Board index Fudbal Fudbalski miks

Regionalna liga - pro et contra

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Torshavn » 17 May 2011, 17:18

Panta wrote:b1- Ovo zezanje sa Toletom na stranu, ali mislim da gora liga od nase ne postoji, izuzev Albanije, Bosne i nekih mini drzava, kako kvalitet a pogotovo regularnost.Tu i tamo sevnu veciti (mahom Partizan), ali se liga svodi i dalje na bitku izmedju Zvezde i Partizana, ponekad i prilicno bezuspesno Vojvodina.Ostalo je cemer.

I ja sam pre svega za privatizaciju, ali to je veca utopija od same regionalne lige.Ni za vecite se nece gurati u redu za kupovinu, a kamoli za ostalih 14 (ili bese 12 :D ) klubova Prve lige.

Ne mogu se ni u fudbalu kod nas ulaganja isplatiti, odnosno mogu ako se recimo uleti u LS, a to je na staklenim nogama.O isplativosti ulaganja u ostale klubove ne vredi raspravljati.

Radnicki iz Nisa ili Kragujevca ne mogu drugacije nego dekretom uci u Prvu ligu, a tu najvecu odgovornost snose lokalne zajednice koje ne mrdaju guzicom, vec vecito upiru prstom u Beograd.

Nije, naravno, regionalna liga neko ultimativno resenje ovdasnjeg boljitka, ali mi se cini da se mora krenuti u nekom pravcu podizanja kvaliteta.

Mi smo ovde da o tim modalitetima raspravljamo, svesni da ce ljudi koji o tome odlucuju, najverovatnije, izabrati pogresan :)


Da, sve je to lepo, ali moramo da se slozimo oko toga sta se smatra za boljitak srpskog fudbala? Jaci "veciti" ili jaci ostali? Jer, ni Jadranska liga u kosarci nije donela profesionalizaciju klubova u unutrasnjosti. Cak ni Radnickog ne bi bilo da Lajonsi nisu, bezeci iz Vrsca, sklopili dogovor sa tamosnjom vladom. Ako se nista nece promeniti u buducnosti, onda mi je zaista licemerno pricati o boljitku, kada se to svodi na "bezanje" Parizana, C.zvezde i, sto da ne, Vojvodine iz cemera nase lige.

Mislim, znas i sam koja je razlika igrati nasu i jadransku ligu u kosarci. Kao nebo i zemlja. Ne postoje iole normalni klubovi u nasoj ligi.

Dakle, dolazimo do toga da ce:

1) Klubovi u Jadranskoj ligi imati ogromnu prednost u odnosu na ostale.

2) Klubovi velike cetvorke ce morati da igraju u toj ligi. Zasto? Zato sto "se vise isplati ligi da tamo igra Zvezda ili hajduk Split, nego Osijek ili Spartak Subotica.

U Rumuniji su se desile promene. Treba i ovde da se dese promene, da bismo mogli da kazemo da je fudbal postao zanimljiviji.
Vojvodina jedna jedina, pola bela pola crvena ...

Nasa istorija je jebala kevu Ajnstajnu mnogo pre neutrina. U Srbiji je proslost neizvesnija od buducnosti, ali to nije razlog da svaku izmisljotinu proglasavamo za istinu. OFK nije BSK.
User avatar
Torshavn
 
Posts: 643
Joined: 17 Mar 2011, 21:29

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Panta » 17 May 2011, 17:27

@ Torshavn

To je sustinsko stvar- Igranjem u regionalnoj ligu doslo bi do rapidnog boljitka ta 3.4 ili 5 klubova koji bi je igrali.

A ostali ?

Ostali bi bili podjednako (ne)kvalitetni kao i do sad.

Suvise je ovo mala, bolje reci ekonomski slaba, zemlja da bi imala 10 ili 15 dobrih klubova.
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Torshavn » 17 May 2011, 17:35

Panta wrote:@ Torshavn

To je sustinsko stvar- Igranjem u regionalnoj ligu doslo bi do rapidnog boljitka ta 3.4 ili 5 klubova koji bi je igrali.

A ostali ?

Ostali bi bili podjednako (ne)kvalitetni kao i do sad.

Suvise je ovo mala, bolje reci ekonomski slaba, zemlja da bi imala 10 ili 15 dobrih klubova.


Zasto ovako potcenjivacki stav? Pa samo po tradiciji bi mogao da izdvojim barem sedam velikih klubova ...

Ostali, slazem se ne mogu bas nesto napredovati ...
Vojvodina jedna jedina, pola bela pola crvena ...

Nasa istorija je jebala kevu Ajnstajnu mnogo pre neutrina. U Srbiji je proslost neizvesnija od buducnosti, ali to nije razlog da svaku izmisljotinu proglasavamo za istinu. OFK nije BSK.
User avatar
Torshavn
 
Posts: 643
Joined: 17 Mar 2011, 21:29

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Panta » 17 May 2011, 17:55

Torshavn wrote:
Panta wrote:@ Torshavn

To je sustinsko stvar- Igranjem u regionalnoj ligu doslo bi do rapidnog boljitka ta 3.4 ili 5 klubova koji bi je igrali.

A ostali ?

Ostali bi bili podjednako (ne)kvalitetni kao i do sad.

Suvise je ovo mala, bolje reci ekonomski slaba, zemlja da bi imala 10 ili 15 dobrih klubova.


Zasto ovako potcenjivacki stav? Pa samo po tradiciji bi mogao da izdvojim barem sedam velikih klubova ...

Ostali, slazem se ne mogu bas nesto napredovati ...


Kojih velikih klubova, pa jos i 7 ?

Ne zezaj, veciti i Vosa, a i to na o-ruk.

Ostalo je tako nespojivo sa pridevom veliki, da se borim da ne zaplacem.
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Torshavn » 17 May 2011, 20:14

Panta wrote:
Torshavn wrote:
Panta wrote:@ Torshavn

To je sustinsko stvar- Igranjem u regionalnoj ligu doslo bi do rapidnog boljitka ta 3.4 ili 5 klubova koji bi je igrali.

A ostali ?

Ostali bi bili podjednako (ne)kvalitetni kao i do sad.

Suvise je ovo mala, bolje reci ekonomski slaba, zemlja da bi imala 10 ili 15 dobrih klubova.


Zasto ovako potcenjivacki stav? Pa samo po tradiciji bi mogao da izdvojim barem sedam velikih klubova ...

Ostali, slazem se ne mogu bas nesto napredovati ...


Kojih velikih klubova, pa jos i 7 ?

Ne zezaj, veciti i Vosa, a i to na o-ruk.

Ostalo je tako nespojivo sa pridevom veliki, da se borim da ne zaplacem.


Radnicki NIs, Radnicki KRagujevac, Spartak Subotica + OFK Beograd ... ovi klubovi imaju veliku tradiciju u SFRJ ...

Ne mozes ostaviti citavu Srbiji van BG - a i NS - a bez pravog fudbala ...

Ipak se ne radi o vaterpolu ili rukometu ...
Vojvodina jedna jedina, pola bela pola crvena ...

Nasa istorija je jebala kevu Ajnstajnu mnogo pre neutrina. U Srbiji je proslost neizvesnija od buducnosti, ali to nije razlog da svaku izmisljotinu proglasavamo za istinu. OFK nije BSK.
User avatar
Torshavn
 
Posts: 643
Joined: 17 Mar 2011, 21:29

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby lord_slawe_ » 17 May 2011, 20:20

Torshavn wrote:Radnicki NIs, Radnicki KRagujevac, Spartak Subotica + OFK Beograd ... ovi klubovi imaju veliku tradiciju u SFRJ ...

Ne mozes ostaviti citavu Srbiji van BG - a i NS - a bez pravog fudbala ...

Ipak se ne radi o vaterpolu ili rukometu ...


Necu se dalje ukljucivati u diskusiju osim ovoga gde cu iskazati potpuno slaganje sa ovim stavom.
Cim pre se FSS okrene razvitku, tj. oporavku ovih gradova, pocev od infrastrukture, marketinskih akcija, pomoci u oporavku i formiranju mladjih kategorija te donosenja ZDRAVIH i PRAVICNIH propisa oko odvodjenja talentovane dece od strane Beogradskog dvojca, tim pre ce i fudbal u svakom smislu u Srbiji ozdraviti.

Nis, Kragujevac, Cacak, Kosovska Mitrovica (koliko moguce), Subotica moraju imati stabilne prvoligase, zdrave finansije, korektnu infrastrukturu, podrsku sa tribina. FSS mora da pomogne u svakom smislu, jer evidentno da klubovi nisu sposobni to sami da ucine.
lord_slawe_
 
Posts: 2044
Joined: 15 Mar 2011, 17:50

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Southern Comfort » 17 May 2011, 21:26

Panta wrote:
Torshavn wrote:
Panta wrote:@ Torshavn

To je sustinsko stvar- Igranjem u regionalnoj ligu doslo bi do rapidnog boljitka ta 3.4 ili 5 klubova koji bi je igrali.

A ostali ?

Ostali bi bili podjednako (ne)kvalitetni kao i do sad.

Suvise je ovo mala, bolje reci ekonomski slaba, zemlja da bi imala 10 ili 15 dobrih klubova.


Zasto ovako potcenjivacki stav? Pa samo po tradiciji bi mogao da izdvojim barem sedam velikih klubova ...

Ostali, slazem se ne mogu bas nesto napredovati ...


Kojih velikih klubova, pa jos i 7 ?

Ne zezaj, veciti i Vosa, a i to na o-ruk.

Ostalo je tako nespojivo sa pridevom veliki, da se borim da ne zaplacem.


Slažem se sa Pantom. Rezultati, trofeji, broj navijača, reprezentativaca, sponzori čine klubove velikima, a ne neke prostačke populističke kampanje i naopaki dekreti.

Alergičan sam na priču po kojoj "fudbalski centri" moraju da imaju prvoligaše. Jedva čekam da država slupa silne milione iz NIP, od zajmova i fondova UEFA na nove stadione koji će, osim kada im u goste eventualno dođu Partizan i Barseloneta, da zvone prazni.
"FK Partizan je dobrovoljna, nevladina, nepolitična i neprofitna sportska organizacija, osnovana radi organizovanog bavljenja fudbalom."
User avatar
Southern Comfort
 
Posts: 1253
Joined: 08 Apr 2011, 17:31
Location: Jugoslovensko sportsko društvo

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Torshavn » 17 May 2011, 21:32

Southern Comfort wrote:
Slažem se sa Pantom. Rezultati, trofeji, broj navijača, reprezentativaca, sponzori čine klubove velikima, a ne neke prostačke populističke kampanje i naopaki dekreti.

Alergičan sam na priču po kojoj "fudbalski centri" moraju da imaju prvoligaše. Jedva čekam da država slupa silne milione iz NIP, od zajmova i fondova UEFA na nove stadione koji će, osim kada im u goste eventualno dođu Partizan i Barseloneta, da zvone prazni.


Rezultate, trofeje, broj navijaca i ostalo su imali i Radnicki Nis i ostali klubovi ...

Da ne pricam da upravo zbog drzavne pomoci "nasi najveci klubovi" imaju sve to pobrojano (EPS koji placaju svi gradjani Srbije, Telekom Srbija i sl.) Najlakse je reci - najbolje je ostaviti takvo stanje jer nama i komsijama to odgovara ...

A, problem sa slabom konkurencijom resavati nekakvim Jadranskim ligama ...
Vojvodina jedna jedina, pola bela pola crvena ...

Nasa istorija je jebala kevu Ajnstajnu mnogo pre neutrina. U Srbiji je proslost neizvesnija od buducnosti, ali to nije razlog da svaku izmisljotinu proglasavamo za istinu. OFK nije BSK.
User avatar
Torshavn
 
Posts: 643
Joined: 17 Mar 2011, 21:29

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Southern Comfort » 17 May 2011, 22:02

Momče, ti živiš u nekim opakim iluzijama i imaš vrlo ekskluzivne nordijske izvore informacija.

Radnički iz Niš? Koji rezultati? Koji trofeji? Koji navijači? Ogromna većina južne pruge navija samo za dva kluba, a za Radnički eventualno kada gostuje onaj drugi rival iz Beograda.

Lično sam principijelno protiv reklamiranja državnih preduzeća - u slučaju bilo kog sportskog kluba i uvek osim kada to zakonom nije predviđeno. O tome sam na drugom forumu pisao kada je pokrenuta Partizanova priča sa EPS-om. To je sramota aktuelnog menadžmenta Partizana, ali i ekstreman slučaj.

A problem sa slabom konkurencijom između ostalog treba rešavati nekakvom regionalnom ligom, pa će se u slučaju istinski velikih klubova pojaviti i ozbiljni sponzori i novi navijači. To je bazična ekonomska logika, a ne državna prinuda i suludi politički scenario.

Za razliku od represije koja je gurnula KK Partizan u NLB, ja Reale sa Nišave, Barse sa Dunava i ostale veličine ne bih dirao. Ali isto tako ne želim da mi Dinkić i bulumenta zavlače ruku u džep da bi finansirali svoje lokalne političke avanture i adekvatne "hleba i igara" kombinacije. Najiskrenije mi se jebe za "male fudbalske centre" i svlačionice pod Bagdalom. O tome treba da brinu oni koji su birali pametna lokalna rukovodstva i koji "to" žele da konzumiraju vikendom.
"FK Partizan je dobrovoljna, nevladina, nepolitična i neprofitna sportska organizacija, osnovana radi organizovanog bavljenja fudbalom."
User avatar
Southern Comfort
 
Posts: 1253
Joined: 08 Apr 2011, 17:31
Location: Jugoslovensko sportsko društvo

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Torshavn » 17 May 2011, 22:09

Southern Comfort wrote:Momče, ti živiš u nekim opakim iluzijama i imaš vrlo ekskluzivne nordijske izvore informacija.

Radnički iz Niš? Koji rezultati? Koji trofeji? Koji navijači? Ogromna većina južne pruge navija samo za dva kluba, a za Radnički eventualno kada gostuje onaj drugi rival iz Beograda.

Lično sam principijelno protiv reklamiranja državnih preduzeća - u slučaju bilo kog sportskog kluba i uvek osim kada to zakonom nije predviđeno. O tome sam na drugom forumu pisao kada je pokrenuta Partizanova priča sa EPS-om. To je sramota aktuelnog menadžmenta Partizana, ali i ekstreman slučaj.

A problem sa slabom konkurencijom između ostalog treba rešavati nekakvom regionalnom ligom, pa će se u slučaju istinski velikih klubova pojaviti i ozbiljni sponzori i novi navijači. To je bazična ekonomska logika, a ne državna prinuda i suludi politički scenario.

Za razliku od represije koja je gurnula KK Partizan u NLB, ja Reale sa Nišave, Barse sa Dunava i ostale veličine ne bih dirao. Ali isto tako ne želim da mi Dinkić i bulumenta zavlače ruku u džep da bi finansirali svoje lokalne političke avanture i adekvatne "hleba i igara" kombinacije. Najiskrenije mi se jebe za "male fudbalske centre" i svlačionice pod Bagdalom. O tome treba da brinu oni koji su birali pametna lokalna rukovodstva i koji "to" žele da konzumiraju vikendom.


A kako to da se pojave? Ulozice sponzori dinara za neki klub kome treba sto godina da bi dosao do jadranske? Sto se tice ostalog, znam sta je tebi i takvima zelja. Sta se mene ticu ostali klubovi, ja navijam za Partizan? Sta se mene ticu ostali gradovi, ja sam u Beogradu ...

Pa, care, u tome i jeste problem. Ja zavrsavam raspravu sa takvim sebicnjacima. Da ne ulazim sada u politicke price u koje pokusavas da me uvuces ... u Rumuniji, gde su najveci klubovi Dinamo i Steaua (ovi drugi imaju i "usatog") titule osvajaju Kluz, Unirea, Temisvar ili Ocelul ...

A ovde se jedino napominje da CZV & PFC trebaju da izvlace svoja dupeta iz onoga sto su sami napravili, da pobegnu i ostave za sobom pustos ...
Vojvodina jedna jedina, pola bela pola crvena ...

Nasa istorija je jebala kevu Ajnstajnu mnogo pre neutrina. U Srbiji je proslost neizvesnija od buducnosti, ali to nije razlog da svaku izmisljotinu proglasavamo za istinu. OFK nije BSK.
User avatar
Torshavn
 
Posts: 643
Joined: 17 Mar 2011, 21:29

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Southern Comfort » 17 May 2011, 22:20

Torshavn wrote:A kako to da se pojave? Ulozice sponzori dinara za neki klub kome treba sto godina da bi dosao do jadranske? Sto se tice ostalog, znam sta je tebi i takvima zelja. Sta se mene ticu ostali klubovi, ja navijam za Partizan? Sta se mene ticu ostali gradovi, ja sam u Beogradu ...

Pa, care, u tome i jeste problem. Ja zavrsavam raspravu sa takvim sebicnjacima. Da ne ulazim sada u politicke price u koje pokusavas da me uvuces ... u Rumuniji, gde su najveci klubovi Dinamo i Steaua (ovi drugi imaju i "usatog") titule osvajaju Kluz, Unirea, Temisvar ili Ocelul ...

A ovde se jedino napominje da CZV & PFC trebaju da izvlace svoja dupeta iz onoga sto su sami napravili, da pobegnu i ostave za sobom pustos ...


Beži iz diskusije ako želiš, nije baš da ću liti suze, ali moram da ti kažem da si vrlo konfuzan i stavovi su ti često kontradiktorni ili nedorečeni.

Ajde mi molim te objasni na čemu su Temišvar ili Unirea napravili uspeh? Na državnom dekretu? Na reketu koji je Savez nametnuo klubovima iz prestonice? Na dobrovoljnim prilozima iz Moldavije? Na uravnilovci? Da, najbolje bi bilo da se uvede obaveza privatnim firmama da upumpavaju pare u "sportske centre" da bi neki Butorović ili Buturović, Pantelić, Binić, Arsić, mogao mudro da ih potroši.

I ovu realnost (prihvati to!) nisu napravili beogradski klubovi neko građanski rat u SFRJ i propratne sportske i ekonomske posledice.

Inače si me potpuno provalio. Ja sam jedan od tih koji vole Partizan i Beograd, a mrze Srbiju i otimaju od siromašnih i vrednih opština u cilju beogradizacije, bipolarnosti i blablatruć. Bože svašta.
"FK Partizan je dobrovoljna, nevladina, nepolitična i neprofitna sportska organizacija, osnovana radi organizovanog bavljenja fudbalom."
User avatar
Southern Comfort
 
Posts: 1253
Joined: 08 Apr 2011, 17:31
Location: Jugoslovensko sportsko društvo

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Stoxan » 17 May 2011, 22:30

Torshavn wrote:Da ne pricam da upravo zbog drzavne pomoci "nasi najveci klubovi" imaju sve to pobrojano (EPS koji placaju svi gradjani Srbije, Telekom Srbija i sl.) Najlakse je reci - najbolje je ostaviti takvo stanje jer nama i komsijama to odgovara ...

A, problem sa slabom konkurencijom resavati nekakvim Jadranskim ligama ...

Već na par tema provlačiš ovo o pomoći države. A reci mi jel ti smeta i to što je NIS bio godinama sponzor odbojkaškog i košarkaškog kluba Vojvodina? Koliko ja znam u to vreme i oni su bili državna firma i to jedna od najjačih.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Torshavn » 17 May 2011, 22:33

Southern Comfort wrote:
Torshavn wrote:A kako to da se pojave? Ulozice sponzori dinara za neki klub kome treba sto godina da bi dosao do jadranske? Sto se tice ostalog, znam sta je tebi i takvima zelja. Sta se mene ticu ostali klubovi, ja navijam za Partizan? Sta se mene ticu ostali gradovi, ja sam u Beogradu ...

Pa, care, u tome i jeste problem. Ja zavrsavam raspravu sa takvim sebicnjacima. Da ne ulazim sada u politicke price u koje pokusavas da me uvuces ... u Rumuniji, gde su najveci klubovi Dinamo i Steaua (ovi drugi imaju i "usatog") titule osvajaju Kluz, Unirea, Temisvar ili Ocelul ...

A ovde se jedino napominje da CZV & PFC trebaju da izvlace svoja dupeta iz onoga sto su sami napravili, da pobegnu i ostave za sobom pustos ...


Beži iz diskusije ako želiš, nije baš da ću liti suze, ali moram da ti kažem da si vrlo konfuzan i stavovi su ti često kontradiktorni ili nedorečeni.

Ajde mi molim te objasni na čemu su Temišvar ili Unirea napravili uspeh? Na državnom dekretu? Na reketu koji je Savez nametnuo klubovima iz prestonice? Na dobrovoljnim prilozima iz Moldavije? Na uravnilovci? Da, najbolje bi bilo da se uvede obaveza privatnim firmama da upumpavaju pare u "sportske centre" da bi neki Butorović ili Buturović, Pantelić, Binić, Arsić, mogao mudro da ih potroši.

I ovu realnost (prihvati to!) nisu napravili beogradski klubovi neko građanski rat u SFRJ i propratne sportske i ekonomske posledice.

Inače si me potpuno provalio. Ja sam jedan od tih koji vole Partizan i Beograd, a mrze Srbiju i otimaju od siromašnih i vrednih opština u cilju beogradizacije, bipolarnosti i blablatruć. Bože svašta.


Sada cu ti objasniti. Temisvar i Unirea su poceli da budu bolji od Steaue i Dinama ( a i Rapida), kada su klubove preuzela privatna lica ... Kao sto ti je, verujem, poznato, i tamo je na vlasti bio "vodja" Nikolae Causesku, i tamo su postojali drzvani klubovi i sl.

A zasto bi se uvodila obaveza privatnim firmama da sponzorisu samo dva kluba? zasto bi ja izdvajao svoje pare da bi neki tamo telekomi ili Lav pivo organizovalo pomoc samo za dva kluba? Nabroj mi i jedan klub koji se ne zove Partizan ili C.zvezda a da ima drzavne funkcionere u svojim upravama (osim Novog Pazara)?

I ko to koci privatizaciju? Ko hoce da u narednih 100 godina muze drzavu i narod koji placa porez tako sto ce da se naglasi da su u pitanju "klubovi sa specijalnim potrebama"?
Vojvodina jedna jedina, pola bela pola crvena ...

Nasa istorija je jebala kevu Ajnstajnu mnogo pre neutrina. U Srbiji je proslost neizvesnija od buducnosti, ali to nije razlog da svaku izmisljotinu proglasavamo za istinu. OFK nije BSK.
User avatar
Torshavn
 
Posts: 643
Joined: 17 Mar 2011, 21:29

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Torshavn » 17 May 2011, 22:35

Stoxan wrote:
Torshavn wrote:Da ne pricam da upravo zbog drzavne pomoci "nasi najveci klubovi" imaju sve to pobrojano (EPS koji placaju svi gradjani Srbije, Telekom Srbija i sl.) Najlakse je reci - najbolje je ostaviti takvo stanje jer nama i komsijama to odgovara ...

A, problem sa slabom konkurencijom resavati nekakvim Jadranskim ligama ...

Već na par tema provlačiš ovo o pomoći države. A reci mi jel ti smeta i to što je NIS bio godinama sponzor odbojkaškog i košarkaškog kluba Vojvodina? Koliko ja znam u to vreme i oni su bili državna firma i to jedna od najjačih.


Sto se tice kosarkaskog kluba, u pitanju je KK Srbijagas koji je samo sebi stavio ime Vojvodina (nastao inace 2002) ...

Sto se tice odbojkasa, da li je drzava pomagala samo Vojvodinu tada?
Vojvodina jedna jedina, pola bela pola crvena ...

Nasa istorija je jebala kevu Ajnstajnu mnogo pre neutrina. U Srbiji je proslost neizvesnija od buducnosti, ali to nije razlog da svaku izmisljotinu proglasavamo za istinu. OFK nije BSK.
User avatar
Torshavn
 
Posts: 643
Joined: 17 Mar 2011, 21:29

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Southern Comfort » 17 May 2011, 22:53

Torshavn wrote:
Southern Comfort wrote:
Sada cu ti objasniti. Temisvar i Unirea su poceli da budu bolji od Steaue i Dinama ( a i Rapida), kada su klubove preuzela privatna lica ... Kao sto ti je, verujem, poznato, i tamo je na vlasti bio "vodja" Nikolae Causesku, i tamo su postojali drzvani klubovi i sl.

A zasto bi se uvodila obaveza privatnim firmama da sponzorisu samo dva kluba? zasto bi ja izdvajao svoje pare da bi neki tamo telekomi ili Lav pivo organizovalo pomoc samo za dva kluba? Nabroj mi i jedan klub koji se ne zove Partizan ili C.zvezda a da ima drzavne funkcionere u svojim upravama (osim Novog Pazara)?

I ko to koci privatizaciju? Ko hoce da u narednih 100 godina muze drzavu i narod koji placa porez tako sto ce da se naglasi da su u pitanju "klubovi sa specijalnim potrebama"?


:confused:

Zar u Srbiji postoji obaveza da privatne firme sponzorišu samo dva kluba? Carlsberg je, koliko mi je poznato, privatna kompanija iz Danske . Možeš pisati menadžmentu sa pitanjem zašto su pokrenuli baš ovakvu marketinšku kampanju za Lav pivo? Radi se o suverenoj poslovnoj odluci, verovatno formiranoj na nekim racionalnim premisama i parametrima. Ti izaberi da ne piješ njihovo pivo, ali nije normalno da očekuješ da finansiraju nečiju privatnu zabavu ako to ne žele.

Političari u upravama su definitivno anomalija, ali si ti ponovo neobavešten ili se praviš blesav. Ima ih manje-više u svim klubovima, s tim što je zalog manji, pa se i infiltriraju manje bitni aparatčici sa lokala. Ja znam za makar pet vojvođanskih ili novosadskih političara koji su sedeli u raznim sazivima UO kluba za koji ti navijaš.

Privatizacija je teoretski moguća posle usvajanja novog zakona o sportu i ja verujem da je to jedna od pretpostavki za boljitak u lokalnom fudalu. Inače, odavde gde ja sedim deluje da se muze klub (tj. Partizan) koji je već 20 godina jedna od retkih solventnih firmi koja u ovu zemlju unosi čvrstu valutu. Neuporedivo više novca je Partizan "napravio" prodajom fudbalera, nego što je "dobio" od države. Ti si naivan ukoliko misliš da tajkuni i guzonje volontiraju po klubovima ili da su im namere poštene.
"FK Partizan je dobrovoljna, nevladina, nepolitična i neprofitna sportska organizacija, osnovana radi organizovanog bavljenja fudbalom."
User avatar
Southern Comfort
 
Posts: 1253
Joined: 08 Apr 2011, 17:31
Location: Jugoslovensko sportsko društvo

PreviousNext

Return to Fudbalski miks

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 65 guests