Board index Fudbal Fudbalski miks

Football Caffe

Re: Football Caffe

Postby Felipao » 06 May 2011, 20:32

Rikelme je carina!Inache duo Rikelme-Forlan meni mozda i najomiljeniji ikada...
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Football Caffe

Postby Burke » 06 May 2011, 20:57

OOOOOOO Balotelli, he's a striker, he's good at darts,
an allergy to grass but when he plays he's fuckin class,
he drives around moss side with a wallet full of cash!!



:lol: :lol: :lol:
Burke
 
Posts: 7024
Joined: 18 Mar 2011, 22:06
Location: Na zadatku

Re: Football Caffe

Postby VMJunior » 06 May 2011, 21:12

FIFA istražuje 300 nameštaljki, Srbe ne pominju!

Sumnja se, između ostalih, na prijateljski susret Estonije i Bugarske u Antaliji

Svetska fudbalska federacija sumnja da je kladioničarska mafija namestila više od 300 mečeva u prethodne tri godine i da je na tim prevarama zaradila stotine miliona evra! Kriminalci su operisali na tri kontinenta, a akcijama je rukovodio Singapurac Vilson Radž Perumal, i to iz stana u Londonu koji se nalazi na samo nekoliko metara od stadiona "Vembli"!

Drugi centri ove mreže prevaranata nalazili su se u Singapuru i Maleziji, a imali su i veze u Istočnoj Evropi. Naša zemlja se ne pominje, a među mečevima čiji su ishodi režirani nalaze se prijateljski susreti reprezentacija, kao i stotine prvenstvenih utakmica širom sveta.
Zaradili milione

Perumal nameštao i u Antaliji
Perumal se smatra odgovornim za nameštanje mnogih mečeva, među kojima su prijateljski dueli koje je 2009. odigrala reprezentacija Zimbabvea u jugoistočnoj Aziji. Takođe, smatra se da je on organizovao čuveni prijateljski meč između Bahreina i lažne reprezentacije Togoa (Bahrein pobedio 3:0, da bi se kasnije ispostavilo da FS Togoa nema nikakve veze sa ekipom koja je igrala taj meč), a upleten je i u nameštanje dva međunarodna prijateljska meča u Antaliji februara ove godine.
U pitanju su mečevi Bolivija - Letonija i Estonija - Bugarska. Na ove dve utakmice viđeno je ukupno sedam golova, a svih sedam postignuto je iz penala! Mađarske i bosanske sudije koje su delile pravdu na ovim mečevima već su doživotno suspendovane. Zanimljivo je da je ove dve prijateljske utakmice organizovao drugi singapurski biznismen Entoni Santija Radž.

Istražitelji FIFA, koje predvodi bivši inspektor Interpola Kris Iton, imaju informacije da su sudije potkupljivane za siću od šest-sedam hiljada evra, ali u nameštanje pojedinih susreta ulagano je i po 50 puta više novca!
- Osumnjičeni su nam prilikom ispitivanja rekli da su prevaranti trošili i do 200.000 evra kako bi namestili neki prijateljski meč nacionalnih timova. To su radili jer su očekivali da zarade višestruko od uloženog. Naše informacije govore o prihodima koji se mere desetinama miliona evra od svakog uspešnog nameštanja - kaže Iton.

Prema njegovim rečima, u okviru istrage ispitane su osobe zaposlene u šest nacionalnih fudbalskih federacija. Istražitelji FIFA došli su do saznanja da je kladioničarska mafija planirala da režira mečeve svetskih prvenstava za igrače do 17 i do 20 godina, koja će biti održana ove godine u centralnoj Americi.
- Imamo priznanja da su pojedinci planirali da umešaju mlade igrače u nameštanje mečeva mlađih kategorija. To nam je bilo dovoljno da uvedemo preventivne mere - rekao je Iton.

Istraga FIFA fokusirana je na Vilsona Radža Perumala, koji je 1995. godine u rodnom Singapuru osuđen zbog nameštanja mečeva. Pored toga, on je kažnjavan i zbog krađa i nasilja, a pobegao je iz domovine u julu prošle godine kad je osuđen na pet godina "popravnog treninga" zbog toga što je pregazio policajca.

Umešani funkcioneri, fudbaleri...

On je trenutno u zatvoru u Finskoj, gde je uhapšen zbog toga što nije imao važeću vizu. Finska policija je, međutim, utvrdila da je pokušao da namesti utakmicu tamošnjeg nacionalnog prvenstva. On je ponudio više od 200.000 evra igračima jednog kluba za nameštanje mečeva. Epilog te akcije je da je čak 11 igrača te ekipe završilo iza rešetaka!

Finska policija o svemu je obavestila kolege iz Skotland jarda, koji su potom pretražili Perumalov stan u blizini "Vemblija". Međutim, stan je bio prazan, a Perumalova saradnica Čandra Ratna priznala je da je na njegov zahtev bacila sve što se nalazilo u stanu!

Ipak, Perumalov listing telefonskih poziva otkrio je da je on imao kontakte sa više od 60 ljudi iz svetskog fudbala. U pitanju su visoki rukovodioci pojedinih nacionalnih fudbalskih federacija, sportskih marketinških agencija, kao i mnogi bivši i aktivni fudbaleri!


Dobro je,nisu nas provalili :maher:
User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Football Caffe

Postby Felipao » 06 May 2011, 21:42

Najjacha reklama ikada :lol:

User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Football Caffe

Postby Felipao » 06 May 2011, 23:36

Pain wrote:Nisam siguran gde da postavim ovo pitanje pa reko ovde,vezano je za tematiku.U pitanju je youtube,zasto samo mene UEFa jebe sa jebenim pravima?Evo npr,uploadovao sam snimak sa RTS-a Kleo gol u Londonu.Nije proslo 10 dana,pap prava,krke mrte,blokiran video.A evo sad vidim na tjubu ima josh 10 videa Kleovog gola koji nisu blokirani.Jel ima neka caka u cemu je fora ne razumem?Likovi su mi blokirali i jedan video,tj kompilaciju koja ima mozda jebena 2 ili 3 segmenta od par sekundi iz LS a prepun tjub Ronaldovih kompilacija iz LS.Koji k?!I inache napravio sam novi akaunt,ako me opet budu jebali do kurca!


Cisto ako nekog zanima,mislim da sam nashao odgovor.Retard,stavio sam u tags liga sampiona i champions league :tap:
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Football Caffe

Postby AirBall » 08 May 2011, 09:16

Navodni razlog odlaska Vahe Halilhodzica iz Dinama je taj, jer ga je predsednik Mamic u besu udario u glavu...

http://www.index.hr/sport/clanak/procur ... 50646.aspx
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106322
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Football Caffe

Postby mali_buda » 08 May 2011, 10:43

Mozda je zato i Nadj zavapio da nama treba neko kao Mamic :bliss:
Ja ćutim, ti ćutiš, on ćuti, mi ćutimo, vi ćutite, oni kradu...
User avatar
mali_buda
 
Posts: 8747
Joined: 15 Mar 2011, 11:56
Location: provincija

Re: Football Caffe

Postby kotrljko » 09 May 2011, 23:01

Kao slon u staklari [VIDEO]
09.05.2011 23:20
Postavite svoj komentar! 0 Comments

Evo šta se desi kada bokserski as Vladimir Kličko želi da pokaže fudbalsko umeće


Tekst kopiran sa stranice Sportske centrale: http://www.sportskacentrala.com/?s=read ... z1LtYZsRBo
kotrljko
 
Posts: 6119
Joined: 15 Mar 2011, 14:04

Re: Football Caffe

Postby Jovan » 10 May 2011, 13:13

Image

nek jos neko kaze nesto lose za Djuru, usi cu da mu iscupam. :mad2:
Jovan
 
Posts: 2162
Joined: 15 Mar 2011, 11:38
Location: Beograd

Re: Football Caffe

Postby Felipao » 10 May 2011, 13:27



Uf,uf,uf :maher:
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Football Caffe

Postby Felipao » 10 May 2011, 14:35



A pridruzuju im se dogodine dokazana budala Mekses i Taivo koji takodje moze da dobije pomracenje ponekad te ne sumnjam da ce se ova dvojica sjajno uklopiti u ovaj divni kolektiv.Samo josh Baloteli da dodje i moze da krene cirkus.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Football Caffe

Postby Felipao » 11 May 2011, 00:57

Slucajno na fejsu naleteh na amaterski italijanski klub osnovan 2006-e koji se zove Partizan :D Sediste se nalazi u trouglu Bolonja,Piza,Firenca.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Football Caffe

Postby lord_slawe_ » 16 May 2011, 13:58



Postao sam neverovatno "slab" na klinchadiju, do te mere da se pitam jel doslo vreme... :P
lord_slawe_
 
Posts: 2044
Joined: 15 Mar 2011, 17:50

Re: Football Caffe

Postby Burke » 16 May 2011, 19:54

Felipao wrote:Slucajno na fejsu naleteh na amaterski italijanski klub osnovan 2006-e koji se zove Partizan :D Sediste se nalazi u trouglu Bolonja,Piza,Firenca.

:sarcastic:
Погледај како се зове клуб где је Марадона започео каријеру http://en.wikipedia.org/wiki/Diego_Maradona

Ти си само лоша копија :njanja:
Burke
 
Posts: 7024
Joined: 18 Mar 2011, 22:06
Location: Na zadatku

Re: Football Caffe

Postby Felipao » 16 May 2011, 20:03

Burke wrote:
Felipao wrote:Slucajno na fejsu naleteh na amaterski italijanski klub osnovan 2006-e koji se zove Partizan :D Sediste se nalazi u trouglu Bolonja,Piza,Firenca.

:sarcastic:
Погледај како се зове клуб где је Марадона започео каријеру http://en.wikipedia.org/wiki/Diego_Maradona

Ти си само лоша копија :njanja:


Pa ko je tu kopija kad se drugi klubovi nazivaju po nama a vi i ime kluba i stadion po tudjim :njanja:
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

PreviousNext

Return to Fudbalski miks

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 50 guests