Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL draft

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Felipao » 02 Feb 2017, 23:23

Pa gde si nasao ovog kad nigde nema klip, ne prenose se utakmice te skolice, vrv ga nema u mockovima, gde ga iskopa :D
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 02 Feb 2017, 23:34

Zvao me, rekao mi da je dobar i zamolio da se nadje u nasem pregledu :biggrin:
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13423
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 03 Feb 2017, 07:34

@marko

Ovo sto si napisao za CAR da im treba neki iskusan OL a ne neko koga ce da razvijaju dve godine, ja to slicno mislim za SIjetl. Sa ovim jezgrom igraca Sijetl jos neke tri godine ima sansu za titulu. I zasto bi sada pika prve runde trosili na nekog OL koga moraju da razvijaju a na CB imaju ozbiljan krater u ovom trenutku. A na sve to I Ramcik I Bols su tek jednu jedinu godinu odigrali na najjacem koledz nivou, I potpuno su neiskusni I nespremni za ozbiljnu ulogu u NFL-u za 2017-u.

Evo jednog igraca za kog bih mnogo voleo da uspe ali realno su male sanse.

[youtube]STF6piOtIP0&t=647s[/youtube]


Nece da mi postavi klip, ja sam mislio da se izmedju ovih youtube zagrada ubaci ono sto ide iza znaka = ali nece.

Patrick Mahomes 1.91cm 104kg.

Ima odlican brz izbacaj, prilicno je precizan I ima jaku ruku, moze da baca iz trka, solidno I trci, veliki je takmicar I pobednik ali zato ima ozbiljne mane.

Igra u najgorem mogucem koledz sistemu napada za buducnost u NFL. Nikada nije morao da cita odbranu, da razmislja o bilo cemu, veliki procenat bacanja mu je bukvalno samo primi loptu I odmah zna kome ce baciti, pod centrom je igrao samo kod QB usunjavanja. A rad nogu mu je tragikomican. Kazu da nekada lici na bejzbol igraca kada baca. Mozda je I najgori u celom koledz fudbalu kada je u pitanju rad nogu. Mislim da to sa radom nogu mogu da mu poprave, ali ovo privikavanje na drugi sistem napada je jako tesko, I mislim da nema QB koji je napravio neku NFL karijeru a da je igrao na koledzu taj system napada.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1545
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 03 Feb 2017, 09:57



Vrlo cudan igrac, ali talentovan.
Ima ruku, ima preciznost. Brz izbacaj, i vrlo veliki procenat uspesnih pasova. Ume da izmisli play. Verovao ili ne, jako podseca na A Roda. Zato je ubedljivo najveci prospekt na draftu. On je po meni pre Desona. Ako je ovako smotan ubitacan, dok ga nauce za godinu dve bice ubica.

Ima i toga sto kazes, retko kad je razmisljao. Kako ce da se snadje na pro nivou gde je sve tri puta brze ... njegovo bacanje je svako van balansa. Ako ga to nauce, bice odlican QB. Preciznost je urodjena stvar.

On drzi i rekord svih vremena po broju bacenih jardi na jednoj utakmici - 734.
Inace, QB koji drzi rekord sa najvise bacenih jardi na koledzu je moj i Felipaov miljenik - Case Keenum :biggrin:

Jedini QB koji je bacao u takvom sistemu i na malom koledzu, a da je uspeo u NFL, je cuveni Smesko (by Pedja Jurisevic :biggrin: ) Steve McNair.

Pat ce sigurno biti uzet u drugoj rundi, najdalje.

Meni se od QB svidja Davis Webb. A dobar je i Dobbs.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13423
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 03 Feb 2017, 10:07

Ja se nadam da ce ga uzeti Cargersi u drugoj rundi I da ce ga spremiti za Riversovog naslednika.

Kako postavljas klip?
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1545
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 03 Feb 2017, 10:11

Sve iza znaka =
Postavi ceo link.
A moderatori nek ovo obrisu posle.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13423
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 03 Feb 2017, 10:18

Dr Arslanagic wrote:Sve iza znaka =
Postavi ceo link.
A moderatori nek ovo obrisu posle.

Pa jbt tako sam I postavljao.

Evo jos jednog Haskijevca za kojeg bi bilo lepo da ne menja drzavu.

Sidney Jones 183cm, 82kg.



Ima jako duge ruke I dobre ruke(dobar je u hvatanju lopte), prilicno je brz I ima dobar rad nogu. Jako inteligentan igrac koji dobro prepoznaje rute, I veliki radnik na terenu I sjajan momak van terena. I kazu da je idealan za seme koje igra sijetl.

Mana mu je sto je malo slabiji , morao bi da se nabilduje pa je samim tim I malo losiji protiv trcanja. I mana mu je sto mu predvidjaju da ce da ode u prvih 15, 20 pikova a mi biramo 26-i. :biggrin:

Da uzmemo njega I Budu u prve dve runde I to je to. :okk:
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1545
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 03 Feb 2017, 10:23

Nema sanse da ga docekate .
Sidney Jones ce biti u 20. Jedan od top 3 CB u klasi.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13423
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Felipao » 03 Feb 2017, 10:25

Dr Arslanagic wrote:[
On drzi i rekord svih vremena po broju bacenih jardi na jednoj utakmici - 734.
Inace, QB koji drzi rekord sa najvise bacenih jardi na koledzu je moj i Felipaov miljenik - Case Keenum :biggrin:

Jedini QB koji je bacao u takvom sistemu i na malom koledzu, a da je uspeo u NFL, je cuveni Smesko (by Pedja Jurisevic :biggrin: ) Steve McNair.


Kinum je zivi dokaz da brojke na koledzu znaju da prevare coveka :D

A Mekner je moj omiljeni QB kad sam poceo da pratim NFL, i nijednog QB nisam gotivio poput njega i Kurta Vornera, naravno :D
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 03 Feb 2017, 10:26

Dr Arslanagic wrote:Nema sanse da ga docekate .
Sidney Jones ce biti u 20. Jedan od top 3 CB u klasi.

Snajder I Kerol ne trejduju u napred ali mozda se predomisle ako npr ne ode u prvih 15 pikova. :laugh:

Jbt citam sada skauting report o Marlon Humphrey-u I na dva sajta pa skoro pa skroz razlicita misljenja. Na ovom jednosm sajtu ga smatraju najtalentovanijim CB u generaciji, a npr DJ ga nije uopste stavio u prvu rundu.

Uglavnom strasan, brutalan fizikalac, ali dozvoljava mnogo big play I preko 19 jardi po kompletiranom pasu.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1545
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby mmarko28 » 03 Feb 2017, 11:26

Jones jeste igrač koji treba da bude u top 15-20 pikova, ali ima mnogo talentovanih CB na ovom draftu, pa bi mogao da padne. Wilson, Tabor, Conley, Humphrey, Lattimore Jackson. Svi oni bi mogli da odu u prvoj rundi, pa će neko od njih pasti u drugu rundu. Ne verujem da će toliko timova dratovati CB u prvoj rundi. To se prošle godine desilo sa pozicijom DT. Bio je veliki broj talentovanih, pa su klubovi računali da će moći da draftuju DT i u drugoj rundi. Zbog toga su u drugu rundu pali Robinson, Reed, Jones, Johnson.

Što se tiče mock draftova, te prognoze treba uzeti sa mnogo rezerve. Biće mnogo promena u procenama kvaliteta igrača od sad do trenutka drafta. Leonard Floyd je prošle godine u ovo vreme bio potencijalni pik 2-3 runde, a onda kad je otišao na combine, dogurao je do 8.pika na draftu. Pre 2-3 meseca Teez Tabor je bio ubedljivo prvi CB na svim mockovima, a sad većina mockova ga projektuje od pozicije 25-45.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 03 Feb 2017, 11:38

Jeste, u pravu si. Kombajn ce mnogo toga da promeni.
A to mi nikada nije bilo jasno. U ovoj sferi komunikacija kad se sve zna pre nego sto si rodjen, tacno se zna ko koliko vredi i sta moze.
Sad ce igraci na kombajnu da prikazu nesto sto nisu tokom cele sezone .... ali eto, tako je.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13423
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby mmarko28 » 03 Feb 2017, 11:48

Dr Arslanagic wrote:Jeste, u pravu si. Kombajn ce mnogo toga da promeni.
A to mi nikada nije bilo jasno. U ovoj sferi komunikacija kad se sve zna pre nego sto si rodjen, tacno se zna ko koliko vredi i sta moze.
Sad ce igraci na kombajnu da prikazu nesto sto nisu tokom cele sezone .... ali eto, tako je.


Mnoge vežbe koje rade igrači apsolutno nemaju smisla. Na primer, zašto bi igrač OL ili DL trčao 40 jardi, kad to nikad u karijeri u NFL neće morati da radi. Zašto je za QB važno da trči brzo na 40 jardi, kad 95% QB nikad u karijeri ne istrči 40 jardi odjednom. Kako će neko na combine da oceni kvalitet QB, koliko je smiren, kako čita odbrane i sl. Te godine je Bridgewater imao loš combine, do tad je bio jedan od top 10 pikova, a pao je na sam kraj prve runde. Clowney je otišao na combine, trčao 4.55 ili tako nešto, i u očima svih je postao mnogo bolji igrač nego do tada. Michael Thomas, najbolji ruki WR ove godine nije bio prva runda samo zbog combine-a. Trčao je 4.55-4.60 na 40 jardi i odmah pao u drugu rundu iako su svi znali koliko je talentovan. Ima jedna stvar kod combine-a koja jeste važna. Koledži često lažu kad su u pitanju visina, težina, raspon ruku igrača, pa je to prilika da svi vide da li su te mere tačne. Žrtva combine-a ove godine bi mogao da bude Trubisky, jer se priča da nije visok 190cm, kao što to njegov koledž tvrdi, već oko 185cm. Ako se to ispostavi kao tačno, mogao bi da padne na draftu.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 03 Feb 2017, 15:11

Jalen Reeves-Maybin, LB, Tenesi
185, 102kg

MLB, WLB, SLB, ILB, OLB, S.
Vrlo zanimljiv igrac. Linebacker-safety hybrid, klasican tweener, kao recimo Deone Bucannon, Shaq Thompson, Su'a Cravens ...
Nece otici pre 4-5-6 runde. Da kazemo da nije prototip savremenog LB od +190, ali ima ono nesto. Volim te igrace koji imaju ono nesto :biggrin: To vam je kao Pipo Inzagi, nista nikad nije znao, ali je uvek ali uvek tu da da gol :biggrin:

Playmaker, hard hitter, kad treba vrsi dobar pritisak na QB. Odlican u pursuit-i. Vrlo brz, odlicno ubrzanje, sto ne cudi jer je prvo bio RB. Te lateralne kretnje, promena pravca i ubrzanje su mu ubitacni. Masa obaranja iza LOS, i sto je najbitnije ima talenat da prepozna akciju. Igrao je i QB. Takodje velika energija u igri, motivator i non stop motor. Pojeo je Boa protiv Alabame - 21 zaustavljanje skoro na LOS.
Nisam siguran da ume da skine blok, sto ce u pro biti problem. Manjak snage i nedostatak visine ce ga kostati dosta pozicija na draftu.
Medjutim u pitanju je odlican igrac i to za prvu postavu. Videcemo kako ce proci na draftu.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13423
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Doe » 03 Feb 2017, 16:21

Si pisao o Anthony Walker Jr?
Dr. Thomas wrote:Кад се нема одговор одмах иде вицкасти коментар.
User avatar
John Doe
 
Posts: 12839
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron