Board index Razni Sportovi Zimski sportovi

Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby kuka » 28 Sep 2013, 09:13

Juce nas je ubila nespremnost, nepovezanost, nervoza, vidi sa totalna nespretnost i amaterski pristup sezoni. Onakvo ponasanje golmana je nedopustivo (pravac svlacionica), vec kod prvog gola je pukao i prouzrokovao nervozu i kod ostalih igraca, dobijamo glupa iskljucenja, igramo sa 2 igraca manje itd. (rezultat odmah na -3!)Bekovi su nam jako slabi, fale nam barem dva skolovana kanadska beka (nivo koledza), da nam unesu mir u ekipu. Uz to i golman pod obavezno, ono juce je bilo demonstracija nekulturnog ponasanja, a koje direktno steti ekipi (bez obzira sto je druge dve trecine bio dobar!). Sumarum, gledajuci protivnika jos je i izgledalo nekako, ipak su ovi Estonci i klizacki, i tehnicki, dobra hokejaska ekipa.

Kod Bugara puno stranaca, bek br8 je 10 godina u najboljoj ligi Rusije (zadnjih 5god u KHL!), ima i dva momka iz ruske razvojne najbolje lige, dosta (4-5) Slovaka, cak imaju i Sweda iz cetvrtog razreda. Sada i nije cudno da su razbucali Spance.

Mislim da ni u drugoj utakmici nemamo neke velike sanse za optimizam ali opet treba shvatiti da je nas tim (sto rece Caretta) u sustini amaterski, neobavezni treninzi, kuca - posao, nema lige. Traziti vise od njih bilo bi i previse.
CicaMaca za Marsala, Sulovic za Generala - Igokea 2012/2013 nezaboravno, i hvala.
kuka
 
Posts: 173
Joined: 20 Nov 2011, 14:09
Location: Quebec

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby Caretta Caretta » 28 Sep 2013, 10:06

svajcika wrote:ima li nade da ovakvih strimova bude i za domace prvenstvo? Kakva je oprema potrebna za ovakav stream, odnosno koja brzina neta i koja kamera da bi se ovo realizovalo posto nisam bas neki strucnjak za tehniku.


Sto se tice jucerasnje utakmice, zao mi je samo na sta je spao nas hokej. Ovo bi juce ladno dobili sa domacim igracima da i dalje igramo neku dobru ligu. Vidi se evidentan pad u kvalitetu nasih igraca zbog dobro znanih razloga....Ispada da je bolje da nismo igrali 3 godine slohokej ligu, pa da nismo ni bili svesni kakav smo dobar nivo hokeja dostigli u Srbiji. Sad bi mi bilo mnogo lakse i ne bi se bezveze nervirao.
Ali momci su se posteno borili i to je trenutno( nadam se) realnost naseg hokeja. Svaka njima cast sto i dalje idu na treninge i pored svakodnevnih obaveza. To je ljubav prema hokeju i to ne moze preko noci da nestane.

Sa Spancima imamo sansu.

Pravo pitanje je da li ima nade da se u domaćem prvenstvu odigra veći broj utakmica od broja učesnika lige :biggrin: . Već sada se zna da je Crvenoj Zvezdi prvi tim paravan kako bi dobijali novac od grada i da ih uopšte ne zanima da se takmiče.
Što se strima tiče, ja sam potpuni amater i entuzijasta, tako da ti ne mogu pomoći odgovorom. Ja sam samo strim linkom povezao sa sajtom Partizana, a za tehnički deo su zaduženi profesionalci. Pošto sam juče ceo dan bio u hali (i u isto vreme pratio strim na lap topu), mogu da kažem da internet prenos kasni samo 5 sekundi, što je sasvim OK.
User avatar
Caretta Caretta
 
Posts: 1523
Joined: 21 Aug 2011, 11:27
Location: Beograd

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby Caretta Caretta » 28 Sep 2013, 17:22

Tallinn Viking Sport - Bipolo Vitoria-Gasteiz 5:2 (2:1, 3:1, 0:0)
User avatar
Caretta Caretta
 
Posts: 1523
Joined: 21 Aug 2011, 11:27
Location: Beograd

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby Caretta Caretta » 28 Sep 2013, 19:21

Vodimo 1:0 protiv CSKA posle prve trećine, Raković je strelac.
User avatar
Caretta Caretta
 
Posts: 1523
Joined: 21 Aug 2011, 11:27
Location: Beograd

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby Caretta Caretta » 28 Sep 2013, 20:10

Sjajna borba. Vodimo 2:1 posle druge trećine. Prvo su Bugari izjednačili golom našeg bivšeg igrača Viktora Štefaneka u short handu posle greške Brkušanina, a onda smo poveli u power play-u golom Milovanovića na asistenciju Filipovića i Kovačevića.
User avatar
Caretta Caretta
 
Posts: 1523
Joined: 21 Aug 2011, 11:27
Location: Beograd

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby civor » 28 Sep 2013, 21:05

Pobeda 5-3 svaka cast momcima.Ne znam znaci li drugo mesto na turniru ista posto predpostavljam da ce Bugari tesko dobiti Estonce ali bi trebalo da dobijemo te Spance.
Baron je najveci kralj
civor
 
Posts: 4300
Joined: 22 Mar 2013, 19:20

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby Caretta Caretta » 28 Sep 2013, 21:07

Sjajna borba i pobeda 5:3. Čipsi 3 gola i Rakac 2.
User avatar
Caretta Caretta
 
Posts: 1523
Joined: 21 Aug 2011, 11:27
Location: Beograd

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby svajcika » 29 Sep 2013, 13:27

Sta se danas desava sa sajtom HK Partizana, zasto nema pristupa sajtu?

Koliko je juce igralo igraca za Partizan, opet je bilo 12 ili ih je bilo barem tri postave?

Sve u svemu iznenadjujuci rezultat, svaka cast.

Secam se Bugara pre par godina kad su bili u Novom Sadu totalni autsajderi na CC. Medjutim uspeli su da pobede tada jak Novi Sad( koji je ipak isao u sledecu rundu). Juce je bilo obrnuta situacija :biggrin:
svajcika
 
Posts: 424
Joined: 28 Feb 2012, 19:50

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby Caretta Caretta » 29 Sep 2013, 16:52

svajcika wrote:Sta se danas desava sa sajtom HK Partizana, zasto nema pristupa sajtu?

Koliko je juce igralo igraca za Partizan, opet je bilo 12 ili ih je bilo barem tri postave?

Sve u svemu iznenadjujuci rezultat, svaka cast.

Secam se Bugara pre par godina kad su bili u Novom Sadu totalni autsajderi na CC. Medjutim uspeli su da pobede tada jak Novi Sad( koji je ipak isao u sledecu rundu). Juce je bilo obrnuta situacija :biggrin:

Pukao je server i teško da će sajt danas biti oporavljen. Prenos ipak moze da se gleda, evo linka:
http://sportuzivo.tv/stream.php?channel ... ch_sport=r
User avatar
Caretta Caretta
 
Posts: 1523
Joined: 21 Aug 2011, 11:27
Location: Beograd

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby kuka » 29 Sep 2013, 16:54

:blue: Caretta

p.s.
Juce nisam stigao da pogledam nista, mogao bi nam staviti neki kraci izvestaj :beyond:
CicaMaca za Marsala, Sulovic za Generala - Igokea 2012/2013 nezaboravno, i hvala.
kuka
 
Posts: 173
Joined: 20 Nov 2011, 14:09
Location: Quebec

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby Caretta Caretta » 29 Sep 2013, 17:03

kuka wrote::blue: Caretta

p.s.
Juce nisam stigao da pogledam nista, mogao bi nam staviti neki kraci izvestaj :beyond:

Nemam baš puno vremena pošto trenutno obrađujem kompletnu statistiku svih timova, kako bi se najboljima dodelile nagrade. Igrali smo izuzetno borbeno i disciplinovano (koliko god je to sada moguće) i tako smo nadomestili nedostatak leda u nogama. Peti gol smo postigli na empty net 49 sekundi pre kraja, a pre toga je bilo napeto. Bugari su napadali, ali mi smo promašili bar 4 kontre u kojima smo mogli ranije da ih dokrajčimo. Milanče je branio iznad svojih mogućnosti, Čipsi je dao 3 gola. Gabrić u ovoj konkurenciji bekova izgleda kao Pronger :biggrin: .
User avatar
Caretta Caretta
 
Posts: 1523
Joined: 21 Aug 2011, 11:27
Location: Beograd

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby Caretta Caretta » 29 Sep 2013, 20:14

5:0 za Špance posle druge trećine. Naši su se sinoć potpuno ispraznili i danas jedva stoje na ledu. Sa samo nekoliko dana treninga na ledu sigurno nije moglo bolje. Prve dve utakmice smo odigrali na svežinu sa malim fondom igrača. Večeras igraju i klinci, ali pre svega zato što su prve dve postave previše umorne. Čipsi je dobio kaznu igre i mislim da rezultat na kraju može da bude samo još lošiji.
User avatar
Caretta Caretta
 
Posts: 1523
Joined: 21 Aug 2011, 11:27
Location: Beograd

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby kuka » 29 Sep 2013, 20:16

Posle druge trecine 0:5, izgledaju mi Spanci dobro organizovani, imaju sistem igre i dobro klizu. Ovo pri kraju druge koliko vidim nasi ih ugazise, ovi kao fudbaleri polegase po ledu. Partizan seckavo igra, slabo ide pak. Jbg, treca utakmica, jedva disu koliko se moze primetiti :biggrin:

p.s.
Caretta, upravo si dao slican komentar, slazem se, nemamo vise svezinu.
CicaMaca za Marsala, Sulovic za Generala - Igokea 2012/2013 nezaboravno, i hvala.
kuka
 
Posts: 173
Joined: 20 Nov 2011, 14:09
Location: Quebec

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby svajcika » 29 Sep 2013, 21:09

Momci su bili odlicni ceo turnir sa obzirom na sve....

Nadam se da ce ovaj vid strema biti moguc i za domace prvenstvo, barem bi za nas fanatike to bilo lepo.

Hvala Caretta na informacijama i nadam se da ces i dalje da nas obavestavas sta se desava u Srpskom hokeju

Ziveli
svajcika
 
Posts: 424
Joined: 28 Feb 2012, 19:50

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby Totti » 02 Oct 2013, 09:40

Nocas je pocela nova NHL sezona. Na otvaranju je sampion Cikago pobedio Vasington 6:4. Da li bi neko (Tata) ili neko drugi ko intenzivno prati desavanja u najjacoj ligi na svetu mogao malo da napise nesto oko nove sezone,prognoze,sastav timova-mislim njihovu jacinu i tako to. Unapred hvala.
User avatar
Totti
 
Posts: 640
Joined: 17 Nov 2012, 15:16

PreviousNext

Return to Zimski sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests