Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 20 Nov 2018, 04:16

AD99. Postar uvek zvoni 2 puta !
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Golden Warrior » 20 Nov 2018, 05:14

Kakav shootout nije da se ocekivalo ista manje ali ovo ce se zavrsit 50-50 :biggrin:

Neverovatna je lakoca kojom ove 2 ekipe + Saintsi osvajaju yarde. Bukvalno imam utisak da mogu za 2 minuta da predju ceo teren.

Edit: Goff :tap:
User avatar
Golden Warrior
 
Posts: 12536
Joined: 31 Mar 2011, 19:01

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 20 Nov 2018, 08:50

Gof zadnji drajv - 1 za 10, Gof u prvoj sekundi bez nekog preteranog pritiska odlucuje da trci i uzima jedan jard.
2 za 10 - baca int 1/1, ne znam kojom srecom je lik ono ispustio, ocajan pas, izuzetno neprecizan a imao je takvih jedno 5-6 na celoj tekmi da otvorene ljude ne moze da pogodi.
3 za 10 - gadja Cooksa na kros ruti, kad je napravio separaciju 2 metra.
Onda idu dve 5-aut rute na TE i onda ide jump ball uz sajdlajn na missmatch TE vs CB i sad ce da pricamo o odlicnom Gofu i njegovom stat lajnu od 400 jardi i 4 TD bez int a lik brate u svakoj drugoj ekipi bi se raspao.

Inace Kanzas ima ocajan sekonderi, to im je najveca mana, ocajni su tu. Prednja linija je vise nego korektna. Ocigledno je bio gejmplan da se to napadne s obzirom da smo imali manje od 10 pokusaja trcanja na RB. Sve u svemu, iako sam napadacki orijentisan kad je u pitanju ovaj sport, smaraju me ovi rezultati 50:50. Panter moze da se odstrani iz igre, postaje nepotreban. Odbrani su vezane ruke, OL prave holdinge koji se ne sviraju, kornerima se svira sve a hvatacima nista, QB ne smes da pipnes. Jebo ti to.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 20 Nov 2018, 08:52

Msm, da li moze ove sezone bilo koja odbrana u celom NFL da se nazove elitnom ? Ne, ne moze. Cak nijedna odbrana ne moze da se nazove ni odlicnom. Vezali su igracima odbrane ruke iza ledja i kao ajde igrajte.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 20 Nov 2018, 09:34

Brutalna utakmica, verovatno najludji ofanzivni mec ikada... A nije da se odbrane nisu istakle, obe sa 2 TDa maltene.

S obzirom da je vec sada jasno da ce napadi ove godine da donesu titulu, dobra odbrana ce podrazumevati u plej-ofu, a i SuperBowlu da ukrades minimalno jednu loptu vise protivniku, kao i da svedes protivnika na 3, umesto na 7 poena u red zoni.

Jbt. ljudi stave 51 poen i izgube utakmicu.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58234
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 20 Nov 2018, 09:40

Ja i ne kazem da su odbrane lose, vec im se ne dozvoljava da prave 3&out i da kontrolisu jarde. Ti ne mozes da sprecis protivnika da uzme jarde, odbrane ce se svoditi na to koja moze da generise vise turnovera, i to ce biti jedina njena poenta.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 20 Nov 2018, 10:40

Realno, najveci problem je sto se dozvoljava holding.
Vise nego roughing the passer po novom tumacenju.

Mene zesce nervira kada vidim sta rade Donaldu. Covek bi imao do sada 30 sekova da se ne dozvoljava OL da se izivljavaju nad njim. Sinoc je bila smejurija sta je sve bilo dozvoljeno na njemu.

Mahomes je bolji od Gofa, Mekvej je bolji od debelog.
Sinoc je front 7 KC bio mnogo bolji od Ramsa.
I OL KC je bila bolja od Ramsa.
Ali Ramsi imaju daleko bolje DB, a jos treba da im se vrati Talib za PO.

RB nisu ni videli loptu, cela planeta svrsava na broj poena, prelazio se teren za minut +100 poena = NFL kakav se meni ni malo ne dopada. Vec sam najavio da je to buducnost podizanja rejtinga gledanosti, tj profita.

Na draftu ce premijum pozicije biti WR, CB, nikel CB, DE, hibrindni S i LB tipa LVE koji moze da pokriva kao S.
Sve sto se tice trcanja ide u kasnje runde.
Ocekujem da se front 7 modifikuje da se ide na brzinu, nista vise masa.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13371
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 20 Nov 2018, 10:43

Pa bas je Daniel Jeremiah sada tvitnuo o tome...nesto u fazonu kako uzasna noc za DT koji ne mogu da rashuju...tj za ciste ran stopere...nece vise videti prvu rundu...

Pete Carroll je jedini koji moze da nas spasi ovakvog fudbala...zato svi da navijate da Seahawksi uzmu titulu... :biggrin:
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1543
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 20 Nov 2018, 11:19

Da, sad kad me Arsla zagolicao da pogledam sack listu, naravno Donald prvi u sackovima, Gurli prvi u istrcanim jardama i broju TD, Gof drugi iza Mahomesa u bacenim. Ali, jedan jak stat, lik u koga sam verovao da moze da ima jak breakout na LB, Kori Litlton drugi po broju teklova u ligi, iza Lenarda iz Indijanapolisa.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 20 Nov 2018, 14:28

Posle ovog meča, mislim da je najsrećniji čovek u NFL Sean Payton. Utakmica je bila sjajna za gledanje ali je bilo previse grešaka sa obe strane i nijedan trener nije imao dobar game management. Ako imaš protiv sebe ovako eksplozivan napad kakav imaju Chiefsi ili Ramsi, onda protivnik mora da dominira u TOP (time of possession). Po meni, to će biti ključ playoffa za bilo koju od tri najbolje ekipe ove godine (Saints, Rams, Chiefs). Mislim da Saintsi imaju najbolji game management jer mnogo bolje i pametnije koriste igru trčanjem da bi držali protivnički napad i svoju odbranu van terena. Očekivao sam da vidim tu taktiku kod Ramsa ili Chiefsa.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 20 Nov 2018, 14:34

Bas tako, sve ovo fino izgleda kada se napadaju u svakom posedu teren i skidanje po 30 i vise jardi... Druga je prica kada neko bude igrao smisleno protiv ovakvih odbrana i drzao svoj napad na terenu 7-8 minuta i postepeno skidao jarde.

Mada deluje u ovom trenutku da Nju Orleans i Ramse u NFCu niko, ali bas niko ne moze ugroziti. Ne znaci da ce tako i biti. Voleo bih da se Grin Bej nekako iscupa i udje u doigravanje, a imaju fine sanse ako pobede u Minesoti sada.

U AFCu je vec druga prica, koliko god da je Kanzas dominantan trenutno, nikako mi nisu sigurni protiv Patsa ili Stilersa. A tu ima jos nekih ekipa koje mogu na ludilo da odigraju, tipa Koltsi sa Lakom, a isto tako znamo da kad Baltimore udje u plej-of, nikada ne ispada lagano, stavise po pravilu skine minimalno jedan skalp.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58234
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 20 Nov 2018, 15:22

Chiefsi imaju sreće što Patriotsi davno nisu izgledali ovako loše. Pre svega, napad im ne funkcioniše. U odbrani, realno, i nemaju mnogo talenta. Po meni, prava mera kvaliteta jednog tima je kako igraju na gostovanjima. Patriotsi su ove godine očajni na gostovanjima. Jedini meč koji su odigrali pristojno na gostovanju je protiv Bearsa, ali Bearsima je tada Mack bio povredjen, a Trubisky je ušao u svoj "Bortles" mod. Čak su i protiv Billsa igrali egal meč 40 minuta. U ostala tri gostovanja su bukvalno pregaženi (Jaguars, Lions, Titans). Napad im previse zavisi od igre trčanjem. Kad Michel igra dobro, igraju i Patriotsi. U poredjenju sa prethodnim sezonama, imaju mnogo problema na 3rd downu i u red zoni. Brady igra solidno, ali nije ni blizu na nivou na kom je bio u prethodne dve sezone. Ovog puta za to nije krivac ofanzivna linija već nešto jednostavno ne funkcioniše u njegovoj komunikaciji sa hvatačima. Moguće je da imaju previše novih igrača u napadu i da im to pravi problem. Jedini razlog što ih svi I dalje svrstavaju u favorite za finale konferencije je to što su to Patriotsi i vodi ih Belichick. Da je u pitanju bilo koja druga ekipa, ne bi bili medju favoritima. Mislim da su im svi ključni igrači iz prethodnih sezona prošli svoj zenit. Gronk, Edelman, Hightower, McCourty. Jedino Flowers i Gillmore izgledaju kao igrači na vrhuncu svojih mogućnosti. Naravno, biće oni konkurentni i mogu da dobiju svakoga, ali nisam siguran da će biti u stanju da nadigraju Chiefse ili Steelerse ako budu igrali u gostima.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 21 Nov 2018, 19:01

Cikago izgleda bez Trubiskija sutra, eto sanse Detroitu da i oni uhvate neki prikljucak u diviziji.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58234
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 22 Nov 2018, 13:03

Zanimljivi mecevi danas.

Videcemo u kakvom ce se izdanju Detroit veceras predstaviti, nisam verovao da mogu dobiti Karolinu, a sad igraju jos bez Dzonsona. Mada istini za volju, imaju onih solidnih backup RBova, ali ovo je udarac kada se zna da ni Dzons nece igrati.

Bukvalno ce Goladej biti jedina legitimna meta Stafordu.

Sa druge strane ako Trubiski ne bude igrao, mozda i Cikago bude imao problema... Uglavnom lako bi odbrana mogla presuditi danas. Bersi sa pobedom dolaze bas blizu plej-ofu.


Vasington osakacen u Dalasu, ne vidim kako mogu dobiti, ali to su Geret i Dalas tako da treba pricekati. Skinsi kad bi napravili iznenadjenje, ostali bi u igri i ovako osakaceni. Ako izgube, nema trika sa ovim rosterom da uzmu diviziju.

Saintsi-Atlanta vise zanimljiv mec iz igracke nego rezultatske perspektive.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58234
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 22 Nov 2018, 14:45

Za Bearse večeras igra Veliki Chase Daniel. Najbolji biznismen u USA. Čovek je 10 godina u NFL, bacio je tačno 78 pasova u karijeri, a zaradio preko 28 miliona $. Stvarno ne postoji bolji posao na svetu od rezervnog QB u NFL.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests