im samo da jure Rosena.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby mmarko28 » 26 Apr 2019, 18:27

Felipao wrote:Po meni pobednici prve runde su:
Vasington Redskinsi - docekali svog QB na 15 om mestu, i Sweat na 26. Odlican value pikova, a takodje su uzeli pozicije koju su im bile potrebne.
Gubitnici:
Okland Raidersi - ocekivao sam bolje pikove. 3 pika u prvoj rundi a ne mogu reci nakon njih - e dramaticno su se pojacali ...

Veliki question mark - Dzajantsi. Svidjaju mi se pikovi Dexter Lawrence i Baker ali Dzons na 6 mestu je bas wtf izbor.

Prva 3 pika ocekivano, kao i Tampa je bas bila nacrtana za Vajta. Svidja mi se Detroit, Bafalo, Jaguari, dobili su dobre igrace. Majami i Tenesi takodje msm da su lepo prosl, kao i Denver koji je uz Fanta dobio eksta pikove.
Ramsi dobili bas dobar trejd, ostalo je skoro sve iz sekonderija i dosta OL, ima jos i DL tako da ce biti sta da se dobro ubode.
Lock je slobodan, Majami i Denver bi mogli to pojuriti, Majami ako ne uspe da draftuje Loka preostaje im samo da jure Rosena.


Imam utisak da je cilj Raidersa bio da promene kulturu tima. Možda grešim, ali po meni, ovo nije bio draft Grudena već Mayocka. Draftovao je dva igrača koji imaju sjajne liderske odlike - Ferrell i Abram i Jacobsa zato što imaju ozbiljan deficit na RB.

Najveće razočarenje drafta su mi, naravno, Giantsi. Na 6 draftuju Jonesa, QB koji definitivno nije pik prve runde. Na 17 draftuju Lawrenca, igrača koji je odličan, ali za Giantse je ovo suvišan pik. Imaju Dalvina Tomlinsona koji već igra NT i draftovan je u 2.rundi 2017. Imaju BJ Hilla koji takodje može da igra 3-Tech ali i NT i draftovan je u 3.rundi 2018. Sad draftuju Lawrenca, a imaju rupu na EDGE, nemaju kvalitet u sekunderiju, a najbolji LB im je ozbiljno precenjeni Ogletree. Najbolji pik im je Baker, a da bi njega draftovali nisu morali da se penju na 30. Velika je verovatnoća da bi bio tu i na 37. Ako ne bi bio on, bio bi jedan od ostalih CB koji su, manje više, sličnog kvaliteta.

Mislim da ću ovo prvi put napisati: Redskinsi su napravili odličan posao. Draftovali su QB kojeg su želeli, pokupili Sweata. Njihov front 7 će biti medju najboljima u ligi: Allen, Payne, Kerrigan, Anderson, Sweat, Ioanidis, Ruben Foster... Ako se na to doda i Landon Collins koji je više LB nego sejfti, deluju zastrašujuće. Protiv njih se niko neće proslaviti trčanjem.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Felipao » 26 Apr 2019, 22:28

Mislim da Okland nije trebao da gomila pun buljuk nekih nebitnih RB, klasicni popunjavaci broja, vec je trebalo da ostave Linca jednu godinu, uz Krouela i da uzmu RB u nizim rundama. Cak i ovog istog Jacobsa su verovatno mogli uzeti u drugoj rundi. Cetvrti pik je tezak reach, mogli su da izadju iz top 10 sa trejd down i opet bi ih sacekao.

Sto se tice Ramsa - msm da bi vcrs mogli da dignemo nekog centra, Mekoj ako bude slobodan bi mogao da nam bude i prvi pik veceras.
Zatim Zak Alen, Jaylen Ferguson,Polite bi mogli da budu mete da se pojaca pass rush.
Na CB su ostali Bajron Marfi, Gridi Vilijams, Rock Ya Sin, Justin Lane, David Long ...
Na S Aderley, Tomson, Tornhil.
ili ILB Vosean Joseph

4 pika u prvih 100, mogli bi na nekim kriticnim pozicijama da dobijemo ozbiljne igrace.Boldovao sam moje favorite, koje mislim da nam mogu biti interesantni, pa da vidimo koliko cu pogoditi :biggrin:
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Felipao » 26 Apr 2019, 22:47

Hm, a pik iznenadjenja bi mogao biti TE. Mekvej je u Vasingtonu bas forsirao TE - Reeda i Davisa, u Ramsima nista. Higbee je prosle godine bio na ivici trejda, slicno cemo pokusati i ove godine vrv a ovaj Everet je izgleda promasaj, cim igra 20 posto snepova a Higbi kog pokusavamo da damo za sestu rundu (dobijamo sedmu) igra 80 posto snepova.
Gofu bi dobro dosla jedna pouzdana meta na trecem daunu pored Kapa.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Felipao » 27 Apr 2019, 03:23

Nista mi nije jasno. Sejfti dobar pik, i ovog sam isto nisanio al zaboravim stalno prezime, al onda dajemo 2 pika trece za jebenog RB ?! Koji ce nam RB, osim ako Gurli nije totalno sjeban. Al opet, ovaj Henderson mi je cudan pik skroz ... Onda smo uzeli i CB, Davida Longa, to sam pogodio.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests