Board index Razni Sportovi Zimski sportovi

Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby KKP » 12 Sep 2011, 11:50

Evo i ja sam sad pročitao da je preminuo i Galimov... :(

Počivajte u miru!
User avatar
KKP
 
Posts: 9672
Joined: 09 May 2011, 22:26

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby AirBall » 29 Sep 2011, 11:19

Lučić: "Ostao sam zbog Grobara"

Jovan Lučić, stariji brat NHL zvezde Milana, oklopnika Boston Bruinsa, došao je letos na probu u Partizan i rešio da ostane.

Momak rođen u Kanadi zadovoljio je sručni štab 'crno – belih' i sva je prilika da će potpisati ugovor.

"Došao sam u posetu u Srbiju, na krštenje. Onda sam slučajno upoznao Marka Milovanovića, zatim i trenera Kavčiča i dobio poziv da dođem na probu. Iznenadio sam se koliko ljudi ovde vole hokej, barem oni koji se njime bave", rekao je Lučić.

"Neverovatno je koliko su svi ‘kul’ likovi, ljubazni i pošteni. Odlična atmosfera bila je i na priprema u Sofiji, pa se nadam da će tako i ostati. Sviđa mi se u Beogradu, imao sam priliku da vidim i 'ludnicu' na splavovima."

"U Kanadi je hokej nacionalni sport, pa u Vankuveru šest ili sedam dvorana ima led tokom čitave godine, a 20-ak zimi, za vreme sezone. Hokej se munjevito razvija u celom svetu, jer su ljudi uvideli koliko je dobar, zanimljiv i dinamičan sport. U Srbiji mnogo toga nedostaje, ali ne utiče na raspoloženje igrača", dodao je Lučić.

Jovan Lučić ističe još jedan razlog zbog kojeg jedva čeka da počne sezona.

"Gledao sam na snimcima kakve navijače ima Partizan, koreografiju, da se čovek naježi. To ne može da se poredi sa celom severnom Amerikom gde ljudi dođu i sede."
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby KKP » 29 Sep 2011, 12:21

ŠAMPION STARTUJE U "PINGVINU"

četvrtak, 29 septembar 2011 00:16

Šampion Srbije i Slohokej lige, tim beogradskog Partizana, prvu utakmicu u novoj sezoni odigraće u subotu , prvog oktobra, protiv ekipe kranjskog Triglava.

Reč je o utakmici 4. kola Slohokej lige, a crno - beli su, zbog nedostatka leda u Beogradu, bili prinuđeni da odlože utakmice prva tri kola. Derbi sa Triglavom će biti održan u hali Pingvin na Novom Beogradu (dom HK Beostar), sa početkom u 19.30 sati. Trener Partizana Pavel Kavčič na početku sezone ima na raspolaganju sledeće igrače:

Golmani: Ryan Klingensmith (USA), Milan Luković, Aleksandar Kuveljić.

Bekovi: Klemen Sodržnik (Slovenija), Stefan Ilić, Marko Prokić, Ivan Tumbas, Boris Gabrić, Nikola Glavonjić, Jovan Lučić, Dragan Komazec.

Napadači: Marko Milovanović (kapiten), Pavle Ogrizović, Bojan Janković, Marko Sretović, Marko Kovačević, Miloš Babić, Nenad Raković, Srđan Ristić, Viktor Čengeri, Dimitrije Filipović, Pavel Popravko, Miloš Mihajlović.

http://www.hkpartizan.com/index.php?opt ... &Itemid=27
User avatar
KKP
 
Posts: 9672
Joined: 09 May 2011, 22:26

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby Stoxan » 30 Sep 2011, 17:00

HOKEJ NA LEDU: Partizanov Amerikanac oduševljen Beogradom

Prošle sezone gol Partizana čuvao je sjajni Džon Marej. Ove sezone ispred mreže crno-belih biće 23-godišnji Amerikanac Rajan Klajgensmit.
Image

Novi golman Partizana završio je vojni koledž u Noriču, a sredinom avgusta stigao je u Beograd.

„Kada su mi rekli da pređem u Partizan, nisam znao šta da očekujem. Sada sam se uverio da je Beograd lep i da sam došao u dobru ekipu. Srećom, svi govore engleski, što mi je dosta pomoglo da se snađem i brzo upoznam saigraće.“ - kaže Klajgensmit za Žurnal.

Naravno i on je, kao i svi stranci u brojnoj Partizanovoj porodici klubova, upoznat sa najboljim navijačima na svetu.

„Čuo sam za Grobare i da su zaluđeni sportom. Nadam se da će dolaziti i na naše utakmice.“

Prva prilika za to već je u subotu (19,30 časova) kada u hali Pingvin na Novom Beogradu Partizan igra sa Triglavom meč 4. kola Slohokej lige.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby Caretta Caretta » 01 Oct 2011, 01:10

Dođite i na hokej. Izvolite kalendar Partizanovih utakmica:

http://www.hkpartizan.com/index.php?opt ... Itemid=126
User avatar
Caretta Caretta
 
Posts: 1523
Joined: 21 Aug 2011, 11:27
Location: Beograd

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby Caretta Caretta » 02 Oct 2011, 00:22

Partizan - Triglav 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Strelci:

0:1 Novak (Čimžar) 9. min.

1:1 Babić (Tumbas) 13. min, PP1

2:1 Popravko (Raković) 30. min.

3:1 Janković (Ogrizović, Glavonjić) 42. min.

3:2 A.Ahačič (Jurajčevič, M.Ahačič) 47. min, PP1

4:2 Ogrizović 54. min.

5:2 Sretović (Milovanović, Kovačević) 55. min.

Broj šuteva: Partizan 35, Triglav 37

Isključenja: Partizan 18 minuta (Ilić 4, Raković 4, Milovanović 2, Ogrizović 2, Janković 2, Gabrić 2, Čengeri 2), Triglav 10+10 minuta.

Broj power play situacija: Partizan 3 (1), Triglav 7 (1)

Partizan: 31 Klingensmith, 88 Gabrić, 37 Sodtžnik, 19 Kovačević, 7 Sretović, 11 Milovanović, 16 Ilić, 6 Tumbas, 14 Popravko, 95 Babić, 27 Raković, 55 Glavonjić, 10 Prokić, 87 Čengeri, 93 Filipović, 25 Ogrizović, 2 Ristić, 84 Janković, 92 Mihajlović, 15 Komazec, 30 Luković.

Zbog problema sa ledom, utakmica je počela tek u 21.15 sati, umesto u planiranih 19.30. To nije sprečilo crno - bele oklopnike da odigraju odlično na premijeri i tako nagoveste borbu za odbranu šampionskog trona. Utisak je da su hokejaši Partizana fizički odlično pripremljeni, bez obzira na činjenicu da treninge na ledu imaju tek poslednjih nekoliko dana. Gosti iz Kranja su krenuli odlučno i vrlo agresivno, ali je Partizan strpljivom igrom polako preuzimao kontrolu igre i na kraju prilično rutinski dobio derbi.
User avatar
Caretta Caretta
 
Posts: 1523
Joined: 21 Aug 2011, 11:27
Location: Beograd

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby Caretta Caretta » 09 Oct 2011, 09:43

‎‎HK Partizan - HDD Bled 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)

Strelci:

0:1 Jakopič (Terlikar) 12. min.

1:1 Popravko (Sodržnik) 17. min, PP1

2:1 Sretović (Sodržnik, Kovačević) 18. min.

3:1 Sretović (Prokić, Milovanović) 21. min.

4:1 Sretović (Milovanović) 40. min.

5:1 Kovačević (Milovanović, Prokić) 53. min, SH1

Isključenja: Partizan 16 minuta (Komazec 4, Milovanović 2, Filipović 2, Prokić 2, Ristić 2, Ilić 2, Team 2), Bled 8 minuta.

Broj power play situacija: Partizan 3 (1), Bled 7 (0).

Broj šuteva: Partizan 30, Bled 26.

Šampioni se polako uigravaju, mada je još uvek vidljiv nedostatak treninga na ledu. Gosti iz Bleda su dobro počeli, ali to nije pokolebalo trenera Kavčiča u ideji da igraju bukvalno svi igrači koji su u protokolu. Kako je igra odmicala, Partizan je delovao sve sigurnije, a Marko Sretović je sa tri uzastopna gola zaslužio epitet junaka večeri. Za razliku od duela u Jesenicama gde je naš tim primio čak 5 short hand golova, crno - beli su uspeli da odbrane svih sedam situacija sa igračem manje na ledu, što mnogo znači za samopouzdanje mladog golmana Ryana Klingensmitha.
User avatar
Caretta Caretta
 
Posts: 1523
Joined: 21 Aug 2011, 11:27
Location: Beograd

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby Caretta Caretta » 13 Oct 2011, 09:20

Slavija - Partizan 2:5 (1:0, 1:1, 0:4)

Strelci: Popravko 2, Milovanović, Prokić i Kovačević (Partizan), Simunovič i Snoj ( Slavija)

Asistencije: Sretović 2, Kovačević i Milovanović

Isključenja: 20+10 minuta Slavija, 24+10 minuta Partizan.

Šutevi na gol: Slavija 30, Partizan 34.

Crno - beli su sjajnom igrom u poslednjoj trećini došli do sigurne pobede i nova tri boda. Slavija je vodila sa 2:0, ali je Partizan u nastavku meča potvrdio renome šampiona lige. I ovog puta je naš tim stvorio veliki broj stopostotnih šansi, ali i dalje je mali procenat realizacije. Priliku za napredak i u ovom segmentu Partizan ima već narednog dana. U sredu, 13. oktobra, sa početkom u 16.30 sati Olimpija će ugostiti crno - bele. Ljubljančani će želeti "osvetu" za poraz u prošlogodišnjem finalu, a na ruku im, pored domaćeg terena, ide i činjenica da hokejaši šampiona imaju mnogo manje "leda u nogama".
User avatar
Caretta Caretta
 
Posts: 1523
Joined: 21 Aug 2011, 11:27
Location: Beograd

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby Unexpected » 13 Oct 2011, 21:59

četvrtak 13.10.2011 | 21:06
Partizan bolji i od Olimpije!
Izvor: B92 | ČŽ

Hokejaši Partizana pobedili su Olimpiju na gostovanju u Ljubljani sa 5:4 posle izvođenja penala.

Image

Posle regularnog vremena bilo je 4:4, po trećinama 2:2, 1:2 i 1:0, a golove iz penala dali su Kovačević i Popravka.

Strelci u regularnom vremenu za šampiona Slohokej lige bili su Popravko, Janković, Gabrić i Sretović. Strelci za domaću ekipu bili su Florančič, Azdesr, Sotlar i Davič. Iz penala precizan je bio Rezek.

Igrači Partizana imali su 12 minuta kazni, Slovenci samo četiri.

Odnos u šutevima na gol 38:36 za srpski klub.

U hokeju na ledu se penali tretiraju kao jedan gol, pa je i pored dva postignuta gola, Partizanu upisan jedan.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby Caretta Caretta » 14 Oct 2011, 08:24

Olimpija - Partizan 4:5 (2:2, 1:2, 1:0, 0:1)

Strelci:

1:0 Florjančič (Režek, Ulaga) 1. min.

1:1 Popravko (Raković) 5. min.

1:2 Gabrić (Sodržnik, Milovanović) 8. min, PP1

2:2 Sotlar (Zdešan) 14. min.

3:2 Dovič (Sotlar) 22. min.

3:3 Janković (Ristić) 33. min.

3:4 Sretović (Kovačević, Milovanović) 34. min.

4:4 Režek (Florjančič, Ulaga) 59. min.

4:5 Kovačević OT 65. min, PS

Isključenja: Olimpija 4 minuta, Partizan 10 minuta (Tumbas 2, Čengeri 2, Prokić 2, Milovanović 2, Babić 2)

Broj power play situacija: Olimpija 5 (0), Partizan 2 (1).

Broj šuteva: Olimpija 38, Partizan 36.

Partizan je uspeo da slavi i drugi put u dva dana u Ljubljani, ovaj put u reprizi prošlogodišnjeg finala. Crno - beli su bili nadomak pobede i u regularnom delu utakmice, ali je Olimpija uspela da izjednači samo 61 sekund pre kraja meča. Pošto u produžetku od 5 minuta nije postignut pogodak, penali su odlučili pobednika. Gol odluke je postigao Marko Kovačević (uz njega je penal uspešno izveo i Pavel Popravko). Šampion se tako sa mini turneje po glavnom gradu Slovenije vraća sa 5 bodova i polako grabi ka vrhu tabele. Sledeći duel je već u subotu u Pioniru, kada će Partizan ugostiti vrlo dobru ekipu zagrebačke Mladosti.
User avatar
Caretta Caretta
 
Posts: 1523
Joined: 21 Aug 2011, 11:27
Location: Beograd

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby Caretta Caretta » 16 Oct 2011, 08:15

Partizan-Mladost 2:3 ( 1:1, 0:0, 1:2)

Strelci:

0:1 Novak (Kučera, Strapaty) 12. min, PP1

1:1 Milovanović 15. min.

1:2 Kučera (Novak, Sertič) 41. min, PP1

2:2 Popravko (Raković) 45. min.

2:3 Kučera (Strapaty, Novak) 47. min.

Isključenja: Partizan 10 minuta (Sretović 2, Raković 2, Prokić 2, Sodržnik 2, Team 2), Mladost 16 minuta.

Broj power play situacija: Partizan 8(0), Mladost 5(2).

Broj šuteva: Partizan 26, Mladost 28.

Crno-beli su devalvirali dve pobede u Sloveniji ove sedmice, porazom na svom ledu od zagrebačke Mladosti. Partizan je imao zaista mnogo neiskorišćenih prilika, u dva navrata i dupli power play, ali realizacija igrača više ostaje najveća boljka, bar u ovom delu sezone. S druge strane, Zagrepčani su iskoristili već prve dve situacije u kojima su imali igrača više, što im je i prokrčilo put do pobede. Može se reći da je Partizanu u ovoj utakmici nedostajalo i malo sportske sreće, ali je tu sreću potrebno i zaslužiti. Delimično opravdanje se može naći u činjenici da je crno-belima ovo bio treći duel u poslednja četiri dana. Već u sredu je novi derbi, u Pionir dolazi ekipa ljubljanske Olimpije.
User avatar
Caretta Caretta
 
Posts: 1523
Joined: 21 Aug 2011, 11:27
Location: Beograd

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby Stoxan » 16 Oct 2011, 09:38

Carreta jel Popravko dobio naš pasoš? Znam da je bilo priče ranije o tome, ali sam nekako propustio epilog. Odličan igrač, mislim da bi mnogo značio našoj reprezenaciji.

I šta je sa Lučićem starijim? Ne vidim ga u timu.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby Caretta Caretta » 16 Oct 2011, 21:56

Stoxan wrote:Carreta jel Popravko dobio naš pasoš? Znam da je bilo priče ranije o tome, ali sam nekako propustio epilog. Odličan igrač, mislim da bi mnogo značio našoj reprezenaciji.

I šta je sa Lučićem starijim? Ne vidim ga u timu.

Popravko ima naš pasoš, ima i pravo da igra za reprezentaciju pošto mu je ovo već peta sezona u Srbiji (uslov je da je dve kalendarske godine proveo ovde). Jovan Lučić, prosto rečeno, nije zadovoljio. Da ima naš pasoš, možda bi se i potpisao ugovor sa njim, ali kao stranac ne bi pravio nikakvu razliku. Do meča sa Mariborom (09.11.) očekujemo bar dva pojačanja iz inostranstva.
User avatar
Caretta Caretta
 
Posts: 1523
Joined: 21 Aug 2011, 11:27
Location: Beograd

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby Caretta Caretta » 19 Oct 2011, 22:38

Partizan-Olimpija 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Strelci:

0:1 Ščap (Emeršič) 24. min, PP2

1:1 Kovačević (Popravko) 28. min, PP1

2:1 Prokić (Popravko, Kovačević) 36. min.

Isključenja: Partizan 16 minuta (Ilić 6, Sodržnik 4, Prokić 2, Sretović 2, Raković 2), 12+10 minuta

Broj power play situacija: Partizan 6(1), Olimpija 8(1).

Broj šuteva: Partizan 32, Olimpija 34.

Izgleda da Partizan i Olimpija ne mogu da odigraju utakmicu bez uzbudljive završnice. Ljubljančani su igrali u power play-u poslednjih pet minuta meča (više od minuta i sa dva igrača više), ali su crno-beli velikom borbenošću uspeli da odbrane sva tri boda. Mora se reći da je Partizan igrao neuporedivo bolje nego u subotu protiv Mladosti, neke prilike je zaista bilo teže promašiti nego postići gol. Čengeri, Popravko, Janković i kapiten Milovanović (čak tri puta) su bili potpuno sami pred golmanom Bohom, ali nisu uspeli da postignu pogodak. Milovanović je u 40. minutu promašio penal koji je nad njim skrivio Emeršič. Utakmica je bila vrlo dobra, klizalo se brzo, ali su mreže u prvoj deonici ostale netaknute. Svi golovi su postignuti u drugoj trećini, a gosti su i četvrti put ove sezone u Beogradu prvi poveli. Lubljančani su tada imali dva igrača više na ledu. Mora se reći da je Olimpija nedugo zatim postigla još jedan gol, koji je sudija Fazekaš neopravdano poništio pod obrazloženjem da je pomeren gol. Utisak je da je arbitar pogrešio, pošto je gol pomeren kada je pak već bio u mreži. Bez obzira što je Partizan u celini bio znatno bolji rival, ostaje enigma kako bi se duel završio da su gosti tada poveli sa 2:0. Posle vođstva gostiju crno-beli su odigrali najboljih desetak minuta meča, kada su postigli oba gola, a mogli su još nekoliko. Prvo je Kovačević spretno iskoristio odbitak posle odličnog prodora i šuta Popravka u situaciji sa igračem više, a zatim je, posle sjajne kombinacije Kovačevića i Popravka, Prokić izvanrednim udarcem sa plave linije potigao pobedonosni gol.Šampion Srbije i Slohokej lige je mogao znatno pre opisane dramatične završnice da reši pitanje pobednika, ali tri boda su ipak osvojena. U subotu Partizan gostuje zagrebačkoj Mladosti u odloženoj utakmici prvog kola i biće to dobra prilika za revanš rivalu koji je neočekivano, jedini do sada, pobedio u Pioniru.
User avatar
Caretta Caretta
 
Posts: 1523
Joined: 21 Aug 2011, 11:27
Location: Beograd

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby Caretta Caretta » 21 Oct 2011, 13:05

Sada sam tek video da su na B92 ladno iskopirali moj tekst sa sajta Partizana o utakmici sa Olimpijom (http://www.b92.net/sport/zimski/hokej.p ... _id=550894), a koji sam zalepio i ovde. Mislim OK, nemam ništa protiv, ali mogli su malo da preurede i da izgleda kao da su sami pisali. Na stranu što me niko nije ni pitao, a ne navodi se ni sajt kao izvor. Čak je i fotografija preuzeta sa mog sajta (www.hkpartizan.com), a to nije nigde navedeno. Opet kažem, meni je drago da neko uopšte piše o hokeju, pa makar i prepisivao i "krao" slike. Mada to sa slikama i nije tako naivno. Meni se jednom desilo da sam u galeriju na sajtu stavio fotografiju koja je objavljena u Večernjim Novostima, a koju sam skinuo sa interneta. Pošto i pisani mediji non-stop "pozajmljuju" slike sa mog sajta bez pitanja, mislio sam da to neće nikome smetati. Tu sam se gadno prevario, pošto su preko kluba odmah zapretili sudskom tužbom. Ja sam tu fotografiju, naravno, istog trenutka skinuo, ali mene i dalje niko ne pita... Da razjasnim, nisam ja fotograf, ljudi koji mi daju slike bi imali pravo da se žale zbog autorizacije, ali ova zemlja je takva kakva jeste, pa je bolje i ne ulaziti u klinč sa sistemom, poraz je zagarantovan, na bilo koji način.
User avatar
Caretta Caretta
 
Posts: 1523
Joined: 21 Aug 2011, 11:27
Location: Beograd

PreviousNext

Return to Zimski sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests