Board index Fudbal Fudbalski miks

Kucamo na vrata zaboravljenih asova

Re: Kucamo na vrata zaboravljenih asova

Postby VMJunior » 01 Feb 2014, 12:52

Tesko da ce ikada biti "zaobravljen as" ali danas bih na ovoj temi napisao par reci o najvecem idolu mog detinjstva, dugokosom Argentincu Gabrijelu Omaru Batistuti, kome je danas 45.rodjendan.

Bilo je i u njegovoj generaciji i u generacijama koje su dolazile strasnih napadaca, strasnih igraca, strelaca, bombardera ali za mene do dan danas nije se pojavila kompletnija "devetka" i takva gol masina kao sto je bio Batigol.
Coveka sam zgotivio na prvi pogled :srce: :biggrin: i nagledao se njegovih fenomenalnih partija. Duga kosa, snaga, neverovatno jak i precizan sut, golovi sa svih pozicija, levom, desnom, glavom, Bog medju navijacima Fiorentine, koju je nosio na ledjima bukvalno sam . U pola noci da me neko probudi, uvek cu znati gde je rodjen ( Rekonkvista), koliko je golova dao za Fiorentinu (168) a koliko u Seriji A(186).
Devet godina u Fiorentini, 3 u Romi , igranje za 2 najveca kluba Argentine, 2 puta strelac het trika na SP, rekorder po broju golova za jednu Argentinu i sigurno jedan od najbolji napadaca na svetu svih vremena, pogotovo u takvoj ligi kao sto je Seria A.

Igrac koji se jedne strane ucinio smrtni greh i presao iz Rivera u Boku a sa druge strane ostajao veran jednom klubu i nakon sto je ispadao u drugu ligu, nakon sto je odbijao ponude Liverpula, Mancester Junajteda i Barselone.
2000. godine u zelji da osvoji titulu prvaka Italije presao je u Romu,i kao najbolji strelac tima sa 20 golova uspeo je da osvoji ali meni ostaje zal sto to nije uradio sa Fiorentinom. Golovi iz slobodnjaka , majstor za derbije, Juventus, Milan, Inter, Roma, Lacio, Parma, nema koga nije terorisao...Gol protiv Fiorentine u dresu Rome :crybaby:
Nikad necu zaboraviti svoju srecu kad sam kupio ljubicasti Fila dres Fiorentine, napred Nintendo a nazad "9 Batistuta". I danas ga naravno cuvam, ponekad obucem na fudbalu, malo je mali ali ok, to je moj omiljeni dres, a imam ih vise od 50 obzirom da sam neki mini kolekcionar.

Image


Za postere da ne pricam. Tempo kad stavi njega na poster, taj broj za mene odmah vredi 50maraka :biggrin:
Kad se igra utakmica Fiorentine ili Rome, vise me zanimalo da li ce on dati gol nego da li ce ti timovi pobediti. Ali voleo sam zbog njega i te timove, voleo sa Violinu generaciju sa Toldom, Hajnrihom, Toricelijem, Repkom, Oliveirom, Rui Kostom, Edmundom, Sando Kois..trener Trapatoni...Naravno, Romina sa njim, Montelom, Totijem, Kafuom, Samjuelom, Kandelom,Emersonom, mi je najomiljenija i dan danas mislim da je imala kvalitet da bude i prvak Evrope 2002. godine.
Argentina naravno pregotivna sa njim. Na SP 1998. dosao je kao jedna od 5 najvecih zvezda, tada je bila u opticaju i nagrada da koji igrac da het trik na jednom mecu, ta zemlja dobija milion evra nagrade. Naravno, pala tri komada protiv Jamajke.

Na Vining Ilevenu se birala SAMO Argentina , Bati dok sam ja igrao NIKADA nije zamenjen i NIKADA nije bio rezerva, kakav god da je bio, igrao je i naravno ubijao sa sutem :biggrin: Od tadasnjem ditrubutera Video Kaseta( ne secam se imena) narucio sam kasetu Batistuta i Marko Van Bastena. Igrao sam napadaca u mladjim kategorijama,video Batigola sam narucio zato sto mi je idol a Marka zato sto mi je ujak rekao da je najbolji napadac koga je gledao. Koliko sam samo putao gledao te kasete,a jooj...Obzirom da dani detinjstva kad deca imaju odole nikada ne mogu da se vrati, sada vec sa sigurnoscu mogu da kazem da je Batigol najveci sportski idol koga sam imao. Da sam postao poznati sportista i da me neki novinar to pita, ja bih imao samo jedno ime.



Bati, Bati, Bati, Batiiiiiiiigoooooooooooooool

User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Kucamo na vrata zaboravljenih asova

Postby Doktor Mo » 01 Feb 2014, 20:42

@VMJunior
Je li, je l istina da si mu ulazio u verenicu? :laugh:

Maurooo :blue: :blue: :blue: :blue: :blue:
Image
User avatar
Doktor Mo
 
Posts: 4633
Joined: 27 Dec 2012, 11:42

Re: Kucamo na vrata zaboravljenih asova

Postby VMJunior » 01 Feb 2014, 21:21

Doktor Mo wrote:@VMJunior
Je li, je l istina da si mu ulazio u verenicu? :laugh:

Isto kao ovom momku :biggrin:

Znaci tu ga ubacili i Zika Todorovic u "Mrtav 'ladan" nosio njegov dres iz Rome :biggrin:
User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Kucamo na vrata zaboravljenih asova

Postby VMJunior » 01 Feb 2014, 21:40

Image






Jel se secate ovog majstora? Najbolji strelac Serie A bio sa 35 godina :blue: , gol masina...
User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Kucamo na vrata zaboravljenih asova

Postby lockdown » 02 Feb 2014, 11:58

Diego Ribas da Cunha

Image

Gde se ovaj izgubio ..
Danju fin, noću Čarli Šin.
User avatar
lockdown
 
Posts: 21027
Joined: 22 Jun 2011, 13:15

Re: Kucamo na vrata zaboravljenih asova

Postby DIFovac » 02 Feb 2014, 12:05

lockdown wrote:Diego Ribas da Cunha

Image

Gde se ovaj izgubio ..

Neki dan je potpisao ponovo za Atl. Madrid.
"Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da im ga damo? Ako je njihovo, zasto ga otimaju? A ako vec mogu da ga otmu, ne znam zasto se toliko ustrucavaju?" "
User avatar
DIFovac
 
Posts: 5348
Joined: 22 Jun 2013, 20:26

Re: Kucamo na vrata zaboravljenih asova

Postby VMJunior » 02 Feb 2014, 12:49

Ma gde se izgubio, igrao super za Volfsburg polusezonu, otisli bi u LS da je ostao...Sad se vrati u Atletiko, mada je mogao mnogo vise da uradi.

Image


Image




Majstor, jedan od igraca zbog kojih sam zavoleo Celsi. Najveci igrac u istoriji kluba do Drogbine i Lampardove generacije.
312 utakmica za Plavce i 80 golova , strelac jedinog gola u finalu KPK 1998. godine u Stokholmu protiv Stutgarta nakon sto je usao sa klupe. Iako mu je Roman ponudio novi ugovor kad je dosao, nije prekrsio rec datu Kaljariju i vratio se u Seriu A. Legenda!
User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Kucamo na vrata zaboravljenih asova

Postby VMJunior » 02 Feb 2014, 13:05

Image

Djalma Feitosa Dias (born 9 December 1970), aka Djalminha

Legenda Depora i clan jedne od najboljih generacija u istoriji kluba. Dosao 1997. godine, ostao 6 sezona, postigao 38 golova, clan tima koji je 2000. osvojio Primeru i jedan od najspektakularnijih igraca Primere kraja proslog i pocetka ovog veka. Zanimljivo je da je 2003. bio na pozajmici u Austriji iz Beca i osvojio je titulu. Povukao se 2004. sa 34 godine.

User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Kucamo na vrata zaboravljenih asova

Postby hehule » 04 Feb 2014, 17:28

Da se prisetimo malo nekih igrače iz Deportiva la Korunje koji su igrali u sezoni 2003-2004.
Image

Juan Carlos Valeron

Image

Jose Francisco Mollina

Image

Fran Gonzales

Image

Diego Tristan

Gorepomenuti Djalminha i ostali.
Samo za njega znam,
I sve ću da mu dam.
Žaliti neću ni život svoj,
PARTIZANE TI SI MOJ!
User avatar
hehule
 
Posts: 7222
Joined: 30 Dec 2012, 12:18

Re: Kucamo na vrata zaboravljenih asova

Postby Tegi » 05 Feb 2014, 03:15

NTe, i meni omiljeni-Nurudin Najbet! :biggrin:
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20799
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kucamo na vrata zaboravljenih asova

Postby skeva » 05 Feb 2014, 03:28

Evo jos neke gospode

Moreno Toriceli
Image

Andjelo Di Livio
Image

Hasan Salihamidzic
Image

Mario Basler
Image

Ariel Ortega
Image

Biksant Lizarazu
Image

Viktor Onopko
Image
nolinjo wrote:stime sto je gagic najbolji defanzivni centar evropske kosarke
User avatar
skeva
 
Posts: 3635
Joined: 02 Mar 2013, 11:28

Re: Kucamo na vrata zaboravljenih asova

Postby lockdown » 05 Feb 2014, 22:28

George Weah

Image

Paul Ince

Image

Fernando Hierro

Od njegovog odlaska mi se cini da krstenog stopera nisu imali ...

Image

Michael Reiziger

Image

Marc Overmars

Kako nas je unistavao sa Holandijom ..

Image

Marsel Desai

Image

Mario Basler

Image

Cafu

Image

Obafemi Martins

Image

Stefan Effenberg

Image
Danju fin, noću Čarli Šin.
User avatar
lockdown
 
Posts: 21027
Joined: 22 Jun 2011, 13:15

Re: Kucamo na vrata zaboravljenih asova

Postby manes » 08 Feb 2014, 09:27

Jurgen Klinsmann
Image

Marc Overmars
Image

Emmanuel Petit
Image

Christophe Dugarry
Image

Jan Koller
Image
Dobro pamtim sve, sve sto bilo je...
User avatar
manes
 
Posts: 6063
Joined: 24 Dec 2012, 14:36

Re: Kucamo na vrata zaboravljenih asova

Postby VMJunior » 12 Feb 2014, 15:47

Image


Vratislav Gresko :biggrin:


Image

Aleksandar Mostovoj
User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Kucamo na vrata zaboravljenih asova

Postby lockdown » 16 Feb 2014, 21:56

Andrés D'Alessandro

Image

Alessandro Costacurta

Image

Sonny Anderson

Image

Patrick Mboma

Image

Carsten Jancker

Image

Fernando Redondo

Image

Sergio Claudio dos Santos - Serginho

Image

Juan Román Riquelme

Image

Juan Pablo Sorín

Image
Danju fin, noću Čarli Šin.
User avatar
lockdown
 
Posts: 21027
Joined: 22 Jun 2011, 13:15

PreviousNext

Return to Fudbalski miks

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 67 guests