Board index Fudbal Fudbalski miks

Regionalna liga - pro et contra

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Zlaja » 23 Oct 2012, 23:10

Fakat su propali, fakat se poklapa sa ABA, ali da li je to razlog, da li bi opstali da nije bilo ABA lige?
User avatar
Zlaja
 
Posts: 47100
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby AirBall » 23 Oct 2012, 23:20

Zlaja wrote:Fakat su propali, fakat se poklapa sa ABA, ali da li je to razlog, da li bi opstali da nije bilo ABA lige?


Razlog je sto je domaca liga u potpunosti izgubila na znacaju, jer su najkvalitetniji klubovi napustili istu...

To je ona cuvena maksima koja se moze primeniti u skoro svim segmentima zivota u Srbiji ''Ko poslednji izadje neka ugasi svetlo''

Uveren sam da prvi Kragujevac iz gradskog budzeta ne bi ulagao novac u Radnicki da se elitni beogradski klubovi ne takmice...

Sada imamo situaciju da se Palma iz Jagodine, Verko iz Kragujevca i ne znam ni sam ko maltene utrkuju da podignu klubove na jedan visi nivo, da li bi ih podizali kada bi to bilo jedno prvenstvo koje bi se igralo samo za prestiz, bez mogucnosti da se izlazi u Evropu i da li bi se uopste prodavali igraci iz jednog takvog sampionata po ozbiljnim trzisnim cenama?

Sve u svemu mozda bi najveci klubovi i imali koristi od toga, ali bi za mnoge to bio kraj...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106439
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Zlaja » 23 Oct 2012, 23:27

Igrala bi se i nasa liga, dolazili bi blizanci i kod Verka i kod Palme, u Evropu bi se islo po kljucu kao i do sada, kao u prvih 10god Aba lige.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 47100
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby AirBall » 23 Oct 2012, 23:28

Zlaja wrote:Igrala bi se i nasa liga, dolazili bi blizanci i kod Verka i kod Palme, u Evropu bi se islo po kljucu kao i do sada, kao u prvih 10god Aba lige.


Da li postoji neka regionalna fudbalska liga u Evropi?
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106439
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Zlaja » 23 Oct 2012, 23:29

Da li je postojala u kosarci pre ABA?
User avatar
Zlaja
 
Posts: 47100
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby AirBall » 23 Oct 2012, 23:35

Zlaja wrote:Da li je postojala u kosarci pre ABA?


Mislim da je ABA bila prva, BBL se igra od 2004.

I ovde izlazim iz rasprave, jer ne vodi nikuda...

Mislim da je mala verovatnoca da jedna takva liga zazivi... Iskreno se nadam da ce se neki srpski fudbalski centri poput Krusevca, Zrenjanina, Leskovca, Pirota, Zajecara, Kraljeva... podici...

Ako se to dogodi mislim da dolaze bolji dani, ukoliko se samo 3 najveca kluba izdignu na jedan visi nivo, a ostali stagniraju, ili nazaduju onda nismo uradili apsolutno nista...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106439
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Zlaja » 23 Oct 2012, 23:36

I ja se nadam da ce se podici, ali evo prodje previse...

Mada ispada da su i oni zbog Aba pali, jel tako?
Last edited by Zlaja on 23 Oct 2012, 23:52, edited 1 time in total.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 47100
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Panta » 23 Oct 2012, 23:51

AirBall wrote:
Zlaja wrote:Da li je postojala u kosarci pre ABA?


Mislim da je ABA bila prva, BBL se igra od 2004.

I ovde izlazim iz rasprave, jer ne vodi nikuda...

Mislim da je mala verovatnoca da jedna takva liga zazivi... Iskreno se nadam da ce se neki srpski fudbalski centri poput Krusevca, Zrenjanina, Leskovca, Pirota, Zajecara, Kraljeva... podici...

Ako se to dogodi mislim da dolaze bolji dani, ukoliko se samo 3 najveca kluba izdignu na jedan visi nivo, a ostali stagniraju, ili nazaduju onda nismo uradili apsolutno nista...

Ko je njih prozvao "srpskim fudbalskim centrima" ?

U tim gradovima se ni u bivsoj Jugoslaviji, a ni sada nije igrao kvalitetan fudbal...

I sta rece, igranje u ABA je dovelo do smtri sprske kosarke...Sa aspekta navijaca Partizana, a to je jedini ugao gledanja koji mi je poznat, igranje u Jadranskoj ligi, i pored inicijalnog protivljenja, je najbolja stvar koja je mogla da se desi KKP u takmicarskom smislu... Da li moze da se poredi, i u smislu kvaliteta i u smislu atmosfere igranje u Zagrebu, Ljubljani, Podgovrici ili Zadru sa igranjem protiv Metalca, Tamisa ili Crnokose?

Zanimiljiva tema, ali rano ujutru idem na put, pa cu se sutra ukljuciti...
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Steam Roller » 24 Oct 2012, 02:54

AirBall wrote:
Zlaja wrote:Igrala bi se i nasa liga, dolazili bi blizanci i kod Verka i kod Palme, u Evropu bi se islo po kljucu kao i do sada, kao u prvih 10god Aba lige.


Da li postoji neka regionalna fudbalska liga u Evropi?


Postojao je ovaj pokušaj:

http://en.wikipedia.org/wiki/Royal_League
User avatar
Steam Roller
 
Posts: 153
Joined: 19 Jan 2012, 00:19

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby medjutim » 24 Oct 2012, 06:52

Panta wrote:
AirBall wrote:Mislim da je mala verovatnoca da jedna takva liga zazivi... Iskreno se nadam da ce se neki srpski fudbalski centri poput Krusevca, Zrenjanina, Leskovca, Pirota, Zajecara, Kraljeva... podici...

Ako se to dogodi mislim da dolaze bolji dani, ukoliko se samo 3 najveca kluba izdignu na jedan visi nivo, a ostali stagniraju, ili nazaduju onda nismo uradili apsolutno nista...

Ko je njih prozvao "srpskim fudbalskim centrima" ?

U tim gradovima se ni u bivsoj Jugoslaviji, a ni sada nije igrao kvalitetan fudbal...


Ovo ni meni nikako nije jasno.

Ljudi pljuju Hajduk iz Kule koji 20 godina igra ovakvu prvu ligu kao veštački klub, a njima je konstantno 2/3 igrača iz kruga od 30 km oko Kule.

U isto vreme se za velike centre proglašavaju mesta koja su tek povremeno imala ekipu u drugoj ligi SFRJ. Naravno, ako je neko odigrao sezonu u prvoj ligi SFRJ, odmah je bio "standardan prvoligaš". Namerno svaki put pominjem Slobodu i Borac u ovakvim prilikama, jer je nekom mlađem ko sad prati priče o centrima teško da tek tako skonta da te dve ekipe nisu videle prvu ligu SFRJ. Nikad.

Jagodina fudbalski centar? Možda u poslednje dve godine. A ako Jagodina može da napravi to što je napravila, niko ne može da me ubedi da neki drugi ne mogu, da je neko iz Beograda kriv Nišu što su preko 10 godina igrali drugu i srpsku ligu.

Ne može 50 "centara" da igra prvu ligu. Niti je bilo gde tako. A pogotovo ako skratimo ligu na 10-12 klubova kao što je realno pa od toga budu 3-4 beogradske ekipe, tek će se onda ti "centri" naigrati. A drugoligašima ne menja naročito stvar igraju li Partizan i Zvezda prvu ligu ili ne, oni tamo uglavnom neće igrati.

Srpski fudbalski centri će se podići pre svega svojim radom. Inače nikako. A u ligi bez recimo prve 4 ekipe bi svako svakog mogao da pobedi i teško da bi takva liga bila nezanimljiva, ako je regularna. U praksi bi čak bilo i manje utakmica sa parkiranjem autobusa..
Sačuvaj me bože srpskog junaštva, hrvatske kulture i legendi Partizana
User avatar
medjutim
 
Posts: 13633
Joined: 16 Jun 2011, 00:21
Location: La Tour-de-Peilz, Suisse / Paraćin, Srbija

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Felipao » 26 Oct 2012, 19:27

Pravda za Obrenovac! Hocu da Zvezda i PArtizan dolaze svake godine da igraju ovde da bih ja mogao da ih gledam i da ne odumre jedan fudbalski centar koji je iznedrio Racu Petrovica,Filipa Djuricica,Matica,Jestrovica itd.Dekretom u prvu ligu,kakvi bre Hajduci i MAriborci.

ABA liga?! Pih.Pa da nas ne naguzishe Tomas i Gordon na pocetku te godine vec da smo pukli neko Zdravlje sa 50 razlike mi bismo pobedili i Oli u polufinalu i osvojili Evropsku titulu.Ua jadranska,upropasti nas,ni slucajno nas nije upropastilo 10 godina najgore sprdacine u ovoj sugavoj zemlji.
Zasto je bilo vise igraca (ne slazem se vise talenata) od 1992 do 2002 ? Odgovor je prost,igraci su vise radili i imali vecu zelju da uspeju.Danas je lakse blejati na fejsu do 5 ujutru.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10973
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby gogo23 » 26 Oct 2012, 20:01

Felipao wrote:Pravda za Obrenovac!

Vi ste taman za regionalnu ligu. Beogradsku.

Osim ako vas ne muci kompleks jednetm Borce koja nije ni opstina vec mesna zajednica a ima prvoligasa.

Optuzivati samo ABA ligu za propast srpske kosarke je totalno bezveze. Previse je raznih faktora koji su uticali i uticu na to da vise nismo u evropskom i svetskom vrhu.

S druge strane je klupska kosarka podignuta na visi nivo i pokazano je da sa malim budzetom i uz malo srece moze da se skoro ravnopravno bori sa svim evropskim ekipama.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Panta » 26 Oct 2012, 20:28

Felipao wrote:Pravda za Obrenovac! Hocu da Zvezda i PArtizan dolaze svake godine da igraju ovde da bih ja mogao da ih gledam i da ne odumre jedan fudbalski centar koji je iznedrio Racu Petrovica,Filipa Djuricica,Matica,Jestrovica itd.Dekretom u prvu ligu,kakvi bre Hajduci i MAriborci.

ABA liga?! Pih.Pa da nas ne naguzishe Tomas i Gordon na pocetku te godine vec da smo pukli neko Zdravlje sa 50 razlike mi bismo pobedili i Oli u polufinalu i osvojili Evropsku titulu.Ua jadranska,upropasti nas,ni slucajno nas nije upropastilo 10 godina najgore sprdacine u ovoj sugavoj zemlji.
Zasto je bilo vise igraca (ne slazem se vise talenata) od 1992 do 2002 ? Odgovor je prost,igraci su vise radili i imali vecu zelju da uspeju.Danas je lakse blejati na fejsu do 5 ujutru.

:laugh:

Znaci placem...

Kakve igrace je Zemun iznedrio, pa su u ligi Borca ili Metalac....

Spoiler: pokaži
U stvari, kad bolje pogledam, ti si se zajebavao. izvini...
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby harper lee » 26 Oct 2012, 20:34

AirBall wrote:
Zlaja wrote:Da li je postojala u kosarci pre ABA?


Mislim da je ABA bila prva, BBL se igra od 2004.

I ovde izlazim iz rasprave, jer ne vodi nikuda...

Mislim da je mala verovatnoca da jedna takva liga zazivi... Iskreno se nadam da ce se neki srpski fudbalski centri poput Krusevca, Zrenjanina, Leskovca, Pirota, Zajecara, Kraljeva... podici...

Ako se to dogodi mislim da dolaze bolji dani, ukoliko se samo 3 najveca kluba izdignu na jedan visi nivo, a ostali stagniraju, ili nazaduju onda nismo uradili apsolutno nista...


:lollol:

To su fudbalski centri koliko i Zapresic, Mrkonjic Grad, Golubovci ili Kavadarci. Nemojmo se zajebavati, kakvi su to fudbalski centri. Pa, ta Dubocica iz Leskovca je veci rang takmicenja povremeno igrala u SFRJ nego sto igra sad u Srbiji.

Mi bismo u toj Prvoj regionalnoj ligi imali verovatno nekih 5 klubova (mada ni toliko ne mozemo da ponudimo da valja) sto je sasvim dovoljno za nekoga ko u Srbiji hoce da ulozi da bez veceg truda igra najbolju ligu, ostalo da se igra u nekim drugim ligama organizovanim po teritorijalnom principu zbog troskova i prvak svakog regiona da automatski ide u Prvu ligu ili da se igra neki plej of.

Sto se boljih dana tice ti mora da si ili lud ili neverovatno sposoban da ignorises ocigledno. Mi smo svake godine sve gori i gori i ne vidi se ama bas nikakav signal da bilo sta moze da bude bolje.
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: Regionalna liga- pro et contra

Postby Felipao » 26 Oct 2012, 20:42

harper lee wrote:Sto se boljih dana tice ti mora da si ili lud ili neverovatno sposoban da ignorises ocigledno. Mi smo svake godine sve gori i gori i ne vidi se ama bas nikakav signal da bilo sta moze da bude bolje.


Vidi ga ovaj sto ispada u sezoni kupanja,a Vermez,a Inter,a prosperitet? I Jagodina pocela da dovodi crnce(valjda zirafe smorile),tamo neki centri namunjise cak i po jednu,dve tribine,ihaj napredak!
User avatar
Felipao
 
Posts: 10973
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

PreviousNext

Return to Fudbalski miks

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 1 guest