Board index Fudbal Fudbalski miks

Privatizacija srpskih klubova - realno ili ne?

Re: FK Crvena Zvezda 2010/2011

Postby Diktator » 27 Mar 2011, 19:31

pa reci sta znas? :D
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: FK Crvena Zvezda 2010/2011

Postby ZvezdaIznadSvega » 27 Mar 2011, 19:32

Pain wrote:
VMJunior wrote:Komsije spremajte se za veliki preokret u narednom periodu..

VELIIIIKI PREOKRET!

Za vas naravno pozitivan...


Bice pozitivan i za nas.Moracemo da radimo bolje ili cao,konkurencija bato.



E ovo je poenta. Samo da se pokrenemo sa mrtve tacke, i jedni i drugi. Poceli smo da se zadovoljavamo "malim stvarima"...
User avatar
ZvezdaIznadSvega
 
Posts: 208
Joined: 17 Mar 2011, 18:26
Location: Novi Sad

Re: FK Crvena Zvezda 2010/2011

Postby irriducibili » 27 Mar 2011, 19:41

Aleksa wrote:
mastro mostro wrote:Ja nikako ne bih voleo da Rusi "uđu" u Zvezdu na način koji se plasirao u javnost, ne zbog toga što bi napravili dobar tim (ili dobre CZ timove) ili što bi "pritiskali" sudijsku organizaciju i protivničke igrače "da se ne zajebavaju mnogo" u direktnim duelima, već zato što bi to značilo da smo postali ruska gubernija... a zna se da je u ruskim gubernijama Rusima odlično, ali onima koji pod njima i po njihovom funkcionišu, svakako nije.
Rusi su poznati kao narod koji je srcem i deklarativno mnogo učinio za svoju mlađu sestru (ili ćerku, kako ko više voli), ali kad god je trebalo delima to potkrepiti, oni su ostajali suzdržani.
Takva velika sila, može da gaji simpatije prema malim narodima, ali uvek gleda i sledi samo svoj interes.


a jel roman glavni gubernator u Londonu? :shock:
nisam znao.
zaista,koliko god da mi se zgadili gani sa dupeovlakackim skandiranjem na mari pre par dana,toliko ruznim da sam se i sam postideo iako nisam fan fkcz,toliko mi se gadi i ova prica o gubernijama i slicnim budalastinama..

Ne razumem zasto su ti smetali dogadjaji iz komsiluka, od pre neki dan? Ljudi su izrazili svoj legitimni stav, imaju puno pravo da nekoga vole

A dodao bih jos jednu sitnicu.....da je nekim slucajem, doticni odabrao i posetio nas, mislis li da bi atmosfera i skandiranje bilo drugacije?
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: FK Crvena Zvezda 2010/2011

Postby Diktator » 27 Mar 2011, 19:55

irriducibili wrote:
Aleksa wrote:
mastro mostro wrote:Ja nikako ne bih voleo da Rusi "uđu" u Zvezdu na način koji se plasirao u javnost, ne zbog toga što bi napravili dobar tim (ili dobre CZ timove) ili što bi "pritiskali" sudijsku organizaciju i protivničke igrače "da se ne zajebavaju mnogo" u direktnim duelima, već zato što bi to značilo da smo postali ruska gubernija... a zna se da je u ruskim gubernijama Rusima odlično, ali onima koji pod njima i po njihovom funkcionišu, svakako nije.
Rusi su poznati kao narod koji je srcem i deklarativno mnogo učinio za svoju mlađu sestru (ili ćerku, kako ko više voli), ali kad god je trebalo delima to potkrepiti, oni su ostajali suzdržani.
Takva velika sila, može da gaji simpatije prema malim narodima, ali uvek gleda i sledi samo svoj interes.


a jel roman glavni gubernator u Londonu? :shock:
nisam znao.
zaista,koliko god da mi se zgadili gani sa dupeovlakackim skandiranjem na mari pre par dana,toliko ruznim da sam se i sam postideo iako nisam fan fkcz,toliko mi se gadi i ova prica o gubernijama i slicnim budalastinama..

Ne razumem zasto su ti smetali dogadjaji iz komsiluka, od pre neki dan? Ljudi su izrazili svoj legitimni stav, imaju puno pravo da nekoga vole

A dodao bih jos jednu sitnicu.....da je nekim slucajem, doticni odabrao i posetio nas, mislis li da bi atmosfera i skandiranje bilo drugacije?



uopste ne sumnjam da bi i juzna tribina odradila akdekvatan blowjob.
sto se tice skandiranja na mari jednostavno osecao sam se jadno i bedno.valjda imam previsoko misljenje o nasem narodu,jbga.
Kraj sjaji sjajem novog pocetka.
19.04.2015.
Bol je privremen,ponos je vecan.
OBRADOVIC ZELJKO 22.06.2023.
User avatar
Diktator
 
Posts: 18505
Joined: 15 Mar 2011, 10:59

Re: FK Crvena Zvezda 2010/2011

Postby kezman » 27 Mar 2011, 20:00

ZvezdaIznadSvega wrote:
Pain wrote:
VMJunior wrote:Komsije spremajte se za veliki preokret u narednom periodu..

VELIIIIKI PREOKRET!

Za vas naravno pozitivan...


Bice pozitivan i za nas.Moracemo da radimo bolje ili cao,konkurencija bato.



E ovo je poenta. Samo da se pokrenemo sa mrtve tacke, i jedni i drugi. Poceli smo da se zadovoljavamo "malim stvarima"...

Ja bi zaista voleo da ima necega ali to je tako daleka prica za sada ...
naravno da niko nece da uradi ono sto smo juce pisali i klubove da u ruke zvazdasima ili partizanovcima ....
ovo je toliko neozbiljno da je bespredmetno komentrisati ... Niti su reseni imovinski odnosi niti je pravni satus klubova resen , urbanisticki plan nije donet za taj deo , ako se menja namena i regulacioni plan ... Inace Partizanov deo je atraktivniji i skuplji i uospte nije tesko naci investitora koji ce u taj deo Bgd koji ce uloziti 300 400 mliona eura ... To je poznata stvar ... necu da duzim pisacemo o ovome za 5-6 meseci dokle se stiglo sa ambicioznim planovima

e da bice ulaganje u zvezdu vece nego u NIS koga su isti ti Rusi platili oko 400 miliona eura ej ljudi ceo NIS isti ti Rusi ce u zvezdu da ulozo preko 600 miliona eura
Last edited by kezman on 27 Mar 2011, 20:05, edited 2 times in total.
kada su političko-udbaško-mafijaška šićarska goveda bez grama mozga, fudbalskog znanja i grobarskog gena rastera(va)li Partizanovce... sve ovo što se dešava je logičan i očekivan sled, i kao takvog ga treba tretirati -
mastro mostro
19/08/2012,
User avatar
kezman
 
Posts: 9509
Joined: 15 Mar 2011, 19:11

Re: FK Crvena Zvezda 2010/2011

Postby ZvezdaIznadSvega » 27 Mar 2011, 20:02

Meni licno ne smeta ova polemika o rusko-srpskim odnosima, ali bih vas ipak zamolio da je preselite na Kezinu temu... Previse smo otisli u off. Hvala.

Edit: Kezo, apsolutno se slazem, sacekajmo malo, bice sve mnogo jasnije u narednih nekoliko meseci.
User avatar
ZvezdaIznadSvega
 
Posts: 208
Joined: 17 Mar 2011, 18:26
Location: Novi Sad

Re: FK Crvena Zvezda 2010/2011

Postby AirBall » 27 Mar 2011, 20:03

Zvezda kao bivsi evropski sampion je sigurno interesatna ambicioznim rusima, jer za razliku od Zenita i Schalkea ima trofejnu istoriju...

Medjutim ko god misli da ce ruskim parama rukovoditi Lukic ili Adzic je budala...

Nece oni ni kopejku uloziti, dok ne budu imali 100% kontrolu situacije...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106320
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: FK Crvena Zvezda 2010/2011

Postby mastro mostro » 27 Mar 2011, 20:04

Aleksa wrote:
mastro mostro wrote:Ja nikako ne bih voleo da Rusi "uđu" u Zvezdu na način koji se plasirao u javnost, ne zbog toga što bi napravili dobar tim (ili dobre CZ timove) ili što bi "pritiskali" sudijsku organizaciju i protivničke igrače "da se ne zajebavaju mnogo" u direktnim duelima, već zato što bi to značilo da smo postali ruska gubernija... a zna se da je u ruskim gubernijama Rusima odlično, ali onima koji pod njima i po njihovom funkcionišu, svakako nije.
Rusi su poznati kao narod koji je srcem i deklarativno mnogo učinio za svoju mlađu sestru (ili ćerku, kako ko više voli), ali kad god je trebalo delima to potkrepiti, oni su ostajali suzdržani.
Takva velika sila, može da gaji simpatije prema malim narodima, ali uvek gleda i sledi samo svoj interes.


a jel roman glavni gubernator u Londonu? :shock:
nisam znao.
zaista,koliko god da mi se zgadili gani sa dupeovlakackim skandiranjem na mari pre par dana,toliko ruznim da sam se i sam postideo iako nisam fan fkcz,toliko mi se gadi i ova prica o gubernijama i slicnim budalastinama..


Roman Abramovič kao vlasnik jedne ekipe (od 10 ujednačenih od 20 odličnih) u jednoj strahovito jakoj i organizovanoj ligi kao što je Premijer Liga i sredini kakva je Britanija, je apsolutno neuporedivo sa jednom, jedinom i neponovljivom Srbijom u čijem čemernom, korumpiranom, punog preplašenih pizdurina i muljatora fudbalu jedva postoje dva tima, čije rivalstvo pravazilazi sve granice normalnog.
Gubernija i gubernanstvo je (naknadno priznajem) nevešto upotrebljeno poređenje, ali ostajem pri tome da će pored mnogih pozitivnih efekata po Zvezdu, ovaj eventualni "upliv" ruskog uticaja, imati negativne efekte na serbsko društvo i biti pokazatelj slabosti Srbije kao društva koje postaje sažaljivo podaničko. Sa malo love (u većini slučajeva na samo mahanje lovom) mi se podajemo i nameštamo da nam rade šta požele... bilo da je reč o Evropi, Americi, Rusiji ili bilo kojoj interesnoj grupi.
Ja se jedino ne bih bunio kada ni se Japanci zaleteli u ove krajeve, ali posle ove katastrofe koja ih je zadesila, ta mogućnost i teoretski otpada.
User avatar
mastro mostro
 
Posts: 868
Joined: 15 Mar 2011, 19:01

Re: FK Crvena Zvezda 2010/2011

Postby Unexpected » 27 Mar 2011, 20:04

irriducibili wrote:
Aleksa wrote:
mastro mostro wrote:Ja nikako ne bih voleo da Rusi "uđu" u Zvezdu na način koji se plasirao u javnost, ne zbog toga što bi napravili dobar tim (ili dobre CZ timove) ili što bi "pritiskali" sudijsku organizaciju i protivničke igrače "da se ne zajebavaju mnogo" u direktnim duelima, već zato što bi to značilo da smo postali ruska gubernija... a zna se da je u ruskim gubernijama Rusima odlično, ali onima koji pod njima i po njihovom funkcionišu, svakako nije.
Rusi su poznati kao narod koji je srcem i deklarativno mnogo učinio za svoju mlađu sestru (ili ćerku, kako ko više voli), ali kad god je trebalo delima to potkrepiti, oni su ostajali suzdržani.
Takva velika sila, može da gaji simpatije prema malim narodima, ali uvek gleda i sledi samo svoj interes.


a jel roman glavni gubernator u Londonu? :shock:
nisam znao.
zaista,koliko god da mi se zgadili gani sa dupeovlakackim skandiranjem na mari pre par dana,toliko ruznim da sam se i sam postideo iako nisam fan fkcz,toliko mi se gadi i ova prica o gubernijama i slicnim budalastinama..

Ne razumem zasto su ti smetali dogadjaji iz komsiluka, od pre neki dan? Ljudi su izrazili svoj legitimni stav, imaju puno pravo da nekoga vole

A dodao bih jos jednu sitnicu.....da je nekim slucajem, doticni odabrao i posetio nas, mislis li da bi atmosfera i skandiranje bilo drugacije?

Ode cela ova priča u politiku. Nadam se da ne postoji ideja otvaranja takvog topic-a.
U zemlji Srbiji očito sve mora da bude polarizovano, pa tako i ova priča oko Rusa. Još da nas oće da kupe Ameri tek bi onda bilo histerije.
Istina je da bi nas i jedni i drugi zajebali čim bi im se ukazala prilika.

Roman nije glavni gubernator u Londonu, ali moraš priznati da ni Srbija nije Engleska (mislim na poziciju u Svetu naravno).

Mi jednostavno ne želimo da učimo na sopstvenim greškama, kojih smo u burnoj prošlosti imali možda i previše.

Izvinjenje na skretanju sa teme.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Privatizacija srpskih klubova - realno ili ne?

Postby ZvezdaIznadSvega » 27 Mar 2011, 20:42

U svetlu poslednjih desavanja (donosenje zakona o privatizaciji kao i namerama Gazproma da "preuzme" FK Crvena Zvezda...), ova tema ce nam posluziti za, nadam se, kvalitetnu razmenu misljenja o procesima koji mogu odrediti "sudbinu" klubova koje volimo ma koje boje oni bili.

Zamolio bih vas da pokusamo da se drzimo teme, da ne idemo previse u "politiku". Postovi koji su vezani za odnos "politika - sport" su dozvoljeni cak i pozeljni, sve dok ne zadiremo u neke bilateralne odnose drzava, globalnu politiku i slicno.

Hvala unapred.
User avatar
ZvezdaIznadSvega
 
Posts: 208
Joined: 17 Mar 2011, 18:26
Location: Novi Sad

Re: FK Crvena Zvezda 2010/2011

Postby Panta » 27 Mar 2011, 21:13

mastro mostro wrote:
Aleksa wrote:
mastro mostro wrote:Gubernija i gubernanstvo je (naknadno priznajem) nevešto upotrebljeno poređenje, ali ostajem pri tome da će pored mnogih pozitivnih efekata po Zvezdu, ovaj eventualni "upliv" ruskog uticaja, imati negativne efekte na serbsko društvo i biti pokazatelj slabosti Srbije kao društva koje postaje sažaljivo podaničko. Sa malo love (u većini slučajeva na samo mahanje lovom) mi se podajemo i nameštamo da nam rade šta požele... bilo da je reč o Evropi, Americi, Rusiji ili bilo kojoj interesnoj grupi.
Ja se jedino ne bih bunio kada ni se Japanci zaleteli u ove krajeve, ali posle ove katastrofe koja ih je zadesila, ta mogućnost i teoretski otpada.


Ali "nam" je, nekako, najdraze kad Rusi daju, pa se svako njihovo eventualno davanje multiplikuje do nevidjenih razmera.

Ja ne zelim da Zvezda bude ono sto je u kosarci, zelim im da uvek budu drugi, ali dovoljno dobri da ovima iz Partizanove uprave ne daju da se opuste.

Ali, nisam siguran da ce ova prica sa Gaspromom, cak ni u bliskoj buducnosti, biti ostvarena.Nesredjeni vlasnicki odnosi nikako ne mogu dovesti do ozbiljnog upliva novca bilo gde, pa ni u klubove.
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Privatizacija srpskih klubova - realno ili ne?

Postby ronaldo7 » 27 Mar 2011, 23:58

Priča o privatizaciji je odlična iako je moj lični utisak da ste malo otišli u sanjarenje. Stvarnost je ono što se dogodilo Partizanu kada je pre nekoliko godina platio pravljenje detaljnog urbanističkog plana za Autokomandu ( to mu je tražila Gradska vlada), zatim su sa idejnim rešenjem prošli javnu raspravu (koja je obavezna po zakonu) I nikada nisu ušli na dnevni red skupštine grada.. Razlog za to je kako su mi šapnule ptičice direktiva Borisa Tadića tadašnjem vd gradonačelniku Zoranu Alimpiću. Švajcarska kompanija Maranc neko vreme je strpljivo čekala da uloži oko 200 miliona evra a onda su shvativši s kim imaju posla otišli. Kome bre u Srbiji treba ulaganje od 200 miliona????
Ako se pitate zašto, uveravam vas da gosn Tadić nije vatreni navijač Crvene Zvezde ali je jedan od onih koji je želeo da se prvo donese zakon o privatizaciji u sportu.
Pomenuti zakon se priprema već fantastične tri godine I tek sad će na skupštinu. Zvanično toliko im je trebalo kako bi on bio moderan, evropski I u “slavu” sporta a nezvanično mogla je to da bude još jedna afera Luka Beograd.
Prema prvobitnoj zamisli tog zakona klubovi više nisu mogli da budu udruženja gradjana već akcioničarska društva I preduzeća. U toj varijanti preduzeće godinu dana nakon privatizacije može da ode u stečaj a iz stečaja da se izvrši prenamena zemljišta na kojem se ono nalazi. Matematika je prosta kupote Partizan I Zvezdu posle godinu dana bankrotirate a onda na 25 hektara Autokomande gradite poslovno stambene komplekse. Profit od ovog posla procenjen je a više od milijardu evra. Malo li je ?
Usvajanjem nekih amandmana sada nas svi uveravaju da je to nemoguće ali bi ja ipak sačekao desetak godina da se u to uverim. Čak iako se Partizan I Zvezda odbrane čidto sumnjam da će posle privatizacije stadion Grafičara još dugo stajati na Senjaku……
I za kraj ako pažljivo pogledate projekat koji su nam pokazali gosn Lukić I njegovi ljudi iz senke Vesić I Rajo Božović. Pored prelepog stadiona se nalazi,gle čuda 7 poslovnih zgrada. Ukoliko to neko dozvoli Rusima da grade, verovatno će uložiti 500 miliona evra jer će taj novac oploditi nekretninama, u svakoj drugoj opciji toliko ulaganje u sport u Srbiji nema matematiku. Abramovič je u Čelzi do sada toliko uložio. U minusu je oko 250 miliona od kada je vlasnik kluba ali se taj novac u Londonu isplatio na druge načine. Toga u Srbiji nema a do sada niko nikada nije pokazao toliku ljubav prema nama pa neće ni premijer Putin.
User avatar
ronaldo7
 
Posts: 9
Joined: 16 Mar 2011, 00:59

Re: Privatizacija srpskih klubova - realno ili ne?

Postby AirBall » 28 Mar 2011, 00:55

Dobrodosao ronaldo7...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106320
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Privatizacija srpskih klubova - realno ili ne?

Postby kocic » 28 Mar 2011, 01:24

@ ronaldo
to sto si naveo kao primer je nemoguce, jer ne mozes da gradis i budes u stecaju... a i ne verujem da moze pod bilo kakvim uslovima to zemljiste da promeni namenu.

btw, da dodam da bilo kakva gradnja na tom zemljistu inicira promenu urbanistickog plana tog dela grada, a to dalje implicira da mora da se podmiti mnogo vise od par osoba... drugim recima svi poslanici u skupstini beograda i clanovi gradske vlade (u odbornike spadaju i clanovi opozicije)... to je sa jedne strane teoriski izvodljivo dok s druge strane u praksi gotovo nemoguce... opet postoji i treca strana, a to su ljudi koji tamo zive , krecu se i prolaze tuda pa bi morao da se instalira i neki cloaking device (kamuflazni uredjaj) koji bi doticne objekte skrivao od pogleda slucajnih prolaznika... da ne ulazim dalje u problematiku da i pored cloaking uredjaja neko fizicki moze da naleti i provali da tu ima necega...

opet, kad se setim kako je prodat NIS ne bi me zacudio scenario da rusi kazu menjaj urbanisticki plan a administracija to odradi legalno dok srbi ko srbi spuste glave ko ovce, progutaju **** i nastave dalje.
Last edited by kocic on 28 Mar 2011, 01:35, edited 1 time in total.
vratite kezu!!!
User avatar
kocic
 
Posts: 874
Joined: 22 Mar 2011, 18:21

Re: Privatizacija srpskih klubova - realno ili ne?

Postby irriducibili » 28 Mar 2011, 01:31

DayWalker wrote:
ronaldo7 wrote:

to sto si naveo kao primer je nemoguce, jer ne mozes da gradis i budes u stecaju... a i ne verujem da moze pod bilo kakvim uslovima to zemljiste da promeni namenu.

U zemlji Srbiji je sve moguce.....
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

PreviousNext

Return to Fudbalski miks

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 46 guests