Board index Fudbal Fudbalski miks

Regionalna liga - pro et contra

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby harper lee » 26 Oct 2012, 20:46

Felipao wrote:
harper lee wrote:Sto se boljih dana tice ti mora da si ili lud ili neverovatno sposoban da ignorises ocigledno. Mi smo svake godine sve gori i gori i ne vidi se ama bas nikakav signal da bilo sta moze da bude bolje.


Vidi ga ovaj sto ispada u sezoni kupanja,a Vermez,a Inter,a prosperitet? I Jagodina pocela da dovodi crnce(valjda zirafe smorile),tamo neki centri namunjise cak i po jednu,dve tribine,ihaj napredak!


Zaboravio si super moderne montazne reflektore koji dobacuju cak do pola terena. :sakaosto:
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby neza » 27 Oct 2012, 23:56

a do koliko bi inace i trebali, ono ima ih cetiri i kad dobace do tih pola vidi se i vise nego sto je potrebno... :beyond:
neza
 
Posts: 3776
Joined: 15 Sep 2011, 10:38
Location: NS

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby harper lee » 28 Oct 2012, 10:05

neza wrote:a do koliko bi inace i trebali, ono ima ih cetiri i kad dobace do tih pola vidi se i vise nego sto je potrebno... :beyond:


Ne znam koliko ih je bilo u Krusevcu kad smo mi igrali ali pola terena je bio takav tamni vilajet da sam mislio na poluvremenu da ce igracima podeliti baterijske lampe kako se ne bi izgubili.
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby irriducibili » 28 Oct 2012, 15:15

harper lee wrote:
neza wrote:a do koliko bi inace i trebali, ono ima ih cetiri i kad dobace do tih pola vidi se i vise nego sto je potrebno... :beyond:


Ne znam koliko ih je bilo u Krusevcu kad smo mi igrali ali pola terena je bio takav tamni vilajet da sam mislio na poluvremenu da ce igracima podeliti baterijske lampe kako se ne bi izgubili.

Poznato je da je vama bitno samo da sudija dobro ne vidi, dok vam sve ostalo smeta...
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Regionalna liga - pro et contra

Postby BlackPoint » 28 Mar 2013, 09:58

Partizan rekao "da", stao uz rame Sarajevu i Olimpiji!

U poslednje vreme sve su aktuelnije priče o fudbalskoj ligi u kojoj bi se takmičili klubovi iz bivše SFRJ.
Regionalna-liga-sve-aktuelnija-I-Partizan-rekao-da-stao-uz-rame-Sarajevu-i-Olimpiji


U utorak je u Sofiji održan sastanak Evropske asocijacije klubova za centralni deo "starog kontinenta".


Na sastanku je bilo reči i o regionalnoj ligi. Za ovo takmičenje interesovanje su izrekli Partizan, Sarajevo, Olimpija... Sledeći korak je i formiranje Radne grupe, koja bi se bavila razradom ove ideje, a sve u saranji sa UEFA, prenosi Dnevni avaz.

- I beogradski Partizan je iskazao zainteresovanost, jer sadašnja nacionalna prvenstva u zemljama nastalim raspadom bivše Jugoslavije nisu dovoljno atraktivna, stadioni su poluprazni, interes sponzora je sve manji - rekao je direktor Sarajeva Dino Selimović u izjavi za Dnevni avaz.

http://www.smedia.rs/sport/vest/73195/f ... ao-da-stao
REGIONALNA LIGA: Partizan rekao DA?
Ako je verovati pisanjima bosanskog Avaza crno - beli su ozbiljno zainteresovani za ulazak u ligu koja bi trebalo da okupi najbolje timove regiona
Foto: TanjugFoto: Tanjug

Korak smo bliže regionalnoj fudbalskoj ligi! List “Dnevni avaz” iz Sarajeva piše da se Partizan vrlo zainteresovao za učešćem u ovom takmičenju, gde bi trebalo učešće da uzmu najveći timovi regije, od Slovenije do Grčke.

U Sofiji je održan sastanak Evropske asocijacije klubova na kojoj je prisustvovao direktor FK Sarajevo Dino Selimović, a predstavnik kluba sa Koševa je otkrio i da beogradski crno – beli imaju interes za ulazak u pomenuto takmičenje, koje je i dalje u domenu teorije i spekulacija.

- Partizana je iskazao zainteresovanost jer sadašnja nacionalna prvenstva nastalim raspadom Jugoslavije nisu dovoljno atraktivna, stadioni su prazni, interes sponzora je mali – rekao je predstavnik Sarajeva.

Mozzartsport saznaje da na sastanku nisu prisustvovali poredstavnici Crvene zvezde zbog obaveza, a u debati su učestvovali predstavnici zagrebačkog Dinama, Ferencvaroša, Olimpije iz Ljubljane Sparte iz Praga, Spartaka iz Trnave…

http://www.telegraf.rs/sport/617350-reg ... n-rekao-da
Homo sum: humani nihil a me alienum puto
User avatar
BlackPoint
 
Posts: 4289
Joined: 20 Mar 2011, 23:21
Location: Jagodina

Re: Regionalna liga - pro et contra

Postby Горан » 01 Apr 2013, 15:51

bwa wrote:Crnogorci jesu Srbi u sirem smislu.
User avatar
Горан
 
Posts: 8980
Joined: 22 Dec 2012, 13:40
Location: Herceg-Novi

Re: Regionalna liga - pro et contra

Postby banest82 » 16 Apr 2013, 13:34

Pozz svima, ovo je moj prvi post na forumu.

Nije mi jasno zasto se ne progura liga sa sledecim klubovima: Plzen, Sparta Prag, Partizan, Zvezda, Austrija Bec, Salcburg, Makabi, Slovan Bratislava, Olimpijakos, Paok, Zeljeznicar, Maribor, Dinamo, Hajduk, Ludgorec, Levski, Steaua, Cluj,Gyor, Galata, Fener, Besiktas.
Sponzori Skoda, Efes, Gasprom, Raifaizen... 100% privatna liga sa budzetom od 50+ miliona evra, da ne pominjem ulaganja u klubove... Po slicnom principu posle napraviti i drugu ligu.
Mislim da je vecini klubova u vecem interesu da igraju ovu ligu nego da gube vreme u Ligi Evrope, posto u Ligu Sampiona ne mogu da udju od silnih Spanaca i Engleza.
banest82
 
Posts: 5
Joined: 06 Apr 2013, 22:21

Re: Regionalna liga - pro et contra

Postby Горан » 16 Apr 2013, 14:51

@ banest82

Ne znam koliko je u interesu najjačim Turskim i Grčkim klubovima da igraju ovakvu ligu. Btw, zaboravio si Panatinaikos.

Daj za početak regionalnu ligu... za nekih 40 do 70 godina kad se strasti malo opuste i kad izumru šovinistički dinosaurusi.
bwa wrote:Crnogorci jesu Srbi u sirem smislu.
User avatar
Горан
 
Posts: 8980
Joined: 22 Dec 2012, 13:40
Location: Herceg-Novi

Re: Regionalna liga - pro et contra

Postby Dare » 16 Apr 2013, 17:04

I ja sam za tu neku regionalnu ligu. :) :angel:
https://youtu.be/LI4u63mvQ-Q
User avatar
Dare
 
Posts: 13871
Joined: 21 Dec 2012, 14:23

Re: Regionalna liga - pro et contra

Postby Panta » 16 Apr 2013, 17:39

banest82 wrote:Pozz svima, ovo je moj prvi post na forumu.

Nije mi jasno zasto se ne progura liga sa sledecim klubovima: Plzen, Sparta Prag, Partizan, Zvezda, Austrija Bec, Salcburg, Makabi, Slovan Bratislava, Olimpijakos, Paok, Zeljeznicar, Maribor, Dinamo, Hajduk, Ludgorec, Levski, Steaua, Cluj,Gyor, Galata, Fener, Besiktas.
Sponzori Skoda, Efes, Gasprom, Raifaizen... 100% privatna liga sa budzetom od 50+ miliona evra, da ne pominjem ulaganja u klubove... Po slicnom principu posle napraviti i drugu ligu.
Mislim da je vecini klubova u vecem interesu da igraju ovu ligu nego da gube vreme u Ligi Evrope, posto u Ligu Sampiona ne mogu da udju od silnih Spanaca i Engleza.

Dobrodosao...

Ceska, Austrija, Izrael ( :what: ), Slovacka, Bugarska, Madjarska, a narocito Grcka i Turska nemaju nikakav intres za tom ligom, buduci da ipak imaju koliko-toliko pristojan nacionalni sampionat. O Grckoj i Turskoj da i ne govorim...

Hands on, Slovacka i Madjarska nisu neki reper, ali ni sa njihove strane nisam primetio neko intresovanje.

Drugo, sponzori se ne postavljaju dekretom, vec odluke o sponozrstvu baziraju prema svojim poslovnim planovima...Ne kazem da im takva liga ne bi bila zanimljiva, ali tu nema nikakve garancije...
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Regionalna liga - pro et contra

Postby medjutim » 16 Apr 2013, 18:38

Ovo je kretanje od kraja, kao što obično i bude u svim sličnim fantazijama.

Daj da za početak vidimo prijateljske utakmice između takvih ekipa u predsezoni. Daj da vidimo da neki sponzor organizuje svoj fudbalski turnir za 4 ekipe. Bilo šta što bi zaličilo na ovakvo organizovanje. Da neko uradi nešto praktično, pa da pričamo..
Sačuvaj me bože srpskog junaštva, hrvatske kulture i legendi Partizana
User avatar
medjutim
 
Posts: 13594
Joined: 16 Jun 2011, 00:21
Location: La Tour-de-Peilz, Suisse / Paraćin, Srbija

Re: Regionalna liga - pro et contra

Postby ОГИ » 16 Apr 2013, 18:41

medjutim wrote:Ovo je kretanje od kraja, kao što obično i bude u svim sličnim fantazijama.

Daj da za početak vidimo prijateljske utakmice između takvih ekipa u predsezoni. Daj da vidimo da neki sponzor organizuje svoj fudbalski turnir za 4 ekipe. Bilo šta što bi zaličilo na ovakvo organizovanje. Da neko uradi nešto praktično, pa da pričamo..



Neki dan sam sasvim slučajno naletio na ovaj klip, a evo i prilike da ga upotrebim.




Finale "Akva" kupa u Krinsu, Švajcarska - pravo se zajebao. :D

Već uoči utakmice se naslućivao incident, jer su iz Zagreba pristigla dva autobusa sa navijačima Dinama, popularnim (i zloglasnim) "Bed blu bojsima". Iz švajcarskih mesta doputovali su brojni srpski i hrvatski iseljenici koji su se rasporedili na suprotnim stranama stadiona, severu i jugu.
Organizacija nije bila na nivou utakmice "visokog rizika". Gledaoci su u svakom trenutku mogli da ušetaju na teren, jer pripadnika policije nije bilo tamo gde je trebalo. Tokom utakmice igrači Partizana su gađani plastičnim flašama i drugim tvrdim predmetima kad-god su se, napadajući prema golu Dinama, približili gol-aut liniji. Tokom utakmice pristalice zagrebačke ekipe su bacile i nekoliko baklji u teren.
Prvi veći incident se dogodio nakon duela Dina Drpića i Ivice Ilijeva. Njih dvojica su se na 40-tak metara od gola Dinama borili za loptu. Drpić je i rukama i nogama pokušavao da zaustavi Ilijeva. Usledila je nervozna reakcija napadača Partizana, što je bio znak za sve fudbalere i članove stručnog štaba obe ekipe da se umešaju u sukob. Gužva je veoma brzo raščišćena, a sudija Bertolini je Igoru Duljaju i Niku Kranjčaru pokazao put u svlačionicu. Činilo se da su se strasti smirile, pošto su se Duljaj i Kranjčar sportski pozdravili prilikom izlaska sa terena, a i igrači obe ekipe su međusobno prijateljski razgovarali u očekivanju nastavka susreta.
Dok se očekivao nastavak igre, ponovo se stvorila gužva, ovaj put pored terena, kod klupa sa rezervnim igračima. Zbog pozicije kamere, nije bilo jasno šta se događa i ko je bio inicijator novih komešanja.
U tim trenucima na teren ulaze navijači Dinama, njih dvadesetak, i trče prema klupama, valjda u nameri da isteraju svoju pravdu. Na nagovor igrača iz Zagreba, oni se brzo vraćaju na južnu tribinu. Utakmica je nastavljena.
Nakon prvog gola Dinama, njihove pristalice ponovo upadaju u teren i u šesnaestercu svoje ekipe uz baklje proslavljaju pogodak. Sudija Bertolini u želji da spreči bilo kakav veći incident ranije svira kraj poluvremena i šalje igrače u svlačionicu.
Iz bezbednosnih razloga, ekipe nisu promenile strane u drugom poluvremenu, tako da je golman Radaković ostao ispred gola na severnoj, a golman Jozić na južnoj strani stadiona.
Kada je Mitu postigao drugi gol za Dinamo, usledio je masovni upad pripadnika "Bed blu bojsa" u teren, uprkos apelima pojedinih igrača Dinama da to ne čine. Nekolicina "navijača" dotrčala je do centra igrališta i odatle pozivala pristalice "crno-belih" sa suprotne strane da im se "pridruže". To su ovi i učinili. Videvši da od fudbala nema ništa, sudija Bertolini je brže-bolje odsvirao kraj utakmice. Igrači su se brzo povukli sa terena, ustupajući mesto huliganima.
U trci i tuči koja je trajala dva-tri minuta teško su povređena dvojica pripadnika "Bed blu bojsa" koje su onesvešćene izveli sa terena. Oni su među prvima krenuli na Partizanove navijače, ali su u najgorem trenutku po njih, ostali bez podrške svojih "saboraca".
Tek pošto je sukob zapretio mnogo većim nasiljem, umešali su se specijalci švajcarske policije, postavili nekoliko kordona na igralištu i onemogućili svaki dalji fizički kontakt zaraćenih strana.
Zvanični spiker je preko razglasa objavio da je utakmica i definitivno završena.


Komentar sa yt-a.
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

Re: Regionalna liga - pro et contra

Postby Zlaja » 16 Apr 2013, 18:43

medjutim wrote:Da neko uradi nešto praktično, pa da pričamo..

Jedino nakon formiranja neke lige da nas neko pozove ili da vucemo za rukave.
Videti pod kosarka, vaterpolo, rukomet...
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46989
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Regionalna liga - pro et contra

Postby medjutim » 16 Apr 2013, 18:44

Ogi, to ne pokazuje ništa, jer bi se slično desilo i da su u ovakvoj organizaciji igrali Partizan i Zvezda..

A naši bi mogli makar da pozovu ponekad Borac iz Banjaluke u Beograd, reda radi..
Sačuvaj me bože srpskog junaštva, hrvatske kulture i legendi Partizana
User avatar
medjutim
 
Posts: 13594
Joined: 16 Jun 2011, 00:21
Location: La Tour-de-Peilz, Suisse / Paraćin, Srbija

Re: Regionalna liga - pro et contra

Postby ОГИ » 16 Apr 2013, 18:46

Pa naravno da bi se desilo i na utakmici između Zvezde i Partizana, a zamisli tek sa Dinamom, Hajdukom, Sarajevom, Željom..

Mi smo već pozvali Borac i odgrali prijateljsku sa njima. :D
Полети високо птицо бијела
огласи свима својим криком
нека те чује Европа цијела
да земљу своју не дамо ником!
User avatar
ОГИ
 
Posts: 10111
Joined: 05 Oct 2011, 23:29
Location: преко Дрине

PreviousNext

Return to Fudbalski miks

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests