Board index Olimpijske Igre London 2012

Srbi na OI u Londonu

Koliko medalja Srbija osvaja na OI?

1
1
1%
2-3
24
30%
4-5
41
51%
6-7
8
10%
vise od 7
6
8%
 
Total votes : 80

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby neza » 13 Aug 2012, 21:29

E to mu je negde i posteno i nije... Od spota do sporta ali ja bi im dao penziju bez pogovora ali tek kad navrse kao i ja 65g ako ih dozivim ustvari... Blago li se harper liji on ih je vec overio...
neza
 
Posts: 3776
Joined: 15 Sep 2011, 10:38
Location: NS

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby Sasa_Beli » 13 Aug 2012, 21:44

Da, slazem se. Kad napune 65 god mogu da dobiju kao i drugi gradjani ...
Sasa_Beli
 
Posts: 5673
Joined: 16 Mar 2011, 00:10

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby neza » 13 Aug 2012, 21:51

A dotle, sine, aj u rudnik, za kasu, cero, ili sta li vec imas od skole... A ne ladim muda i sta sve ne a kafic mi radi radnju, ima se moze se, penzija ce kane na vreme svakako... A jok, jel imas misice, imas, aj malo kramp da ti se obraduje...

A ala volim da krenem recenicu sa "A"... :angel2:
neza
 
Posts: 3776
Joined: 15 Sep 2011, 10:38
Location: NS

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby irriducibili » 13 Aug 2012, 21:54

neza wrote:E to mu je negde i posteno i nije... Od spota do sporta ali ja bi im dao penziju bez pogovora ali tek kad navrse kao i ja 65g ako ih dozivim ustvari... Blago li se harper liji on ih je vec overio...

Cuj overio, taj vec uveliko trosi repete...
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby Sasa_Beli » 13 Aug 2012, 21:59

neza wrote:A dotle, sine, aj u rudnik, za kasu, cero, ili sta li vec imas od skole... A ne ladim muda i sta sve ne a kafic mi radi radnju, ima se moze se, penzija ce kane na vreme svakako... A jok, jel imas misice, imas, aj malo kramp da ti se obraduje...

A ala volim da krenem recenicu sa "A"... :angel2:



I rudnik je za ljude, sta je tu lose.A i dobro je placeno :nisamja:
Sasa_Beli
 
Posts: 5673
Joined: 16 Mar 2011, 00:10

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby AirBall » 13 Aug 2012, 21:59

Milica Mandic je osvojila prvu zlatnu medalju za nasu zemlju (kako god se zvala) na OI posle 12 godina...

Ako je neko zasluzio sve beneficije koje postoje to je svakako ona... Mislim da i treba da bude abnormalno stimulisana, jer ce to stimulisati decu da se okusaju u sportu i da pokusaju na brz nacin da rese zivotno pitanje...

Ko osvoji zlatnu olimpijsku medalju i ne treba nista da radi, a koliko je to tesko treba pitati Federera, ili Djokovica... Osvojili su sve, ali to nisu, a pitanje i da li ce (ne racunam onaj dubl sa Wawrinkom, to se ne vazi :D )...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106480
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby M.S. » 13 Aug 2012, 22:03

50.000 evra, stan (koji će sigurno da kapne jer se uvek iskuka) i penzija od 100.000 dinara sa 35 (!) godina. Jadan i naš budžet i penzijski fond koji su ionako prazni (naravno, ne sugerišem da su sportisti tu problem, mnogo drugih mnogo više pelješi budžet, ali vreme (tj, davno je prošlo) je za veliko stezanje kaiša i ove penzije, osobito pod takvim uslovima, treba ukinuti).

Takođe, ne znam kako je to pitanje regulisano, ali postoje sportovi koji su toliko dobro plaćeni, da je potpuno idiotski da i pomisle da prihvate te penzije (zamišljam Novaka kako prima penzijski ček za 10 godina).

Lično sam mogla taj "argument ko osvoji zlato ne mora ništa da radi" da prihvatim pre nekoliko godina. Sad mi je iluzionistički. Uzgred, pričati o tekvondu i tenisu, ili košarci i vaterpolu je kao sabiranje baba i žaba. Naravno da postoje sportovi u kojima je to pakleno teško i malo manje teško.
Last edited by M.S. on 13 Aug 2012, 22:05, edited 1 time in total.
Najbolji je režim za sve ljude. Najgori su ljudi za sve režime.
User avatar
M.S.
 
Posts: 3210
Joined: 04 Jun 2011, 19:32

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby neza » 13 Aug 2012, 22:05

znaci svedok istorije, sledeci gostuje u emisiji kod Mileta Kosa, uh majke mu ga, jel taj jos ziv? :unsure:
ulete air kao siptar na svinjsku dacu, a ja sa fona nemam opciju quota...
neza
 
Posts: 3776
Joined: 15 Sep 2011, 10:38
Location: NS

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby irriducibili » 13 Aug 2012, 22:11

Imajte u vidu da do sada imamo samo jedno zlato, te da je samim tim iluzorno pricati o opterecenju za budzet. Biti prvi na Olimpijadi je vrhunsko sportsko dostignuce i drzava to mora da stimulise, tj da materijalno nagradi osvajace. To se posebno odnosi na tzv male sportove, koji takodje zahtevaju puno ulaganja i odricanja, a nisu ni priblizno adekvatno placeni...
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby AirBall » 13 Aug 2012, 22:13

Milica definitivno nije nikakvo opterecenje za budzet...

Koliko dece kad bude videlo da je ona sa 21 godinom resila svoje zivotno pitanje ce otici sutra na Adu, ili u Kosutnjak da voze kajak, ili da trce...

Koliko dece ce na taj nacin biti otrgnuto iz kandzi droge, loseg drustva i cega god vec...

100 hiljada dinara je nista mesecno ukoliko se bar troje dece izvede na pravi put... Kao sto napisah to nam je prva zlatna medalja u poslednjih 12 godina, ako ne mozemo za to da se isprsimo, onda nek ide zivot...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106480
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby irriducibili » 13 Aug 2012, 22:23

neza wrote:znaci svedok istorije, sledeci gostuje u emisiji kod Mileta Kosa, uh majke mu ga, jel taj jos ziv? :unsure:

Ko, Mile ili Harper? Koliko znam, Mile i dalje gura, a Harpera ni Bog nece. Kad nije na forumu pise memoare, upravo je stigao do dela gde detaljno opisuje svoje skolovanje sa Sokratom, kao i sta su radili u slobodno vreme. Dobro, taj drugi deo ce biti cenzurisan za srpsko trziste, nemamo mi jos razumevanja za te stvari...
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby M.S. » 13 Aug 2012, 22:36

Nagrada je ok, penzije su veliki problem jer treba kumulativno da ih prima niz lica od svoje 35. godine.
Najbolji je režim za sve ljude. Najgori su ljudi za sve režime.
User avatar
M.S.
 
Posts: 3210
Joined: 04 Jun 2011, 19:32

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby irriducibili » 13 Aug 2012, 22:41

M.S. wrote:Nagrada je ok, penzije su veliki problem jer treba kumulativno da ih prima niz lica od svoje 35. godine.

Kako niz lica, stice se utisak da ih je na hiljade? Vise se para iz budzeta potrosi na npr opremanja kabineta kojekakvih ministara, na plate njihovih fantomskih savetnika i ko zna jos koliko bespotrebnih gluposti. Budimo realni, penzije za zasluzne sportiste je vise nego simbolicna stavka...
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby Remi » 13 Aug 2012, 22:42

Nasao sam tekst o nacionalnim penzijama, koga ne mrzi nek procita, ima deo o sportistima...
Istina iz januara meseca, valjda se nista nije menjalo...

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=1029082
User avatar
Remi
 
Posts: 3274
Joined: 24 Feb 2012, 19:50

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby harper lee » 13 Aug 2012, 22:50

AirBall wrote:Milica definitivno nije nikakvo opterecenje za budzet...

Koliko dece kad bude videlo da je ona sa 21. godinom resila svoje zivotno pitanje ce otici sutra na Adu, ili u Kosutnjak da voze kajak, ili da trce...

Koliko dece ce na taj nacin biti otrgnuto iz kandzi droge, loseg drustva i cega god vec...

100 hiljada dinara je nista mesecno ukoliko se bar troje dece izvede na pravi put... Kao sto napisah to nam je prva zlatna medalja u poslednjih 12 godina, ako ne mozemo za to da se isprsimo, onda nek ide zivot...


Rasplakao sam se... od smeha.

Kao sto sam prokomentarisao ispod linka koji sam ostavio, opet pogresno pristupamo ovom pitanju. Sustina naseg pogresnog pristupa je to sto kao kriterijum uzimamo individualne zasluge a ne opsti benefit. Sto se zasluga tice tu su stvari potpuno jasne, Milica Mandic treba i mora da bude debelo nagradjena za olimpijsko zlato, jednokratno i tolikim iznosom da je glava zaboli od brige sta ce da radi s tim parama. Sve ostalo je na njoj. Novac koji se deli zasluznim sportistima u formi nacionalne penzije treba prosto preusmeriti u fond za izgradnju sportske infrastrukture koja ce biti pokrivena od osnovnih skola do vrhunskog olimpijskog trenaznog centra, koji bi bio u stanju da pruza vrhunske usluge dokazanim sportistima takmicarima na najvisem nivou.

Zamisljam razgovor deteta koje hoce sportom da se otrgne od loseg drustva sa roditeljima:

- Tata, mama, ja bih kao ova Ivana da se bavim streljastvom.
- Super, sine, bas je to lepo da vise ne gluvaris sa Mikom, Zikom i Perom. A koliko to, sine, kosta?
- 100 hiljada do prve olimpijske medalje, a posle cemo da vidimo.
- 100 hiljada cega, sine?
- Evra, tata, evra, cega bi drugog?
- Sine, mislim da te zovu Mika, Zika i Pera. Sto ne izadjes malo, vidi kako je lep dan?

Ne ide to tako. Svako od nas je kao klinac mastao o tome da bude vrhunski takmicar. Mnogi su mastali bezveze i nisu stigli dalje od toga, mnogi su odustali jer im dodatna odricanja zbog sporta nisu garantovala bas nista, neki nisu imali cega ni da se odreknu. Ono sto je do drzave je da svakome da sansu da moze da proba da li je sport nesto cime hoce da se bave u zivotu, a da mu roditelji ne izginu finansijski jos u toj fazi i ne odustanu jer ne mogu da uhvate trku sa troskovima. Neko ce tu sansu da iskoristi, neko ce prosto da se odluci za druge stvari u zivotu. Za one koji tu sansu hoce da iskoriste i imaju talenta da mogu da je iskoriste treba prosto obezbediti uslove. Od osnovne skole.
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

PreviousNext

Return to London 2012

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest