Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Milutinov Tata » 25 Jan 2021, 07:25

Оde covek u konferenciju kod Rodzersa, Brisa i Vilsona (da dodam i Gofa da malo nervirama Filipa :D) i zavrsi u SB. Nema dalje.

Cifsi plesu po terenu, kojom lakocom oni trpaju protivnike kad udju u seriju je nevidjeno. Bice odlicno finale, Cifsi veliki favoriti, pritisak je na njima.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29715
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Baxter Stockman » 25 Jan 2021, 08:50

John Snow wrote:Deluje da Rodgers odlazi iz GB,slusajuci ga na kzs

+1

Baš sjebana konferencija. Svestan je šta je propustio, još ovo kad spominje da nije imao pojma da će ići na FG i da ne želi da komentariše potez trenera jer ga ne razume...
Puca tikva ovde, ili ide on ili HC/OC.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34251
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 25 Jan 2021, 11:19

Kad je video kako je prosao Brejdi, sto ne bi i on.
Ode u vec dobar tim, koji ce se dodatno pojacati njegovim dolaskom jer se otvara mogucnost osvajanja SB.
Kao sto su u Tampu dosli Gronk, Furnet, AB.
NBA sindrom.

Kad bi dosao u PIT osvojili bi titule naredne 3 godine :biggrin:
Isto i u Remse.
Ili u Sejntse umesto Brisa.
Pa i WAS koji ima odlican tim.
Setih se i Colts-a.
U koji god od nabrojanih kad bi dosao, sigurna titula.
Ako ne i dominacija narednih godina, dok moze da igra.


KC moze da izgubi samo svojim greskama u napadu.
Zajebancija sta rade Hill i Hardman.
Njih dvojica trce nekim svojim brzinama. Ostali kao da stoje.


Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13372
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 25 Jan 2021, 15:57

Bice ovih svipova i skrinova mnogo u SB.

Cifsi su ostali bez LT, Fiser je zavrsio svoju misiju kidanjem ahilove tetive. Pre par mecesi su izgubili startnog RT, pred sezonu ostali bez garda i sad ta ofanzivna linija ne lici ni na sta.

Bice zanimljivo videti kako ce taj mecap izgledati u SB, nece Mahoms moci da drzi loptu duze od 2 sekunde.

Sve u svemu, nije Tampa bez sanse...
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46964
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr. Thomas » 25 Jan 2021, 17:30

Stvarno su Hardman i Hil neverovatni.
Nisam ispratio koliko je tačno koja ekipa uzela jardi trčanjem ali mi deluje da su na meču Kanzas Bafalo odbrane bile bušne.
Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17395
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 26 Jan 2021, 16:48



Daly je trener za kojeg je malo ljudi čulo, a ima veliku ulogu u tome koliko dobro igra odbrana Chiefsa. Ne samo da je u petom uzastopnom Super Bowlu, ovo je šesti od poslednjih 7 u kojem učestvuje.

Stručni štab koji je Belichick okupio i školovao negde od 2012 je neverovatan:

OC - Josh McDaniels
OL - Dave DeGugliemo (trener OL Giantsa)
WR - Chad O'Shea (pas koordinator Brownsa)
TE - Brian Daboll (OC Billsa)
DC - Matt Patricia
DL - Brendan Daly (trener DL Chiefsa)
LB - Patrick Graham (DC Giantsa)
CB - Josh Boyer (DC Dolphinsa)
S - Brian Flores (prvi trener Dolphinsa)
ST - Joe Judge (prvi trener Giantsa)

Može da se priča o odlasku Bradyja i drugih igrača, mislim da je ovo najveći gubitak Patriotsa u poslednje 2-3 godine. Gomila vrhunskih trenera je otišla iz ovog tima.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1718
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 27 Jan 2021, 13:30

Mislim da su Patriotsi i Ramsi ostali bez najvise trenera u zadnjih 3-4 godina. Ramsi konkretno:

OC - Met LeFleur (HC Packers)
DC - Staley (HC Chargers)
QB coach - Zac Taylor (HC Bengals)
QB coach - Greg Olson (OC Raiders)
Pass game cordinator - Waldron (postaje OC Seahawks)
LB coach - Joe Barry (LB i pasing kordinator Chargers)
DB coach - Aubrey Pleasant (DB i pasing kordinator Lions)
Direktor skautinga - Brad Holmes (GM Detroita)
Pomocnik dir skautinga - Ray Agnew (ista pozicija u Detroitu)
Special team - John Fassel ( ista pozicija u Dalasu)

Zatim nas trenutni OC O Konel je blokiran da ode za isto mesto u Chargerse. Patriote su imale kvalitetniji staf, ali uglavnom tesko je napraviti neki kontinuitet kad ti stalno cerupaju trenere. Pri cemu mi nije jasna ta kultura u americi gde HC jos preporucuju svoje clanove stafa (kao Belicek, Rid i jos neki) i time odmazu sebi.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 27 Jan 2021, 16:29

Felipao wrote:Mislim da su Patriotsi i Ramsi ostali bez najvise trenera u zadnjih 3-4 godina. Ramsi konkretno:

OC - Met LeFleur (HC Packers)
DC - Staley (HC Chargers)
QB coach - Zac Taylor (HC Bengals)
QB coach - Greg Olson (OC Raiders)
Pass game cordinator - Waldron (postaje OC Seahawks)
LB coach - Joe Barry (LB i pasing kordinator Chargers)
DB coach - Aubrey Pleasant (DB i pasing kordinator Lions)
Direktor skautinga - Brad Holmes (GM Detroita)
Pomocnik dir skautinga - Ray Agnew (ista pozicija u Detroitu)
Special team - John Fassel ( ista pozicija u Dalasu)

Zatim nas trenutni OC O Konel je blokiran da ode za isto mesto u Chargerse. Patriote su imale kvalitetniji staf, ali uglavnom tesko je napraviti neki kontinuitet kad ti stalno cerupaju trenere. Pri cemu mi nije jasna ta kultura u americi gde HC jos preporucuju svoje clanove stafa (kao Belicek, Rid i jos neki) i time odmazu sebi.


Nije fora u tome da ih preporučuju, jednostavno su pravila takva da ne mogu da spreče odlazak ako je u pitanju unapredjenje. Ima tu i toga da sa tim ljudima rade, praktično žive, provedu više vremena sa tim trenerima nego sa porodicom. Razviju se prijateljski odnosi. Takodje, to je pitanje i ega. Ima tu i toga da žele da izgrade svoj "coaching tree" u NFL.

Bilo je u istoriji NFL i drugačijih slučajeva. Bill Walsh, legendarni trener 49ersa, prvi posao je dobio kad je imao 49 godina. Izmislio je West Coast napad još u Bengalsima, početkom 70-ih, ali je tadašnji glavni trener želeo da ga zadrži u timu pa je širio glasine o tome da Walsh nije kompetentan, da je psihički labilan, da je loš karakter i da treba da bude trener. Na kraju je, 1979 postao trener 49ersa, tada najgore ekipe u NFL. Zahvaljujući njemu, 49ersi su u narednih 15 godina osvojili 5 titula i igrali 10 puta igrali finale NFC.

Prošle godine Belichick nije dozvolio McDanielsu da ima intervju prvih nedelju dana kad je počela potraga za trenerima, tek kad je većina timova našla trenera, dozvolio mu je da ide na intervju. Zato je samo i razgovarao sa Giantsima i Brownsima. Bila je priča da su Panthersi bili ozbiljno zainteresovani za njega. Onda je Belichick preporučio Judgea vlasniku Giantsa i McDaniels je ostao bez opcija. Mislim da je to uradio da bi zadržao McDanielsa, pošto je imao egzodus trenera u prethodnom periodu.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1718
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 28 Jan 2021, 11:07

NFL Network Insider Ian Rapoport reported an open quarterback competition between Goff and backup John Wolford should be expected this summer if Los Angeles does not trade Goff before the Rams open camp.




Image



Moderno roblje.
Danas se prodaje crnac za pikove.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13372
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 28 Jan 2021, 12:12

Koliko sam ja razumeo, pikovi se dobijaju samo kad minority popuni mesto HC ili GM, ne i ostala mesta. Ramsi su dobili za GM Detrota a SF za Saleha (Libanac). Mislim da je Ian ovde pogresio. Naravno, pravilo u skladu sa licemerjem koje vlada u americi, ali najcrnje od svega sto bi u taj minority spadali i Srbi, Nemci, Italijani. Msm, koji djavo ? Ja sam mislio da ce to pravilo biti vezano iskljucivo za crnce medjutim to ce biti tumacenje moj do mojega.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Baxter Stockman » 28 Jan 2021, 12:30

Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34251
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 28 Jan 2021, 15:49

Felipao wrote:Koliko sam ja razumeo, pikovi se dobijaju samo kad minority popuni mesto HC ili GM, ne i ostala mesta. Ramsi su dobili za GM Detrota a SF za Saleha (Libanac). Mislim da je Ian ovde pogresio. Naravno, pravilo u skladu sa licemerjem koje vlada u americi, ali najcrnje od svega sto bi u taj minority spadali i Srbi, Nemci, Italijani. Msm, koji djavo ? Ja sam mislio da ce to pravilo biti vezano iskljucivo za crnce medjutim to ce biti tumacenje moj do mojega.


Mene samo interesuje koliko timova će se opredeliti za "minority" kandidata zbog pikova, čak i ako je lošiji kandidat.

Ovo je veoma čudan izbor Texansa. Mora biti da ih je Culley oduševio na intervjuu. Angažovali su trenera koji ima 65 godina i nikad nije bio prvi trener, čak ni koordinator na NFL nivou. Još jedan trener iz Andy Reid fabrike trenera.

Meni je smešno da najbolji trener u Ravensima, DC Don Martindale, nije dobio nijedan intervju ove godine, a prošle godine samo jedan. Odbrana Ravensa je u poslednje 3 godine u vrhu u svim mogućim kategorijama a on ne može čak ni da dobije intervju.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1718
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 28 Jan 2021, 16:30

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13372
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 28 Jan 2021, 17:51

User avatar
Zlaja
 
Posts: 46964
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Milutinov Tata » 28 Jan 2021, 17:59

Evo kako smo predvideli ucesnike SB;

Cifsi - 11
Bilsi - 8

Pekersi - 12
Bakanirsi - 8

Pretpostavljam da je BlackPoint glasao za svoje, a drugi par ga nije interesovao :D.

Postavljeno glasanje za pobednika SB.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29715
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: bronco, Bytespider [Bot], Duh sa sekirom and 12 guests