Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL draft

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 16 Jan 2018, 20:04

Doktore da ne znas mozda nesto o Tracy Walkeru? Vidim da je.dobar na senior bolu a ima bolesne dimenzije.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 18 Jan 2018, 17:31

Ne znam nista.
Mogu da probam da izbunarim.
U guzvi sam ovih dana, pa kad budem imao vremena.
Tad cemo nastaviti predstavljanje igraca za draft.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 19 Jan 2018, 21:21

Dva igraca na DT, koji se ne kotiraju dobro, mozda poslednje dve runde, ako uspeju da upadnu i tu.
Medjutim meni se svidjaju.

Deadrin Senat, DT, South Florida Bulls
185, 141kg

Mali, prodoran, penetrirajuci DT.
Kratke ruke za pro OL, nedovoljno dobra tehnika, ume da ostane zaglavljen u liniji.
Ima sjajnu brzinu i eksplozivnost za te gabarite, ima par dobrih tehnika za prolazenje OL, i uopste zaheban je kao kratke gace, ako neko zna da ga iskoristi i usmeri. 1 na 1 je jako opasan. Ima vrhunski leverage, i ne prave mu problem udvajanja.
Notiracemo ga da vidimo da li ce uspeti.



Drugi je

Poona Ford, DT, Texas Longhorns
183, 138kg

Gledao sam ga vise puta, medjutim nema snimak o njemu da se nadje na YT, koji je iole kvalitetan, pa ne mogu nista da vam okacim.
Nije mi bolji od Senat-a, ali ima bolji leverage i 1st step i igra sa izrazenom agresivnoscu.
Takodje je zbog svoje visine i kratkih ruku limitiran u def semama, no ja ipak verujem da moze da ima impact u pro fudbalu.
I njega notiramo da bi navijali za njega na draftu.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 19 Jan 2018, 21:30

Citao sam ovih dana i o jednom i o drugom. Senata je Toni Paulin bas nahvalio i rekao za njega da bi bio pik prve runde da je visi 6cm.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 19 Jan 2018, 23:09

Joe Ostman, DE, Central Michigan Chippewas
188, 111kg

DE sa male skole.
Sack i tackl masina.
Prosle godine 12 sekova, 69 obaranja, od cega 20,5 iza LOS.
Ove godine 14 sekova, 61 obaranje, 20 iza LOS i cak 51 pritisak na QB.

Vrhunski obarac, neprestan motor, superioran u pass rush-u. Brz je, ali ne elitno brz. Nema ni elitni prvi korak. Dobar leverage, ali ni to nije vrhunsko. Ali ima sve bitne karakteristike DE na sasvim pristojnom nivou.
Ne napusta contain po cenu seka. Takmicar, plejmejker na terenu.
Meni se bas svidjaju takvi tipovi igraca. Uzivanje je gledati ga kad igra.
Da je stara odbrana Stilersa decko bi ubijao.

Nizak, mala masa. Ima mali raspon ruku za DE, mada nije gubio mnogo duela sa OL.
Nisam ga vidjao da previse ide u coverage.

Po meni, najbolji bi bio kao ROLB u 3-4. I to kao situacioni pass rusher. Kao KGB nekada u GB.
Iz iste skole dolazi i Frank Zombo, koji je takodje presao na 3-4 OLB u NFL-u.

Nadam se da ce biti uzet i da ce mozda biti u rotaciji nekog tima.
Sa vrhunskom tehnikom obaranja verovatno siguran clan ST.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 20 Jan 2018, 08:16

Imace Mel Kiper i Danijel Dzeremaja su izbacili prve mokove. Tremejn Edmunds kako se blizi draft je sve blize top 10 piku. I jasan je ozbiljan pad kvaliteta negde izmedju 15-20 pika. Otprilike ima desetak blue chip igraca plus ovih par.qb-ova.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 20 Jan 2018, 13:35

Ja’Von Rolland-Jones, DE/LB, Arkansas State Red Wolves
186, 110kg

Jos jedan produkt male skole.
Super produktivni DE/rush LB.

Statistika:
2014 - 30 tackles, 7.5 sacks, 12.0 TFL, 1PD, 2FF, 1FR
2015 - 37 tackles, 8.5 sacks, 12.5 TFL, 1PD, 4FF 1INT
2016 - 56 tackles, 13.0 sacks, 19.5 TFL, 1FF, 1FR
2017 - 56 tackles, 13.0 sacks, 19.0 TFL, 1PD, 3FF, 1FR


2013 i 2014 je imao season ending inj. Od tada nije povredjnivan.
Obzirom da nije igrao u coverage-u, tj igrao je jako malo, morace da radi na tome.
Iako mali za poziciju, vrlo je jak, super brz, i vrhunski obarac.
Dobre lateralne kretnje, ali ne elitne. Neprestan motor, izrazen takmicar. Dobro koristi ruke. Nije bas dobar na contain-u. Protiv pro OL morace da radi na nivou padova.

Odavno nisam gledao igraca koji ima toliko izrazenu zelju za obaranjem i sekom.
Da sam trener odmah bi ga uzeo. To je urodjen kvalitet.

Po brojkama se vidi da je sack artist, sto bi rekli ameri. Nedostajala su mu jos 2 seka da obori rekord - najvise sekova (44) koji i dalje drzi Terrell Suggs.
U svojoj igri koriti kombinaciju snage i brzine.

Imao sam priliku da citam izvestaj jednog pro skauta, koji potencira da moze da igra u NFL samo kao OLB i da mora da ojaca noge kako bi mogao da igra protiv trcanja.
Predvidjen je za petu rundu. Videcemo da li ce biti uzet ranije.

Sa svojim dimenzijama tacno se uklapa u izgled Patriciinog pass rushing lajnbekera, pa se nadam da ce ga Detroit uzeti.



Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 20 Jan 2018, 19:54

Jeremy Reaves, S, South Alabama
181, 92kg

Sjajan S iz male skole.
Poceo je kao CB pa je prekomandovan na S. Sto se pokazalo kao odlican potez.
Obzirom da jos uvek uci mehaniku igre na poziciji sejftija, previse puta je bio pobedjen kad igra over the top. Kako bi ameri rekli - nema razvijenu disciplinu oka za efektivno igranje te tehnike.
Takodje slabo skida blokove, mada mu to nece ni trebati.

Obzirom da je poceo kao CB, man coverage mu je elitna, isto kao i brzina reakcije pri promeni pravca igraca koga cuva. Poseduje sideline to sideline range, i fenomenalne fizikalije, usled cega bas leti po terenu. Svuda ga ima.
Izuzetan obarac i opasan hard hitter. Siguran open-field obarac. Neprestano trci, izuzetan radnik.
Moze da igra nazad, u boxu, blic, 1 na 1, sve.

Za sad ga nema nigde na mokovima, mozda poslednja runda. Razlog - slaba konkurencija na koledzu. Jedinu utakmicu protiv top tima je igrao protiv Oklahoma State-a, gde je razvalio.

Ja se nadam da ce ga neko uzeti, jer ima kvalitete za NFL tim.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 21 Jan 2018, 14:22

Sony Michel, RB, Georgia
180, 98kg

Sjajan RB.
Njega bi doveo u svoj tim.
Sjajan 1 cut RB sa fenomanalnom brzinom. Pored toga je odlican hvatac. Odlicno telo, odlican balans, eltitna top speed, odlican bloker.

Three down player
Odlican hvatac. Nije previse koriscen kao hvatac, ali to sto jeste, prosek mu je 10 jardi po hvatanju.

Image

Image

One cut tip RB.
Da podsetim, to je tip RB koji kad vidi rupu u OL ode.
Vise power back nego brzinac, ali takodje sa odlicnom brzinom.

Image

Image

The Sony shake
Sony jednostavno ume da natera ljude da ga promase. Taj kvalitet je jedan od najbitnijih za dobrog 1 cut RB.
On to tako dobro radi da su taj "potez" nazvali - The Sony shake.

Image

Image

Image

Image

Ono sto ga izdvaja od ostalih je snaga nogu, i stabilnost prouzrokovana istom.
Dopusta sebi da primi udarac, i da zatim promeni pravac i ode niz polje.
Na taj nacin osvaja masu jardi. Ne pamtim da je imao trcanje a da nije izbacio barem jednog defanzivca.

Image

Image

Iako je trcao iza prvog RB tima Nick Chubb-a, imao je fenomenalan ucinak. Publika ga vise voli, a izgleda i skauti
Sony bi bio three-down starter u bilo kom koledz timu, ali Dzordzija uvek ima dobre RB i deli im minutazu.
Bice uzet u drugoj rundi, sigurno. Ko ga uzme imace sigurnu zvezdu tima.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 21 Jan 2018, 15:36

Ovim mojima je on druga zelja,.odmah iza ronalda.jonesa II.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 21 Jan 2018, 18:56

Ovaj vam je ssigurno prva zelja na DL :biggrin:

Taven Bryan, DL, Florida Gators
193, 131kg

Mozda najbolji DL ove generacije, hybrid end/tackle sa idealnom tezinom i visinom i sirokim repertoarom pass rush tehnika, i sa vise nego zavidnom snagom.
Ono sto se trazi danas je interior penetrator. Bryan u potpunost zadovoljava sve karakteristike takvog modernog DL igraca. Moze da igra u 3-4 i u 4-3. Moze da igra sve pozicije u odbrani. Lagano bull rushuje na C, i isto tako lagano prolazi LT. Bas bas talentovan igrac.
Saigraci ga zovu J.J. Watt.

Super eksplozivan iz stava, fenomenalno koristi ruke i kao produkt potpuno kontrolise liniju.
Nije produktivan, da se tako izrazim, ali njegov uticaj na igru je nemerljiv.
Konstanto kida OL, uvek je u bekfildu, nesto kao Donald.
Aaron Donald zavrsi utakmicu sa jednim pozurivanjem i jednim obaranjem u stat kolonama, a ustvari je proveo ceo dan u bekfildu i nisu mogli da disu od njega.
Bryan je isti tip igraca.

Neprestano radi, sto bi rekli ameri ima non stop motor, uvek ulece u gap, jako jako tesko ga je zaustaviti.
Fantasticno kretanje, trcanje i kontrola tela za te gabarite.
Leverage odlican.
Mlad je, jos uvek rovit, na njemu tek treba da se radi. A jos je i belac :roll:
Vrlo moguce da ce biti nova DL zvezda.

Bice sigurno uzet u prvoj rundi.

Ovaj snimak nije ubrzan. Brutalna eksplozivnost i kretanje coveka od 130kg. Razorio je desnog garda

Image

Push-pull tehnika na levom gardu. Kao lutku

Image

Penetracija protiv udvajanja sa lakocom

Image

Eksplozija na snepu i unistavanje gapa. Izuzetno ga je tesko zaustaviti

Image

Obratite paznju na promenu pravca nakon penetracije. Sa 193 visinom ... Brutalne fizikalije

Image

Jos jednom, sa kakvom lakocom izvodi push-pull tehniku nad ljudima od +120kg

Image

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 21 Jan 2018, 19:16

Niko ga nije spominjao za sada. Vea i Setl su dve zelje zavdefanzivnog linijasa.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 22 Jan 2018, 20:09

Marcus Davenport, DE, Texas-San Antonio
201, 115kg

DE sa male skole.
Ovogodisnji dvometras, da nas evocira na proslogodisnju veliku nadu foruma Tanoh Kpassagnon-a :ura: , koji je u drugoj rundi otisao u KC.

Nebruseni dijamant.
Iako je visok, odlicno kontrolise telo, i pre svege fenomenalno koristi ruke.
Pravo zlato je imati DE te visine. Jos ako isti zna da koristi svoje prednosti, kao sto Marcus zna :okk:

Raspon ruku mu je ogroman. Korak takodje. Sve to umesno koristi kao prednost. Leverage takodje vrhunski.
Pomalo sirov. Ume da ga ponese sack cime gubi disciplinu u igri, pa mu se desava da izgubi contain.
Na startu uvek pravi otklon vodecom rukom i uz dobar leverage potiskuje nazad OT.
Mozda najbolja osobina mu je sto ume, i to jako dobro, da pretvori speed to power.
U cemu mu opet pomaze ogromni raspon ruku koji onemogucava OL da ga uhvate za padove.
Pored svega je i odlican run defender.
I jos povrh ima vrlo raskosan repertoar pass rush tehnika.

Jedan od problema mu je los stav, na kom mora da radi ako misli da postane vrhunski DE.
I svakako povecanje snage.

Prosle godine 67 tackles, 10 tackles for loss and 6.5 sacks.
Ove godine 55 tackles, 17 tackles for loss and 8.5 sacks

Ne znam u kojoj ce rundi biti uzet.
Ali kako vreme prolazi mozda ce se popeti i do prve runde.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 22 Jan 2018, 20:16

Ma.on je vec sada top 20 pik a mislim da ce na kraju biti i u 15. Inace zajebao sam.se.za Tavena Bryana, pisalo se.ovamo o njemu i.to jako pozitivno. Njegov.trener je.rekao.da.je.atleta na.nivou JJ Watta.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 22 Jan 2018, 23:15

Jedna serija igraca iz super malih skola, koji po meni imaju elitni talenat.

Jeremiah Briscoe, QB, Sam Houston State
191, 95kg

Moram ovog da notiram. Potencijal, odlican QB, iz male male malecne skole.
Ima kvalitet za NFL, pa da vidimo da li ce ga neko uzeti.
Imao je 2013 godine operaciju ramena bacacke ruke. Ima 24 godine.
U jedinoj sezoni kad je bio full time starter, u 13 utakmica bacio je 57 TD uz 4602 jarda, uz procenat kompletiranih pasova od 62,6%.
U karijeri je bacio +10,000 jardi i +90 TD.
Loptu baca prenisko, to mora da popravi.
Mogao bi da bude steal, pa da ga notiramo.



Chase Edmonds, RB, Fordham
175, 95kg

RB iz isto male skole.
Medjutim, ubica.
Jos jedan 1 cut tip RB. Brutalan cut, brutalno ubrzanje, elitna top speed. Odlican balans i pregled igre.
Kad prodje coveka uvek uzima mnogo jardi. Strpljiv iza OL dok se ne ukaze prilika, nije hvatac, ali je vrlo dobar bloker. Sa njim da se radi bio bi dobar NFL bek.
Cistokrvni RB.
Malo bio povredjen ove sezone.
Projektuju mu 7 rundu. Ja se nadam da ce ga neko uzeti ranije, jer je decko ubica.



Martez Carter, RB, Grambling State Tigers
170, 92kg

Ovako da kazem. RB koji je talentovan kao Cohen iz Bersa, samo je bolji.
Fenomenalan RB. Mali ali dinamitan. Trci, hvata ... odusevljen sam sa njim.
Niko ga nigde ne rangira, ja se nadam da ce ga neko uzeti.



Jester Weah, WR, Pittsburgh Panthers
191, 87kg

Jedan zanimljiv WR. Isto mala skoka.
Odlicne ruke, loptu hvata visoko, dobar trkac nakon sto uhvati pas, odlicna gradja.
Treba da poradi na rutama, i nema burst nakon snepa.
I pored toga lagano izbacuje kornere iz igre, i svaka jump ball je njegova.
Za sada 7-ma runda, cenim da ce otici ranije.



Marcus Johnson, WR, Slippery Rock
187, 87kg

Jos jedan ubica sa male skole.
Kompletna route tree. Sve trci. Odlican returner. Sigurne ruke. Izbacuje cuvare, smesno gledati.
Nakon hvatanja trci kao RB. Odlican deep treth, a bio bi dobar i za underneath hvatanja.
Siguran sam da moze da bude legitiman starter bilo kog NFL tima.
Mora da doda masu za pro nivo.
Nigde ga nema, navijacemo za njega.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests