Board index Fudbal Fudbalski miks

Regionalna liga - pro et contra

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Torshavn » 17 May 2011, 23:00

Southern Comfort wrote:
Torshavn wrote:
Southern Comfort wrote:
Sada cu ti objasniti. Temisvar i Unirea su poceli da budu bolji od Steaue i Dinama ( a i Rapida), kada su klubove preuzela privatna lica ... Kao sto ti je, verujem, poznato, i tamo je na vlasti bio "vodja" Nikolae Causesku, i tamo su postojali drzvani klubovi i sl.

A zasto bi se uvodila obaveza privatnim firmama da sponzorisu samo dva kluba? zasto bi ja izdvajao svoje pare da bi neki tamo telekomi ili Lav pivo organizovalo pomoc samo za dva kluba? Nabroj mi i jedan klub koji se ne zove Partizan ili C.zvezda a da ima drzavne funkcionere u svojim upravama (osim Novog Pazara)?

I ko to koci privatizaciju? Ko hoce da u narednih 100 godina muze drzavu i narod koji placa porez tako sto ce da se naglasi da su u pitanju "klubovi sa specijalnim potrebama"?


:confused:

Zar u Srbiji postoji obaveza da privatne firme sponzorišu samo dva kluba? Carlsberg je, koliko mi je poznato, privatna kompanija iz Danske . Možeš pisati menadžmentu sa pitanjem zašto su pokrenuli baš ovakvu marketinšku kampanju za Lav pivo? Radi se o suverenoj poslovnoj odluci, verovatno formiranoj na nekim racionalnim premisama i parametrima. Ti izaberi da ne piješ njihovo pivo, ali nije normalno da očekuješ da finansiraju nečiju privatnu zabavu ako to ne žele.

Političari u upravama su definitivno anomalija, ali si ti ponovo neobavešten ili se praviš blesav. Ima ih manje-više u svim klubovima, s tim što je zalog manji, pa se i infiltriraju manje bitni aparatčici sa lokala. Ja znam za makar pet vojvođanskih ili novosadskih političara koji su sedeli u raznim sazivima UO kluba za koji ti navijaš.

Privatizacija je teoretski moguća posle usvajanja novog zakona o sportu i ja verujem da je to jedna od pretpostavki za boljitak u lokalnom fudalu. Inače, odavde gde ja sedim deluje da se muze klub (tj. Partizan) koji je već 20 godina jedna od retkih solventnih firmi koja u ovu zemlju unosi čvrstu valutu. Neuporedivo više novca je Partizan "napravio" prodajom fudbalera, nego što je "dobio" od države. Ti si naivan ukoliko misliš da tajkuni i guzonje volontiraju po klubovima ili da su im namere poštene.


Telekom si preskocio?

U drzavi u kojoj stranacke vodje imaju skoro "bozansku" moc, i gde se na lokalu nista ne pitaju lokalci, vec centrale, ti pominjes neke lokalne politicarcice?

Sta je ono bilo kada je Pavlovic trazio pomoc drzave jer je pomoc grada, kako on kaze "nedovoljna"? Zasto on ima pravo na pomoc, a jedan Borac ili Metalac ne (iako su isisali tusta i tma para u prosloj deceniji)?

Sto se tice bolda, ko muze klub? Isti oni koji su ga i doveli do vrha? Zato ga i muzu. Ili mislis da bi samo "svetla tradicija i trofejna proslost + huk sa tribina" pomogla da se klub odrzava tamo gde jeste, u vrhu srpskog fudbala?
Vojvodina jedna jedina, pola bela pola crvena ...

Nasa istorija je jebala kevu Ajnstajnu mnogo pre neutrina. U Srbiji je proslost neizvesnija od buducnosti, ali to nije razlog da svaku izmisljotinu proglasavamo za istinu. OFK nije BSK.
User avatar
Torshavn
 
Posts: 643
Joined: 17 Mar 2011, 21:29

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Southern Comfort » 17 May 2011, 23:17

Torshavn wrote:
Telekom si preskocio?

U drzavi u kojoj stranacke vodje imaju skoro "bozansku" moc, i gde se na lokalu nista ne pitaju lokalci, vec centrale, ti pominjes neke lokalne politicarcice?

Sta je ono bilo kada je Pavlovic trazio pomoc drzave jer je pomoc grada, kako on kaze "nedovoljna"? Zasto on ima pravo na pomoc, a jedan Borac ili Metalac ne (iako su isisali tusta i tma para u prosloj deceniji)?

Sto se tice bolda, ko muze klub? Isti oni koji su ga i doveli do vrha? Zato ga i muzu. Ili mislis da bi samo "svetla tradicija i trofejna proslost + huk sa tribina" pomogla da se klub odrzava tamo gde jeste, u vrhu srpskog fudbala?


Slučaj "Telekom" sam već pomenuo nekoliko postova iznad, ali si ti zato žestoko promašio sa Lavom, ali ostao živ i pobegao u sledeći niz potpitanja.

Političarima nije mesto u klupskim strukturama TAČKA. Ti si sada opet modifikovao svoj iskaz, a ja ću te samo podsetiti da lokalne i pokrajinske vlasti, uprkos demagoškim parolama o Beogradu koji ih potkrada, raspolažu itekako ozbiljnim resursima i uticajem. Postoje, kao što ti je verujem poznato, javna preduzeća koja su pod kontrolom nižih nivoa vlasti, kao i što neki od tih lokalnih političara imaju itekako veliki "stake" i u partijskim centralama i u centralnoj vlasti.

Čoveče, o čemu ti pišeš? Muze se novac koji je napravljen transferima igrača i nastupima na međunarodnom planu (uključujući i jedini ozbiljan marketing o kome može da se priča, a o kome Slanina i bulumenta mogu samo da sanjaju). Tu ne postoji nikakva teorija zavere, prevara ili skrivena uloga Toleta ili Dačića. Te realne pare je realnim radom napravio FK Partizan, a zatim ih je neko skrenuo u privatne džepove. Toliko o pljački.
"FK Partizan je dobrovoljna, nevladina, nepolitična i neprofitna sportska organizacija, osnovana radi organizovanog bavljenja fudbalom."
User avatar
Southern Comfort
 
Posts: 1253
Joined: 08 Apr 2011, 17:31
Location: Jugoslovensko sportsko društvo

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Torshavn » 17 May 2011, 23:28

Southern Comfort wrote:
Torshavn wrote:
Telekom si preskocio?

U drzavi u kojoj stranacke vodje imaju skoro "bozansku" moc, i gde se na lokalu nista ne pitaju lokalci, vec centrale, ti pominjes neke lokalne politicarcice?

Sta je ono bilo kada je Pavlovic trazio pomoc drzave jer je pomoc grada, kako on kaze "nedovoljna"? Zasto on ima pravo na pomoc, a jedan Borac ili Metalac ne (iako su isisali tusta i tma para u prosloj deceniji)?

Sto se tice bolda, ko muze klub? Isti oni koji su ga i doveli do vrha? Zato ga i muzu. Ili mislis da bi samo "svetla tradicija i trofejna proslost + huk sa tribina" pomogla da se klub odrzava tamo gde jeste, u vrhu srpskog fudbala?


Slučaj "Telekom" sam već pomenuo nekoliko postova iznad, ali si ti zato žestoko promašio sa Lavom, ali ostao živ i pobegao u sledeći niz potpitanja.

Političarima nije mesto u klupskim strukturama TAČKA. Ti si sada opet modifikovao svoj iskaz, a ja ću te samo podsetiti da lokalne i pokrajinske vlasti, uprkos demagoškim parolama o Beogradu koji ih potkrada, raspolažu itekako ozbiljnim resursima i uticajem. Postoje, kao što ti je verujem poznato, javna preduzeća koja su pod kontrolom nižih nivoa vlasti, kao i što neki od tih lokalnih političara imaju itekako veliki "stake" i u partijskim centralama i u centralnoj vlasti.

Čoveče, o čemu ti pišeš? Muze se novac koji je napravljen transferima igrača i nastupima na međunarodnom planu (uključujući i jedini ozbiljan marketing o kome može da se priča, a o kome Slanina i bulumenta mogu samo da sanjaju). Tu ne postoji nikakva teorija zavere, prevara ili skrivena uloga Toleta ili Dačića. Te realne pare je realnim radom napravio FK Partizan, a zatim ih je neko skrenuo u privatne džepove. Toliko o pljački.


Aha, a taj "toliko i ozbiljan resurs" se toliko trosi na FK Vojvodinu, da su prvo uzeli reflektore od kluba sa obecanjem da ce ih vratiti, evo samo malo ...

I tek sada se reflektori grade ...

Sto se tice telekoma, pomenuo si EPS, Telekom sponzorise vase komsije.

Ko je to skrenuo u privatne dzepove? Jer, ako mi kazes da su to uradili celnici kluba, onda tu nema govora ni o kakvoj kradji ...
Vojvodina jedna jedina, pola bela pola crvena ...

Nasa istorija je jebala kevu Ajnstajnu mnogo pre neutrina. U Srbiji je proslost neizvesnija od buducnosti, ali to nije razlog da svaku izmisljotinu proglasavamo za istinu. OFK nije BSK.
User avatar
Torshavn
 
Posts: 643
Joined: 17 Mar 2011, 21:29

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Hamilkar » 07 Jun 2011, 19:14

Mislim da bi bilo lepo napraviti jednu analizu, od strane ljudi koji vise prate kosarku. Ono sto me zanima jesta poredjenje sa vremenom kad smo igrali nasu ligu i sada kad igramo NLB. Parametri koji me zanimaju jesu uspesi najboljih klubova u Evropi kao i posecenost na utakmicama istih. Ovakvo mini istrazivanje bi bilo najbolji pokazatelj koliko nam je svima potrebna ragionalna liga u fudbalu...
Smej se i obrazovaćeš mnogo ljudi...
User avatar
Hamilkar
 
Posts: 1535
Joined: 27 Mar 2011, 12:08
Location: Titovo Uzice

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Milos-BC » 16 Jun 2011, 08:28

Upravo to. Po mom licnom misljenju je regionalna liga moranje ako mislimo (ne samo klubovi iz Srbije, vec i iz regiona) da nesto ozbiljnije uradimo u Evropi, jer ovako kako sada stoje stvari tesko da se mozemo nadati necem mnogo boljem (nije to samo zbog nemanja regionalne lige, ali je i to jedan od bitnih faktora). U kosarci je doslo do podizanja kvaliteta samih timova koji ucestvuju u NLB ligi, a mislim da su i rezultati (ovako odokativno) znatno bolji upravo od kada je ona formirana. I samo takmicenje je kvalitetnije i neizvesnije.

E sad postoji tu mnogo ogranicavajucih faktora a i znakova pitanja. Fudbal nije isto sto i kosarka, veci su bezbednosni rizici, a i uvek postoji sansa da dodje do vecih incidenata na utakmicama tipa, Zvezda - Hajduk, ili Partizan - Dinamo, itd......ipak na kosarku dolaze nesto drugaciji navijaci (generalno) dok je u fudbalu to uvek mac sa dve ostrice. Takodje, sto se nas opet tice, mi smo "kosarkaska nacija" i samim tim nije cudno da je nas najperspektivniji tim (zna se ko je to :triprsta: :laugh: ) i najvise profitirao time. U kosarci imamo pobednicki mentalitet i uvek idemo sa zeljom da dobijemo bilo koga, bilo gde, a u fudbalu su vecina trenera (cast izuzecima) "jajare", da prostite na izrazu, i stalno se nesto kalkulise "ako sada ovde dobijemo, onda na sledecoj mozemo da izgubimo, a ako igramo remi kako onda zavisimo od ostalih, sta ako oni odigraju isto remi...." . E zato nam tako "lepo" i ide. Pa jos znajuci nas tipican balkanski mentalitet, ako prvak ne budu Zvezda ni Partizan nego bude recimo Dinamo (a isto vazi i u orbnutoj situaciji), odma ce da bude teskog paljenja, ratova na tribinama, raznorazih tenzija i po terenima i po medijima, optuzivanja za namestanja itd (bilo bi jos vise ratova saopstenjima u "Lukicevskom" stilu :biggrin: ).....Isto vazi i u obrnutoj situaciji. Mada je slican pocetak bio u NLB, ali opet kazem, fudbal se i vise prati a i drugacije su "navijacke strasti" kao i medijski pogledi nego u kosarci.

Sve u svemu, ja sam za u svakom slucaju. Treba biti svestan rizika i ogranicavajucih faktora, ali svaka promena, ma koliko i minimalno pozitivna bila, znaci.
User avatar
Milos-BC
 
Posts: 236
Joined: 15 Jun 2011, 21:37

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Torshavn » 17 Jun 2011, 13:04

Ionako nema puno kvalitetnih timova u bivsoj SFRJ ...

Crnogorska liga je raspad ... Bosanska i Makedonska slicno ...

Uostalom, ako cemo da gledamo, veca drzava, bolji fudbal, sto ne bi tako gledali i u ekonomiji? Lepo se ponovo spojimo pa svi lepo zajedno zapevamo uglas ... kud ces bolje?

Kosarkaska liga je ionako dovela do bankrota mnoge timove ...
Vojvodina jedna jedina, pola bela pola crvena ...

Nasa istorija je jebala kevu Ajnstajnu mnogo pre neutrina. U Srbiji je proslost neizvesnija od buducnosti, ali to nije razlog da svaku izmisljotinu proglasavamo za istinu. OFK nije BSK.
User avatar
Torshavn
 
Posts: 643
Joined: 17 Mar 2011, 21:29

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Stoxan » 17 Jun 2011, 13:20

Torshavn wrote:Kosarkaska liga je ionako dovela do bankrota mnoge timove ...


Nije košarkašaka liga dovela te klubove do bankrota, već pojedinci u tim istim klubovima.

Po meni je Jadranska liga pun pogodak u košarci (mada sam bio protivnik u početku). Ove godine kreću vaterpolo i rukomet. Mislim da je još rano za fudbal. Što se tiče kvaliteta slažem se da je jako loš, tj sličan u Hrvatskoj i Srbiji.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby medjutim » 17 Jun 2011, 13:31

Regionalna liga u košarci u kojoj ima mnogo manje para može manje i da donese.

TV prava za fudbalske mečeve koštaju mnogo više i te mečeve prati mnogo više ljudi. Pa pola Srbije nije ni moglo da gleda NLB ove godine. Zamislite šta bi se desilo da niko ne prenosi fudbalski meč između Zvezde i Rijeke, recimo, da ne pričamo o derbijima.

Pored toga, dodajte bitno ozbiljnije prihode od karata i sponzora (ovo poslednje u Partizanovom slučaju i nije naročito teško).

U fudbalu ovakva liga može da odvede u bankrotstvo samo loše kockare i nesposobne.

Što se tiče toga da li je rano, ako je sad rano, nikad neće biti vreme. Prošlo je 16 godina i dobar deo publike na stadionima i ne pamti ništa iz doba rata, a kamoli iz SFRJ lige. 16 godina posle II svetskog rata cela Nemačka je ludela za Bitlsima..

Pljuvanja na nacionalnoj osnovi na stadionu će uvek biti, kao što ga ima i kad igraju srpski klub protiv srpskog (svi sa severa su Mađari, svi s juga su Bugari, da ne pričam o Turcima i beogradskom muslimanskom timu). Ništa neće biti gore nego sad.
Sačuvaj me bože srpskog junaštva, hrvatske kulture i legendi Partizana
User avatar
medjutim
 
Posts: 13573
Joined: 16 Jun 2011, 00:21
Location: La Tour-de-Peilz, Suisse / Paraćin, Srbija

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby FreddyHouse » 18 Jun 2011, 15:41

Mislim da je glupo ogranicavati se sa klubovima iz bivse SFRJ. Jedini cilj je da se napravi liga koja ce garantovati mnogo veci kvalitet timovima koji trenutno igraju u svojim bednim ligama. Ukoliko bi se napravili jaki temelji,mislim na jake sponzore i veliku zainteresovanost uz dobru sudijsku organizaciju napravili bi odlican posao. Regionalana liga ne podrazumeva samo timove iz bivse SFRJ. U tu ligu bi trebalo ukljuciti sve timove koji imaju odredjeni kvalitet i koji bi svojim prisustvom uticali na podizanje kvaliteta takmicenja. Zasto recimo u tu ligu ne bi ukljucili reimo i Rumune,Madjare,Austrijance pa i Bugare? Naravno da ne ocekujem da bi svi tako lako pristali. Ali ukoliko bi ta liga zaista imala kvalitet onda bi se i interesovanje tih klubova sigurno povecalo. Ja se recimo uvek najezim kad zamislim ligu koja bi izgledala recimo ovako:
1. Partizan
2. Crvena Zvezda
3. Vojvodina
4. Dinamo Zagreb
5. Hajduk Split
6. Rijeka
7. Sarajevo
8. Zeljeznicar
9. Rapid Bukurest
10. Austrija Wienna
11. Ferencvaros
12. Debrecin
13. Steaua
14. Dinamo Bukurest
15. CSKA Sofija
16. Litex
Naravno da je ovo samo nesto proizvoljno i okvirno.Treba lepo napraviti koeficijente liga,pa da se igramo!
User avatar
FreddyHouse
 
Posts: 1484
Joined: 16 Mar 2011, 11:28

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Kantona » 18 Jun 2011, 15:45

Rumuni nemaju bas neki interes da ruse svoje prvenstvo, jer je maksimalno zanimljivo, prvaci se smenjuju svake godine.
2 Bosanca i nijedan Crnogorac? :mad2:
User avatar
Kantona
 
Posts: 2245
Joined: 31 Mar 2011, 17:58

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby FreddyHouse » 18 Jun 2011, 15:54

Kantona wrote:Rumuni nemaju bas neki interes da ruse svoje prvenstvo, jer je maksimalno zanimljivo, prvaci se smenjuju svake godine.
2 Bosanca i nijedan Crnogorac? :mad2:

Ih bre Kantona al si na kraj srca :D Rekao sam proizvoljno :jezik:
Ukoliko Rumuni nisu zainteresovani eto 1 mesta za crnogorsku ekipu i 1 mesto za Makedonce... Lepo ja kazem da se uradi prvo koeficijent lige,pa se onda lepo po zasluzi dodeli odgovarajuci broj mesta u ligi.
PS Nekako mi lepse da Partizan igra protiv Zelje ili Sarajeva nego neke tamo Zete ili Koma,a i mislim da bi zainteresovanost bila mnogo veca...
User avatar
FreddyHouse
 
Posts: 1484
Joined: 16 Mar 2011, 11:28

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Panta » 18 Jun 2011, 15:58

Ovo ne bi imalo nikakvog smisla, jer Austrijanci i Rumuni imaju dosta pristojne lige i posecene stadione.

Takodje, na prostoru ex SFRJ se govori (manje-vise) istim jezikom, dok ovde to ne bi bio slucaj, vec bi u potpunosti izgledalo kao medjunarodno takmicenje.

I pored toga , zanimljivo mi je da si u tu imaginarnu ligu stavio, pored vecitih, i Vojvodinu, dok Rumuni i Austrijanci imaju samo 2 predstavnika :dunno:
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby FreddyHouse » 18 Jun 2011, 16:07

Panta wrote:Ovo ne bi imalo nikakvog smisla, jer Austrijanci i Rumuni imaju dosta pristojne lige i posecene stadione.

Takodje, na prostoru ex SFRJ se govori (manje-vise) istim jezikom, dok ovde to ne bi bio slucaj, vec bi u potpunosti izgledalo kao medjunarodno takmicenje.

I pored toga , zanimljivo mi je da si u tu imaginarnu ligu stavio, pored vecitih, i Vojvodinu, dok Rumuni i Austrijanci imaju samo 2 predstavnika :dunno:

Upravu si,zato sam i rekao okvirno pa posle pomenuo keficijent upravo zbog toga. Ali ne bi se slozio da je njihova posecenost toliko velika jer sam imao prilike uzivo da gledam Austriju i Rapid. U Becu ima mnogo, mnogo nasih ljudi i Balkanaca i verujem da bi to za njih bio veliki pogodak. Poznajem momke iz Beca ("Delije Bec") i znam koliko se stalno cimaju da bi gledali Zvezdine tekme...
User avatar
FreddyHouse
 
Posts: 1484
Joined: 16 Mar 2011, 11:28

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Torshavn » 18 Jun 2011, 17:46

Panta wrote:Ovo ne bi imalo nikakvog smisla, jer Austrijanci i Rumuni imaju dosta pristojne lige i posecene stadione.

Takodje, na prostoru ex SFRJ se govori (manje-vise) istim jezikom, dok ovde to ne bi bio slucaj, vec bi u potpunosti izgledalo kao medjunarodno takmicenje.

I pored toga , zanimljivo mi je da si u tu imaginarnu ligu stavio, pored vecitih, i Vojvodinu, dok Rumuni i Austrijanci imaju samo 2 predstavnika :dunno:


Bold 1: Pa bas se i gleda da se igra sa boljim ekipama, a ne da se obnavlja nekakvo "jugo - nostalgicarstvo" sa raznim Zetama, Mariborima, Vardarima i Rijekama ...

Bold 2: A ovo nije medjunarodno takmicenje? :ajdejebote:

Bold 3: Napredak srpskog (naseg) fudbala je pre svega povezan sa vecim brojem kvalitetnih timova, a ne sa bezanjem VOT iz naseg mulja, koji su sami napravili ...
Vojvodina jedna jedina, pola bela pola crvena ...

Nasa istorija je jebala kevu Ajnstajnu mnogo pre neutrina. U Srbiji je proslost neizvesnija od buducnosti, ali to nije razlog da svaku izmisljotinu proglasavamo za istinu. OFK nije BSK.
User avatar
Torshavn
 
Posts: 643
Joined: 17 Mar 2011, 21:29

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby jabukamen » 19 Jun 2011, 08:25

U najkracem:

PROTIV - Sve je toliko propalo da nijedan Dinamo i Vardar ne mogu popraviti situaciju.

ZA - Sve je toliko propalo da sta god se uradi ne moze biti gore.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

PreviousNext

Return to Fudbalski miks

Who is online

Users browsing this forum: Koridor and 69 guests