Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL draft

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 29 Jan 2017, 19:48

Pisi narodnoj skupstini foruma da se to dovede u red.
Predlozi amandman, usvojicemo ga :biggrin:

I daj nekog igraca.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13372
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 29 Jan 2017, 20:00

Budda Baker. Haskijevac od 1.78 bi mogao da ostane kuci. Jeste malo nizi ali i Tomas je. Ultra brz igrac i mogao bi kerol za pocetak da ga koristi kao slot db a posle da nasledi tomasa.

Inace sve sam vise ubedjen da Sijetl u prva dva igraca uzima dva DB. Za prvog sam 100% siguran ali mislim da ce to biti u drugoj rundi. Moraju da trejdom nadoknade izostanak pikova cetvrte i pete runde (i to ako im ne uzmu pika druge runde zbog sranja sa sermanom)
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1544
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 29 Jan 2017, 20:27

Budda je top. Ako ne ode u prvoj, pocetak druge sigurno.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13372
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby mmarko28 » 29 Jan 2017, 21:00

Ovo je draft DB, isto kao što je prošli draft bio draft DT. Mislim da je prošle godine 13-14 DT otišlo u prvih 100 pikova. Ove godine će se to desiti za kornerbekove i sejftije. Postoji više od 10 CB koji su projektovani da budu draftovani u prve 3 runde, a ima i 7-8 sejftija kojima se predvidjaju prve 3 runde. Ko hoće da pojača sekunderi liniju, navali narode.

@Russell Wilson

Nisam siguran da će Sijetl da draftuje CB u prvoj rundi. Prevelika je potreba da ojačaju ofanzivnu liniju, da bi Wilson uopšte dočekao 2018 godinu. Pre ili kasnije, neko će ga polomiti, ako nastave sa ovim glupiranjem sa krpljenjem ofanzivne linije. Trenutno su tri OT projektovana kao potencijalni pikovi prve runde, Ne bi me čudilo da jedan završi u Sijetlu. Očekujem da se opamete i draftuju OT, i da potpišu nekog free agenta da bi dodatno ojačali OL.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 29 Jan 2017, 21:05

Prvo pitanje je da l ce neki od te trojice da doceka 26og pika a drugo realno su sva trojica mnooogo slabiji igraci od nekih DB koje bi Sijetl mogao da pokupi tada. A da ne pominjem koliko je tesko rukiju OT da napravi neki bitan uticaj u prvoj sezoni. Sijetl ce da uzme mozda jednog FA i da pokupi nekog garda u trecoj rundi.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1544
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 29 Jan 2017, 21:28

Dobri DB ce biti sve do cetrte, pa i pete runde. OL nece.
Ono sto vama treba je da se popravi pritisak na QB i kao apsolutna potreba OL.
Sa pass rushom se resava pitanje DB.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13372
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 29 Jan 2017, 21:38

Mi nemamo pika ni cetvrte ni pete runde. :biggrin:
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1544
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 29 Jan 2017, 21:42

Pa nista onda, javite Vilsonu da brze trci :biggrin:


P.S.
You cannot make another post so soon after your last. - kakva idiotska opcija.
Daj Pit ili ko se ovde pita resite ovo.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13372
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Felipao » 29 Jan 2017, 22:27

Ne moze to da se resi, klijent preko koga radi forum je tako podesen. Jednostavno mora da se saceka 15-20 sekundi izmedju 2 posta.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Milutinov Tata » 30 Jan 2017, 06:14

Russel Wilson wrote:Ma gde je sve prebaceno. Na prvu vidim da nema mcafrija i kuppa. A na tvom spisku ima preko 40 igraca a na ovoj temi ih je oko 25.


Iscitajte sada temu od pocetka, ako treba jos nesto da se prebaci kazite. Malo je nezgodno traziti bas svaki post, pa ako moze sugsetija na kojoj strani glavne teme o NFL-u se nalazi.

Napravis im posebnu temu i opet kritikuju :biggrin:
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29718
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Doe » 30 Jan 2017, 13:27

Evo malo statsa odbrambenih igrača sa senior bowl-a

Image
Image
User avatar
John Doe
 
Posts: 12606
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 30 Jan 2017, 15:10

Devonte Fields OLB sa Luisvila.
Vrlo zanimljiv igrac. Ima materijala na kojem moze da se radi. 193, 109kg. Po meni nije dovoljno brz i nema dovoljno brz prvi korak.
Koji mu doduse i ne treba preterano za 3-4 OLB. Ono sto je minus je da koristi jednu tehniku za prolazak OL. To mu nece trajati duze od dve utakmice u NFL-u. Ima dosta na njemu da se radi, ali ima i na cemu da se radi.



Hvala za statistiku John :okk:
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13372
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 30 Jan 2017, 18:51

Donnel Pumphrey, RB, San Diego State

Odlican RB. Lagan, ali super brz, i strasno dobra promena pravca. Pravi istok-zapad RB. 2nd gear, top speed, sve vrlo dobro.
Slabe strane, nije pogodan za hvataca, a to se danas trazi, i lagan je. Jedno saranjivanje i moguc kraj karijere.
Ne rangiraju ga ni za petu rundu, ja ocekujem da ode mnogo ranije. Ali poenta mi je da vidim kakav ce biti u NFL-u.




Svake godine sam ovako evaluirao talente za sebe.
Kad bi ste znali koliko sam se puta razocarao sto neki nije uspeo. Ali jako tesko je preci sa koledza na pro nivo. Malo njih uspe.
Videcete sa ovim nasim, retko koji ce da prodje. Jedno je trcati, gurati i boriti se na koledzu protiv svojih vrsnjaka, a jedno protiv ljudi od 30 godina koji su 50 puta jaci.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13372
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 30 Jan 2017, 19:11

A je l ih ti procenjujes sada na osnovu klipova ili gledas brdo utakmica tokom sezona pa ih zapazis? Inace meni dva zanimljiva igraca za Sijetl Buda i Melihonvu se krecu u nerealnom rasponu na razlicitim mokovima. Sada je Lans Zerlein stavio Melionvua u prvu rundu u Sijetl.

Inace siguran sam da ce Kevin King zavrsiti u Sijetlu ako bude slobodan u sestoj rundi. CB Haskija koji je visok 191cm i ne verujem da ce Kerol i Snajder propustiti priliku da pokupe igraca takvih karakteristika pa sta bude da bude.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1544
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 30 Jan 2017, 19:24

Pratim koledz odavno.
Imam bukmarkovano milion sajtova i posvecen sam tome. Zanima me to da vidim koji ce igrac da uspe.
Imam par drugara tamo sa kojima razmenjujem misljenja, oni imaju bolji pristup informacijama, i tako.
Sad kako se blizi kraj sezone, ja se secam igraca koji su mi bili zanimljivi, sa drugarima se redovno cujem, i ovo ti je produkt svega toga. Gledam gde ih svrstavaju u mokove, i trudim se da ne stavim bas svakog. Ima igraca koji su meni dobri, ali ih na mokovima ne vide uopste. Pa njih necu ni da uzimam u obzir.

A evo sad imam i sa kim to da podelim :)

A jos bolje je kad prodje draft a BB izvuce nekog za koga niko nikad nije ni cuo i dominira sa njim. I onda se pitas sta sam ja to gledao :biggrin:
I ne samo on, masa dobrih evaluatora ima.
Kako je govorio Bosa Tanjevic: kako prepozna talenat kod igraca. On kaze, kad vidim igraca sa talentom, kao da ima kracu nogu. To ti je kad znas da prepoznas talenat.

Inace koledz nivo je drugi svet. Tamo nema suvoparnih akcija. Masta do iznemoglosti. Milion puta lepse od NFL-a.
Niko nicemu ne robuje. Sve akcije su smisljene na koledzu pa prenete na pro nivo.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13372
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 38 guests