Board index Fudbal Fudbalski miks

Privatizacija srpskih klubova - realno ili ne?

Re: Privatizacija srpskih klubova - realno ili ne?

Postby HariHaler » 28 Mar 2011, 01:36

Srbija je drzava gde ne postoje jasna pravila igre. Ako nemas politicku vezu, ili jaka ledja, a postena si firma, osudjen si na propast. Ovo vazi, ako bi da igras na veliko. Finansijski uspeh je moguc, sve dok ne krenes visoko, i dok se ne zameris big headovima.

Malo trziste. Slaba ekonomska moc gradjana. Centralizovanost. Ne vidim kako bi neko imao interes da ulozi u Zvezdu ili Partizan?!

Jedino zbog altruizma. Takvih, hvala Bogu, i danas ima(a uvek ce ih i biti), ali su u pitanju, da kazem - "sitnije" pare.

Edit: posto je pitanje da li je realno? Mislim da je sustinska privatizacija miljama daleko. (vazi samo za fudbal) Ona, druga, je moguca.
The mind is everything. What you think you become.
User avatar
HariHaler
 
Posts: 1264
Joined: 15 Mar 2011, 01:48

Re: Privatizacija srpskih klubova - realno ili ne?

Postby ronaldo7 » 28 Mar 2011, 02:41

@DayWalker
Primer koji sam naveo dakle bankrot preduzeća, gašenje istog pa prenamena zemljišta na kojem se ono nalazilo je nešto što se dešavalo u ovoj zemlji i potpuno je legalno- nema potrebe za mitom samo isterivanja zakonskih prava. Ali da se ne vraćam na to jer nas zakonodavci ubedjuju da se to neće dogoditi.

Ponoviću zbog pritiska javnosti, veličine večitih rivala i realnog gubitka popularnosti bilo koje političke opcije koja bi krenula da ruši iste ...oni su manje više sigurni. Ali tek nam sledi razjašnjenje veoma komplikovanih pravno imovinskih odnosa, pogotovo na onom delu zemlje za koji Zvezda tvrdi da je njeno vlasništvo(čitaj malo zemlje za nesportske kvadrate)

A oda će se videti ko i zašto želi da ulaže u naš sport i pod kojim uslovima. Opet ćemo se iznenaditi.........
User avatar
ronaldo7
 
Posts: 9
Joined: 16 Mar 2011, 00:59

Re: Privatizacija srpskih klubova - realno ili ne?

Postby ronaldo7 » 28 Mar 2011, 02:41

AirBall wrote:Dobrodosao ronaldo7...



Hvala, bolje vas našao...........
User avatar
ronaldo7
 
Posts: 9
Joined: 16 Mar 2011, 00:59

Re: Privatizacija srpskih klubova - realno ili ne?

Postby Torshavn » 28 Mar 2011, 08:53

Ta privatizacija treba da se izvede na postenim principima, a drzava bi mnogo vise trebalo da bude zainteresovana za boljitak drugih klubova ...

Ako cemo da gledamo Skotski model, onda bolje da ukidamo fudbal i sport ...
Vojvodina jedna jedina, pola bela pola crvena ...

Nasa istorija je jebala kevu Ajnstajnu mnogo pre neutrina. U Srbiji je proslost neizvesnija od buducnosti, ali to nije razlog da svaku izmisljotinu proglasavamo za istinu. OFK nije BSK.
User avatar
Torshavn
 
Posts: 643
Joined: 17 Mar 2011, 21:29

Re: Privatizacija srpskih klubova - realno ili ne?

Postby kocic » 28 Mar 2011, 14:27

ronaldo7 wrote:@DayWalker
Primer koji sam naveo dakle bankrot preduzeća, gašenje istog pa prenamena zemljišta na kojem se ono nalazilo je nešto što se dešavalo u ovoj zemlji i potpuno je legalno- nema potrebe za mitom samo isterivanja zakonskih prava. Ali da se ne vraćam na to jer nas zakonodavci ubedjuju da se to neće dogoditi.

osvrnucu se na ovaj deo jer je diskusija i pocela zbog privatizacije zvezde od strane rusa i iz tog ugla gledano scenario koji si opisao je nemoguc... nemoguc je iz vise razloga jer prenamena zemljista je NEMOGUCA bez promene urbanistickog plana... jer je nezamislivo da rusi oteraju gasprom u stecaj zbog nekoliko hektara u beogradu + daju NIS, moskovsku banku (ako je pocela sa radom) ili jos nesto od imovine pod vlasnistvom gasproma... jos jedna bitna stvar je da oni ne moraju uopste ovoliko da se cimaju da bi dobili to zemljiste niti da izmisljaju stecaj, likvidaciju... vec treba samo da kazu da hoce tu parcelu i to ce da se resi na gore naveden nacin (promena urbanistickog plana)... ne vidim interes rusa da se toliko cimaju ako hoce konkretno to zemljiste.
vratite kezu!!!
User avatar
kocic
 
Posts: 874
Joined: 22 Mar 2011, 18:21

Re: Privatizacija srpskih klubova - realno ili ne?

Postby mastro mostro » 28 Mar 2011, 16:41

...e i tu dolazimo do priče o skidanju gaća ili gubernanstvu koje sam spominjao. Nemam ništa protiv ruskih para u Zvezdi, ali od načina na koji će se to sve izvoditi i objašnjenja za debile koja ćemo čitati i slušati na/u sredstvima javnog informisanja unapred mi prevrću želudac. Dok se to desi ja ću oguglati (a i svi mi)... što se već puno puta desilo i predstavlja proverenu matricu - kuvane žabe.
User avatar
mastro mostro
 
Posts: 868
Joined: 15 Mar 2011, 19:01

Re: Privatizacija srpskih klubova - realno ili ne?

Postby ronaldo7 » 28 Mar 2011, 21:13

mastro mostro wrote:...e i tu dolazimo do priče o skidanju gaća ili gubernanstvu koje sam spominjao. Nemam ništa protiv ruskih para u Zvezdi, ali od načina na koji će se to sve izvoditi i objašnjenja za debile koja ćemo čitati i slušati na/u sredstvima javnog informisanja unapred mi prevrću želudac. Dok se to desi ja ću oguglati (a i svi mi)... što se već puno puta desilo i predstavlja proverenu matricu - kuvane žabe.


Ti si me izgleda odlično razumeo

@DayWolker
Da probam da završim, prvo sam samo hteo da pojasnim hronologiju donošenja zakona o privatizaciji i svog muljanja koje se dešavalo. Ako hoćeš da se držimo samo Crvene Zvezde.......Gasprom , Putin ili ko god ne može tek tako da uzme tu zemlju i da radi šta hoće koliko god bi to rukovodstvo Zvezde volelo. I drugo ponavljam ti ulaganje od 400 miliona evra je isplativo samo ako mogu da grade nekretnine jer im se ulaganje u klub i igrače nikada neće isplatiti.
Koliko nas Rusi vole najbolje ti pokazuje današnji primer....Evo vam kredit, od nas kupite stare avione, mi ćemo da vam ih održavamo a kamata je smešnih 50%
Nema ljubavi u svetu biznisa -samo profit i interes i tako će uvek biti
User avatar
ronaldo7
 
Posts: 9
Joined: 16 Mar 2011, 00:59

Re: Privatizacija srpskih klubova - realno ili ne?

Postby kocic » 28 Mar 2011, 21:54

ja ipak mislim da od juznog toka nema nista pa je ovo mazanje ociju kao i sa NIS-om... da ne zalazim sad u tu temu i da ne sirim pricu jer o rusima ne mislim nista dobro,
vratite kezu!!!
User avatar
kocic
 
Posts: 874
Joined: 22 Mar 2011, 18:21

Re: Privatizacija srpskih klubova - realno ili ne?

Postby kezman » 28 Mar 2011, 21:58

DayWalker wrote:ja ipak mislim da od juznog toka nema nista pa je ovo mazanje ociju kao i sa NIS-om... da ne zalazim sad u tu temu i da ne sirim pricu jer o rusima ne mislim nista dobro,

sad se seti
sta bi sa Moskovkom Bankom kao sponzorom , bar da udje u pul ako ne da bude na dresu kako je nasiroko svojevremeno pisano
kada su političko-udbaško-mafijaška šićarska goveda bez grama mozga, fudbalskog znanja i grobarskog gena rastera(va)li Partizanovce... sve ovo što se dešava je logičan i očekivan sled, i kao takvog ga treba tretirati -
mastro mostro
19/08/2012,
User avatar
kezman
 
Posts: 9509
Joined: 15 Mar 2011, 19:11

Re: Privatizacija srpskih klubova - realno ili ne?

Postby Burke » 28 Mar 2011, 22:13

Московска банка је банка у којој тренутно има 40-так запослених. Из неких извора сам чуо да су имали проблема да положе обавезну резерву НБС и да су једва добили лиценцу за рад. Оваква, каква је тренутно, та банка нема никаквих интереса за неку рекламу. Приликом уласка на наше тржиште, мислили су да ће направити много бољи продор, али су се прерачунали.

Са друге стране очекује се да Гаспром са собом на наше тржиште доведе и своју банку, која ће их пратити и која ће бити много озбиљнија од Московске. У причама које се ових дана круже градом, најчешће се може чути да ће Звезда у тој банци, када дође на наше тржиште, рефинансирати сва своја дуговања.
Burke
 
Posts: 7024
Joined: 18 Mar 2011, 22:06
Location: Na zadatku

Re: Privatizacija srpskih klubova - realno ili ne?

Postby irriducibili » 28 Mar 2011, 22:30

Burke wrote:Московска банка је банка у којој тренутно има 40-так запослених. Из неких извора сам чуо да су имали проблема да положе обавезну резерву НБС и да су једва добили лиценцу за рад. Оваква, каква је тренутно, та банка нема никаквих интереса за неку рекламу. Приликом уласка на наше тржиште, мислили су да ће направити много бољи продор, али су се прерачунали.

Са друге стране очекује се да Гаспром са собом на наше тржиште доведе и своју банку, која ће их пратити и која ће бити много озбиљнија од Московске. У причама које се ових дана круже градом, најчешће се може чути да ће Звезда у тој банци, када дође на наше тржиште, рефинансирати сва своја дуговања.

Moskovska banka je jedna od najjacih u Rusiji, glavni akcionar joj je grad Moskva, pa mozete zamisliti koliki su im depoziti

Druga je prica, iz kog su razloga oni uopste dosli ovde. U vreme dok je to bilo samo u najavi, bila je prisutna maltene panika kod ostalih banaka, da Rusi ne grunu veliku lovu i zahvati im ozbiljniji deo kolaca na trzistu. Medjutim od toga nije bilo nista, te su informacije da na jedvite jade ispunjavaju zakonske uslove tacne. Postavljanje Zecara na celo banke, takodje mnogo govori o ambicijama. Oni bezmalo nista ne rade, te mislim da im je politicki cilj ili nalog, samo da budu prisutni. Do daljnjeg

Sto se tice Gasprom banke, daleko je to od ozbiljne najave. Uopste ne mora da znaci da ce Gasprom sa sobom dovesti i banku, to se resava kod Rusa na nekom drugom nivou, i cesto nema veze sa nasom logikom. Mozda rese da aktiviraju Moskovsku banku, te da time daju razlog njenog postojanja
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Privatizacija srpskih klubova - realno ili ne?

Postby kezman » 28 Mar 2011, 22:32

Burke wrote:Московска банка је банка у којој тренутно има 40-так запослених. Из неких извора сам чуо да су имали проблема да положе обавезну резерву НБС и да су једва добили лиценцу за рад. Оваква, каква је тренутно, та банка нема никаквих интереса за неку рекламу. Приликом уласка на наше тржиште, мислили су да ће направити много бољи продор, али су се прерачунали.

Са друге стране очекује се да Гаспром са собом на наше тржиште доведе и своју банку, која ће их пратити и која ће бити много озбиљнија од Московске. У причама које се ових дана круже градом, најчешће се може чути да ће Звезда у тој банци, када дође на наше тржиште, рефинансирати сва своја дуговања.

Hm ... Ja cuh da ce Srpska Banaka biti Ruska u tom smislu ali da ne ideom u OFF

članovi UO:
Vladan Lukić
Aleksandar Antić
Slobodan Babić
Igor Butulija
Đorđe Brdarski
Dušan Mrakić
Ivan Todorov
Vladimir Popović
Milorad Simić
Zoran Ivošević
Branimir Babarogić
Dragomir Marković
Slavc Habič
Goran Vesić
Milan Janković
Nenad Banović

Nikog iz Gasproma jos uvek nema :shock:
kako bese 3 mesta jos letos obecana
kada su političko-udbaško-mafijaška šićarska goveda bez grama mozga, fudbalskog znanja i grobarskog gena rastera(va)li Partizanovce... sve ovo što se dešava je logičan i očekivan sled, i kao takvog ga treba tretirati -
mastro mostro
19/08/2012,
User avatar
kezman
 
Posts: 9509
Joined: 15 Mar 2011, 19:11

Re: Privatizacija srpskih klubova - realno ili ne?

Postby Burke » 28 Mar 2011, 23:01

@ Несаломиви :happy:

Одосмо у офф, али само да ти одговорим. У праву си да пословање Руса нема везе са нашом, а могу рећи понекад ни са здравом логиком. Али ни међу њима самима нису баш бајни односи, односно постоји нетрепељивост између њихових тајкуна. Логично је да Гаспром са собом доведе и своју банку преко које ће радити, да би сав профит остајао унутар групе.

Ако гледам са становишта Звезде, нама неће сметати ни ако активирају Московску банку, само да добијемо повољне услове за санацију дугова. :D То ко ће улагати у нас, нама није битно, нама су битне ПАРЕ.
Burke
 
Posts: 7024
Joined: 18 Mar 2011, 22:06
Location: Na zadatku

Re: Privatizacija srpskih klubova - realno ili ne?

Postby irriducibili » 28 Mar 2011, 23:09

Burke wrote:@ Несаломиви :happy:

Одосмо у офф, али само да ти одговорим. У праву си да пословање Руса нема везе са нашом, а могу рећи понекад ни са здравом логиком. Али ни међу њима самима нису баш бајни односи, односно постоји нетрепељивост између њихових тајкуна. Логично је да Гаспром са собом доведе и своју банку преко које ће радити, да би сав профит остајао унутар групе.

Ако гледам са становишта Звезде, нама неће сметати ни ако активирају Московску банку, само да добијемо повољне услове за санацију дугова. :D То ко ће улагати у нас, нама није битно, нама су битне ПАРЕ.

Ma ok, sustina je bila da to nisu privatne banke, obe su pod totalnom kontrolom drzave, tako da se na tom nivou odluke i donose

A pare nisu problem, para nema :D
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Privatizacija srpskih klubova - realno ili ne?

Postby kezman » 28 Mar 2011, 23:18

Burke wrote:@ Несаломиви :happy:

Одосмо у офф, али само да ти одговорим. У праву си да пословање Руса нема везе са нашом, а могу рећи понекад ни са здравом логиком. Али ни међу њима самима нису баш бајни односи, односно постоји нетрепељивост између њихових тајкуна. Логично је да Гаспром са собом доведе и своју банку преко које ће радити, да би сав профит остајао унутар групе.

Ако гледам са становишта Звезде, нама неће сметати ни ако активирају Московску банку, само да добијемо повољне услове за санацију дугова. :D То ко ће улагати у нас, нама није битно, нама су битне ПАРЕ.

Da ne idemo u jos veci OFF ... Onda deo Telekoma Grcki treba da ima svoju banku , deo Apatinske pivare svoju banku , Telenora Norvesku banku sutra ako Nemci kupe EPS i oni banku KK Patizan naravno Marfin banku ... i svi po banku da bi sav profit ostajao unutar grupe ...
Inace ne postoje strane banke kod nas sve su domaci pravni subjekti sa starnim kapitalom i strogo kontrolisanim iznosenjem para iz Srbije kojiha kako i IRR napisa NEMA :D
kada su političko-udbaško-mafijaška šićarska goveda bez grama mozga, fudbalskog znanja i grobarskog gena rastera(va)li Partizanovce... sve ovo što se dešava je logičan i očekivan sled, i kao takvog ga treba tretirati -
mastro mostro
19/08/2012,
User avatar
kezman
 
Posts: 9509
Joined: 15 Mar 2011, 19:11

PreviousNext

Return to Fudbalski miks

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 65 guests