Board index Olimpijske Igre London 2012

U susret Londonu

Re: U susret Londonu

Postby werbatim » 22 Feb 2012, 23:08

Ovo EP je bilo poslednje takmičenje na kom su mogle da se izbore norme u streljaštvu uopšte, a ne samo u vazdušnom pištolju. U jednoj disciplini jedna zemlja može da ima najviše dva predstavnika (odnosno dve norme) na OI,a to su izborile Zorana i Bobana u vazdušnom.

Ne verujem da postoji čak i najmanja šansa da će SSS promeniti strelca, uvek je strelac (kod nas a i u velikoj većini zemalja) osvajao normu za sebe.
Ja koliko znam, samo u Indiji se osvaja norma za zemlju, pa onda ko bude najbolji na državnom ide na OI.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1533
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: U susret Londonu

Postby Stoxan » 23 Feb 2012, 14:21

Šekarić: Ne žalite me i otpisujte!

POSLEDNJA ŠANSA
Još uvek ništa nije izgubljeno, jer Šekarićeva može da dobije vajld kartu. Prema njenim rečima to je dugotrajan proces i prvo evropska i svetska streljačka federacija moraju da daju mišljenje. I tu je srpska takmičarka optimista:
- Mislim da na osnovu dosadašnjih rezultata mogu da računam na specijalnu pozivnicu. Dugo sam u ovom sportu, a iza mene su brojne medalje i trofeji.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: U susret Londonu

Postby alcesta » 24 Feb 2012, 19:21

werbatim wrote:Ovo EP je bilo poslednje takmičenje na kom su mogle da se izbore norme u streljaštvu uopšte, a ne samo u vazdušnom pištolju. U jednoj disciplini jedna zemlja može da ima najviše dva predstavnika (odnosno dve norme) na OI,a to su izborile Zorana i Bobana u vazdušnom.

Pa to bre pitam sve vreme! Hvala.
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: U susret Londonu

Postby Dejan » 24 Feb 2012, 20:53

Olimpijski tim Srbije ima 55 sigurnih učesnika

Šef Misije Olimpijskog komiteta Srbije (OKS) za London Branislav Jevtić obavestio je članove predsedništva OKS da olimpijski tim Srbije trenutno ima 55 članova.

"U odnosu na stanje sa prethodne sednice predsedništva polovinom decembra, tim Srbije jači je za troje tekvondista, Draganu Gladović, Damira Fejzića i Milicu Mandić, i još jednu kvotu u streljaštvu koju je osvajanjem evropskog zlata obezbedila pištoljem Bobana Veličković. Status Misije OKS trenutno je 55 sportista, plus šest tenisera prema učesničkoj simulaciji i trenutnim pozicijama na ATP i WTA listi", rekao je Jevtić na sednici kojom je predsedavao Vlade Divac.

Plivanje trenutno ima troje takmičara sa „A“ olimpijskom normom, ali na test takmičenju početkom marta u Londonu može da se očekuje da neko od plivača, koji u ovom trenutku imaju „B“ norme, poprave rezultate i dosegnu „A“ olimpijske norme.

Jevtić je napomenuo da kajak i veslanje, pored čamaca koji trenutno imaju učesničke norme, imaju još po jednu šansu za kvalifikovanje, kao i boks, u kojem predstoje evropske kvalifikacije. Blizu učešća je i džudista Dmitrij Gerasimenko, jer se nalazi na poziciji koja mu omogućava direktno kvalifikovanje i svi se nadaju da će tu ostati do „podvlačenja crte“ 1. maja.

"Novi sport je tekvondo i to čak sa troje sportista. To je veoma veliki uspeh imajući u vidu da je četvoro takmičara maksimum koliko jedan nacionalni olimpijski komitet (NOK) može da predstavlja na Igrama", istakao je Jevtić.

U plivanju Srbija trenutno ima troje učesnika, u atletici 11, u boksu jednog, u streljaštvu osmoro, u veslanju dva čamca sa šestoro učesnika, u kajaku tri čamca sa devetoro učesnika, u biciklizmu dva takmičara, u tekvondou troje i u vaterpolu 13.

Analizirano je i učešće na prvim zimskim Olimpijskim igrama mladih u Insbruku. Naglašeno je da je ispunjen cilj plasmanom u prvu trećinu liste NOK i to prema rezultatu Strahinje Stanišića, koji se plasirao na 19. mesto u alpskom skijanju.
Drugi predstavnik Srbije, bijatlonac Dženis Avdić, plasirao se na 45. mesto u disciplini dohvatno i na 47. mesto u disciplini 10 kilometara sprint.

Streljački savez za leteće mete Srbije i Bokserski savez Srbije zatražili su, saglasno novom Zakonu o sportu, mišljenje OKS za organizaciju predstojećih takmičenja.

Predsedništvo OKS dalo je pozitivno mišljenje za organizaciju svetskog prvenstva u streljaštvu u disciplinama letećih meta 2015. i evropskog prvenstva u boksu za juniorke krajem 2012, kao i evropskog prvenstva u boksu za seniore 2013. godine.
...riječi su isto kao i gomile ljudi, nije nužno znati za sve, odaberi za sebe samo one prave...
User avatar
Dejan
 
Posts: 2087
Joined: 25 Mar 2011, 22:18

Re: U susret Londonu

Postby jabukamen » 05 Mar 2012, 11:05

Velimir Stepanovic na otvorenom prvenstvu Britanije u plivanju posle dobrih rezultata na 200 i 400 kraul (B norme) isplivao 1,56,18 na 200 delfin - A norma.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: U susret Londonu

Postby werbatim » 05 Mar 2012, 11:59

Svaka cast Velji! A norma na prvom takmicenju u 50m bazenu!
User avatar
werbatim
 
Posts: 1533
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: U susret Londonu

Postby RobRoy » 05 Mar 2012, 15:00

OI - Stjepanović ispunio normu za u 200 metara delfin
05. MART 2012. | 14:43 | IZVOR: BETA

Image
Srpski plivač Velimir Stjepanović ispunio je olimpijsku A normu u disciplini 200 metara delfin na Otvorenom prvenstvu Velike Britanije u Londonu i time obezbedio učešće na Olimpijskim igrama.

Olimpijski tim Srbije sada ima 56 sportista, kao i šest tenisera, prema učesničkoj simulaciji i trenutnim pozicijama na ATP i WTA.

Stjepanović je u kvalifikacijama ostvario vreme od jednog minuta i 56,18 sekundi, što je i najbolje vreme u svetu ove sezone. Olimpijska A norma je 1:56.86.

Ovaj 18-godišnji plivač od početka Otvorenog prvenstva Britanije postiže odlične rezultate, pošto je do sada već osvojio dve medalje.

Prethodno je osvojio srebro na 400 metara slobodnim stilom, stigavši na cilj iza svetskog šampiona iz 2009. godine Paula Bidermana iz Nemačke.

Stjepanović je rodjen i živi u Dubaiju, gde su njegovi roditelji emigrirali početkom devedesetih. Nedavno mu se tamo priključio i drug iz reprezentacije Stefan Šorak.
GoTorreyGoHome
User avatar
RobRoy
 
Posts: 896
Joined: 17 Oct 2011, 16:36
Location: Banja Luka

Re: U susret Londonu

Postby alcesta » 05 Mar 2012, 16:10

Baš sam slušala vesti o njegovom učešću i juče razmišljam hoće li uspeti da ispliva normu bar u nekoj disciplini, a on još i medalje osvaja. :bravo: Odlične vesti! :biggrin:
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: U susret Londonu

Postby Delester » 05 Mar 2012, 16:45

i ja sam bas cula na vestima, svaka cast!
.......................................................................................
http://www.pic4ever.com/images/snapoutofit.gif
User avatar
Delester
 
Posts: 3732
Joined: 05 Jun 2011, 13:45

Re: U susret Londonu

Postby RobRoy » 05 Mar 2012, 18:44

Stjepanović: ''Mogu još bolje, nije ovo moj maksimum!''
05. MART 2012. | 18:31 | IZVOR: SPORTSKE.NET, NOVOSTI.RS

Mladi srpski plivač oduševio je na Otvorenom prvenstvu Engleske, ostvarivši trenutno najbolji rezultat sezone na 200m delfin stilom, uz, naravno, državni rekord u ovoj disciplini.
Image
Velimir Stjepanović je sjajnim nastupom u Engleskoj izborio vizu za Olimpijske igre u Londonu ovog leta i potvrdio da će Srbija imati novu uzdanicu među plivačima.
Posle današnjih 1.56,18 u trci na 200m delfin stilom, mladi srpski reprezentativac poručuje da to nije njegov maksimum i najavljuje još bolje rezultate.
''Ostvario mi se san, nastupiću na Olimpijadi, ali verujem da mogu još više, do 1.55,70! Ostavio sam iza sebe velika imena svetskog plivanja, osvajača medalje iz Šangaja Vu Pengai ovo je za sada kruna svih mojih dosadašnjih uspeha'', poručio je Stjepanović.
GoTorreyGoHome
User avatar
RobRoy
 
Posts: 896
Joined: 17 Oct 2011, 16:36
Location: Banja Luka

Re: U susret Londonu

Postby Gama » 05 Mar 2012, 22:44

Bravo mali! :bravo:
A bas sam se pitala gde trenira, mora negde van zemlje da bi se postizali ovakvi rezultati. Vidim Dubai. Bravo!
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: U susret Londonu

Postby AirBall » 06 Mar 2012, 11:50

Учесницима и публици 30. Олимпијских игара у Лондону узимаће се отисци прстију

Image

Свих десет хиљада спортиста и тренера, који ће допутовати у Лондон на 30. Олимпијске игре, проћиће биометријску идентификацију по лицу и отисцима прстију. Ова мера ће бити примењена и према онима који су купили улазнице за овај догађај, или просто желе да посете Велику Британију у време одржавања Олимпијаде, извештава руски биометријски портал biometrics.ru.

Уколико грађани наведених категорија не прођу биометријску идентификацију приликом издавања виза у дипломатским представништвима Уједињеног Краљевства у њиховим земљама, та могућност ће учинити на аеродромима у Великој Британији. Иначе, британско Министарство спољних послова масовну биометријску идентификацију сматра главном компонентом својих напора да се осигура безбедност свих који ће допутовати на Олимпијске игре. Посматрачи, међутим, примећују да ће тако масовна биометријска идентификација учесника и публике Олимпијских игара бити спроведена по први пут у историји.

По материјалу са: Российский биометрический портал BIOMETRICS.RU
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: U susret Londonu

Postby Napredpartizan » 08 Apr 2012, 21:22

Rukometasi obezbedili vizu za London :P
User avatar
Napredpartizan
 
Posts: 23638
Joined: 15 Mar 2011, 13:26

Re: U susret Londonu

Postby RobRoy » 09 Apr 2012, 10:30

Napredpartizan wrote:Rukometasi obezbedili vizu za London :P


Bravo momci, hvala i Španiji. :hatman:
GoTorreyGoHome
User avatar
RobRoy
 
Posts: 896
Joined: 17 Oct 2011, 16:36
Location: Banja Luka

Re: U susret Londonu

Postby Stoxan » 13 Apr 2012, 14:43

"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

PreviousNext

Return to London 2012

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests