Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL draft

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Doe » 30 Apr 2021, 09:36

Trej Lens isti Kolin Kapernik.
User avatar
John Doe
 
Posts: 12606
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Zlaja » 30 Apr 2021, 09:39

Igrac sa najmanje (319) passing attempts na koledzu izabran u istoriji prve runde.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46966
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Baxter Stockman » 30 Apr 2021, 18:37

Moram da priznam da mi nije baš jasno zašto Giantsi nisu digli Fildsa.

Ono što sam video od Jonesa mi nije ubedljivo.

Očekivao sam da će Bengalsi da uzmu nešto što će da im štiti QB, još 1 onakva povreda i završio je karijeru...
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34255
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby mmarko28 » 30 Apr 2021, 19:48

Stenli wrote:Šta uradiše ovi moji...
Nikom nije jasno zašto Braunsi biraju igrača koji ima problem sa povredama, a na sve to si već pun sa CB.
Deluje kao klasičan potez starih Braunsa.


Draftovali su CB koji se uklapa u njihov sistem, mlad je, izuzetan atleta. Ima malo problema sa povredama, ali nikad nije imao ozbiljnu povredu u karijeri. Brownsi nemaju puno CB. Ward svake godine propusti po 3-4 meča, Hill je nickel CB, a na Greedy Williamsa ne može da se računa. Čovek ima problem sa nervom u ruci, ko zna da li će se ikada 100% oporaviti. Williams je u 2 godine odigrao 12 od 34 meča. Po meni, jedine dve druge pozicije koje su mogli da draftuju je WR ili lajnbeker. Ovaj front office ne ceni poziciju LB dovoljno da bi draftovali jednog u 1.rundi. Inače, Brownsi su bili spremni da se penju na draftu, čak do 16.pozicije ako bi jedan od najbolja 2 CB pao tako daleko. Prioritet im je bila pozicija CB.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby mmarko28 » 30 Apr 2021, 19:53

Baxter Stockman wrote:Moram da priznam da mi nije baš jasno zašto Giantsi nisu digli Fildsa.

Ono što sam video od Jonesa mi nije ubedljivo.

Očekivao sam da će Bengalsi da uzmu nešto što će da im štiti QB, još 1 onakva povreda i završio je karijeru...


Fields je anti Giants QB. Ako pogledaš kroz skoriju istoriju Giantsa, 3 QB koja su im se svidela su Mahomes, Herbert i Jones. Mahomes i Herbert su sjajni u igri iz džepa, Jones je solidan. Fields nije takav. Dosta timova u NFL ga vidi kao igrača koji mora da popravi neke stvari u načinu na koji baca loptu. Misle da bi morao da sedi na klupi barem godinu dana da bi ispravili te mane. Plus, dosta timova nije spremno da draftuje QB zbog kojeg bi morali da prilagodjavaju svoj napad i menjaju ga. U ovom trenutku sa Fieldsom bi morao da igrač napad gde je njegovo trčanje dosta uključeno. Nešto slično Karolini sa Newtonom.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Zlaja » 01 May 2021, 07:35

Green Bay draftovao A. Rodgersa :D
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46966
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 01 May 2021, 12:50

BB, Christian Barmore, najbolji DL ove godine u drugoj rundi :blue:

Arizona dobar draft za sada.
Dva plejmejkera, dva momentalna startera - Zaven Collins LB, najbolji LB ove godine, a prosle su uzeli Isaiah Simmons-a, i Rondale Moore WR 1st round talenat.

Bufalo mafija dva sjajna EDGE igraca Gregory Rousseau i Carlos Basham Jr.
Resena premijum pozicija i najbitnija pozicija u odbrani, i napokon rasterecen Tremaine Edmunds na MLB.

CHI je nakon Fiedlsa uzeo OL Teven Jenkins-a, sjajnog linijasa, prospekt prve runde uzet u drugoj.
Spoiler: pokaži
Iako ne vrsim analize OT, ovaj momcic mi je fun to watch, pa da podelim sa vama.
Igrac prve runde.

Teven Jenkins, OT, Oklahoma State Football
198, 145 kg



CIN je poslusao Zlaju i napokon uzeo OL u drugoj rundi i sjajnog Joseph Ossai-a EDGE u trecoj.
Spoiler: pokaži
Joseph Ossai, EDGE, Texas Longhorns
193, 115 cm

Na 30. utakmica 165 obaranja, 30 TFL, 11.5 sekova, 3 INT i 5 FF.
Cista eksplozivnost. 1st step, ruke, leverage, motor ... ima potencijala da bude uspesan OLB na pro nivou.
Ili 5-tech u 4-3 semama.


Brownsi takodje odlican draft.
Jeremiah Owusu-Koramoah LB - stil druge runde i Anthony Schwartz WR, brzinac.
Spoiler: pokaži
Jeremiah Owusu-Koramoah, LB, Notre Dame
186 cm, 98 kg

Takodje atletski frik, veci od Parsonsa ali nema visinu.
Retko vidjena brzina za poziciju, nista manje ni ubrzanje, agresivan, jak, sjajan fudbalski IQ, igrao je rover poziciju na ND, postavljao se svuda pa i na DE pozicije.
Takodje redak talenat.
Vrhunski off ball LB kome je glavni nedostatak visina

Anthony Schwartz, WR, Auburn
185, 81 kg

Najbrzi igrac na koledzu.
Bivsa zvezda na 100 m.
Sa 16 godina je istrcao 10.07, americki rekord za najbrze vreme, za mladje od 18 godina ikada.
Rekord i dalje nije oboren.
40 jardi trci 4.27.

Odlican WR koji moze da igra i spolja i unutra i sa lakocom prolazi iza ledja odbrane.
U klasi punoj dobrih hvataca, od se izdvaja po tome sto svi brzinci najnizi igraci na terenu, ne dobacuju do 170, a on je visok 185.

Igrac koji poseduje world class speed je zelja svakog trenera, jer moze da otvori odbranu u svakom snepu.
Iako je super brz, nikada nije vracao kick. Odluka trenera.

Nije bio produktivan, ali po vecini skauta razlog lezi u nedovoljnom i takticki pogresnom koriscenju njegove brzine.
Inace je napad Auburna bio los poslednje 4 godine.

Schwartz moze da protrci pored svakog DB, kontrola tela fenomenalna, sa loptom u rukama milina ga je gledati.
Pored brzine poseduje i elitno ubrzanje
Dobro trci rute, DB mu daju cushion po 20 jardi.

Treba reci da osim brzine kojom ostavlja DB, nema cut ili nagle promene pravca. Takodje hvatacki radijus mu je mali.
Sto nije bitno jer njegova najveca prednost jeste YAC, i deep ball.

Mislim da nikada nece biti vodeci WR tima, niti hvatac oko kojeg ce se bazirati napad.
On je tip igraca koji pravi big play, koji ceka jednu priliku na utakmici da odleti u end zone.
Pogresno bi bilo da ga koriste kao decoy, kod dobro trenera na slotu moze cuda da pravi.

2-4 runda.





Denver je u drugoj rundi uzeo Javonte Williams RB, za neke najbolji RB ove godine.
Spoiler: pokaži
Javonte Williams, RB, UNC
178, 100kg

Djule od 100kg. Moris Dzons Dru V2.
I on ima odlican kontakt balans, dobar pregled igre, ubrzanje. Dobro razume blocking seme i dobro trci kroz gapove i iza linijasa. Ove sezone preko 8 jardi po nosenju. RB iz senke.




Detroit je razbio draft.
Prva runda najbolji OL mnogo godina unazad - Penei Sewell.
Druga i treca runda dva fenomenalna DL Levi Onwuzurike i Alim McNeill
Spoiler: pokaži
Levi Onwuzurike, DT, Washington Huskies
190, 133 kg

DT koji trci kao lajnbeker.
Under 300 pound DT, fantastican izbacaj na snepu i atletika za poziciju.
Mozda je malo undersized, ako tako moze da se kaze za jednog od najboljih DT ove generacije, ali njegova brzina, trcanje niz polje i sposobnost da generise uspesan pass rush sa IDL ne ostavljaju mesta za sumnju u njegove kvalitete.
Moze da igra i 1 i 2 gapa.
Odlican u red zone situacijama.

Vrhunski pass rush potencijal sa odlicnom i raznovrsnom tehnikom.

2. runda, ako ne i prva.



Alim McNeill, IDL, NC state
188, 145 kg

Estremno jak, odlican sidras protiv udvajanja.
Solidno je eksplozivan, odlicno koristi ruke, neretko razbacuje OL oko sebe.
Dobro cita blokove, i dobro ih resava u zastiti ili penetriranju gapa.
Odlican balans, retko ga je videti izvan stava i balansa.
Dominantan bull rush u pass rush semama.

Ujedno, limitiran u pass rush tehnikama, i verovatno ce biti izvodjen iz igre passing downs-ima.
Promena pravca marginalna.
Limitiran tackl radijus, ne izlazi iz tackle box-a.

Najbolje je koristiti ga kao sidrasa na pravcu napada, 0-1 tehnike, moze da igra i u 1 i u 2 gap semama.
Podseca na Casey Hamptona, cuvenog NT Stilersa, ista tezina i visina.
Bice vrhunski run defender koji ce izlaziti na passing downs-ima, igrac za 25-30 snepova.

4-ta runda.
Mozda i peta.





Tako je Detroit ispostovao staro pravilo - utakmica se dobija na liniji.
Plus je uzeo super talentovanog DB od 191 cm Ifeatu Melifonwu.
Spoiler: pokaži
Ifeatu Melifonwu, DB, Syracuce
191, 97 kg

Ovde smo analizirali njegovog brata Obija, koga su Raidersi uzeli u drugoj rundi sa 24-tim pikom.
Od njega sam bas mnogo ocekivao. Bio je neverovatan atletski freak, ali nije ispunio ocekivanja.
viewtopic.php?f=94&t=1492&start=15#p1533937

Kao i njegov brat, i Ifeatu se fantasticno krece po terenu.
Igrao je sejftija pre nego sto je prebacen na CB.
Njegova tranczicija iz backpedal-a u trk je zapanjujuca.
Na sirakuzi je vise igrao zonu nego man coverage, ali mogu da potpisem da ce u NFL-u biti WR ubica u man coverage-u, nece biti lako bacati na njegovu stranu.

Promene pravca, ball skill, fluidnost kretanja, run support, tackling, prepoznavanje ruta, atletika, samopouzdanje, sve ima.
A jos je sirov igrac.

Visok, ogromnog raspona ruku, atletski i fizicki superioran.
Ifeatu nije franchise-changing player, ali sa svim kvalitetima siguran starter, igrac koji moze da igra u svakoj semi, mozda najbolja uloga za njega su cover 1-3 seme, u kojima njegova atletika potpuno dolazi do izrazaja.

2-ga runda, kao i njegov brat.
Iskreno, ne bi bilo cudo da ga neko uzme i u prvoj.

2a0TdPb_e84


IND je resio EDGE pozicije sa dva sjajna igraca Kwity Paye i Dayo Odeyingbo
Spoiler: pokaži
Kwity Paye, DE, Michigan Wolverines
193 cm, 123 kg

DE pozicija je nikad vise trazenija nego danas.
Imali smo ovih godina more DE za koje se mislilo, i ja sam verovao, da ce pokidati u NFL-u pa nista. Ni blizu nisu bili.
Kwity Paye ima retku eksplozivnost u nogama i vrhunsku tehniku, posebno ruke, pa ostaje nada da ce uspeti u NFL-u.
Legendarni DC Micigena Don Brown za njega je rekao da je neverovatan atleta i vrhunski pass rusher.

Dayo Odeyingbo, DE, Vanderbilt
199, 125 kg

Monster sa jednim od najboljih ubrzanja u klasi.
Odlicno koristi ogromne ruke, ne izbegava kontakt, i nekako je uvek u pravo vreme na pravom mestu.
Sjajno je gradjen, vrhunska atletika, fenomenalno kretanje i kontrola tela za dvometrasa.

Pored dobrih pass rush kvaliteta u pitanju je odlican run stoper sa ogromnim rasponom ruku.
Nestvarno je eksplozivan. Moze da igra i stojeci i sa rukama na zemlji.
Igrao je cak i 0-tech na Vanderbiltu, i gde god da je postavljan uvek je pravio rsum u bekfildu.

Desava se da ispadne iz igre pogresnom procenom, spin move koji koristi mu je dosta slab.
Pomalo je sirov i igrac koga treba razvijati.

U pitanju je veliki talenat, pa ako neko bude hteo da se bavi ovom ljudinom, mislim da ce mu se isplatiti.
Recimo Ramsi, mislim da bi pored Donalda imao tone sansi da dominira.

3-4 runda
Mozda i kasnije.





Dzeksonvil je pokidao draft.
Starteri na QB, RB, LT, CB i FS.

KC je napokon doveo OL i Nick Bolton LB, kao nasusne potrebe.
Godinama nisu imali krstenog unutrasnjeg LB.
Spoiler: pokaži
Nick Bolton, LB, Missouri
183, 105 kg

Hard hitting zivotinja, slican igrac kao Devin Bush.
Nije taj nivo, ali je jako dobar. Off ball LB, fizicki najdominantniji i najpametniji LB u klasi.
Svake godine preko 100 obaranja. Mislim da bi mogao da bude stil za neki tim ako upadne u drugu rundu.


Remsi su doveli dva igraca koje nisam ni analizirao :biggrin:
Valjda Les Snead zna sta ce mu doneti.
Tutu Atwell WR i Ernest Jones LB.
Tutu je brzi mali, shifty WR, a Jones je odlican run stop LB, upravo ono sto je trebalo Remsima.
Sad, nije da nije bilo daleko boljih od njih ...

Minesota, po meni, vrhunski do sada.
Uzeli su u trecoj rundi Chazz Surratt-a igraca koji mi se mnogo svidja i voleo sam ga u PIT
Spoiler: pokaži
Chazz Surratt, LB, North Carolina
191, 104 kg

Na 24 utakmice 207 obaranja, 12,5 sekova, 22,5 TFL, 2 INT, 5 PD, 2 FF, 2 FR.
Draftovan je kao QB i igrao je prve dve godine na koledzu kao QB.
Onda je prekomandovan na LB poziciju na kojoj je igrao 2 godine i razvalio je.
U svakom smislu je neiskusan LB iako vec ima 24 godine.
Medjutim, talenat puca iz njega, kao i dokazana efikasnost.
Za moderne LB je undersize ali je zato izrazito atletski superioran, produktivan LB sa jednim od najboljih fudbalskih IQ u ovoj generaciji. U cemu mu dobrano pomazu godine igranja na QB poziciji.
Prosto se na svakom plaju vidi da unapred zna sta ce napad igrati.

Strpljiv LB, koji na snepu ceka da vidi kako ce se akcija odvijati, seme blokiranja i onda deluje.
Pokazalo se kao odlican nacin igranja pozicije.
Brz, odlicno ubrzanje, closing burst, odlican je u poteri za RB cak i ako je na drugoj strani terena.
Odlican i veoma efektivan blicer.
Odlican u coverage-u, sjajno se krece u prostoru i pokriva veliki deo terena.
Dobar obarac, ali vise drag-down tackler nego hard hitter.

Iako je relativno mlad na ovoj poziciji, skill koji je prikazao sigurno ce mu omoguciti da vec prve sezone bude starter.

Ja bih ga voleo u Stilersima.
Mozda najbolja pozicija off-ball LB.

2-4 runda




NOS su uzeli u prve dve runde dva odlicna igraca Payton Turner DL i Pete Werner LB.
Mislim da su u prvoj rundi mogli bolje od Turnera.
Werner mi se jako dopada.
Spoiler: pokaži
Payton Turner, EDGE, Houston
196, 123 kg

Dve sezone je igrao DT, onda je smanjio kilazu sa 140 kg na trenutnu i prebacio se na edge.
U svemu je solidno dobar, eksplozivan, ali nije brz, nema ni elitan prvi korak, ali ima najveci raspon ruku od 1999. godine za jednog EDGE igraca i ogroman potencijal.
Odlicno se krece, vrhunska kontrola kukova i solidan rad ruku. Fluidno se krece i neprestano radi. Odlicno drzi contain.
Ove sezone na 5 utakmica - 5 sekova i 10.5 TFL.
Najveci nedostatak je sto je igrao na vise pozicija, pa nije ni jednu tehniku usavrsio.

Najkorisniji je na poziciji standup lajbekera, verovatno bi bio jako dobar 4-3 DE, ali ima gradju i za 5 tech u 3-4.
Samo da poradi na pass rush tehnikama i bice odlican.

3-5 runda, i sa potencijalom koji nudi, usudio bih se da kazem, sto kasnije bude izabran, veci stil.



Pete Werner, OLB, Ohio State Buckeyes
191, 110 kg

Za 39 utakmica, 185 obaranja, 4 seka, 16 TFL, PD 13, FF 4.

Elitni coverage LB.
I to na SLB strani.
Visina, atletika i srce.
Range i vrhunske coverage sposobnosti. Poseduje brzinu da cuva najbolje TE i po potrebi RB i inside WR.
Odlican je i protiv trcanja, uspesno skida blokove cak i najvecih OL.
Nema neke brojke kao pass rusher, iako je dobar rusher, jer ga je OSU najvise koristio u zone coverage semama.

Pokazao je slabosti protiv power run sema i ponekad lose reakcije protiv puling gardova.

Na koledzu je za skoro 2000 snepova imao samo dve kazne.
Mozda i najbolji coverage LB u klasi.
Mislim da bi mu SAM pozicija najbolje istakla njegov skill set, ali bi bio odlican i kao OLB u 3-4, na obe strane.

2-4 runda.





NYG su uzeli dva elitna igraca u prve dve runde.
U prvoj super eksplozivni Kadarius Toney WR i u drugoj igrac prve runde Azeez Ojulari EDGE.
Spoiler: pokaži
Kadarius Toney, WR, Florida Gators
180, 88kg

Brzinac na dzojstik, kao Hill i Hardman.
Nije tako brz ali kontrola tela, promene pravca ... retko vidjeno.
Meni se jako dopada i mislim da bi u dobrom napadu bio velika opasnost za odbrane.

Azeez Ojulari, EDGE, Georgia Bulldogs
191, 109 kg

Za timove koji traze lakse i brze edge rusher-e Aziz bi mogao da bude dobar izbor.
Talenat i ucinak na terenu iz srednje skole mu je doneo ponude Alabame, Floride, Notre Dame-a, Auburn-a, i Oklahome, ali obzirom da je rodom iz Mariete ostao je kuci u Dzordziji.
Cime je svesno umanjio sanse za boljom statistikom koju donose bolji saigraci iz pomenutih elitnih programa.
Najbolja pozicija OLB u 3-4 semi, ima samo 20 godina, i talenat da bude odlican pass rusher.





Jetsi napokon pametan draft.
U prvoj fransizni QB, u drugoj fransizni LT i u trecoj oruzje za Zach Wilsona - Elijah Moore WR, mozda cak i WR1
Spoiler: pokaži
Elijah Moore, WR, Ole Miss
175, 84kg

Plejmejker.
Prosecno 12,8 jardi po hvatanju.
Solidan route runner koji ume da napravi separaciju.
Ima dobar release sa LOS-a, brzinom se lako odvaja od DB.
Lepo cita odbrane, lako pronalazi slobodne zone u zonskim odbranama.
Sa loptom u rukama je jedan od najboljih u klasi. Odlcno ubrzanje, brzina, promene pravca, sto ga cini jako opasnim u open field-u.
Odlican hvatac.
Mali je za pro standarde, stoga i slab bloker, a to je sad obaveza.
Danasnji korneri su veci od njega.

Pored svega ima dobar skill set i nadam se da ce biti draftovan.
3-5 runda.




PIT je u drugoj rundi uzeo Pat Freiermuth TE, koga sam i prizeljkivao kod nas.
Nije dinamican ali je jako dobar TE.
Nismo uzeli TE u prve cetiri runde od 2007-me godine.
Spoiler: pokaži
Pat Freiermuth, TE, Penn State
196, 118 kg

Fudbalski IQ, dobro cita odbrane + odlican route runner = rezultuju uvek dobrim otvaranjem za pass. Sigurne ruke, jako telo, jake noge, ne plasi se kontakta, uvek spusta rame i ide u kontakt sa loptom u rukama, blokiranje solidno, nije elitno brz, ali ima zapanjujuce ubrzanje za coveka te velicine. TE sa takvim frejmom i sigurnim rukama uvek ima mesta u NFL-u. Sigurna opcija za pas. Dobro bi dosao Stilersima.




Sijetl je uzeo odlicnog D'Wayne Eskridge WR, ali koji uskoro puni 24 godine.
On + DK Metcalf + Tyler Lockett ...
Spoiler: pokaži
D'Wayne Eskridge, WR, Western Michigan
175, 86 kg

Jordy Nelson style.
Ako ga QB pogodi u punom trku, siguran TD.

Ocigledan primarni kvalitet brzina niz teren.
Pored fantasticne brzine jako dobro trci rute.
Nije elitni route runner, ali sasvim dobar da se oslobodi na LOS-u i utrci u prazan prostor.

Nakon hvatanja separaciju kreira u dva tri koraka.
Superiorno brz.
Ima nacina da se to resi, pogotovo u NFL-u gde su igraci duplo brzi nego na koledzu, ali ovakav igrac kome je dovoljno samo jedno hvatanje na utakmici u pravom trenutku, je game changer, i potreba svakog tima.

Slot WR ili startni spoljni WR u WCO i spread, primarnim, napadima.
Na koledzu je igrao pretezno slota.
Igrao je i CB.
Ostvario je preko 23 jardi po hvatanju, prosecno za tri godine.

Ne bi me iznenadilo da ga neko uzme i, cak, u drugoj rundi.




WAS je u trecoj rundi uzeo Dyami Brown WR.
Jako dobar igrac.
Spoiler: pokaži
Dyami Brown, WR, North Carolina
183, 84 kg

Nosio je Karolinu prosle sezone.
Brzina, ubrzanje, separacija, fluidno trcanje ruta, deep receiver, sposobnost osvajanja jardi nakon hvatanja, odlican kontakt balans i snaga za osvajanje dodatnih jardi, double move ubica.

Neke lopte je ispustio, ne preterano, cista koncentracija.
Takodje bi trebao da nauci da hvata lopte u najvisoj tacki.
Potpuno pro ready.

Sto bi rekli amerikanci - Brown is a big play waiting to happen.
Mozda najbolja pozicija outside WR u spread napadu ili WCO.
2., najkasnije pocetak 3. runde


Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13372
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Zlaja » 01 May 2021, 13:03

Neko lepo napisa jutros na tviteru, ne pamti se kad je ovoliko navijača bilo srećno svojim pikovima prva 2 dana drafta.

Čak su se i Rejdersi izvukli 2. pikom :D

Dobar pik i za Filadelfiju, najbolji koledž C/G
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46966
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 01 May 2021, 15:13

Phila je prvi dan zavrsila posao, imace ultra potentan napad.
DeVonta Smith u Fili sa Jalen Hurts-om na QB i sa proslogodisnjih prvim pikom Jalen Reagor-om.
Jos jedan potencijlano fun to watch napad.



U trecoj rundi ste uzeli Milton Williams-a.
Sta znam.
Mozda je moglo i bolje.
Meni se vise dopadaju Jay Tufele, Tommy Togiai, Daviyon Nixon ili mozda Tyler Shelvin.

Bice da je Fila jurila light pass rush opciju sa DT, za rotaciju i 3rd down akcije.
Ionako imate najjaci IDL par u ligi - Fletcher Cox-a i bivseg Stilersa Javon Hargrave-a.
A i Cox vec ima 30 godina.

Spoiler: pokaži
Milton Williams, DL, Louisiana Tech
193, 129 kg

Ispaljuje se sa vrlo dobrim pad levelom i leverageom.
Vrlo dobro koristi ruke, trazi punch da dodje ispod padova OL.
Dobro short area ubrzanje, odlicno zatvara linije trcanja.
Odlicno skida blokove, solidan pass rusher.
Produtkivan, ostvario je 108 obaranja, 10,5 sekova i 19 TFL.

Undersized za pro nivo na toj poziciji.
Promene pravca minimalne. Ume da se zaglavi u bloku vecih OL.
Nema snagu da se bori protiv udvajanja.

Potencijalno 3-tech u even frontu.

3-4 runda


Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13372
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 01 May 2021, 17:04

Dzeksonvil nastavlja sa fenomenalnim draftom
Jay Tufele, IDL, USC.
Realno, pik druge runde.
Odlican izbor i stil u cetvrtoj rundi.
Spoiler: pokaži
Jay Tufele, IDL, USC
191, 143 kg

Uvek je prvi na snepu, elitan prvi korak i burst, zahvaljuci cemu pravi velike probleme OL i lagano ulece u gap.
Takodje sjajno kretanje za tu velicinu. Bivsi ragbista, maksimalni napor na svakom snepu, nikad ne odustaje. Solidan sidras protiv trcanja koji vrsi konstatan pritisak na QB u pas akcijama su ono sto se trazi.



Jetsi, isto dobar izbor.
Igrac koji je razvalio ovu sezonu.
Michael Carter, RB, Carolina Tar Heels
Spoiler: pokaži
Michael Carter, RB, Carolina Tar Heels
173, 90 kg

Cut masina.
Sjajne promene pravca. Pregled igre, odlicno se snazalzi u guzvi, ubrzanje, home run speed, odlican RB.
Jak, voli da trci izmedju teklova. Shifty RB sa odlicnim kontakt balansom i lateralnim kretnjama.
Ima redak, veoma cenjeni RB kvalitet - high-end stop/start. Moze u mestu da stane i da naglo ubrza.
Provereni hvatac.

U manu se mogu uzeti visina i tezina, ali rekli smo da je rezultat i efektivnost merilo svega.
Razvalio je poslednju sezonu, sto moze biti posledica kvalitetnih saigraca, videcemo kako ce to ici na pro nivou.
Vrlo retko se nalazio u ulozi blokera, sto je razumljivo gledajuci gradju.
Iz istog razoga nije bio uspesan na short yardage situacijama.
Iako je dokaza hvatac, nema dobre ruke, vise je body catcher.
Realno, ko ga hebe, ako ume da uhvati.

Igrac koji ima more kvaliteta, mozda nece biti true No1, ali odlican kao drugi RB za timove koji trce sa dva RB jednako.
Danas manje vise svi imaju dva RB razlicitih kvaliteta radi sto raznovrsnijeg i nepredviljivijeg napada.

2-3 runda.
[youtube]
dH9xYx2eJ8g[/youtube]


CIN jos jedan EDGE - Cameron Sample, DL, Tulane.
Igrac koji je razvalio Senior Bowl
Spoiler: pokaži
Cameron Sample, DL, Tulane
188, 127 kg

Igrac koji je eksplodirao na Senior Bowl-u.
Ubedljivo najbolji DL.

Fenomenalni atleta sa elitnim prvim korakom koji ima urodjen tajming cime nivelise fizicki nedostatak za poziciju.
Ako ne moze telom da dodje do QB uvek pruza ruke kao dodatni napor, barem da blokira pas i generalno uvek je u pokretu i nikada se ne predaje.

Vrlo dobar run defender, sa nepresusnim pass rush repertoarom.
Projektovano 3-tech na pro nivou, odmah od starta mogao bi da bude regularan igrac rotacije.

3-4 runda



Detroit nastavlja da razbija.
Amon-Ra St. Brown, WR, USC
Spoiler: pokaži
Amon-Ra St. Brown, WR, USC Trojans
185, 88kg

Ko im daje ova imena ...
Inteligentan hvatac. Zna kako da cita zone i kako da ih eksploatise.
Ball skills fantastican. Sve hvata. Pre svega fizicki jak, uopste se ne boji kontakta i ide apsolutno na svaku loptu.
Skill set prve runde.


Imaju jos jedan pik.
Ajmo Detroit.

Derrick Barnes, LB, Purdue
Zanimljivo je da sam napisao da me podseca na Jarrad Davis-a, bivseg igraca Detroita, koji je ove sezone otisao u Jetse.
Spoiler: pokaži
Derrick Barnes, LB, Purdue
186, 111 kg

Dobar atleta za poziciju sa elitnom eksplozivnoscu i closing speed koji se traze za LB poziciju.
Dobar burst na snepu, opasan udarac, igrao i LB i EDGE na koledzu.
Izrazeni pass rash kvaliteti sa LB pozicije, jos bolji kao run defender.
Sposoban je da uspesno skida blokove na drugom nivou napada, i ima odlican instikt za loptu.

Fizicki je limitiran za coverage. Malo slabije lateralne kretnje i neki tehnicki nedostatci na pass rush-u.

Pre 20 godina Barnes bi bio top LB pik.
Prva-druga runda.
Danas je limitiran visinom i malo sporijom promenom pravca, sto povlaci coverage mismatch sa ultra atletskim TE i RB, sto dalje povlaci da ne moze da bude 3-down LB, sto rezultira da za takvog igraca ne treba davati visok pik.

Mogao bi da bude mike LB u 4-3 ili ILB off ball LB u 3-4 na pro nivou.
Po meni, jako dobar LB, jak, mocan, super udarac, sa efikasnim pass rush-om.
Trebalo bi da bude draftovan, i u timu koji moze da ga sakrije u coverage-u, bio bi jako zahvalan i efikasan igrac.
Lici mi na Jarrad Davis-a.

4-6 runda.



Dalas jos jednog LB, Jabril Cox, mogao je lagano u prvu-drugu rundu.
Sad imaju trio lajnbekera Jabril Cox-Micah Parsons-Leighton Vander Esch.
Plus imaju Jaylon Smith i Tarell Basham-a proslogodisnjeg pika trece runde.
Spoiler: pokaži
Jabril Cox, LB, LSU
193, 105kg

Jos jedan iz modernog arhetipa LB sa size/speed elitnim kvalitetima.
Decko je bio kapiten u srednjoj skoli, igrao je na poziciji hvataca, LB, sejftija, kornera, a ustvario je bio QB. I bio je 4 godine starter u kosarkaskom timu. Ubitacni atleta. Igrao je za North Dakotu i 2020 presao na LSU, iako ga je trazila Alabama.
Za bizone je pokidao, za tri godine je ostvario 258 obaranja, 32TFl, 14 sekova, 6 INT i 18 PD.
I prosle godine je za LSU imao strasne brojke.
Brz, side 2 side, odlicno skida blokove, odlican fudbalski IQ, odlican u coverage-u.
Prototip modernih krakatih LB sprinterskih brzina.
Moje je misljenje da moze da se uvuce i u prvu rundu.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13372
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 01 May 2021, 17:55

NEP jos jedan dobar igrac
Rhamondre Stevenson, RB, Oklahoma
Spoiler: pokaži
Rhamondre Stevenson, RB, Oklahoma
183, 112 kg

Fenomenalan rad nogu, promena pravca, balans i kontrola tela za nekog ko je tezak 112 kilograma.
Americka medicina.

Powerful downhill trkac koji uvek pada unapred za dodatne jarde, odlicno obrzanje i 2nd gear kad pronadje rupu.
Iako je tako snazan, pametan je i strpljiv, ne srlja, dobro koristi blokove i sasvim dobro cita odbranu.
Zajeban stiff arm, vrlo disciplinovan i zahvalan igrac.

Ne poseduje dobru long speed, limitiran pass catcher sa minimalnim route tree.
Pravi spread RB koji najbolje trci iz gun formacija.
Slabo je koriscen u blokiranju iako je toliko konj.

Sve u svemu, moze da bude radni konj u zonskim semama napada, gde mu se linije otvaraju rano, i gde moze u potpunosti da iskoristi svoje najvece kvalitete - ubrzanje, pregled igre i snagu.

3-5 runda.



Dzeksonvil razvaljuje.
Jordan Smith, DE/OLB
Na Senior Bowl-u razvaljivao 1st roundere OL.
Spoiler: pokaži
Jordan Smith, DE/OLB, University of Alabama at Birmingham
201, 116 kg

Igrac male skole.
Na 20 utakmica ostvario je 89 obaranja, 12,5 sekova, 23,5 TFL, 1 INT, 3 FF

Jos jedan dvometras sa vrhunskim atletskim sposobnostima.
Eksplozivan na snepu, odlicno ubrzanje, iako je visok ima odlican bend around the edge (brzi obilazak oko tekla) u klasi.
Lako menja pravac, dobro koristi ruke, pokriva veliki prostor, fluidno se krece i disciplinovan je u odnosu na gap zaduzenja.

Upao je u oko na Senior Bowl-u, u par snepova protiv 1st roundera Alexa Leatherwood-a.

Nije uvek 100%. Jump na snepu mu varira, nekada je super eksplozivan, nekada spor.
Igrao je na OLB, malo iskustva na DE. Mad mislim da ce biti hibrid pass rusher, jer prelazak na 4-3 zahteva ucenje tehnika i zaduzenja. Sirov, malo iskustva, igrao protiv slabih protivnika.

Uglavnom telenat je tu, kad bude dodao jos neki kilogram, a morace, i kad ga poduce tehnikama, bice jako opasan pass rusher.

3-5 runda.





CIN je resio DL sa poslednja tri pika.
Tyler Shelvin, IDL
Spoiler: pokaži
Tyler Shelvin, IDL, LSU
191, 157 kg

Dzin.
Planina.
Klasican space eater.
Ogromne noge, ogromno telo, super jak, pogotovo ultra jak donji deo tela, gura kao buldozer.
Sa takvom masom nestvarno eksplodira iz stava i igra sa vrhunskim leverage-om.
Sjajno koristi ruke i dominira OL, tesko je skratiti distancu u odnosu na njega.
Ne mozes da ga usmeris ili usporis.
Dobra atletika za NT standarde, dobro kretanje i kontrola tela.
Rutinski jede double teams i potpuno zatvara A-gapove, omogucavajuci ostatku odbrane da deluje.
Pokazao je da ume da razdvoji double team.
Naravno, dominantan run defender.

Lose lateralne kretnje, spore noge. Ali sta ocekivati od coveka od 160 kg.
U od frontu je igrao nose tech, dok je u even frontu igrao 1-tech.
Kao i svi NT statistika nula i ne pokazuje njihov uticaj na igru. Koji je ogroman.

Nema nikakav snimak sa koledza, nasao sam samo iz srednje skole i skauting za koledz
Raznosio po terenu. Ne verujem da je sa 15 godina imao manje od 130 kg.

2-3 runda



Vrlo zanimljivi pikovi Ramsa.
Les Snead ima nos za igrace.
Videcemo.
Sad su uzeli Bobby Brown III DL, sa Texas A&M.
Verovatno zamena za Michael Brockers-a koji je otisao u Detroit.
Sunce ti kakvu ce DL da ima Detroit ...

Carolina je uzela Chuba Hubbard, RB, vrlo zanimljiv igrac
Spoiler: pokaži
Chuba Hubbard, RB, Oklahoma State
183, 94kg

2019-te dok se jos igrao AF na koledzu, za 13 utakmica ostvario je 2094 jarde uz 21 TD trcanjem, 5.9 jardi po nosenju.
Zanimljiv RB prospekt sa potencijalom da bude eksplozivni plej mejker u zone blocking semama.
Pregled igre, kontakt balans, ubrzanje, brzina, bio je i uspesan atleticar - 10,55 na 100 metara.
Nije dobar hvatac, nije ni elitni bloker. U pocetku rotacioni, drugi RB, ali moze da se ocekuje da postane starter.
4-ta runda.



Stilersi 2 OL za redom.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13372
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 01 May 2021, 18:14

Tampa je uzela super zabavnog hvataca Jaelon Darden-a.
Spoiler: pokaži
Jaelon Darden, WR, North Texas
175, 79kg

Kako se ovaj mali krece ... bruka.
Kakva kontrola tela i promene pravca.
Samo jos da vidimo koliko ce zveri u NFL-u pustiti da ih ovako pravi majmunima.

Covek hoce da se zajebava po terenu.
A ima kvalitete da mu se moze.

Brz (4.3 na 40 yrd), eksplozivan, bolesna downhill brzina, promene pravca u punoj brzini, eskiviranje igraca u koraku ... uzivanje za gledati.
Cini se da u svakom posedu moze da ode do end zone.
Jako ga je tesko cuvati. Timovi su probali i man i zone, nista im nije pomoglo.
Covek je otvoren skoro svaki put.

Pitanje je koliko ce ta kolena da izdrze.
Lagan, bez mogucnosti da izdrzi kontakt.

Za pocekat ce biti zvezda specijalnog tima i nadam se da cemo uzivati u njegovim bravurama.

Za sad 4-5 runda.




Uuuuu Brownsi uzeli Tommy Togiai-a :blue:
Zverina.
Spoiler: pokaži
Tommy Togiai, IDL, Ohio State
188, 136 kg

Cista snaga i eksplozivnost. Domintantan protiv trcanja, ove godine je unapredio igru dodajuci pass rush segment.
Sigurno ce biti uzet u drugoj rundi jer se ovakvi igraci traze. Recimo GB.



Minesota fenomenalno odradjuje draft.
Dodali su Janarius Robinson, DE sa Floride, jako talentovanog DE sa odlicnim bendom, igrac za razvijanje.
Spoiler: pokaži
Janarius Robinson, DE, Florida States Seminoles
196, 120 kg

Tri godine starter, postavljao se na svim mestima na DL, i sa rukama na zemlji i standup.
Ima malo iskustva u spustanju u coverage sa OLB pozicije.
Fantastican frame i duzina ruku za edge rusher-a.
Takodje dobar atleta za poziciju i gradju.
Sjajan run defender, disciplinovan, uvek drzi contain.
Izuzetno snazan sto se vidi na terenu, uvek tezi da kazni trkaca, brutalno udara.
Za igraca tih gabarite jako dobar bend i uopste prolazak oko tekla.

Mora da ojaca noge da bi se izborio protiv udvajanja, da popravi tehniku ruku, nije prefinjen pass rusher.
Igrac za razvijanje. More kvaliteta koji mogu da se pretope u dobrog edge igraca.

4-5 runda



Moji doveli Buddy Johnson, ILB, sa Texas A&M.
Nisam nesto bio odusevljen sa njim, ali sam napisao da ima nesto u njemu.
Dobro dosao.
Spoiler: pokaži
Buddy Johnson, ILB, Texas A&M
188, 108 kg

Atletski dominantan LB, sideline to sideline speed.
Najbolji je kao pursuit style LB koji napada LOS sa izrazenom agresijom i odlicnim pregledom igre.
Za igraca svojih dimenzija odlicno skida blokove i sjajno se snalazi u guzvi.
Sjajan obarac i agresivan finiser. Odlican protiv trcanja. Brzo prepoznaje akciju i ulece u gap.

Slaba end speed, diskutabilan u coverage-u.
Tweener koji nema NFL masu i snagu za ILB, a nema ni top brzinu za OLB.

Uvek je pravio play kada je timu bilo najpotrebnije.
Ima nesto u njemu.

6. runda-UDFA



Teksansi odlican TE Brevin Jordan, Miami Hurricanes
Spoiler: pokaži
Brevin Jordan, TE, Miami Hurricanes
191, 111 kg

TE je jedna od najtezih pozicija u AF-u. TE ima masu zadataka i odgovornosti i zahteva od igraca jako dobro znanje i fizikalije. Iz tog razloga je jako tesko pronaci vrhunskog TE koji je po pravilu mismatch i kljucna prednost napada.
Miami zna kako da profitira na svojim TEovima, i to odlicno rade godinama. Jordan je jos jedan u nizu odlicnih TE sa ovog koledza. Pored fenomenalne brzine ima i sigurne ruke, samo jedna ispustena lopta prosle godine. Od onih je TE koji koriste svoje telo da dominiraju nad odbranom. Ono sto ga izdvaja iz ove klase TE je njegov release na LOS koji je stvarno odlicna, i daje nedostiznu prednost i osvnojeni jardi nakon hvatanja u cemu je prvi u klasi. Nije elitan bloker, ali ima more napadackog potencijala.



Bengalsi su u petoj rundi uzeli kikera Evan McPherson-a.
Najbolji kiker na draftu.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13372
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 01 May 2021, 19:17

Fila je uzela potencijalno opasnog RB, Kenneth Gainwell sa Memphis-a.
Mogao je da bude uzet i u drugoj rundi.
Dobar stil File.
Spoiler: pokaži
Kenneth Gainwell, RB, Memphis
180, 88 kg

Evo jedan RB koji se meni jako dopada kako igra.
Memphis je postao RB fabrika.
Svake godine jedan ubica izadje na draft.

Gainwell je do-it-all-back.
Imao je srecu jer se startni RB povredio na pocetku sezone, sansa koji je Gainwell maksimalno iskoristio.
Bio je QB a na koledz je regrutovan kao WR.
Neki timovi ga upravo zele kao WR a ne RB.

Ono sto ga cini opasnim su njegovi hvatacki kvaliteti.
Bolji je route runner od vecine WR.
Cesto se postalja na slotu i pravi velike probleme DC da pripremi utakmicu.
Vecina RB trci skrinove, ali ne i Gainwell.
On se pored slota postavlja i kao WR i trci regularne rute hvataca.

Kao trkac poseduje sjajnu atletiku, eksplozivnu promenu pravca i sjajan pregled igre.
Lako pronalazi linije trcanja i cesto izbija sam u open field.
Imao je 56 missed tckl i 791 jard nakon kontakta.

Iako je odlican hvatac ima gradju RB. Super jake noge, lagano trci kroz arm tackles.
Juke, spin moves, high step ... uzivanje ga je gledati.

2-3 runda.



Brownsi jos jedan jako dobar pik.
Tony Fields II, LB, West Virginia.
Razvalio na Senior Bowl-u.
Spoiler: pokaži
Tony Fields II, LB, West Virginia
185, 100 kg

Jos jedan LB koji nije bio visoko kotiran, a koji se odlicno pokazo na Senior Bowl-u.
Ni jedan RB se nije natrcao pored njega.

Za 4 godine na koledzu je imao prosecno 9 obaranja po utakmici.
A odlican je bio i u sekovima i TFL, dokazao je da nije jednodimenzionalan LB - hard hitter u boxu.

Rangy, sideline-to-sideline LB koji se uklapa u profil new-age defender-a.
New age defender - igrac koji je sposoban da igra sva tri down-a, koji se krece duz celog defanzivnog fronta, i koji zavrsava akcije cisto i efikasno na svakom delu terena.

Fields je brz, agilan, uber atletika sa fenoemenalnim instiktom i osecajem za loptu.
Ako namirise akciju, ne libi se da napusti svoju poziciju i gap, i obicno ne gresi.
Kao veliki Troj Polamalu nekada.
Poseduje brzinu i agilnost za takve rizike, a takodje je i hard hitter i siguran obarac.
Uzima odlicne uglove u poteri, i ima jako dobro ubrzanje.

Pre nego sto je u poslednjoj godini presao u na virdziniju, igrao je OLB-a za Arizona Wildcats-e.
Na oba koledza je bio tackl masina.

Undersize.
Nema dovoljnu snagu da se u kontinuitetu bori sa OL i skida blokove u run akcijama.
Ako bude bio OLB, morace da poradi na radu ruku ako misli da bude efikasan na edge-u.

Bio je vidjen za 6-7 rundu, FA.
Nakon Senior Bowla akcije su mu porasle, videcemo koliko.
Ko je spreman da uzme odlicnog, undersize LB, tackle masinu koja ne staje.

Last edited by Dr Arslanagic on 01 May 2021, 19:23, edited 1 time in total.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13372
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Zlaja » 01 May 2021, 19:22

Ja sam očekivao dobrog blocking TE, ali izgleda da je ovaj draft jako slab sa TE osim Pittsa. Može i RB da ne bi iscedili Sandersa.

Opet, sezona File će zavisiti od OL i onda dolazi na procenu QB, da li je pravi ili ne.

U odbrani smo slabi na S i ILB, ali nikad se ne zna.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46966
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 01 May 2021, 19:30

PIT je doveo Isaiahh Loudermilk-a, DT sa Wisconsin-a.
Prizeljkivao sam ga.
Odlican igrac za nase seme.
Dvometras, sto nije karakteristicno za nas.
Spoiler: pokaži
Isaiahh Loudermilk, DT, Wisconsin
201, 133kg

Igrac zanimljivog prezimena.
Badgersi su primarno igrali 3-4 front i sa 2 down DL na sub packages.
Sto ce reci da je Loudermilk igrao i 1-gap i 2-gap seme.

Moze da igra 2i-tech i 4i-tech, bice efektivan sa obe pozicije.
A postavljao se i na 3-tech.

Dobar burst na snepu, odlicno koristi ruke za odgurivanje OL, odlican je protiv trcanja.
Dobro obavlja zadatke u kao DE u 3-4 formaciji, bilo da je cuvao 2 gapa - odlicno resava 2 OL, ili 1 gap gde sjajno cuva da ne prodje linija trcanja kroz njega.
Generalno to i jeste ono sto DT treba da radi. Nije njegov posao nabijanje statistike.
Treba istaci da proba da resava udvajanje tehnikom, da ne koristi samo snagu.

Ono sto treba da unapredi je brze skidanje blokova.
Bio je dosta povredjen, te iako je dobar igrac i odlican prospekt sa vrhunskim fizikalijama, moguce je da ce zbog povrede pasti nisko na draftu.

5-7 runda.




Minesota razbija.
Potpuni stil u petoj rundi - Ihmir Smith-Marsette, WR sa Iowa-e.

Spoiler: pokaži
Ihmir Smith-Marsette, WR, Iowa
185, 81 kg

Speedster sleeper.
Svrstavaju ga u 4-5 rundu.
Uskoro ce njegov pro day, verujem da ce posle njega njegove akcije drasticno skociti.

Podseca na Mecole Hardmana.
Marsette nije samo brz, on je eksplozivno brz.
Njegov release sa LOS-a podseca na start sprintera.
Ta brzina mu omogucava nadprosecna ubrzanja na kratkim rutama, a zabrinjavajuca je opasnost i na dubokim rutama.
Svakom timu ce biti problem.
Naravno, dominira i kao KR i PR.

Moje misljenje je da je u pitanju super star u nastajanju, iako je daleko od zavrsnog produkta.
Imao je dosta ispustenih lopti, takodje na LOS-u ima problema da se oslobodi press cornera, imao je i neke probleme sa zakonom, brza voznja i te americke gluposti.

Uglavnom, ono sto nudi - eksplozivnost, brzina, talenat, kreativnost, rezultirace jednom dobrom NFL karijerom.

Moje misljenje 2-3 runda, iako se sad svrstava u 4-5, pa cak i 6-tu.



Napokon je dignut i Daviyon Nixon.
Jos jedan stil.
Otisao u Carolinu.
Bio je pozicioniran kao drugi DL u klasi.
Spoiler: pokaži
Daviyon Nixon, IDL, Iowa
190, 138 kg

Ove sezone na 8 utakmica: 45 obaranja, 13,5 TFL, 5,5 sekova, 1 INT, 1 FF
Ajova uvek daje odlicne DL igrace.

Prvo sto upadne u oci, kada se gleda kako igra Nixon, jeste kretanje u odnosu na velicinu.
Brzina i eksplozija na snepu su uvek dobitna kombinacija.
Ima stvarno dobar eksplozivni snap u odnosu na velicinu tela. Odlican prvi korak, jak, sjajno koristi ruke, lako probija centra i garda, jako dobro resava udvajanja, siguran obarac i finiser.
Odlcan pass rusher, brdo kvaliteta i mogucnosti da se unapredi na pro nivou.

Danas se igraci mere prema Aaronu Donaldu, sto nije dobro jer je Donald milion svetlosnih godina ispred bilo koga.
Mene Nixon podseca na Kenny Clark-a iz GB.

Ostaje da se vidi da li je "one year wonder".
Kao i uvek, to sto je neki igrac dominantan na koledzu, nista ne mora da znaci na pro nivou.

Nixon ce verovatno biti izabran kao drugi DL, iza Barnore-a iz Bame.
Druga runda, ako se neko ne zaljubi u njega pa ga digne u prvoj.

Last edited by Dr Arslanagic on 01 May 2021, 19:35, edited 1 time in total.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13372
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 45 guests