Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL draft

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 03 Feb 2017, 16:32

Nisam. On ce za sada biti visoko, mozda treca runda.
Idem na bazen, pa kad se vratim ;)
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13393
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 03 Feb 2017, 18:41

Anthony Walker Jr, ILB sa Northwestern-a.
Skola koja ne daje puno pikova. Najvise dva po godini.
185, 91kg.

Isti problem. Mala masa za LB, takodje i mala visina.
Slabo skida blokove, a tek u NFL-u kad svaki run blocking guard ima +125kg.
Sve to nadoknadjuje superiornom brzinom, agresijom u igri, uvek je na lopti i sve stize. Dominira i u obaranju iza LS (TFL).
Odlican i horizontalno i vertikalno, pravi side 2 side LB. Stvarno sve stize nestvarnom brzinom. Po meni odlican ILB, i to on ball ILB.
Nema problema sa brzinom TE, ali ima sa visinom.

Za sad se odlicno kotira, medjutim ti "mali" LB se jako brzo povredjuju, i vrlo mali broj uspe na pro nivou.
Navijacemo i za ovoga, jer je stvarno dobar. Brz je, a to ne mozes da nadoknadis. Morace da radi na masi, a da ne smanji brzinu.
Ili da ga DC krije od OL.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13393
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 03 Feb 2017, 19:13

Citao sam danas o Adore Jacksonu o kom je dr vec pisao. I naidjem na skauting riport iz septembra 2016 gde ga najstrasnije nahvale ali kazu da je imao slab zone coverage i samo jedan int za celu sezonu. A onda naidjem na izvestaj od pre par dana gde vidim da je 2016 imao 5 int i da se znatno popravio u zone coverageu. Znaci jedina mana mu je visina tako da tu moze da ima problema kao outside CB. Ali bi bio sjajan slot CB i vidim da ga ni jedan skaut ne vidi kao WR na pro nivou. Zbog visine verujem da ce pasti u drugu rundu.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1545
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 03 Feb 2017, 19:26

Te njihove procene su zasnovane na predrasudama.
Recimo Adore Jeckson je iste visine kao Odell Beckham Jr, 2 cm visi od Edelmana i Antonio Brown-a, 5cm je visi od Tavon Austin-a i Wes Welker-a.
Pa ti vidi jel moze il ne moze :smile:
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13393
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 03 Feb 2017, 19:49

Sad citam jednog skauta, kaze - 20 godina sam u NFL-u i nisam video gori tim od Ramsa pod Goffom :lol:
On kaze da ce Ramsi morati, za svaki slucaj, da draftuju QB. I to do 4-te runde najkasnije.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13393
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 03 Feb 2017, 22:36

Jalen Robinette, WR, Air Force koledza
191, 100kg

Osim sto je pohadjao neprijateljski koledz ostalo i nije tako lose :biggrin:
Igrac koji u svakom timu moze da bude legitimna vertikalna opasnost. Visok, jak sa ogromnim sakama od 27cm koje sve hvataju.
Red zone ubica. Vrlo pouzdan hvatac. Hvata skoro sve sto ide na njega. Ima dobru osobinu da lopte hvata na sto vecoj visini. Takodje je odlicno utreniran, cim uhvati loptu spusta je na grudi i zakljucava.
Nije ni brz, slabo trci rute, nema nista, ali sa tom visinom, i tim saketinama moze da bude vrlo vrlo opasna opcija u napadu.
Ako ga iko draftuje.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13393
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 04 Feb 2017, 09:21

Majls,Alen, Tomas, Barnet, Adams, Huker, Fornet, Foster. Ovo bi sve trebali da budu igraci koji imaju vrednost da budu uzeti pre bilo kog CB na draftu i skoro sam siguran da ni jedan CB nece biti u prvih 10 osim mozda da Jetsi dignu jednog. E onda krecu ekipe kao sto su NO, CLE, ARI i PHI. U zavisnosti od toga sta uzmu te 4 ekipe zavisice i sta ce od CB ostati za zavrsetak prve runde drafta. CLE ako ne trejduje tog 12 pika mi je prvi siguran da uzima CB, a i ARI i PHI trebaju WR i vrlo verovatno da ce imati ceo board WR da biraju, i misljenja sam da ce jedni uzeti Vilijamsa a drugi Dejvisa. Tako da uopste nije nerealno da Sidney Jones padne do Sijetla, pogotovo imajuci u vidu koliko je dobrih CB, i kako ih razlicito ocenjuju skauti. Latimor, hamfri, Tankersli, Vajt, tejbor su na mnogim tablama ispred Jones-a. A tu su i Kvinsi Vilson, Adore Dzekson.

Sve je ovo mnogo rano da se ovako pise ali eto cisto da nesto napisem. :laugh:
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1545
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 04 Feb 2017, 11:01

Taquan Mizzell, RB, Virginia - ko krsti ove amere, i ko im daje ovakva imena :biggrin:

Running back / slot receiver. Ako ga kolena posluze moze da ostavi trag u NFL-u.
Katuje nestvarno. Ubrzanje odlicno, krajnja brzina odlicna. Lagan je. Bojim se ako ga neki LB bude resetovao ima da ga vrati u detinjstvo.
Meni se jako svidja. Odlican i kao hvatac i kao trkac. Sigurne ruke. Nestvarno lako izbacuje defanzivce iz igre.
Recimo, bio bi odlican iza OL Stilersa, koji umeju da otvore prostor, a ovaj mali kad vidi prostor cepa kao metak.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13393
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 04 Feb 2017, 11:03

Kad smo kod blesavih imena, sigurno ste vec odgledali ovo :biggrin:

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13393
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 04 Feb 2017, 17:31

Chris Odom, DE, Arkansas state
190, 115kg
Po meni, odlican DE. Za sada se kotira od - da ne bude draftovan pa sve da upadne i u 4-tu rundu.
Sin bivseg NFL LB Cliff Odom-a, a ameri su posebno pozitivno orjentisani ka sinovima bivsih igraca koji imaju NFL gene u svojoj krvi.
Ima sjajnu kombinaciju visina/tezina/brzina. Stvarno je brz za jednog DE. Dobar prvi korak, zavrsava akcije ne odustaje, odlican u bull rush-u. Morace da radi na tehnikama, ali talenat je tu. Non stop motor, pomalo brutalan u teklovanju. Dobro cita akcije, lako skida blok. Ne moguce je ne primetiti ga na terenu.
Da je malo tezi mnogo bolje bi prosao na draftu. Ali ne bi bio ovako brz.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13393
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 04 Feb 2017, 17:44

Na kojim sve sajtovima citate skauting izvestaje? Ja idem na drafttek, walter i zvanicni nfl sajt.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1545
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 04 Feb 2017, 17:56

Pravo da ti kazem, nigde :biggrin:

Pre neki dan sam opisao kako se pripremam za draft.
Ovih dana citam neke skaute koje godinama pratim i u koje imam poverenja da vrse dobre procene. A sam prelistavam igrace koje sam zapisivao kao moguce prospekte, pa ako mi se neki i dalje dojmi ja ga ovde notiram.
Vec imam spisak od jedno 30-ak igraca iz sledece klase.

Veliki je put do uspeha. Od svih koje smo notirali ako par njih uspe, dobri smo.
Rekoh vec, ja se tako svake godine "razocaram" oko igraca u koje sam verovao, ali je tesko uspeti na pro nivou. Moras pre svega da imas glavu.
Drugi segment, koji me nervira su agenti. Ako igrac nema agenta, moze da bude vrhunski talenat, nista mu ne vredi.


Umetsnost drafta je da pronadjes dobrog igraca, ili dobrog za tvoj sistem, na koji drugi uopste ne obracaju paznju.
Making dynasty more improbable and impressive: Pats have most snaps in NFL by undrafted players over last decade (nearly 54,000 since 2007).
:smile:

A cisto sumnjam da iko osim nas dvojice ista i cita :biggrin:
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13393
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 04 Feb 2017, 19:52

Keith Brown, LB, Western Kentucky
Richie Brown, LB, Mississippi State

Za ova dva igraca nemam nikakve snimke. U pitanju su tackle masine. Dve godine imaju ubitacne brojke.
Hocu samo da ih ispratim, da vidim dal ce in neko podici na draftu.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13393
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 04 Feb 2017, 20:03

Jimmie Gilbert, OLB, Colorado
193, 98kg.

Jos jedan dobar OLB. Pass rusher specijalista. Nista posebno o njemu. Takodje samo da vidim dal' ce ga neko uzeti bas zbog pass rush skilla.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13393
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 04 Feb 2017, 20:09

Ovako stojimo trenutno:

Christian McCaffery RB sa Stenforda
Haason Reddick, OLB sa templa
Justin Evans, sjajan sejfti sa Texas A&M
Tanoh Kpassagnon. DE, 201cm 118kg,sa Viljanove
Javancy Jones, OLB sa Jackson State Tigers
Zach Cunningham sa Vanderbilta
DE DeMarcus Walker sa Florida State-a, Seminole
Washington WR Cooper Kupp
Ryan Switzer, WR Severne Karoline
D'Onta Foreman RB sa Texasa
Bucky Hodges, TE Virgzinije
Dede Westbrook WR Oklahome
TJ Watt, DE Wiskonsina
David Njoku, TE Majamija
Adoree' Jackson, WR, CB USC Trojanaca
Solomona Thomas DE sa Stenforda
Ben Boulware LB Clemsona
Jordan Willis DE, Kanzas Stejt Wajldketsi
Daeshon Hall DE, Texas A&M
Keionta Davis DE sa Chattanooge
Tanzel Smart DT Tulane Green Wave
JuJu Smith-Schuster, WR sa USC-a
Obi Melifonwu, S Connecticut Huskies
Vince Biegel, OLB Viskonsina
Eddie Vanderdoes, DT sa UCLA-a
Jamaal Williams RB BYU
Tyus Bowser, OLB, DE, Hjuston
Connor Harris, LB, Lindenwood - John Doe ga preporucio
Jaleel Johnson, DT Ajove
Stevie Tu'ikolovatu NT (2016-te sa Utah presao na USC
Ralph Green III, DT, Indijana
Desmond King, S, Iowa
Chidobe Awuzie, DB, Kolorado
Chad Hansen, WR sa CAL-a
Josh Reynolds WR Texas A&M
Zay Jones WR istocne karoline
Amba Etta-Tawo WR sa Syracuse
Joe MIxon, RB Oklahoma
Larry Ogunjobi, DT sa Sarlota
Carlos-a Watkins-a, DL Clemsona
Lorenzo Jerome, DB. Saint Francis Red Flash
Montravius Adams, DT sa Auburn-a
Devonte Fields OLB sa Luisvila
Donnel Pumphrey, RB, San Diego State
Hunter Dimick, DE Jute
Ejuan Price, OLB/DE Pitsburga
Trent Taylor, WR, sa Luizijane
Marquel Lee, LB, Wake Forest
Matt Milano, LB, Boston
Dawuane Smoot, DE, Illinois
Carroll Phillips, DE/OLB, Illinois
Karter Schult, DE Severna Ajova
Sidney Jones, CB, Was - Rasel Vilson ga preporucio
Jalen Reeves-Maybin, LB, Tenesi
Anthony Walker Jr, ILB sa Northwestern-a
Jalen Robinette, WR, Air Force koledza
Taquan Mizzell, RB, Virginia
Chris Odom, DE, Arkansas state
Keith Brown, LB, Western Kentucky
Richie Brown, LB, Mississippi State
Jimmie Gilbert, OLB, Colorado


Jos 100-ak i to bi bilo to :biggrin:
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13393
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest