Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL draft

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 06 Mar 2018, 09:45

Sta ce Vea u Ramsima?
Sta bi onda Brokers igrao?
DE?

Tesko, nije to PIT pa da im treba toliki DE.
Ramsi ne igraju tako da im DE i NT zatvaraju 6 gapova.
Brokers jeste igrao tech-5. I to bas kod Filipsa. Ali on je pre svega jak kao konj i igra 0 i 1 pretezno.

Opet, igraca kvaliteta VV-a se ne propusta.
Sta znam, ja bi pre isao na pass rushing OLB tipa Von Miler.
On je najbitniji igrac Vejdovog sistema.

Mada, Ramsima je najbolje da uzmu QB :biggrin:
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13324
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby mmarko28 » 06 Mar 2018, 10:48

Russell Wilson wrote:Dozvoli, posto vidim da ne pratis dovoljno. :jezik:

Vea je , izuzimajuci QB-ove, 3 ili 4 najbolji igrac generacije. 1.Barkli, 2. Nelson, 3,4. Edmunds I Vea

Vea ide u Tampu sa 7 pikom ako ne trejduju u nazad. Washington je njegova donja granica.

Sto se tice CB, uzasna je generacija. Qrcu ne valjaju sto su I juce na kombajnu potvrdili. Denzel Vord je jedini talenat prve runde I to je to. Slicno je I sa WR.

EDGE su isto osim Caba prilicno prosecni. OT su uzasni. nema ni jedan jedini talenat prve runde medju OT, ali zbog vrednosti pozicije bice ih izabranih 2,3.



Navedi mi DT tih gabarita koji je draftovan u top 10. Vea nije pass rusher sa pozicije DT. Jeste freak ali je 2-gap DT, a takvi igrači ne idu u top 10. Od 2010 do danas ima samo 3 DT u top 10 (Suh, McCoy i Dareus). Tampa igra 4-3, njima ne treba 2-gap DT. Oni imaju najlošiji pass rush u ligi i draftovaće verovatno pass rushera. Sad su jurili Quinna u trejdu sa Ramsima ali nisu uspeli.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 06 Mar 2018, 11:02

Poe je biran kao 11 pik a ovaj je bolji od njega. Vea bi skoro sigurno bio TOP 10 pik da nije ovliko QB-ova. Ali sobzirom da je izvesno da ce cak 4 QB biti izabrana u prvoj rundi moguce da padne do tog 13 mesta.

Kog pes rasera mislis da ce tampa da draftuje sa 7 mesta?
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Felipao » 06 Mar 2018, 11:29

Dr Arslanagic wrote:Sta ce Vea u Ramsima?
Sta bi onda Brokers igrao?
DE?

Tesko, nije to PIT pa da im treba toliki DE.
Ramsi ne igraju tako da im DE i NT zatvaraju 6 gapova.
Brokers jeste igrao tech-5. I to bas kod Filipsa. Ali on je pre svega jak kao konj i igra 0 i 1 pretezno.

Opet, igraca kvaliteta VV-a se ne propusta.
Sta znam, ja bi pre isao na pass rushing OLB tipa Von Miler.
On je najbitniji igrac Vejdovog sistema.

Mada, Ramsima je najbolje da uzmu QB :biggrin:


Pa Brokers je u drugom delu sezone prebacen na DE, a NT su igrali Voker i Smart i tu smo imali dosta problema. A Brokers se snasao dosta dobro na DE, verujem da ce tu i ostati.

A CB koliko god losa generacija bila ce uvek biti trazena roba. Rusheri, bas zato sto ih ima malo u generaciji a velika je potraznja ce da idu visoko. 5 QB ce da ode u top 20 sigurno jer je i QB potraznja ogromna. LB generacija je dobra npr a siguran sam da nece biti vise od jednog LB u top10, jednostavno to nije high demand pozicija, a jos manje NT.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Felipao » 06 Mar 2018, 11:31

Au bolji od Poa, ala padas na te americke hajpove, svake godine izlazi najbolji igrac ikada :D Daleko je on jos uvek od Poa.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby mmarko28 » 06 Mar 2018, 12:31

Russell Wilson wrote:Poe je biran kao 11 pik a ovaj je bolji od njega. Vea bi skoro sigurno bio TOP 10 pik da nije ovliko QB-ova. Ali sobzirom da je izvesno da ce cak 4 QB biti izabrana u prvoj rundi moguce da padne do tog 13 mesta.

Kog pes rasera mislis da ce tampa da draftuje sa 7 mesta?


Možda Davenporta. Jako je sirov, ali talenat je očigledan. Kad je Ansah mogao da ide u top 5, može i Davenport. Mogu i da urade trade back pa da draftuju Davenporta sa neke pozicije 15-20. Takodje, uveren sam da će na ovom draftu prva 3 pika biti QB, tako da možda mogu da se popnu na draftu po Chubba na poziciju 4-5.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 06 Mar 2018, 14:16

Mozda ja nisam dobro obratio paznju, ali cini mi se da je Brokers igrao NT vecinu snepova.
Kod Filipsa svi igraci menjaju poziciju u okviru DL, da bi se omogucili mis mecovi i njima i LB.
No nebitno.
Nek dodje VV-a, nece da se baci :biggrin:
I dalje mislim da Ramsima ne treba igrac na toj poziciji, niti je Filipsu to prioritet.
OLB je top prioritet, videces.

Takodje, mislim, da na prve tri pozicije nece biti uzet QB.
Tampa ce tesko da preskoci Minkah Fitzpatrick-a ako bude dostupan, a hoce sigurno.
Bice im dostupna i dva ubitacna LB - Tremaine Edmunds i Roquan Smith.
Svi su oni daleko kvalitetniji od Davenporta da bi bili preskoceni, a tim potezom bi Davenport bio zesce precenjen.

Njima se mozda isplati da se popnu za Bradley Chubb-a, koji moze da bude top 3 pik.
Ili da trejduju dole, jer ne verujem da ce neko pre GB da uzima Davenporta, a mogu jos nize da uzmu Arden Key-a, koji moze momentalno da im popravi pass rush.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13324
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby mmarko28 » 06 Mar 2018, 14:29

Edmunds i Smith su talentovaniji, ali Tampa nema potrebu za LB (David, Alexander), a imaju najgori pass rush u ligi. Arden Key će pasti u drugu rundu. Strašan atleta ali ima previse problema oko njega da bi neko potrošio top 15-20 pik na njega. Kilaža mu je u poslednjih godinu dana oscilirala sa 235lbs, 280lbs, 265lbs pa se vratio na 238lbs.
Čak je i napustio tim pre godinu dana pa se posle nekog vremena vratio. U poslednje vreme igrači sa toliko problema uglavnom padaju u drugu rundu. Ako padne u drugu rundu možda tamo mogu da ga draftuju.

Mislim da će Minkah možda biti dostupan i to bi imalo smisla za Tampu ali i dalje mislim da prvo što moraju da unaprede je pass rush. Nisu bez razloga pokušali da trejduju za Quinna.


Doktore, kojeg DE/OLB misliš da bi Ramsi mogli da pokupe sa pika 23? Landry sa Boston College?
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 06 Mar 2018, 14:36

I Quinton Nelson je realna opcija za njih ako se ne budu pomerali sa 7 pika.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Felipao » 06 Mar 2018, 14:47

Pa da je OLB potreban to je evidentno. To smo krpili sa Kvinom a sad nemam ni njega. A drugi OLB nam bio Barwin koji se nije nesto pokazao i postaje FA. Tako da OLB moramo da nadjemo, ali na CB imamo samo jednog igraca trenutno - Pitersa i do decembra povredjenog Webstera (koji se i nije nesto pokazao). Na sejftiju ako ode Dzojner - problem, nemamo centra (nijednog na rosteru), nemamo NT ili ako Brokers se vrati na DT nemamo DE. A seleri kap nam nije pozamasan, al nesto cemo morati da resimo preko FA.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 06 Mar 2018, 15:18

Jeste Marko, Landry.
Tacno ono sto Ramsima treba.
Nece biti Von MIler (u skorije vreme niko nece biti Von MIler, generacijski talenat), ali ce biti daleko bolji od Kvina.
Prosle godine je bio zver, ove isto. Meni se jako dopada ono sto on prikazuje.
A imace i u kasnijim rundama da se nadje dobrih pass rushing OLB.
Ramsi ce morati da nadju jos jednog, da bi imali Ware-Miler kombinaciju.
Dobar bi bio i Sam Hubbard, ali on nije cistokrvni pass rush, mada je mnogo dobar. Mogu kasnije da uzmu recimo i Uchenna Nwosu-a.
Plus Aaron Donald, to ce biti bruka odbrana.
Uz takav front 7, nazad moze i malo slabiji secondary.
Racunam da ce ove godine ici bas na to, front 7 i krpljenje secondarija.

Nelson je top 3 pik.
Prica se da ce verovatno igrati LT u NFL-u, koliko je dobar.

Meni se mnogo dopada Maurice Hurst.
Kakav ce to igrac da bude, samo da mu je srce OK.
Bruka, ali bruka kakvo kretanje ima.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13324
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby mmarko28 » 06 Mar 2018, 15:39

Ako Nelson može da igra LT, onda će 100% biti draftovan u top 4. Mogao bi da ode u Giantse ili Coltse. I jednima i drugima treba OL. Giantsima su dva igrača OL free agenti (Richburg i Pugh). Ako preživi do pika 4, a može da igra LT, Dorsey ga uzima 100%. Sve se više priča da se Joe Thomas povlači.

Hubbard je dobar. Ja ga vidim kao idealnog DE za Patriotse. Klasičan DE kakve voli Belichik. Nije samo pass rusher već više edge setter kao Flowers. Sama činjenica da se u strašno kvalitetnoj DL Ohio State-a izborio da igra je impresivna.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 06 Mar 2018, 18:09

Peter Kalambayi, OLB, Stanford
191, 107kg

Statistika
55 utakmica
190 obaranja
28 TFL
18,5 sekova
7 presecenih pasova
2 FF
1 INT

Odlicne brojke u vrlo losoj odbrani Stanforda.
Dobar je bio na kombajnu. Brz, atletski mocan, masina za obaranje, vrlo dobar u pass rush-u.
Mora da poveca broj pass rush tehnika. Cini se pomalo sirov. Uglavnom ima materijala za obradu.
Trebalo bi da poradi na snazi, znao je da se zaglavi u OT.

Projektovan u poslednje dve runde.
Praticemo da vidimo da li ce ga neko uzeti.





Leon Jacobs, OLB, Wisconsin
188, 102KG

Isto bio odlican na kombajnu.
Sjajne fizikalije. Brz, skocan, ubrzanje, promene pravca.
Iako undersized, bice odlican OLB za timove koji vole da spustaju OLB, kao PIT i KC.
Statistika
142 obaranja
16 TFL
6,5 sekova
3 INT

Za Badgerse je igrao 2013-OLB, 2014 i 2015- ILB, 2016-FB, 2017 ponovo OLB.
Statistika ne pokazuje sve njegove kvalitete.
Cesto je isao u coverage, vrlo je skocan, jedan od najbrzih prvih koraka ove godine.
Prosle godine kad je ponovo vracen na OLB, bio je fenomenalan. Vrhunske fizikalije i sjajan osecaj za tu poziciju.
Poseduje solidan broj pass rush tehnika, neprestan motor, prisutan je na svakom snepu.

Na hendofu je precesto ispadao, nema elitne instikte, mora da poradi na odbrani trcanja izmedju teklova, i neiskusan je na OLB poziciji, koju je igrao samo jednu celu sezonu.
Projektovan za 5-6 rundu.
Navijamo za njega, da dodje u stilerse.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13324
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 07 Mar 2018, 14:42

Levi Wallace, CB, Alabama
183, 83kg

Momcic od 18 godina, koji se izborio da bude starter u mocnoj Alabami.
Brz, eksplozivan, skocan, dugih ruku.
Trcao je 4,48 na 40yrd.

Pravi cover corner koji je bukvalno zatvarao svoju polovinu terena ove sezone. Legitimni shutdown cornerback.
Mogao je da nestane u odbrani prepunoj talenta. Srecom je dosao na kombajn gde se odlicno pokazao.
Ove sezone je imao 46 obaranja, 15 odbranjenih pasova, 3 INT, 2 seka i 4.5 TFL, sto pokazuje da moze da igra i blizu LOS.
Do ove sezone nije video teren.

Bio je projektovan 5-6 runda. Sad idu glasine da ce ga uzeti mnogo ranije. Cak se spominje i prva runda.




Allen Lazard, WR, Iowa
196, 101kg

Skauti su ga probali i kao TE.
Iznad prosecna atletika za coveka te velicine.
Mismatch oruzje.

Za 4 godine na koledzu je ostvario
241 hvatanje za 3360 jardi uz 26 TD. Prosecno 14 jardi po hvatanju.

Na senior bowl-u je imao problema, ispustio je mnogo lopti, i tesko je pravio separaciju od DB.
Na kombajnu je imao odlicne brojke.
Nema brze noge, ali ima sigurne ruke, i vrlo dobro koristi svoje telo. Ocekivalo bi se za igraca tih dimenzija da je robotizovan. Medjutim motorika mu je odlicna.

Poznaje dosta ruta, ali ih ne trci fluidno. Opet, uz toliko telo to i nije tako bitno.
Prosecna end speed, prosecno ubrzanje, slaba separacije, ali opet ima nesto. Meni se dopada.
Red zone oruzje, verovatno najsigurnije ruke u klasi.
Mogao bi da bude uzet, visokih igraca nikad dosta.

Moze da bude draftovan negde u srednjim rundama.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13324
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 07 Mar 2018, 14:50

Jedna zanimljiva prica.
Jedan od najboljih igraca ovog drafta - Leighton Vander Esch, dolazi iz gradica Riggins, drzava Idaho.
To je mesto, nije ni grad, od 406 stanovnika.
I eto, uspeo je da se probije do NFL-a :smile:

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13324
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest