Board index Olimpijske Igre London 2012

Srbi na OI u Londonu

Koliko medalja Srbija osvaja na OI?

1
1
1%
2-3
24
30%
4-5
41
51%
6-7
8
10%
vise od 7
6
8%
 
Total votes : 80

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby Milutinov Tata » 16 Aug 2012, 19:04

AirBall wrote:Zato sto je 21 godina u mnogim sportovima uzeta kao doba gde prestaje da postoji razlika izmedju juniora i seniora...


Postoji ta granica u nekim sportovima, ali ovde se radi o 4-godisnjem ciklusu, sto znaci da oni koji danas imaju 17 godina mogu da racunaju da ce sa B normom u Rio jer su nasa buducnost za 2020, a oni koji pune 18 sada neka jure A normu, jer ce vec 2016. sa B normom biti "propali talenti". Meni je to nelogicno.

AirBall wrote:Tvoje je pravo da se slozis sa bilo kim, ali ono sto mene konkretno zanima je na koji nacin vidis da se raspolaze sa sredstvima u npr u atletskom, ili u plivackom savezu... Ajde da uzmemo npr da je godisnji budzet ASS, ili PSS pola miliona evra, da li pola miliona evra srazmerno uloziti na desetak atleticara i plivaca, ili napraviti prioritete i u njih ulagati i vise?

Da li po tvom misljenju jednaka sredstva treba uloziti u Stjepanovica i Najdanovsku i u Topica i Bekrica?


Air opet ne citas sta pise, konkretni sportski savezi su poslednja stepenica u razvoju jednog sportiste, a drzava treba da se potrudi da ti savezi imaju navalu clanova, a ne da odredjuje da je Srbija npr. tekvando zemlja i sada svi treba da treniraju tekvando.

A kako ce savezi, konkretno plivacki ili atletski, uloziti sredstva koja dobiju je njihova interna stvar (tu se mi nista ne pitamo, a pitanje je da li ikome oni i pravdaju ta sredstva). Verovatno je za savez bitno da pored vrhunskih sportista (ako je moguce) ima i sto vise onih koji ce "ucestvovati" na takmicenju jer je pretpostavljam i to neki kriterijum kada se dodeljuju finansijska sredstva. A siguran sam da nisu "ludi" da u plivackom savezu ne poguraju Stjepanovica koliko mogu, jer ako on osvoji medalju na SP ili cak na OI, plivackom savezu ce finansijski sigurno biti bolje. E tu je sad pitanje koliko svaki savez dobija sredstava, da li je to dovoljno za neki maksimum priprema ili jedva minimum, da li sami pokusavaju da nadju sponzore, ili im drzava pomaze...
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby Milutinov Tata » 16 Aug 2012, 19:07

AirBall wrote:Kakve to ima veze sa B normama u atletici i u plivanju koje su po pravilu turisticke, jer su postavljene tako da debelo kaskaju za najboljim rezultatima?


Pa i Novakovic nije ispunio kajaksku normu da se nadje na OI, pa eto poklopilo mu se ocito i forma i poziv za ucestvovanje i ostvario je sasvim lep rezultat.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby AirBall » 16 Aug 2012, 19:16

Milutinov Tata wrote:Postoji ta granica u nekim sportovima, ali ovde se radi o 4-godisnjem ciklusu, sto znaci da oni koji danas imaju 17 godina mogu da racunaju da ce sa B normom u Rio jer su nasa buducnost za 2020, a oni koji pune 18 sada neka jure A normu, jer ce vec 2016. sa B normom biti "propali talenti". Meni je to nelogicno.


Sve se to vrlo efikasno moze resiti... Vec sada se odredi da na B olimpijsku normu mogu da racunaju iskljucivo ono koji su rodjeni zakljucno sa 1994. godinom


Milutinov Tata wrote:Air opet ne citas sta pise, konkretni sportski savezi su poslednja stepenica u razvoju jednog sportiste, a drzava treba da se potrudi da ti savezi imaju navalu clanova, a ne da odredjuje da je Srbija npr. tekvando zemlja i sada svi treba da treniraju tekvando.


Sta ti imas protiv toga da sad svi treniraju Tekvondo? Mozda nam taj sport odgovara uz personality... :D

Milutinov Tata wrote:A kako ce savezi, konkretno plivacki ili atletski, uloziti sredstva koja dobiju je njihova interna stvar (tu se mi nista ne pitamo, a pitanje je da li ikome oni i pravdaju ta sredstva). Verovatno je za savez bitno da pored vrhunskih sportista (ako je moguce) ima i sto vise onih koji ce "ucestvovati" na takmicenju jer je pretpostavljam i to neki kriterijum kada se dodeljuju finansijska sredstva. A siguran sam da nisu "ludi" da u plivackom savezu ne poguraju Stjepanovica koliko mogu, jer ako on osvoji medalju na SP ili cak na OI, plivackom savezu ce finansijski sigurno biti bolje. E tu je sad pitanje koliko svaki savez dobija sredstava, da li je to dovoljno za neki maksimum priprema ili jedva minimum, da li sami pokusavaju da nadju sponzore, ili im drzava pomaze...


U Srbiji postoji nesto sto se zove privredni kriminal to jest za isti se odgovara zbog zloupotrebe sredstava... Naravno da drzava koja finansira sportske saveze mora da formira nezavisno telo koje ce nadzirati na koji nacin se sredstva koriste...

To je upravo nesto na sta sam ukazivao da pojedinci zbog starih zasluga (Topic, Jevticka, Sekaricka) imaju odredjene protekcije...

Uz to zalazem se da se osnuje telo koje ce stipendirati najbolje individualne srpske sportiste i to ce biti nezavisno finansiranje u odnosu na saveze...

Znaci vec sada se odredi nekih 15-20 najozbiljnijih kandidata kada je rezultat u individualnim sportovima u Rio-u i oni se finansiraju po specijalnom rezimu...

Kad mogu kineski plivaci da se u kampovima po specijalnom programu pripremaju u Australiji zasto nesto slicno i mi ne bi pokusali...

Pa valjda je interes da se uci od najboljih... I atleticati iz Amerike i Jamajke treniraju zajedno u kampovima...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby AirBall » 16 Aug 2012, 19:22

Milutinov Tata wrote:Pa i Novakovic nije ispunio kajaksku normu da se nadje na OI, pa eto poklopilo mu se ocito i forma i poziv za ucestvovanje i ostvario je sasvim lep rezultat.


Klasicna zamena teza... Nas hodac na 50k Filipovic je imao za 25 minuta slabiji prijavljeni rezultat od najboljeg i sta ocekivati od njega na jednom ovakvom takmicenju...

Neko ga je i poveo sa ciljem ne bi li se podigao broj sportista koje imamo na igrama, a znalo se da nije konkurentan

Novakovic je sprinter i u toj disciplini odlucuju stoti delovi sekunde, nije uopste za porediti...

Uz to u Kajaku ne postoji A i B norma i samim tim se ne moze porediti sa atletikom i plivanjem gde se tradicionalno infiltriraju turisti i sto je najgore, po pravilu jedni te isti koji parazitiraju od igara do igara...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby nolinjo » 16 Aug 2012, 19:36

neza wrote:
nolinjo wrote:a sva radovanja za madjare? to se brise a :nisamodavle:


to sto divac oce da profitira ne znaci da je to pametan potez ...


JANICARKO ODJEBI

i onda posle kazi da nemas 13-16 godina... :facepalm:

:tap:

kakve veze ima moj stav o njoj sa godinama kolko imam ,sta sad stvarno treba da je vracamo a?

oce divaca da ispravlja krive drine :ajdejebote:

daj onda da vratimo npr nikolu pekovica ,damo mu 2m ispod ruke npr :nisamodavle: i budemo prvaci evrope npr


ili da uzemo npr vucinica mirka npr ,damo i njemu 3 m ispod ruke i resimo problem napadaca



JA NE VIDIM NIEDAN JEDINI RAZLOG VRACANJA JANICARKE :jebiga: to je moj stav ,a tvoj pokusaj da me uvredis sa tim 13-16 sveo se na to da zasluzujes jedan :copa1:
Jedaj moj brat
"Because in the end, everything we do, is just everything we've done. "
"Hmm, no, I don't have a gambling problem. I'm winning and winning is not a problem. That's like saying Michael Jordan has a basketball problem..."
User avatar
nolinjo
 
Posts: 17201
Joined: 18 Jun 2011, 23:45

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby Milutinov Tata » 16 Aug 2012, 19:46

AirBall wrote:Sve se to vrlo efikasno moze resiti... Vec sada se odredi da na B olimpijsku normu mogu da racunaju iskljucivo ono koji su rodjeni zakljucno sa 1994. godinom


Prema ustavu nema diskriminacije gradjana prema godinama. Pada ovo u Strazburu, ako vec nas ustavni sud ne obori odluku :biggrin:

AirBall wrote:U Srbiji postoji nesto sto se zove privredni kriminal to jest za isti se odgovara zbog zloupotrebe sredstava... Naravno da drzava koja finansira sportske saveze mora da formira nezavisno telo koje ce nadzirati na koji nacin se sredstva koriste...

To je upravo nesto na sta sam ukazivao da pojedinci zbog starih zasluga (Topic, Jevticka, Sekaricka) imaju odredjene protekcije...

Uz to zalazem se da se osnuje telo koje ce stipendirati najbolje individualne srpske sportiste i to ce biti nezavisno finansiranje u odnosu na saveze...

Znaci vec sada se odredi nekih 15-20 najozbiljnijih kandidata kada je rezultat u individualnim sportovima u Rio-u i oni se finansiraju po specijalnom rezimu...

Kad mogu kineski plivaci da se u kampovima po specijalnom programu pripremaju u Australiji zasto nesto slicno i mi ne bi pokusali...

Pa valjda je interes da se uci od najboljih... I atleticati iz Amerike i Jamajke treniraju zajedno u kampovima...


Ako neki savez vode ljudi kojima je samo cilj da guraju novac sebi u dzep tesko mi mozemo nesto da ucinimo, a ponekad cak ni drzava. Ima slucajeva kada i zbog sujeta stradaju neki sportisti (mislim da je to i jedan od razloga odlaska Natase Janic) ili kada se na velika takmicenja vode dugogodisnji poznanici. To je neizbezni deo kada su zemlje kao nasa u pitanju, koje nemaju produkciju A normi u svakoj disciplini.

Te kandidate koje bi finansirao, ko ih odredjuje i na osnovu cega? I da li je kriterijum potencijalno osvajanje medalje ili samo ucesce u finalu na OI? Mislis da bi tu sve bilo regularno prilikom izbora tih sportista i da se niko ne bi ubacio preko "veze"?
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby StefNS » 16 Aug 2012, 20:58

Eto ne morate da brinete o povratku Nataše Janić, njen menadžer je demantovao stvar.

U lsučaju povratka morala bi da se odrekne stipendije, mađarske nacionalne penzije i određenog broja sponzorskih ugovora....
User avatar
StefNS
 
Posts: 4094
Joined: 08 Feb 2012, 04:28

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby StefNS » 17 Aug 2012, 01:23

A evo koliko se izdvaja čak i za one sa "A" normom :laugh:

Asmir Kolašinac je već počeo da ubira plodove dobrog nastupa na Olimpijskim igrama u Londonu.

Srpski bacač kugle pozvan je da bude učesnik Dijamantskog mitinga u Cirihu, 29. avgusta, prenosi Sportski Žurnal.
...
Ukoliko mu menadžer bude obezbedio avionsku kartu za nedelju ujutru, istog dana uveče bacaće kuglu u Lincu.[/b]

:ajdejebote:
User avatar
StefNS
 
Posts: 4094
Joined: 08 Feb 2012, 04:28

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby neza » 17 Aug 2012, 06:48

nolinjo wrote:
neza wrote:
nolinjo wrote:a sva radovanja za madjare? to se brise a :nisamodavle:


to sto divac oce da profitira ne znaci da je to pametan potez ...


JANICARKO ODJEBI

i onda posle kazi da nemas 13-16 godina... :facepalm:

:tap:

kakve veze ima moj stav o njoj sa godinama kolko imam ,sta sad stvarno treba da je vracamo a?

oce divaca da ispravlja krive drine :ajdejebote:

daj onda da vratimo npr nikolu pekovica ,damo mu 2m ispod ruke npr :nisamodavle: i budemo prvaci evrope npr


ili da uzemo npr vucinica mirka npr ,damo i njemu 3 m ispod ruke i resimo problem napadaca



JA NE VIDIM NIEDAN JEDINI RAZLOG VRACANJA JANICARKE :jebiga: to je moj stav ,a tvoj pokusaj da me uvredis sa tim 13-16 sveo se na to da zasluzujes jedan :copa1:

Nisi normalno skapirao poetu...
Vidi, sinak, madzarskim pobedama se radovalo kroz istoriju mnogo vise Srba od te jedne janicarke, pa se nije tad nasao neki tvoj predak da misli ograniceno kao ti, a da se nasao verovatno bi ti danas negde kod Zemuna trebao vec i pasos i potvrda da si pelcovan... Nacionalna kapa ti ne bi bila sajkaca nego i dalje fesic i jos sijaset gluposti da ih ne nabrajam...
Treba vratiti aman i prisvajati sve sto hoce da stoji pod zastavom Srbije, nismo mi Srbi uvredjena mlada pa da nesto necemo...
neza
 
Posts: 3776
Joined: 15 Sep 2011, 10:38
Location: NS

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby nolinjo » 17 Aug 2012, 08:37

sreca pa i drugi misle kao ja ,tako da janicarka nastavlja borbu za svoju zemlju ...

otkud ti znas koja je moja nacionalna kapa? :nisamodavle:
Jedaj moj brat
"Because in the end, everything we do, is just everything we've done. "
"Hmm, no, I don't have a gambling problem. I'm winning and winning is not a problem. That's like saying Michael Jordan has a basketball problem..."
User avatar
nolinjo
 
Posts: 17201
Joined: 18 Jun 2011, 23:45

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby neza » 17 Aug 2012, 09:24

ne vredi ocito, a i nemam ja zivaca i za trece dete, i za objasnjavati mu gde je sve supalj, aj vidi sa cika lijem ili irijem jel hoce oni da te pasulje... :hathello:
neza
 
Posts: 3776
Joined: 15 Sep 2011, 10:38
Location: NS

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby Felipao » 18 Aug 2012, 20:05

Samo da izrazim veliko zadovoljstvo sto je poreski obveznik Monte Karla usao u formu za vrlo bitno takmicenje zvano neki sh turnir u USA ili koji vec.

Ђоковић - Дел Потро 6:3 6:2
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby VMJunior » 18 Aug 2012, 20:16

Pa nije bas sh turnir nego Masters :)
Ne znam koji ste se moj okomili na coveka,ako je neko uvek igrao 100% za zemlju,pa cak i povredjen,pa cak i protiv Del Potra- to je on. :dunno:
User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby Felipao » 18 Aug 2012, 20:24

VMJunior wrote:Pa nije bas sh turnir nego Masters :)
Ne znam koji ste se moj okomili na coveka,ako je neko uvek igrao 100% za zemlju,pa cak i povredjen,pa cak i protiv Del Potra- to je on. :dunno:


Za mene je to sh turnir.A za njega nije,ocigledno je Masters prioritet i neka mu.Covek je ocigledno tempirao formu i nastelovao more da bude naspanovan za ovu nedelju a maksimalno spreman za US open.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10971
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby harper lee » 18 Aug 2012, 20:25

Felipao wrote:Samo da izrazim veliko zadovoljstvo sto je poreski obveznik Monte Karla usao u formu za vrlo bitno takmicenje zvano neki sh turnir u USA ili koji vec.

Ђоковић - Дел Потро 6:3 6:2


Novak sa danasnjom igrom ne bi Mariju u polufinalu uzeo cetiri gema na Vimbldonu. Osim solidnog servisa u drugom setu sve drugo je bilo dosta lose za njegove standarde. Stvar je u tome da je DelPo bio ocajan, a izgleda i povredjen. Nemojte komentarisati stvari koje verovatno niste ni gledali.
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

PreviousNext

Return to London 2012

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests