Board index Fudbal Fudbalski miks

Privatizacija srpskih klubova - realno ili ne?

Re: Privatizacija srpskih klubova - realno ili ne?

Postby irriducibili » 28 Mar 2011, 23:25

kezman wrote:
Burke wrote:@ Несаломиви :happy:

Одосмо у офф, али само да ти одговорим. У праву си да пословање Руса нема везе са нашом, а могу рећи понекад ни са здравом логиком. Али ни међу њима самима нису баш бајни односи, односно постоји нетрепељивост између њихових тајкуна. Логично је да Гаспром са собом доведе и своју банку преко које ће радити, да би сав профит остајао унутар групе.

Ако гледам са становишта Звезде, нама неће сметати ни ако активирају Московску банку, само да добијемо повољне услове за санацију дугова. :D То ко ће улагати у нас, нама није битно, нама су битне ПАРЕ.

strogo kontrolisanim iznosenjem para iz Srbije

Nacelno da, sto se tice sredstava iz domacih izvora, ali ni to u praksi nije bas tako. Ko ce da zabrani akcionaru da iznese svoj profit?
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Privatizacija srpskih klubova - realno ili ne?

Postby kezman » 28 Mar 2011, 23:54

irriducibili wrote:
kezman wrote:
Burke wrote:@ Несаломиви :happy:

Одосмо у офф, али само да ти одговорим. У праву си да пословање Руса нема везе са нашом, а могу рећи понекад ни са здравом логиком. Али ни међу њима самима нису баш бајни односи, односно постоји нетрепељивост између њихових тајкуна. Логично је да Гаспром са собом доведе и своју банку преко које ће радити, да би сав профит остајао унутар групе.

Ако гледам са становишта Звезде, нама неће сметати ни ако активирају Московску банку, само да добијемо повољне услове за санацију дугова. :D То ко ће улагати у нас, нама није битно, нама су битне ПАРЕ.

strogo kontrolisanim iznosenjem para iz Srbije

Nacelno da, sto se tice sredstava iz domacih izvora, ali ni to u praksi nije bas tako. Ko ce da zabrani akcionaru da iznese svoj profit?


NBS time sto banka nezavisni pravni subjekt koji posluje u Srbiji u odnosu na centralu .Probaj da posaljes 15 000 eura kao fizicko lice videces kako je lako ... Inace ako banke prikazu profit veliki onda moraju da plate i porez pa se profit investira za sada zato sto je prinos najveci u Evropi zbog kursnih razlika + kamate koja je prelepa a naplata jos uvek 96% :D
Podizanjme obevezne rezerve i kontrolim dnevnom limita se strogo kontrolisu tokovi novca ..
Inace velika je zabluda banke su mnogo vise novca unele u Srbiju nego iznele napolje odosmo u OFF totalno ....
kada su političko-udbaško-mafijaška šićarska goveda bez grama mozga, fudbalskog znanja i grobarskog gena rastera(va)li Partizanovce... sve ovo što se dešava je logičan i očekivan sled, i kao takvog ga treba tretirati -
mastro mostro
19/08/2012,
User avatar
kezman
 
Posts: 9509
Joined: 15 Mar 2011, 19:11

Re: Privatizacija srpskih klubova - realno ili ne?

Postby Burke » 29 Mar 2011, 00:22

kezman wrote:Probaj da posaljes 15 000 eura kao fizicko lice videces kako je lako ...


Пази није ни тешко много... Немаш ограничење за плаћање по профактури (једино ако не купујеш 1000 комада нечега). А и уз доказ о сродству до трећег колена можеш послати такође неограничен износ другом физичком лицу. Није баш све толико конзервативно...
Burke
 
Posts: 7024
Joined: 18 Mar 2011, 22:06
Location: Na zadatku

Re: FK Crvena Zvezda 2010/2011

Postby Torshavn » 29 Mar 2011, 15:26

Panta wrote:
mastro mostro wrote:
Aleksa wrote:
mastro mostro wrote:Gubernija i gubernanstvo je (naknadno priznajem) nevešto upotrebljeno poređenje, ali ostajem pri tome da će pored mnogih pozitivnih efekata po Zvezdu, ovaj eventualni "upliv" ruskog uticaja, imati negativne efekte na serbsko društvo i biti pokazatelj slabosti Srbije kao društva koje postaje sažaljivo podaničko. Sa malo love (u većini slučajeva na samo mahanje lovom) mi se podajemo i nameštamo da nam rade šta požele... bilo da je reč o Evropi, Americi, Rusiji ili bilo kojoj interesnoj grupi.
Ja se jedino ne bih bunio kada ni se Japanci zaleteli u ove krajeve, ali posle ove katastrofe koja ih je zadesila, ta mogućnost i teoretski otpada.


Ali "nam" je, nekako, najdraze kad Rusi daju, pa se svako njihovo eventualno davanje multiplikuje do nevidjenih razmera.

Ja ne zelim da Zvezda bude ono sto je u kosarci, zelim im da uvek budu drugi, ali dovoljno dobri da ovima iz Partizanove uprave ne daju da se opuste.

Ali, nisam siguran da ce ova prica sa Gaspromom, cak ni u bliskoj buducnosti, biti ostvarena.Nesredjeni vlasnicki odnosi nikako ne mogu dovesti do ozbiljnog upliva novca bilo gde, pa ni u klubove.


E pa u tome je i najveci problem! "Nema jakog Partizana bez jake Zvezde, i obrnuto" ...

Realno, ako ce i posle privatizacije ostati isto ovakvo stanje, gde je Partizanu jedini protivnik Zvezda, i gde se jedino ta dva kluba bore za titulu, a razne Dzombe, Bate, Kostici, Sekulici, Palme, itd. samo postanu vlasnici ostalih klubova, onda bolje da se takva privatizacija ni ne odrzi ... bolje je da svi potonu nego da gledamo Skotski scenario ...

Na primer, u Rumuniji, Steaua je ono sto je ovde Zvezda ... a ispred nje i Rapida iz Bukuresta, su bili ili su sada klubovi kao sto su Vaslui, Ocelul, Temisvar, Kluz, Unirea ...

A do pre neku godinu su se samo smenjivali Steaua i Rapid ...
Vojvodina jedna jedina, pola bela pola crvena ...

Nasa istorija je jebala kevu Ajnstajnu mnogo pre neutrina. U Srbiji je proslost neizvesnija od buducnosti, ali to nije razlog da svaku izmisljotinu proglasavamo za istinu. OFK nije BSK.
User avatar
Torshavn
 
Posts: 643
Joined: 17 Mar 2011, 21:29

Re: Privatizacija srpskih klubova - realno ili ne?

Postby kocic » 29 Mar 2011, 15:33

kezman wrote:sad se seti
sta bi sa Moskovkom Bankom kao sponzorom , bar da udje u pul ako ne da bude na dresu kako je nasiroko svojevremeno pisano

nebitno je sta se pise... pisanje i sluzi da se loze mase... vrati se malo i seti se brzih pruga, evropske unije i standarda, svemirskog broda koji slece u humsku™ i drugih podvala na znatno visem nivou tako da mi je ovo sa moskovskom bankom mnogo benignije.
uglavnom rusima ne treba uopste verovati niti pristajati na njihove sargarepe i lepe reci... poklonismo NIS, a kad se podvuce crta ostaje zasto???
vratite kezu!!!
User avatar
kocic
 
Posts: 874
Joined: 22 Mar 2011, 18:21

Re: Privatizacija srpskih klubova - realno ili ne?

Postby ZvezdaIznadSvega » 31 Mar 2011, 14:08

User avatar
ZvezdaIznadSvega
 
Posts: 208
Joined: 17 Mar 2011, 18:26
Location: Novi Sad

Re: FK Crvena Zvezda 2010/2011

Postby Panta » 25 Apr 2011, 22:05

Burke wrote:@ Панта

Цитираш ми пост у коме се део првог и цео други пасус односе на нашу садашњост, и извлачиш генијалан коментар да код навијача Звезде постоје само два времена, прошлост и будућност :facepalm:

Докле год има "добронамерних" партизана којима нешто смета и који су лажно забринути за Звезду и желе јој добро да би
и њихов Партизан био јак, ја не морам да бринем за стање у свом клубу.

@ Панта и Мастро

А ту причу о Српском народу и односу са Русима оставите за неко друго место и неки други форум. Онако чисто из економских разлога, више волим да нас спонзоришу Руси, него гиганти из ЕУ И САД који се мало мало па докапитализују и национализују.


Jes` stvarno.Moja teorija o 2 vremena koja postoje za Zvezdase je bila replika na tvoj vizionarski post sa 22.strane.

Nemaju svi isto shvatanje kao ti.Verovao ili ne, ja ne zelim da Zvezda bude ono sto je u basketu.U basketu ima jos solidnih klubova, kao sto postoje i znacajne evropske ambicije KKP, pa mesta opustanju nema.U fudbalu bi to bilo drugacije, sve po maksimi "prvi u selu".

b1 Dozvolices, ja bih ipak o tome pricao ovde.
b2 Ne sumnjam :sarcastic: , a sve uz parolu: "Draze mi je rusko govno, nego americka pita".

Ma propadose zapadni giganti, ceka ih sudbina Zastave i Prve Petroletke :lol:
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: FK Crvena Zvezda 2010/2011

Postby Tumbas » 26 Apr 2011, 00:24

Burke wrote:Лепо напишем да прича о Српско Руским односима није за овај топик и форум, а на то колега форумаш одговара да ипак хоће о томе да прича и спомиње неке пите и нека говна :stani:

Pa mislim da situacija u kojoj je tvoj klub ima dosta veze sa srpsko ruskim odnosima, tj sa rusima. Ali, vas ce boleti glava zbog toga... Ne znam sta ti smeta, ali dobro. Ovo je ipak, tvoj i samo tvoj :sarcastic: topik, pa sam odredjuj pravila na njemu! :hathello:
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Re: FK Crvena Zvezda 2010/2011

Postby mastro mostro » 26 Apr 2011, 00:24

Burke wrote:Лепо напишем да прича о Српско Руским односима није за овај топик и форум, а на то колега форумаш одговара да ипак хоће о томе да прича и спомиње неке пите и нека говна :stani:


Kako spominjanje Rusije i istorijskih fakti ima veze politikom... Aj da smo pisali o poseti Ruskog Cara utakmici i redu za slikanje u kome su bili Škundrić, Antić, Palma i ostala "elita", pa i da prećutim ovo "odjebavanje"... ovako, mislim da tvoje ponašanje nije u duhu današnjeg praznika, i da Tribina zavnično ne podržava tako "ciganisanje".
User avatar
mastro mostro
 
Posts: 868
Joined: 15 Mar 2011, 19:01

Re: FK Crvena Zvezda 2010/2011

Postby Panta » 26 Apr 2011, 00:35

Prvo, glagoli "zamolio" i "odjebu" koliko god bezobrazno zvucala, samo ce dovesti do kontraefekta, pa na to obrati paznju u buducoj konverzaciji.Isto se odnosi i na velika crvena slova.

O tome ko ce sta da pise na pojedinim topicima, ne odlucujes ti, vec naslov topika, a kako sam ja pricao o Rusima u Zvezdi, moji postovi se itekako odnose na temu.

Takodje, neminovna doza politike se i odnosila na istu temu, pa prema tome tu joj je i mesto.Na stranu sto su moje opaske bile "cisto ekonomske".

Ako ne zelis diskusiju, izadji iz nje, a moderacija ce paziti da li nesto izlazi iz dozvoljenih okvira.
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: FK Crvena Zvezda 2010/2011

Postby Panta » 26 Apr 2011, 00:40

Ili u "Privatizaciju srpskih klubova" ?

Ja patku nisam merio sa bilo kim :dunno: .
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: FK Crvena Zvezda 2010/2011

Postby Torshavn » 28 May 2011, 18:56

Burke wrote:Мора да се направи неки баланс. Држава је допустила да ФКЦЗ уништавају тајкуни, па сада мора да је помогне у враћању на место где је била пре тога ;)


Balans?! Drzava je prvo dopustila da svi ostali klubovi ili propadnu ili postanu igracka lokalnih BizMismena ...
Vojvodina jedna jedina, pola bela pola crvena ...

Nasa istorija je jebala kevu Ajnstajnu mnogo pre neutrina. U Srbiji je proslost neizvesnija od buducnosti, ali to nije razlog da svaku izmisljotinu proglasavamo za istinu. OFK nije BSK.
User avatar
Torshavn
 
Posts: 643
Joined: 17 Mar 2011, 21:29

Re: FK Crvena Zvezda 2010/2011

Postby DON » 28 May 2011, 19:48

Telekom i PTT ozbiljnijo ulaze u pricu sa Zvezdom, sponzorisace sa solidnom kolicinom novca.

Zanimljivo.... Blize se izbori... ;)
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: FK Crvena Zvezda 2010/2011

Postby Torshavn » 28 May 2011, 20:14

VUČKO_88 wrote:Telekom i PTT ozbiljnijo ulaze u pricu sa Zvezdom, sponzorisace sa solidnom kolicinom novca.

Zanimljivo.... Blize se izbori... ;)


Telekom i PTT su drzavne firme i ne mogu pomagati samo dva kluba ... pogotovo je diskriminatorska ona akcija sa onim karticama ...

Inace, skupstina NOvog Sada je na inicijativu kluba usvojila vecinom glasova odluku da je f.k.vojvodina klub od drustvenog znacaja za Novi Sad i da se ne sme privatizovati ...

Tako bi trebao i grad Beograd da uradi (uostalom, Dinamo Zagreb je klub od znacaja za grad Zagreb ...)
Vojvodina jedna jedina, pola bela pola crvena ...

Nasa istorija je jebala kevu Ajnstajnu mnogo pre neutrina. U Srbiji je proslost neizvesnija od buducnosti, ali to nije razlog da svaku izmisljotinu proglasavamo za istinu. OFK nije BSK.
User avatar
Torshavn
 
Posts: 643
Joined: 17 Mar 2011, 21:29

Re: FK Crvena Zvezda 2010/2011

Postby gondolijer » 28 May 2011, 21:20

Skupstina Novog Sada je bila zabranila prodaju alkohola u NS pa dobila po usima od Ustavnog suda. Slicno izvlacenje usiju ceka i Bg. Ne moze grad da donese takvu odluku.
gondolijer
 
Posts: 1204
Joined: 08 May 2011, 01:09

PreviousNext

Return to Fudbalski miks

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 49 guests