Board index Razni Sportovi Zimski sportovi

Bobsleigh

Re: Bobsleigh

Postby sloklo » 20 Jan 2013, 20:45

werbatim wrote:Fenomenalno, svaka im čast! Ne znam da li su nedostajale neke jače postave, ili su jednostavno odvezli odličnu trku(e)?

Bez obzira, ogroman je ovo rezultat!


Svi su bili tu tako da je konkurencija bila na najvisem nivou. Trke su odvezli fenomenalno. Mana im je u startu gde su malo prespori. Radjenovic je imao povredu noge ili tako nesto ali ne znam koliko se to izlecilo i da li to jos ima neki odraz na startove.

Nisam strucnjak za ovaj sport ali nije samo da je start malo prespor nego je malo i tehnicki slabiji od ostalih. Uocio sam da recimo letonci, koji su u prvoj voznji bili na nivou nasih, uzasno dobro statovali u drugoj i odmah zaradili ne samo stotinke nego i desetinke u odnosu na srpski bob. Tehnicki su daleko brze uskocili u bob i "namestili" se nego nasi. Njihovo startno vreme je bilo 4,93 (rekord staze) a nase 5,18 sto je bilo i daleko najsporije ne samo od postava ispred Srbije nego i od onih najblizih iza naseg boba koji su konkurisali da nam "otmu" plasman iz prve voznje.
Ali cinjenica da uprkos slabijem startu ekipa uspe da odveze dve ovakve trke podvlaci tezinu rezultata. Kratko: Vuk Radjenovic je pilot svetske klase - bez preterivanja!
sloklo
 
Posts: 73
Joined: 22 Nov 2012, 00:16

Re: Bobsleigh

Postby sloklo » 29 Nov 2013, 20:38

I "bobovci" su poceli sezonu.

U takmicenju za Evropski kup u Altenbergu Srbija je, na celu sa pilotom Vukom Radjenovicem, osvojila 8 mesto u dvosedu i 10 mesto u cetvorosedu.
sloklo
 
Posts: 73
Joined: 22 Nov 2012, 00:16

Re: Bobsleigh

Postby sloklo » 29 Nov 2013, 21:23

Pored boba imamo i jednu mladu sanjkasicu.

Pogledajte:

Last edited by Milutinov Tata on 02 Dec 2013, 06:09, edited 1 time in total.
Reason: You Tube video
sloklo
 
Posts: 73
Joined: 22 Nov 2012, 00:16

Re: Bobsleigh

Postby werbatim » 30 Nov 2013, 14:27

Koliko su "galamili" u predsezoni, očekivao sam više od samog početka... :)
Ako sam dobro ispratio sad imaju svoj vrhunski bob, ne po(i)z(n)ajmljuju više stare od velikih ekipa. Šalim se malo, svaka njima čast za ono što rade za bob u Srbiji.

Za Miljanin entuzijazam jedan veliki naklon. Sad skoro je bila na nekim pripremama u Austriji i Nemačkoj, vodili su opet dvojicu momaka, ne znam da li su oni sada izdržali. Evo još jedan video
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Bobsleigh

Postby sloklo » 07 Dec 2013, 20:05

Bosleighdvojac Radjenovic i novopeceni drzavljanin bugarskog porekla Veselin Pankov zauzeli 8 mesto u takmicenju za Evropski Kup. Posle prve voznje su zauzimali cak i cetvrto mesto ali u drugoj voznji su bili jedanaesti i zato zauzeli osmo mesto.

Werbatim: Jesu "galamili" i sigurno je tesko tacno razumeti da li tu ima supstance ili ne. Mislim da ih je i SOK zajedno sa Divcem malo i koristio za marketing pred ZOI. Bili su jako popularni na proslim igrama.
sloklo
 
Posts: 73
Joined: 22 Nov 2012, 00:16

Re: Bobsleigh

Postby sloklo » 09 Dec 2013, 00:20

Cetverac diskvalifikovan na danasnjoj trci za Evropski kup.
sloklo
 
Posts: 73
Joined: 22 Nov 2012, 00:16

Re: Bobsleigh

Postby Hezonja » 12 Jan 2014, 23:24

Srpskom bobu sedmo mestu u EK


Srpski bob četvorosed u sastavu Vuk Ranđelović, Nikola Milinković, Stefan Vujanić, Damjan Zlatnar zauzeo je sedmo mesto u trci Evropa kupa.

Naša posada završila je takmičenje u austrijskom Iglsu sa vremenom od 1:44.37, što je bilo dovoljno za sedmu poziciju.

Najbolje vreme ostvario je bob tim Nemačke 1:43.93, drugi je bio domaći tim sa 15 stotinki zaostatka, dok su kao treći završili Rusi 1:44.08.

Sledeća stanica našeg tima je švajcarski Sent Moric, gde će od 13. do 19. janura biti održana naredna runda.
Hezonja
 
Posts: 15233
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Bobsleigh

Postby werbatim » 30 Jan 2014, 14:58

Da pitam i ovda možda sloklo zna (ili neko drugi).
Šta se dešava sa četvorosedom? Plasirali su se na OI, ali nigde u onim spiskovima "putnika za Soči" se ne spominje četvorosed, samo dvosed???
http://en.wikipedia.org/wiki/Bobsleigh_ ... lification
http://en.wikipedia.org/wiki/Serbia_at_ ... r_Olympics
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Bobsleigh

Postby sloklo » 30 Jan 2014, 21:58

werbatim wrote:Da pitam i ovda možda sloklo zna (ili neko drugi).
Šta se dešava sa četvorosedom? Plasirali su se na OI, ali nigde u onim spiskovima "putnika za Soči" se ne spominje četvorosed, samo dvosed???
http://en.wikipedia.org/wiki/Bobsleigh_ ... lification
http://en.wikipedia.org/wiki/Serbia_at_ ... r_Olympics


Iskreno pojma nemam. Cak sto vise nam je cetvorosed imao daleko bolje izglede za dobar plasman....
sloklo
 
Posts: 73
Joined: 22 Nov 2012, 00:16

Re: Bobsleigh

Postby Angus Young » 27 Jul 2020, 23:36

Sportisti koji se bave bobom i skeletonom tokom karijere doživljavaju veliki broj udaraca u glavu koji ne moraju da dovedu do trenutnih posledica, ali gotovo po pravilu godinama kasnije izazivaju brojne poteškoće.

Posledice velikih brzina, sila, udaraca su hronične glavobolje, osetljivost na svetlo i zvukove, gubitak pamćenja i na kraju psihički problemi.



https://nova.rs/ostalo/pavle-jovanovic-bob-samoubistvo-povrede-mozak/
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19493
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Previous

Return to Zimski sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests