Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL draft

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 02 May 2017, 17:19

Keionta Davis DE sa Chattanooge
igrac koji mi se mnogo svidja, ima problema sa diskusom u vratu i najverovatnije nece biti draftovan.

Navodno su Pantersi i Dalas zainteresovani za njega, ali niko ne sme da rizikuje.
Videcemo sta ce biti do kraja.


Keith Brown, LB, Western Kentucky
Dobio je poziv od SEA. Ne znam dal ce potpisati.

Ostali sa nase liste, tesko da ce potpisati za neki tim.


RW, ne znam sta znaci to u zargonu.
Raspitacu se.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 02 May 2017, 17:24

Uf zajebao sam se. Kada pricaju o CB I WR kazu leverage a ne hedge. :biggrin: To je valjda kada ostvare neku nadmoc nad nekim je l? :biggrin:

Koliko me nervira sto ne znam engleski najbolje. Mislim ja skoro sve razumem ali kada treba da sam sastavim neke komplikovanije recenice, kara banana. I sada ne mogu da se ravnopravno ukljucim u konverzaciju na ovom Sijetlovom blogu. :laugh:

A za posao cesto koristim engleski i tu nemam nikakav problem da se sporazumem sa ljudima iz inostranstva. Nerealno je koliko ljudi koji su non stop u stranim zemljama i obavljaju ozbiljne poslove lose pricaju engleski. Mada u nasoj struci jezik dafinitivno nije bitan, vazno je da se mi na kraju nekako sporazumemo, malo govorom malo mimikom i na kraju se sve odradi.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 02 May 2017, 17:37

Leverage sam vec objasnio, ne pratis na casu :biggrin:

Leverage prica je direktno vezana za pad level. Kad se kaze da neko igra sa odlicnim leverageom, pre svega se misli da su mu padovi uvek nisko, tj. da je uvek nize od napadaca i moze da generise vishe snage i pokretljivosti kad probija, skida blokove, obara i sl. Takodje isto moze da se kaze i za nekog ko ima odlicnu tehniku i zbog iste je uvek u boljoj poziciji, superioran u odnosu na napadaca, bez obzira na fizicke predispozicije.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27


Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 02 May 2017, 20:45

Pored njega, najomiljeniji mi je Roderick Henderson i navijam da se probije u tim Tenesija :)

Hedge je u tom kontekstu osiguranje. Ako Brit izanje na FA, sa Pocicem ste osigurali tu poziciju.
Objasnjenje direktno iz smrdljive hegemonisticko kapitalisticke USA :biggrin:
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 02 May 2017, 20:51

Dr Arslanagic wrote:Pored njega, najomiljeniji mi je Roderick Henderson i navijam da se probije u tim Tenesija :)

Hedge je u tom kontekstu osiguranje. Ako Brit izanje na FA, sa Pocicem ste osigurali tu poziciju.
Objasnjenje direktno iz smrdljive hegemonisticko kapitalisticke USA :biggrin:


Zahvaljujem. :okk:
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 15 May 2017, 18:14

Stilersi potpisali Te Phazahn Odom-a :jupi:

Phazahn Odom, TE, Fordham Rams football
Ono sto je zanimljivo u vezi njega je njegova visina - 203, 108kg.
Obicno su ti visoki igraci tromi, lako se lome - slab trup. Medjutim, ovaj ima nesto
Nije debil u trcanju ruta, ima solidno dobre ruke. Tip igraca koji nece imati urnebesan YAC, ali tamo gde mu bacis uhvatice. Nema ko da ga naskace. Dugacke ruke, ogromne sake. Postavljao se i na WR. Solidan je u blokiranju. Moglo bi sa njim lepo da se radi.
Bilo bi lepo videti ovog u nfl-u, cisto da vidimo dal moze da se probije.


Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 16 May 2017, 06:56

Kerol vidi McDauela kao 5 tehnik, I kao pas rasera u nikel formacijama. Ovo sam napisao jer znam da je doctor kada je pisao o njemu spominjao povecanje mase I forsiranje njega kao NT koji bi postao mozda I najbolji ikada na toj poziciji. A kada smo kod povecanja mase kze kerol da bi u narednih 18 meseci trebao da dobije 15-18lbs.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 12 Aug 2017, 11:50

Od igraca koje smo pratili za draft, bio je nepotpisan Keionta Davis - potpisao za NEP.

Keionta Davis DE sa Chattanooge.
193cm, 110kg
Potencijal. Verujem da ce biti uzet na draftu i navijam da se razvije u dobrog igraca.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 10 Sep 2017, 07:01

Inace nadolazeca generacija je ultra jaka kada je pozicija QB u pitanju. lamar Dzekson, koji je prosle godine samo trcao i nisu mu prognozirali neku uspesnu NFL karijeru je sabio u prva dva kola, 6TD bez INT I u oba meca preko 300 bacenih I 100 istrcanih jardi. Jos Rosen je vodio UCLA u prvom kolu do nestvarnog preokreta protiv Teksas AM. Tu su jos i Sam Darnold o kom su na kraju prosle sezone svi pricali kao o prvom piku 2018 I Jos Alen koji ima jaku ruku i telo NFL QB-a ali je za sada u ovoj sezoni prilicno neprecizan. Ko je sve isao sa prvog pika tj u prvih 10 pikova u prethodne dve sezone ne bi bilo iznenadjenje da u 2018-oj prva 4 pika budu 4 QB-a.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 28 Sep 2017, 07:23

Doktore je l ti zapao za oko Lorenzo Carter?
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 28 Sep 2017, 08:47

Nesto je nedorecen.
Ogromam potencijal u fizikalijama, skoro 2 metra a solidno brz i eksplozivan. Po fizikalijama prva runda drafta. Ima i brzinu i atletizam i sto bi Laki rekao - duzinu :biggrin:
Mogao je i ove godine na draft ali je ostao u dzordziji.

Do ove godine skoro nista nije pokazao osim nekih bljesaka na utakmicama koje su mu bile lagane, da se tako izrazim, protiv ne bas sjajnih igraca. Ove sezone samo protiv ND 3 seka i to mu je to. Pravi dobar pritisak na QB, ali nije finiser. Barem do sada.
Vrlo dobar je u coverage-u, hard hitter, non stop motor, ne predaje se igra do kraja, odlicne fizikalije skoro i da ne izlazi sa terena. Nema elitnu brzinu i eksplozivnost.

Igra OLB, ima opasan "edge-rushing skills". Mozda bi mogao da se proba na DE, ali mi deluje preslab za to i nema taj prirodni instikt. Bolji je na OLB, ROLB.
Igrac od koga se ocekuje da eksplodira a to nikako da se desi. Vec tri godine je "veliki" prospekt.
Moguce da ce fizikalije da ga prodaju, ali ima jos dosta da se igra ove sezone, videcemo. Ako se ne popravi postace novi Andric :biggrin:

Sto se mene tice, vredi ga pratiti, sigurno top 10 OLB, ali morace da se dokaze.
Mada ovim danasnjim klincima je bitna reklama, da se upadne u prve dve-tri runde, da se uzmu pare i cao zdravo.

Ne uzimaj moje procene kao merodavne, pa da javis onima u Sijetlu, pa da ja budem kriv :biggrin:
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 28 Sep 2017, 09:40

Pa pisu sada malo o njemu I vidim da ima bolesne fizikalije. Ima onaj sparq oko 130. Mislim da je skako 40 vertikalno I trcao 4,6. I deluje im da moze da bude SAM u SIjetlu.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 28 Sep 2017, 12:33

Rano je jos.
Prati igrace, videces kako ce sve prognoze da se preokrenu do drafta.

Ja jesam za to da se draftuju igraci sa fenomenalnim fizikalijama bez obzira na statistiku. Bice korisni za sistem na neki nacin, nema govora. E sad u kojoj rundi, to je pitanje. Svi bi voleli sto kasnije.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 01 Oct 2017, 08:42

Ajoj kako za sada igra Saquon barkley. Covek je sinoc vratio prvi kik na utakmici za TD, uhvatio nerealno tesku loptu i trcao kao zmaj. I na kraju je I bacio pas za TD.

Covek je talentovaniji i od Eliota i od Forneta i od Gurlija. Bice otimacine za njega na draftu.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests