Board index Fudbal Fudbalski miks

Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Postby harper lee » 05 Apr 2013, 18:18

Vestinom dostojnom Serloka Holmsa, garniranom sa malo Poaroa, u sosu od Megrea, posutom sa malo Majka Hamera (umerena doza) zakljucio sam da mi neorganizovani, obicni, "platim kartu i udjem a posle odem na pivo s drugarima" navijaci, a.k.a simpatizeri, semenkari i ostala cutljiva govna koja ne znaju sve pesme doajena i bardova navijacke trash poezije, nemamo svoj topik na kojem bismo raspravljali o navijanju umesto o tome ko je koga pretukao, iznabadao, ubio, osakatio, ko je sef koje navijacke mafije a ko su mu doglavnici, ko koliko dobije od kluba za zastave, pirotehniku, boksere, nozeve i jeftinu drogu, ko je zasluzio bajbok a ko zatvor, kad ce koji navijac da izadje iz zatvora i da li mu treba za dobrodoslicu napraviti dobos ili reform tortu, ko je kome oteo zastavu i koliko je ljudi premlatio ili posekao da bi ispunio tu svetlu navijacku duznost, ko koliko grobarskih/ciganskih skalpova ima ispod pojasa i drugim carima uobicajene "navijacke" scene.

Kolika recenica, u pizdu materinu.

Stoga sam resio da tu nepravdu ispravim i obezbedim nama kojima navijanje iz nekog bizarnog razloga iskljucivo sluzi da bismo pratili i voleli klubove za koje navijamo jedan plemeniti topik za koji se iskreno nadam da ce ga "navijaci" sa susednog topika i clanovi raznih organizovanih "navijackih" grupa zaobilaziti u sirokom luku i dugackom troskoku. Ovaj topik ima nameru da se na njemu o navijanju govori iskljucivo sa navijackog aspekta, da se dele utisci sa raznih gostovanja, postavljaju slike iz raznih sportskih hala i sa stadiona, komentarisu pozitivne stvari vezane za navijanje kao individualni emotivni koncept, iznose secanja sa velikih utakmica iz ugla navijackog dozivljaja, planiraju i dogovaraju individualne i grupne navijacke akcije kao sto su zajednicka putovanja ili prosto odlasci na utakmice i slicno.

Moderatore bih zamolio da sacuvaju ovaj topik od ovih "pravih navijaca" i njihove plemenske subkulture kako bismo imali jedan mali kutak u kojem cemo stvoriti iluziju da navijanje jos uvek moze biti divna i plemenita stvar, pa makar imali desetak postova godisnje.
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Postby Zlaja » 05 Apr 2013, 19:15

:goodpost:
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46894
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Postby DON » 05 Apr 2013, 19:20

KIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIKIRIIIIIKIIII, semeeenkeeee, suncokret..... Koookice, kokice.... Hladni sokovi.... KIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIKIRIIIIIKIIII, semeeenkeeee, suncokret..... Koookice, kokiceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee......
KIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIKIRIIIIIKIIII, semeeenkeeee, suncokret..... Koookice, kokice.... Hladni sokovi....
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Postby xrečeved » 05 Apr 2013, 19:46

Hvala ti, Harper :bliss:
User avatar
xrečeved
 
Posts: 12009
Joined: 05 Oct 2012, 08:40
Location: Grocka

Re: Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Postby Max Manus » 05 Apr 2013, 20:42

Vidi ga ovaj soroševac otvorio topik :laugh:
User avatar
Max Manus
 
Posts: 5722
Joined: 10 Sep 2012, 23:46
Location: 011

Re: Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Postby 71:70 » 05 Apr 2013, 22:36

Pederi sa zapada... :lollol:
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Postby xrečeved » 05 Apr 2013, 22:39

71:70 wrote:Pederi sa zapada... :lollol:


Nemoj tako, neki smo i pederi koji svraćaju na jug... :D
User avatar
xrečeved
 
Posts: 12009
Joined: 05 Oct 2012, 08:40
Location: Grocka

Re: Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Postby harper lee » 05 Apr 2013, 22:47

Zamolio bih za brisanje poslednja cetiri posta, ukljucujuci i ovaj moj. Ja rekoh da ne dolaze ovi sa topika o "navijacima" a najveci huligan, ovaj 71:70 se odmah nacrtao. :biggrin:
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Postby Neozbiljni pesimista » 06 Apr 2013, 00:18

Bravo Harper za temu :cheers:

Ja sam kao klinac cesto isao na zapad "Cika Dace", gde je bila pozicionirana "starija garda", ljudi koji su stalno dolazili na tekme, znali svakog igraca "u dusu", a na sve to uveseljavali prisutne svojim komentarima...
Tu se video sav taj duh naseg naroda, koliko smo duhoviti i inteligentni...
Da se razumemo, tu nije bilo vredjanja ni protivnika, ni sopstvenih pulena, vec su to bila ona sitna prepucavanja, doskocice, karakteristicne za "ekipu sa zapada"...
Danas se sve to izgubilo i jedino kad odem da gledam Ekonomac u malom fudbalu, naidjem na jos par "prezivelih" primeraka te stare garde...
I onda je to ludnica, smejanje do suza, a neretko se ukljuce i akteri sa terena, poput sudija ili protivnickih igraca... :biggrin:

I dan-danas ja volim taj duh, jer su to prvo iskonski entuzijasti, zaljubljenici u sport, koji prate sve lige, od prigradskih do najvisih rangova, ljudi uvek spremni na salu i meni iskreno pre odgovara takva atmosfera "grickaca semenki", nego nekih dzibera koji pevaju o Kosovu, o klupskim rukovodiocima, o "pravdi" i sl., a ne znaju 2 igraca svog kluba...
Da se razumemo, volim ja kad se ori pesma sa JNA, kada uzavri atmosfera...
To je divan prizor...
Ali je poenta sto je ovde pojam "navijanje" potpuno devalviran, sto je "navijac" postalo zanimanje, kao kuvar ili pekar, a to onda nije ljubav prema klubu...
Ja kad odem na stadion hocu da pesmom, dlanovima, dam podrsku timu, a ne da pevam o Kosovu, bistrim dnevnu politiku i vredjam protivniku majku, sestru, zenu...

Zato sam ja za "grickace semenki", jer su to veci navijaci, od ovih sto furaju "pricu"...
"U FK Partizan rade ozbiljni ljudi..." :copa1:
User avatar
Neozbiljni pesimista
 
Posts: 3129
Joined: 03 Jun 2011, 23:02

Re: Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Postby Southern Comfort » 06 Apr 2013, 08:57

harper je jedan od asova sa moje block liste, ali :bravo: za temu. Možda je moj subjektivni doživljaj fudbala preromantičan i prevaziđen, ali zaista verujem da igra postoji zbog ljudi sa bočnih tribina, onih koji su spremni bezuslovno da daju, koji pripadništvo nekom plemenu, političkoj ideologiji ili klanu ne stavljaju ispred interesa kluba, i kojima se nikada ne može desiti da promene boje.
"FK Partizan je dobrovoljna, nevladina, nepolitična i neprofitna sportska organizacija, osnovana radi organizovanog bavljenja fudbalom."
User avatar
Southern Comfort
 
Posts: 1253
Joined: 08 Apr 2011, 17:31
Location: Jugoslovensko sportsko društvo

Re: Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Postby AirBall » 10 Apr 2013, 23:41

Zato sto postoji pravo izbora...

Da pojednostavim ova tema je zapad, ili istok, a tema navijaci su sever, ili jug, svako bira gde mu je mesto...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Postby Sony » 11 Apr 2013, 00:10

Ponosni clan zapadne tribine nekih stadiona :D

Pridruzujem se :D
''Понављам, фудбал се игра на терену и тешко је ову екипу Партизана победити на дуже стазе'' - рекао је бивши тренер Партизана.
User avatar
Sony
 
Posts: 8972
Joined: 04 Jun 2011, 19:40

Re: Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Postby medjutim » 11 Apr 2013, 08:13

.. pa ne znam šta bi drugo gledali, bude i poneka ženska, ali nedovoljno da opravda dolazak..

znam likove ispod 30 s ovog foruma koji dođu na istok JNA da gledaju fudbal. A nisam ni ja daleko od 30, samo s druge strane..
Sačuvaj me bože srpskog junaštva, hrvatske kulture i legendi Partizana
User avatar
medjutim
 
Posts: 13524
Joined: 16 Jun 2011, 00:21
Location: La Tour-de-Peilz, Suisse / Paraćin, Srbija

Re: Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Postby marishte » 11 Apr 2013, 09:15

ima svojih mana i istok. meni ej bio pravi sok kad sma presao sa juga na istok, ali sad mi je super
there's room for all gods creatures, right next to the mashed potatoes
User avatar
marishte
 
Posts: 873
Joined: 19 Apr 2012, 11:10

Re: Simpatizeri, semenkari i drugi pravi navijaci

Postby Cuburac » 11 Apr 2013, 11:12

Prvo Harperu hvala , uz opasku , ja sam hteo da se napravi topik 'Organzovani navijaci' ,a da mi koji smo samo navijaci,ostanemo na topiku koji se samo tako i zove , sto ce reci, zasto divlji uvek oteraju pitome? Ali kad je vec tako, dobrodosli svi, a i ja sa vama u klub.
Da objasnim , posto vec ima cudjenja, zasto ovo i ovako: Pretpostavljam da je ovo tema koja se bavi odnosom navijaca sa klubovima, simpaticnih dogodovstina u vezi sa time, uopste sa navijackim zivotom mimo sukoba organizovanih navijackih grupa.
Nadam se da na ovom topiku nikada necu procitati nesto tipa: prva ekipa, vidjeniji navijac (mislim kakva su to konstrukcije ' vidjeniji navijac',prva i druga ekipa.?)

Jel' video neko negde Boru semenkara?
Last edited by Cuburac on 11 Apr 2013, 11:17, edited 1 time in total.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 13980
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Next

Return to Fudbalski miks

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests