Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Peki » 16 Jan 2019, 15:39

neza wrote:Osvojio ga je i Foles, tako da svaka rasprava na temu ko sta ume pada u vodu. :beyond:


Nije ga on osvojio neko Philadelphija Eaglesi.
User avatar
Peki
 
Posts: 973
Joined: 28 Jul 2013, 20:16

Re: Američki fudbal - NFL

Postby neza » 16 Jan 2019, 16:02

Nebitan detalj u prici gde on isto navodi pojedince kao osvajace.
Ali ok Foles je povezao Eaglese do prstena, znaci da to tek ceka Andy Reida, pa neka se potrudi malo... Eto imaju moj blagoslov da to ucine samo da se deda Brady&co. sloze sa tim. :beyond:
neza
 
Posts: 3776
Joined: 15 Sep 2011, 10:38
Location: NS

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Peki » 16 Jan 2019, 16:32

neza wrote:Nebitan detalj u prici gde on isto navodi pojedince kao osvajace.
Ali ok Foles je povezao Eaglese do prstena, znaci da to tek ceka Andy Reida, pa neka se potrudi malo... Eto imaju moj blagoslov da to ucine samo da se deda Brady&co. sloze sa tim. :beyond:


Ok, stoji sve. Ali marko je za Reida pricao da je najbolji QB coach, A ne opcenito najbolji trener. A ovo je istina. I ima daleko najbolje trenersko stablo vjerojatno jos od Parcellsa. To ipak nesto govori. Ako je on sjeo Folesa i ubacio Alexa Smitha ja sam 100% siguran da je Foles tada nije bio dobar. Jer ako itko zna to procjeniti, onda Reid zna. Pogledaj kako je nasao Mahomesa, ostavio ga cijelu sezonu iza Alexa Smitha i tek kad je bio spreman ubacio ga. Vidimo svi kako je to ispalo... Foles je dobio priliku i u Philadelphiji i u Ramsima i u KC-u i sva 3 puta nije bio dovoljno dobar. Proigrao je kad je postavljen umjesto Wentza u vrhunski poslozenoj ekipi, to ipak nesto govori. Ne kazem da je ni tad bilo lako uzeti SB, daleko od toga ali govorim da dosad nije pokazao dovoljnu konstantu da moze biti franchise QB. Mozda i pokaze ako ga trejdaju, u Jagse ili mozda Denver ili di vec ode, ne kazem da nece, ali zasad nije pokazao nista nego da moze biti vrlo dobar u sistemu koju mu odgovara. Isto je pokazao i Keenum u Minnesoti, pa vidimo sta se dogodilo u Denveru kad treba da on bude prevaga. Slicni slucajevi, iako je za mene Foles bez sumnje bolji od Keenuma.
User avatar
Peki
 
Posts: 973
Joined: 28 Jul 2013, 20:16

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 16 Jan 2019, 16:33

neza wrote:Nebitan detalj u prici gde on isto navodi pojedince kao osvajace.
Ali ok Foles je povezao Eaglese do prstena, znaci da to tek ceka Andy Reida, pa neka se potrudi malo... Eto imaju moj blagoslov da to ucine samo da se deda Brady&co. sloze sa tim. :beyond:


Pedersona treba imenovati kao pojedinca jer je on vodio 53 igrača i 10-15 trenera iz svog štaba. Naglavačke je promenio kulturu i atmosferu u tom timu. Eaglesi su pre dolaska Pedersona bili luzerska franšiza koja je 50 godina pokušavala da dodje do titule i uvek se saplitala o sopstvene noge kad je titula bila blizu. Njegov uticaj na tu titulu je neuporediv sa uticajem Folesa. Foles je bio startni QB na 5 važnih mečeva i odigrao četvrtinu jednog nebitnog meča u 17 kolu. Od tih 5 mečeva, odigrao je tri odlična meča, jedan prosečan i jedan očajan meč. Pederson je vodio tim koji je 2016 imao skor 8-8 i propustio plejof do skora 16-3 u 2017 godini i na super bowlu taktički nadigrao najboljeg trenera u istoriji NFL.

Drugo, moja rečenica nije bila u tom kontekstu u kom si je ti predstavio. Hteo sam da kažem da Pederson nije neki dunster koji nema pojma o QB već trener koji je postigao više nego što će 95% NFL trenera ikada postići.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Golden Warrior » 16 Jan 2019, 20:51

Dzabe arcite tastaturu niko ne omalovazava Pedersona nisam siguran ni koliko se on tu pita na kraju krajeva, Wentz je drafotovan i tacno bi letele glave na sve strane da sad Foles ispadne startni QB.

Decko je u shootoutu dobio Brejdija i Belicika i to na nacin koji osim Breesa i Rodgersa niko u ligi verovatno ne bi uspeo.

Ma koliko Pederson i ekipa imali dobar gameplan trebalo je neko sve to da sprovede u delo.



Pasovi na 1:15 , 4:33 i onda na 6:26 4&1 maltene kao da ofanizvna linija nije ni postojala i kompletiranje pod takvim prisitkom...

Olako se prelazi preko toga da je u superbowlu protiv najtezeg protivnika u istoriji fudbala kao rezervni QB odigrao ovako jednu utakmicu.
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Peki » 16 Jan 2019, 21:31

Dobro kazes, dzaba...
User avatar
Peki
 
Posts: 973
Joined: 28 Jul 2013, 20:16

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Steamroller91 » 16 Jan 2019, 21:40




Nerealna statistika za plej of utakmice. 35+ godina.

G. O. A. T.
Avangarda classic FPL Champion - 2022/2023
Avangarda Head to Head FPL Champion - 2022/2023
User avatar
Steamroller91
 
Posts: 5147
Joined: 02 Dec 2013, 20:23

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 16 Jan 2019, 21:48

Dajte rekorde na strani u plejofu
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46890
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 16 Jan 2019, 22:25

Zlaja wrote:Dajte rekorde na strani u plejofu


Brady na strani ima 3 pobede i 4 poraza. Ono što je neverovatno da ima samo 7 utakmica na strani a odigrao je 38 plejof utakmica.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 17 Jan 2019, 00:33

Golden Warrior wrote:Dzabe arcite tastaturu niko ne omalovazava Pedersona nisam siguran ni koliko se on tu pita na kraju krajeva, Wentz je drafotovan i tacno bi letele glave na sve strane da sad Foles ispadne startni QB.

Decko je u shootoutu dobio Brejdija i Belicika i to na nacin koji osim Breesa i Rodgersa niko u ligi verovatno ne bi uspeo.

Ma koliko Pederson i ekipa imali dobar gameplan trebalo je neko sve to da sprovede u delo.



Pasovi na 1:15 , 4:33 i onda na 6:26 4&1 maltene kao da ofanizvna linija nije ni postojala i kompletiranje pod takvim prisitkom...

Olako se prelazi preko toga da je u superbowlu protiv najtezeg protivnika u istoriji fudbala kao rezervni QB odigrao ovako jednu utakmicu.


Nisam znao da Brady igra u odbrani Patriotsa pa ga je Foles dobio. On je dobio najgoru odbranu koju su Patriotsi imali od kad je Belichick trener. Po većini parametara statistike ta odbrane je bila medju 3-4 najgore u ligi (broj dozvoljenih jardi, jarde po pasu, jarde po trčanju....). Bez konkurencije to je bila najgora odbrana koja je igrala u prošlogodišnjem plejofu. Brady-ja je dobio Brandon Graham kad je izazvao fumble koji je rešio meč.

Što se tiče toga da niko sem Rodgersa i Breesa ne bi nadigrao Patriotse, to nije baš tačno. Dve nedelje pre super bowla, Blake Bortles, čovek koji ni po čemu ne zaslužuje da bude startni QB u NFL, je tri četvrtine rasturao ovu odbranu Patriotsa. Foles je dosta bolji QB od Bortlesa, a Eaglesi imaju i kreativniji napad, pa je logično da je protiv ove odbrane Patriotsa odigrao bolje.

Ono što ljudi uglavnom zanemaruju je da nije nikakvo čudo da su Eaglesi dobili taj meč. Svi bivši NFL igrači i analitičari su pre meča govorili da su Eaglesi talentovaniji, ali.... (Brady i Belichick).... Eaglesi su u tom super bowlu bili daleko talentovanija ekipa od Patriotsa. Talentovaniji tim je pobedio. Ali, čim se pomenu Patriotsi odmah se svi sete Brady-ja i Belichicka pa pretpostavljaju da su Patsi bolji tim. Oni su daleko iskusniji, ali iskustvo ne može da pomogne toliko ako je protivnik daleko brži, snažniji i eksplozivniji. Od 11 startera napada i 11 startera odbrane, Eaglesi su imali bolje igrače na 15-16 pozicija. Iz tog napada Patriots bi 4 igrača bili starteri za Eaglese (Brady, Gronk, Mason i Cooks), iz te odbrane možda 2-3 (Flowers, Gillmore, McCourty). Kad se na to doda činjenica da Eaglesi imaju pametne trenere koje Belichick nije uspeo previše da nadmudri, rezultat nije nikakva senzacija.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Golden Warrior » 17 Jan 2019, 02:49

Ako gledas tako imao je i San Diego prosle nedelje bolje saigrace, Ingram i Bosa cuda nebeska pa prdnuse u cabar.

Atlanta je imala talenta podjednako kao ta Fila pa nisu uspeli da zatvore mec.

Pa to i jeste poena svega zasto je Brejdi stalno u SP.

Fudbal je mnogo kompleksna igra ali se vrlo cesto svede na to da dobijes tu loptu na par minuta pre kraja i da ti je najbitnije ko ti je QB i da li je ume ili nume.

Denver i onaj Baltimore iz 2001. se desavaju otprlike na svakih 15 godina. I taj superbawl koji je Denver osvojio moze da se diskutuje sta bi bilo da su nasuprot sebe imali nekoga sa malo mozga umesto Newtona.

Sigurno nije razlika sto je Filadelfija izgubila 120-7 u NO sa Wentzom i mesec dana posle 20-14 gde su imali drive za pobedu sa Folesom zato sto se vratilo par igraca iz ofanizivne linije.
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 20 Jan 2019, 20:50

Imal koga ? Ajde da ih ovnujemo :D Kao jedinu prednost Sainta u ovom dvomecu vidim kvalitet i nemerljivo iskustvo na strani Briaa u odnosu na Gofa. Zavalite se, spektakl pocinje. Inace dva statsa koji su ovih dana isplivali u vezi sa duelom : Bris je drugi najbrzi izbacivac lopte u ligi, Gof treci otpozadi. Bris u cistom dzepu ima rejting tipa 140 a 60 kad je pod pritiskom. Ipak zajebano je napraviti pritisak na QB koji tako brzo pravi read i izbacuje loptu. Sekonderi mora da se iskaze
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 20 Jan 2019, 21:01

Felipao wrote:Imal koga ? Ajde da ih ovnujemo :D Kao jedinu prednost Sainta u ovom dvomecu vidim kvalitet i nemerljivo iskustvo na strani Briaa u odnosu na Gofa. Zavalite se, spektakl pocinje. Inace dva statsa koji su ovih dana isplivali u vezi sa duelom : Bris je drugi najbrzi izbacivac lopte u ligi, Gof treci otpozadi. Bris u cistom dzepu ima rejting tipa 140 a 60 kad je pod pritiskom. Ipak zajebano je napraviti pritisak na QB koji tako brzo pravi read i izbacuje loptu. Sekonderi mora da se iskaze


Vaša velika prednost danas je u tome što je Brees prošle nedelje pokazao da ne može da baca duboke lopte precizno. Sve lopte preko 25 jardi je podbacio. Doduše, Goff nije isti igrač koji je bio kad ste prvi put igrali sa njima. Igrao je loše u poslednjih nekoliko bitnih mečeva. Mislim da bi danas mogao solidno da odigra jer mu odgovara igra u dvorani, gde vremenski uslovi nisu problem.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Steamroller91 » 20 Jan 2019, 21:03

Ajmo deda deri ovnove.

Ja bas mislim da ce se Gof raspasti pod bukom sa tribina.
Avangarda classic FPL Champion - 2022/2023
Avangarda Head to Head FPL Champion - 2022/2023
User avatar
Steamroller91
 
Posts: 5147
Joined: 02 Dec 2013, 20:23

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 20 Jan 2019, 21:04

Steamroller91 wrote:Ajmo deda deri ovnove.

Ja bas mislim da ce se Gof raspasti pod bukom sa tribina.


Mislim da mu to neće biti toliki problem jer je već 2 puta igrao u ovoj dvorani. Drugo, mislim da on nema veliku slobodu da menja akcije, pa neće ulaziti u problem sa vremenom za snep.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests