Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Nikola » 12 Feb 2024, 04:48

3 sekunde jbt...
Svaka im čast.
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica srpske kosarke
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 9083
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Duh sa sekirom » 12 Feb 2024, 04:48

Jel moguće da nisu skontali da ističe vreme?

BTW Mahomes je tata ove igre
User avatar
Duh sa sekirom
 
Posts: 3092
Joined: 19 Jun 2013, 18:28

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 12 Feb 2024, 04:53

Ne bi bio kraj utakmice, vec cetvrtine. 2 min pauze pa bi nastavili, jer KC nije zavrsio prvi posed.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 12 Feb 2024, 04:55

A i u superbolu nema tie, pa je vreme irelevantno.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby druga generacija » 12 Feb 2024, 05:20

Dobar je ovaj Mahomes. Mozda od njega nesto i bude.
Svaka cast Chiefsima. Stvarno su dinastija
druga generacija
 
Posts: 727
Joined: 19 Nov 2018, 13:39

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr. Thomas » 12 Feb 2024, 06:38

Чуј можда нешто буде, па шта више треба да буде.
Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17707
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Nikola » 12 Feb 2024, 08:46

Cim im je prosao onaj scramble u cetvrtom pokusaju i to prilicno lako, bilo je jasno da sledi TD.
Ostaje i onaj izblokirani sut za extra poen. Da su tad Ninersi otisli na 4...
Zasluzeno nema sta i to i preko gostujuceg terena u Baltimoru.
Shanahan bio ucesnik jedina dva produzetka u SB-u i oba izgubio...
"Were all stars to disappear or die, I should learn to look at an empty sky..." W.H. Auden
"U vas stenje na svakoju stranu, zlo pod dobrim kao dobro pod zlom [...]"

Sonja Vasic - carica srpske kosarke
Jedan je Gagi kapiten!
User avatar
Nikola
 
Posts: 9083
Joined: 21 Jan 2012, 20:25
Location: KG

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 12 Feb 2024, 09:11

3 puta su Čifsi gubili 10 razlike u SB i sva 3 puta dobili.

Neverovatan tim, iako je tu malo igrača od pre 4 godine, pogotovo u odbrani.

Pametno je građen ovaj tim i moraju biti favoriti svake sezone.

Sama činjenica da nisu upali u zamku u koju su npr Tampa ili Iglsi gde preplatiš veterane, ljudi su puštali igrače na vreme i dovodili mlađe.

Uz jednog tekla i wr biće oni odlični i dogodine, problem će samo biti nadomestiti Krisa Džounsa.

A najveći plus im je ugovor Mahomsa, sad će krenuti da mu pretvaraju ch u bonuse i da prave prostor za druge ugovore. Lik je ubedljivo najbolji i najvažniji igrač lige, a neće biti u Top10 po cap hitu.

Ali mene su oduševili DB, koliko presečenih, lete po terenu.

Što se Najnersa tiče, biće ovo dugih pola godine, ali kad krene sezona eto njih opet u prva 4 favorita. A do tada, krenuće mediji po Šenehena i Purdija.

Što se Broka tiče, pomalo mi ga je žao. Lik je upao u ligu kao poslednji pik i umesto da uživa u ovome gde je samo 2 godine kasnije, debili će se zakačiti na njega samo zato što nije među najboljima na Svetu.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 47048
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 12 Feb 2024, 09:54

Cifsima fali ne jedan WR, nego bar 2. Osim Rajsa nemaju nikog, Hardman je u najboljim godinama bio wr4 kod njih, a Scentling je totalan promasaj. Drago mi je bas zbog Rida i Mahomesa, mnogo su mi gotivniji tandem od Brejdija i Beliceka. Realno za ovu dominaciju koju su prikazali zadnjih godina, 3 SB je realno minimum koji su zasluzili.

SF opet pao, a sledece godine ocekujem kompetitniji NFC u odnosu na ovu godinu. San Francisko nema love u seleri kepu a od FA Gregori, Chase Young, Kinlo, ovaj startni centar, Joseph Day, Burks ... Imace dobar tim, al nece biti dominantni u NFC kao ove godine.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 12 Feb 2024, 09:59

Lepo je napisao neki lik na tviteru, nikog ne zanima kako igraju specijalni timovi dok ne izgubiš super bowl zbog njihove greške.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 12 Feb 2024, 10:00

Ljudi ce se zakaciti na njega jer gomila njih propagira kako je on jedan od najboljih na svetu...

RGIIII je juce imao tvit gde je napisao da je i na osnovu statistike i na osnovu filma Purdy bio najbolji QB lige ove godine (a na to dodao kako je Lamar MVP a Mahomes vanzemaljac)...Ne znam samo sta glupanu znaci Lamar je MVP ali Purdy je bio bolji ove sezone i to je kao normalan stav...

Serman ga sve vreme stavlja u TOP 3 QB kige...

Decko je prosecan igrac i znatno je prebacio sve prognoze i misljenja svih timova (racunajuci i SF) jer su ga svi propustili bar po 6 puta...Biran je kao poslednji pik na draftu i iz te perspektive on igra iznad svih ocekivanja...Ali naravno da mnogima smeta kada ga stavljaju u isti kos sa Alenom, Herbertom i co...

Da Sanahan ima nekog od njih odavno bi imao 2,3 prstena sa 49ersima...
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1545
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 12 Feb 2024, 10:02

Felipao wrote:Cifsima fali ne jedan WR, nego bar 2. Osim Rajsa nemaju nikog, Hardman je u najboljim godinama bio wr4 kod njih, a Scentling je totalan promasaj. Drago mi je bas zbog Rida i Mahomesa, mnogo su mi gotivniji tandem od Brejdija i Beliceka. Realno za ovu dominaciju koju su prikazali zadnjih godina, 3 SB je realno minimum koji su zasluzili.

SF opet pao, a sledece godine ocekujem kompetitniji NFC u odnosu na ovu godinu. San Francisko nema love u seleri kepu a od FA Gregori, Chase Young, Kinlo, ovaj startni centar, Joseph Day, Burks ... Imace dobar tim, al nece biti dominantni u NFC kao ove godine.

Sto ocekujes kompetitivniji NFC...Od kojih ocekujes da budu mnogo bolji nego ove godine?

SF ce imati isti tim kao i ove godine, tj ne napusta ih ni jedan jedini bitan igrac...Jedino sto moze da im bude problem su godine Trenta koji je sada u 36-oj i pianje do kada ce moci ovako da gura...
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1545
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 12 Feb 2024, 10:04

mmarko28 wrote:Lepo je napisao neki lik na tviteru, nikog ne zanima kako igraju specijalni timovi dok ne izgubiš super bowl zbog njihove greške.


Ne razumem se skroz, ali meni je ono vise losa sreca nego neka greska...Ne znam mozda je ona 28ica morala da gleda gde je lota, mada je njegov zadatak da blokira...Inace naleteo sam na tvit kako su u tom mafd pantu ucestvovali igraci sa brojevima 28 i 3 :laugh:
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1545
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 12 Feb 2024, 10:59

Felipao wrote:Cifsima fali ne jedan WR, nego bar 2. Osim Rajsa nemaju nikog, Hardman je u najboljim godinama bio wr4 kod njih, a Scentling je totalan promasaj. Drago mi je bas zbog Rida i Mahomesa, mnogo su mi gotivniji tandem od Brejdija i Beliceka. Realno za ovu dominaciju koju su prikazali zadnjih godina, 3 SB je realno minimum koji su zasluzili.

SF opet pao, a sledece godine ocekujem kompetitniji NFC u odnosu na ovu godinu. San Francisko nema love u seleri kepu a od FA Gregori, Chase Young, Kinlo, ovaj startni centar, Joseph Day, Burks ... Imace dobar tim, al nece biti dominantni u NFC kao ove godine.

Dovoljan im je jedan WR, igraju dosta u 12 formaciji, imaju Votsona kao WR hibrida, falio im je Mekinon za skrinove. Jedan iznadprosecan WR uz napredak Rajsa im je sasvim dovoljan.

Oni otpustanjem MWS dobijaju 12 miliona u SC.

Jedina 2 problema za njih vidim na poziciji teklova, jer Tejlor ima uzasan ugovor plus Donovan Smit ide na trziste, i koga umesto Krisa Dzounsa.

Sa druge strane Najnersi trebaju da dorade OL i DL plus sad konacno imaju municiju za draft (6 pikova u prve 4 runde).

Oni moraju da budu prvi favoriti za NFC, makar do 1. kola.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 47048
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 12 Feb 2024, 11:44

Chiefsi Chris Jonesa ne smeju da puste na tržište ni pod kojim uslovima. Oni su dobili SB zbog njega. 2 puta je Purdy imao šansu da baci pas za čist TD i oba puta je Jones bio taj koji mu je bio u faci i sprečio ga da to uradi. Slična priča je bila protiv Billsa, kad je bacio LT u krilo Allenu. Kad hoće, on je najbolji pass rusher sa pozicije DT u ligi.

Drugi igrač kojeg bi morali da zadrže je CB Sneed. Jako je teško naći CB koji može na tom nivou da igra u njihovom sistemu. A oni su ga draftovali kao sejftija/nickel CB u 4.rundi. Bio je projektovan da bude solidan zonski CB, a Spagnulo ga je razvio u jednog od najboljih man to man CB u ligi. To se teško nalazi na draftu, a i ako se nadje, treba ti top 15 pik da bi draftovao.

Ovaj problem sa OL koji imaju traje već godinama. Mislim da su baš ozbiljno promašili sa Taylorom, dali su mu veliki ugovor kojeg ne mogu da se reše barem još godinu dana.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: Applebot [Bot] and 2 guests