Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby 71:70 » 26 Jan 2015, 10:28

Sinoc je bio proboul, superboul je sledeće nedelje.
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Američki fudbal - NFL

Postby rabesandratana » 27 Jan 2015, 21:39

gogo23 wrote:Je l' neko zna ko peva veceras?


Katy Perry i Leni Kravitz na poluvremenu
Vucicu pederu ne damo ti titulu !

Dacha
Deda
NBG
Cuburac i cerka
Dexi
Angus Young
Don i kum
Jedno ime
Chinaski
User avatar
rabesandratana
 
Posts: 10865
Joined: 27 Nov 2011, 15:43

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 28 Jan 2015, 21:57



:laugh: :blue:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58227
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 30 Jan 2015, 01:37

Jos 3 dana do velikog finala, evo nekih 10 zanimljivih stvari o SB:


1 - Super Bowl nije, zapravo, utakmica za prave navijače nijednog od finalista. Verujte. Otprilike 80 odsto kapaciteta stadiona bude podeljeno sponzorima, korporacijama sa kojima NFL sarađuje, VIP gostima, navijačima preko nagradnih igara, političarima. Zato je ovo pre svega televizijski događaj.

2 - Prva četiri Super Bowla nisu se baš tako zvala. Od ujedinjenja NFL i AFL lige, prva dva finala nazvana su AFL-NFL World Championship Game. Zvučalo je prilično impresivno, ali ni približno kao Super Bowl. Zapravo, u to doba NFL je imao jaču reputaciju, i snagu timova, od AFL, tako da je bilo potrebno da u trećem i četvrtom finalu pobede odnesu AFL ekipe, Njujork Džetsi i Kanzas Siti Čifsi, kako bi došlo do trajnog ujedinjenja u NFL. Od tada je Super Bowl postao zvanično veliko finale.

3 - Izračunato je da svaki 12 gledalac sedi pred TV ekranima i gleda Super Bowl samo da bi video reklame, koje najmoćnije svetske kompanije snimaju specijalno za tu priliku i to plaćaju milionima dolara. I taj kult reklama, snimljenih baš za tu utakmicu, pojačava rejting prenosa, jer su vodeće TV mreže uspele da privuku i publiku koju američki fudbal i ne zanima toliko. Dokazano je i da bacanje miliona na 30 sekundi prenosa ne znači uspeh na tržištu, već čisto stvar prestiža između konkurentskih kompanija.

4 - Kao što je već bilo reči, skoro je nemoguće doći do karte za utakmicu osim ako niste CEO nekog industrijskog giganta ili vlasnik nekog od NFL sponzora. Ali, nije oduvek tako bilo. Pre nego što je finalna utakmica nazvana Super Bowl, karte su bile dostupne svima i mogle su da se kupe za svega šest dolara. Pre svega, jer je to u početku bila revijalna utakmica, stvar prestiža između dva nezavisna takmičenja. Danas, najjeftinija ulaznica košta nekoliko stotina dolara, a na crnom tržištu i do nekoliko hiljada.

5 - Ishod finala ne utiče samo na klubove, trenere i igrače, već i na najveći deo američke populacije. Otprilike šest odsto od ukupnog broja zaposlenih u SAD se u ponedeljak javi na posao i prijavi bolest. Da li svi lažu? Ne baš...

6 - Dok produktivnost najvećeg dela firmi opada u vreme Super Bowla, ne beleži samo TV rast prihoda. Naime, prodaja antioksidanasa i ostalih "čistača" organizma skače za oko 20 odsto u Sjedinjenim Državama u nedelji posle Super Bowla. Zato vam kažemo da ne lažu svi da se u ponedeljak ujutru ne osećaju dobro. Gledanje utakmice pred TV-om, u društvu, neretko znači i prežderavanje i "ubijanje" od alkohola.

7 - Prežderavanje je, verovatno, prava reč za nedelju Super Bowla. Posle Dana zahvalnosti, kada stradaju milioni ćuraka širom države, Amerikanci najviše hrane konzumiraju u danu velikon NFL finala. Koliko je to? Proda se oko 14.500 tona čipsa, 4.000 tona kokica, 3,6 miliona kilograma sosa od avokada, poznatijeg kao gvakamole. Ne valja čips na suvo da se jede...

8 - Postoje stotine ljudi koji su kao igrači ili treneri osvajali Super Bowl, ali u tom sportu prava je retkost da igrač stigne do trofeja "Vins Lombardi" i kao trener. Samo su tri takva slučaja: Majk Ditka, Tom Florens i Toni Dandži.

9- U američkoj košarci postojale su prave dinastije. UCLA je uzela sedam NCAA titula u nizu, Boston Seltiksi osam u NBA ligi, postojale su i dominacije poput one Čikago Bulsa od šest titula u osam godina ili pet Mineapolis Lejkersa u šest sezona. U NFL to nije i teško da će biti slučaj. Nijedan tim nije uspeo da veže više od dve titule uzastopno. Najtrofejniji su Pitsburg Stilersi sa šest Super Bowl titula, San Francisko Fortinajnersi i Dalas Kaubojsi imaju po pet, Grin Bej Pekersi i Njujork Džajantsi po četiri. U periodu do 1969. godine, kada je odigran prvi Super Bowl, Pekersi su uzeli 11 NFL titula, Čikago Bersi 8, Džajantsi četiri.

10 - Poraz u Super Bowlu nije naivan, uopšte. U poslednjih 15 godina, ispostavilo se, da ima posebno negativan odraz na kompletnu organizaciju. Naime, od sezone 1998-99, samo su četiri tima uspela da zabeleže pozitivan skor u ligaškom delu naredne sezone (više od 50 odsto uspešnosti) nakon izgubljenog Super Bowla. O novom plasmanu u finale i pokušaju da se poprave stvari da ni ne govorimo - niko nije bio ni blizu.






Sta znam, ja sam rekao posle Baltimore-NE meca da ce NE da osvoji jer posle onakve utakmice se po pravilu osvajaju titule, al' onda vidimo kako je Sijetl dobio GB i onda dodje do sukoba, oni su na jos ludji preokret, top 5 sigurno najludjih prokreta u istoriji NFLa dosli do SB-a i puni su motivacije.
Meni je izuzetno da su kladionice stale na stranu New Englanda, ne secam se kada je Sijetl zadnji put ne-favorit po kladionicama, nisam to iskreno ocekivao.
Mislim da je utakmica 50-50, takodje sam misljenja da je GB igracki bolja ekipa od NE-a ali isto tako da je NE mnogo stabilnija ekipa i da bi ta stabilnost trebala biti prednost u odnosu na GB koji je nije imao na kraju meca.
Olaksanje za odbranu Sijetla je to da Brejdi ne baca vise duge lopte dobro kao ranije, da su WR-ovi NE-a mnogo slabiji od WR-ova GB-a ali isto tako je cinjenica da ce Gronkovski da im stvori mnogo problema. Mislim da Brady nece da baca toliko mnogo koliko se ocekuje, npr. protiv Baltimorea u 2/2 mislim da nije imao niti jednu akciju trcanjem, mozda zadnji minut... Morace Blounta da koristi Bill mnogo vise.
Jos jedna cinjenica, Seattle ne moze da odigra gori mec nego protiv GB-a, a i takav su dobili. Iz sveg srca navijam da ne odbrane titulu ali cinjenica je isto tako da su najbolja ekipa lige i drugu sezonu za redom i da ce Brady morati da potegne jace nego ikad ukoliko zeli titulu posle 10 godina...
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58227
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Napredpartizan » 31 Jan 2015, 22:18

Onaj osecaj kada gledas skoro svaki vikend utakmice i detaljno pratis sezonu, da bi na kraju bio sprecen da gledas superbowl jer radis u ponedeljak ujutru :colera:
User avatar
Napredpartizan
 
Posts: 23638
Joined: 15 Mar 2011, 13:26

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 31 Jan 2015, 22:50

Pokusas da ne saznas rezultat, skines utakmicu i gledas bez reklama k'o covek :D
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58227
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Napredpartizan » 01 Feb 2015, 15:06

Pit Bull wrote:Pokusas da ne saznas rezultat, skines utakmicu i gledas bez reklama k'o covek :D

Ili odgledam mec i javim ujutru da sam bolestan :biggrin:
User avatar
Napredpartizan
 
Posts: 23638
Joined: 15 Mar 2011, 13:26

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 01 Feb 2015, 15:06

Definitivno bolja solucija ako moze tako :D

Otprilike šest odsto od ukupnog broja zaposlenih u SAD se u ponedeljak javi na posao i prijavi bolest. Da li svi lažu? Ne baš...
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58227
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Milutinov Tata » 01 Feb 2015, 15:23

Procitao si sta treba da se radi. Cepaj gazirane sokove, cips, kokice, picu i ujutru ti muka, i da hoces, ne mozes na posao :biggrin:
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29706
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Američki fudbal - NFL

Postby gogo23 » 01 Feb 2015, 17:54

Bem ti ovu kilava danasnju omladinu :biggrin:

Ne moze na posao sa 2-3 sata spavanja, meni se i danas omakne da bez spavanja odem na posao.

Veceras ocekujem da Zizelin razbije najbolju odbranu lige.

Svakako, ocekujem i neki @nezin komentar, makar to bilo i "ajde zavrsavajte, sutra se radi " :biggrin:
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 01 Feb 2015, 19:06

Image
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46956
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby gogo23 » 01 Feb 2015, 20:32

Uzalud trud, niko nije lud,
dzaba im sve, ebat cemo Hokse.

U stvari, moze sve :biggrin: samo da ne bude neki rez 12:10.

Sve ispod 50 poena je zlocin prema nama gledaocima.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Američki fudbal - NFL

Postby rabesandratana » 01 Feb 2015, 21:15

Videh najavu na Fox-u da ce veceras prenositi SB, ne svatih da li je to za nase trsiste.
Vucicu pederu ne damo ti titulu !

Dacha
Deda
NBG
Cuburac i cerka
Dexi
Angus Young
Don i kum
Jedno ime
Chinaski
User avatar
rabesandratana
 
Posts: 10865
Joined: 27 Nov 2011, 15:43

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Holden » 01 Feb 2015, 21:24

rabesandratana wrote:Videh najavu na Fox-u da ce veceras prenositi SB, ne svatih da li je to za nase trsiste.


Ne znam za njih ali ce prenositi Arena.
mudrovsukilo wrote:
ima raznih al ovaj holden najludji
User avatar
Holden
 
Posts: 5759
Joined: 29 Nov 2014, 14:30

Re: Američki fudbal - NFL

Postby vess » 01 Feb 2015, 21:25

rabesandratana wrote:Videh najavu na Fox-u da ce veceras prenositi SB, ne svatih da li je to za nase trsiste.

Mislim da jeste. Mada i Arena 1 prenosi.

Postavite ovde neki tekst, analizu obe ekipe, kako su dosli do finala, ko je favorit i tako to, posto sam ja jedan od onih koji gledaju samo finale. :D

Tj. aktivno sam pratio NFL sada vec davne 2006/2007 godine, dok je jos SK prenosio. Secam se da sam navijao za Patriotse, i da su te sezone bili brutalni, bez poraza i u finalu izgube od Giantsa ako se ne varam.

Tako da cu samo zbog toga navijati za njih veceras, iako od igraca znam samo za Brejdija. :biggrin:
''Treba da se izdrže i ova vremena, jeste neka vrsta plemstva u ovim danima navijati za Partizan. Iz svega ovoga moramo izaći jači nego što smo bili kad je ova oluja došla." - General Duško Vujošević
User avatar
vess
 
Posts: 4727
Joined: 12 Jun 2013, 13:38
Location: Topcidera lepsa strana

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: mmarko28 and 6 guests