Board index Fudbal Fudbalski miks

Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Re: Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Postby Cuburac » 11 Apr 2013, 11:24

treca smena wrote:
Dovla wrote:
treca smena wrote:Pravi navijac je onaj koji prati klub i koji je uvek uz klub.
Razlika je samo u tome sto se mi borimo za nas klub i izvan stadiona i to je nasa stvar.




A kako tačno se VAN STADIONA boriš za klub?? Kako ta borba van stadiona doprinosi klubu?


na svoj nacin i napisao sam ti to je nasa stvar tako ako si u toj prici onda ces znati sta ti pricam.


Ako ti je bilo tesko da procitas onoliki uvodni post, evo u skracenoj verziji;
harper lee wrote:
Ovaj topik ima nameru da se na njemu o navijanju govori iskljucivo sa navijackog aspekta, da se dele utisci sa raznih gostovanja, postavljaju slike iz raznih sportskih hala i sa stadiona, komentarisu pozitivne stvari vezane za navijanje kao individualni emotivni koncept, iznose secanja sa velikih utakmica iz ugla navijackog dozivljaja, planiraju i dogovaraju individualne i grupne navijacke akcije kao sto su zajednicka putovanja ili prosto odlasci na utakmice i slicno.

Moderatore bih zamolio da sacuvaju ovaj topik od ovih "pravih navijaca" i njihove plemenske subkulture kako bismo imali jedan mali kutak u kojem cemo stvoriti iluziju da navijanje jos uvek moze biti divna i plemenita stvar, pa makar imali desetak postova godisnje.


Niko navijace nije delio na prave i lazne vec na individualne i organizovane, a podela nije samo na osnovu toga ,vec i na osnovu tema i problema koje jedne ili druge prevashodno interesuju.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 13979
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Postby medjutim » 11 Apr 2013, 11:34

Cuburac wrote:Nadam se da na ovom topiku nikada necu procitati nesto tipa: prva ekipa, vidjeniji navijac (mislim kakva su to konstrukcije ' vidjeniji navijac',prva i druga ekipa.?)


Dodaj i termine "biti u priči", "prava/pogrešna priča", "odraditi utakmicu/gostovanje"..
Sačuvaj me bože srpskog junaštva, hrvatske kulture i legendi Partizana
User avatar
medjutim
 
Posts: 13524
Joined: 16 Jun 2011, 00:21
Location: La Tour-de-Peilz, Suisse / Paraćin, Srbija

Re: Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Postby Barba » 11 Apr 2013, 13:38

Image

Image
User avatar
Barba
 
Posts: 99
Joined: 21 Sep 2012, 22:15

Re: Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Postby simparizer » 11 Apr 2013, 15:17





mislim da je ovo pravi klip za ovaj topik a i prava definicija navijaca koje je autor hteo da poveze ovom temom na forumu
uzivajte
simparizer
 
Posts: 1
Joined: 11 Apr 2013, 11:14

Re: Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Postby Burke » 11 Apr 2013, 16:57

Barba wrote:Image


Мени је онај други декица који продаје канди (онај што тера косу преко ћеле са лева на десно :biggrin: ) једна од првих асоцијација на утакмице. Овог пролећа га још нисам срео на трибини па сам се забринуо да му се није нешто догодило. Таквог трговца свет није видео. :)
Burke
 
Posts: 7024
Joined: 18 Mar 2011, 22:06
Location: Na zadatku

Re: Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Postby вређај » 11 Apr 2013, 17:23

Ono što je ključni problem jeste što "osnivač" ovog topika samo za sebe smatra da je pravi navijač,što se jelte vidi i iz naslova. Taj ekskluzivitet i osećaj da je on Bogom dan je druga neka priča. Ja sam navijače uvek delio na ultra grupe ili huliganske grupe (pritom je ta reč pod uticajem tačerizma na srpsko javno mnjenje izgubila svoje značenje) i na simpatizere,ljude koji dolaze na utakmice na neku od ostalih tribina. Ja nikada u životu ništa loše o njima nisam napisao niti rekao. Jedini problem koji se ovde nameće sam po sebi jeste taj koliko zaista ima tih ljudi sa istoka,zapada koji REDOVNO dolaze na utakmice u dobru i u zlu,koji idu na gostovanja itd. Moje neko mišljenje je da je taj broj vrlo mali što i poseta na utakmicama našeg prvenstva dovoljno govori. Da nema severa i juga,posete Partizanu i fkcz na tekmama bi bile izuzetno male,na nivou nekih petoligaških u engleskoj recimo..Što se nas tiče,koje sam klasifikovao u prvu grupu,jasno je da tu ima mnogo stvari koji direktno nisu povezane sa klubom ali niko ne može da uzme taj epitet pravi navijač na sebe i da kaže da većina nas sa juga,severa tu ne spada. To ako se ja nekad potučem na ulici ne znači da ja nisam pravi navijač,jbg neko voli da popije hektolitar piva,neko voli heroin,neko voli da gleda vb i farmu,neko voli da se potuče na ulici. To apsolutno nema veze sa time da li neko voli ili ne voli Partizan ili zvezdu.
вређај
 
Posts: 3616
Joined: 22 Jun 2011, 02:54

Re: Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Postby Fred Perry » 11 Apr 2013, 19:04

Primate li i mene u drustvo pravih navijaca?Ja idem na istok,mislim da sam kvalifikovan.
User avatar
Fred Perry
 
Posts: 6534
Joined: 17 Dec 2012, 23:05

Re: Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Postby Cuburac » 11 Apr 2013, 19:11

Moderacijo, ako se Harper slaze, da se topiku promeni ime u npr. Simpatizeri,semenkari, DUVANDZIJE i drugi OBICNI navijaci, mislim da je ovo PRAVI nepotrebno, a ocigledno iritira neke forumase, pa ce se topik pretvoriti u debatovanje sta je to pravi navijac, sto smo vec apsolvirali bar u 8 krugova, a mislim da to nije bila namera pokretaca.
Hvala

p.s ovo duvandzije da se i ja osecam dobrodosao i naravno nikako nije obavezno, a za ono obicni bih bio prilicno uporan.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 13979
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Postby Barba » 11 Apr 2013, 19:52

Burke wrote:
Мени је онај други декица који продаје канди (онај што тера косу преко ћеле са лева на десно :biggrin: ) једна од првих асоцијација на утакмице. Овог пролећа га још нисам срео на трибини па сам се забринуо да му се није нешто догодило. Таквог трговца свет није видео. :)



Bez sale, to je Kandijev rodjeni brat. :biggrin: Ponekad se oni bratski posvadjaju oko teritorije, mozda se to opet desilo.
User avatar
Barba
 
Posts: 99
Joined: 21 Sep 2012, 22:15

Re: Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Postby Burke » 11 Apr 2013, 19:58

Куповина кандираног воћа или орасница ми је саставни део сваког одласка на стадион. Обавезно сву сићу коју пронађем по џеповима оставим код Кандија. Најсимпатичнији ми је када средином другог полувремена огласи распродају на сав глас, а цене остави непромењене. :laugh:

За Кандија је везана и једна од највећих провала које сам доживео на стадиону. Зовнем ја њега да дође да купим нешто, он ми прилази а другар креће да пева песму која је у то време била планетарни хит: :lol:

Spoiler: pokaži
Burke
 
Posts: 7024
Joined: 18 Mar 2011, 22:06
Location: Na zadatku

Re: Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Postby AirBall » 11 Apr 2013, 20:55

Kad ja podjoh na stadion, na stadion JNA

Spoiler: pokaži
Image


Ja ponesoh

Spoiler: pokaži
Image
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Postby Otac Makarije » 11 Apr 2013, 22:16

Potpuno se pronalazim u ovoj temi. :thumbup :Što potvrđuje zabludu njenog tvorca da sam ljubitelj the šipkeTM :biggrin:
A kad ode Tole , publika će da se vrati, oživeće srpski fudbal, Grobari su svi Hrvati !
User avatar
Otac Makarije
 
Posts: 17324
Joined: 17 May 2011, 03:26
Location: BG

Re: Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Postby Remi » 18 Apr 2013, 12:18

Harpere, tek sad vidim tvoju temu. Nesto citam sad unazad, prvo hteli da naprave bojkot zbog tvojih opaski
na onoj temi, a sad ovde ti objasnjavaju sta i kako :laugh:
Nego, mogao si da ubacis i foteljase u naslov. Kad bi moja fotelja mogla da prica, sta smo sve proziveli svih ovih godina.
Prosle godine sam morao da je presvucem, u neki malo fensi stof, nije bilo smisla vise onako da je drzim...

Inace, to je jedna od tri stvari koje sam nasledio od dede. Motor, koji sam prodao, puska, koju su mi oduzeli, i fotelja.
Tako da znate da su se sa nje pratli prenosi jos od 70-tih godina...U stvari cetiri nasledja imam, to je i ljubav prema
Partizanu. Dobro da sam se skinuo sa kocke, inace bih imao pet... :biggrin:
User avatar
Remi
 
Posts: 3274
Joined: 24 Feb 2012, 19:50

Re: Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Postby Cuburac » 17 May 2013, 18:52

Nismo ni mi semenkari najgori pa da dobijem zulj na prstu dok doskrolujem dovle. Sudeci po raspolozenju, mislim da bi bilo lepo da nas semenkare ograde na stadionu u nekom cosku da ne kvarimo festu i da podele semenkarima metlu i djubrOvnike, duvandzijama one aluminijumske pepeljare sto su ko' frizbi. Mislim, mogu da se otvore za po par piksli i metli.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 13979
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Postby marishte » 26 Oct 2013, 23:16

danas su semenkari krenuli u napad na upravu partizana, kad nema ko drugi i popljuvani su kao scepovic
there's room for all gods creatures, right next to the mashed potatoes
User avatar
marishte
 
Posts: 873
Joined: 19 Apr 2012, 11:10

PreviousNext

Return to Fudbalski miks

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests