Board index Razni Sportovi Zimski sportovi

Ski-Skokovi

Ski-Skokovi

Postby nightwalker988 » 18 Jan 2012, 16:21

Ljudi, pa kako nema ova tema?? Ajte molim vas :stani: Ovde cemo, ako neko prati pored mene, pisati o ski skokovima!
Život je k'o BMW pazi kako parkiraš...
User avatar
nightwalker988
 
Posts: 1716
Joined: 22 Oct 2011, 19:48

Re: Ski-Skokovi

Postby jovanho » 23 Jan 2012, 11:02

Jos iz vremena stare Juge ostala mi je navika da navijam za Slovence. Vremena se promenila, ali navike nisu, tako da i dalje pratim Kranjeca, Damjana, Prevca i ostale :)
jovanho
 
Posts: 668
Joined: 08 Jan 2012, 13:42

Re: Ski-Skokovi

Postby ИлићКапитен22 » 23 Jan 2012, 11:08

jedan od omiljenih sportova.I naravno finac ledenog lica Jane Ahonen.
Бранко Нордеус и пријатељи клуба :srce:
User avatar
ИлићКапитен22
 
Posts: 23673
Joined: 17 Jun 2011, 15:51

Re: Ski-Skokovi

Postby nightwalker988 » 24 Jan 2012, 16:38

Meni se Malis povukao, tako da sad gledam jer gotivim skokove. Sjecate li se Hanavalda? Sta je sa njim sadA??? Znam da je imao problema sa depresijom 2004 kada je objavio da nece vise da se takmici...
Život je k'o BMW pazi kako parkiraš...
User avatar
nightwalker988
 
Posts: 1716
Joined: 22 Oct 2011, 19:48

Re: Ski-Skokovi

Postby werbatim » 25 Jan 2012, 10:51

I meni po defaultu ostalo da navijam za Slovence. Nadam se da ce Zografski da se probije, da "razbije" malo skracenice na postoljima
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Ski-Skokovi

Postby FreddyHouse » 03 Feb 2012, 15:03

SVETSKI PRVAK U SKIJAŠKIM SKOKOVIMA MENjA SPORT

Hanavald vozi "lambordžini"

Sven Hanavald (35 godina), jedan od najboljih nemačkih skakača na skijama svih vremena, odlučio je da se posveti auto-trkama! Hanavald je na pisti kraj Milana, testirao performanse sportskog automobila "lambordžinija", sa kojim će u predstojećoj sezoni startovati u seriji ADAK GT Mastersa.
Hanavald se oprostio od skokova 2005. godine, a pre toga je osvajao medalje na "belim Olimpijadama" (jedno zlato i dva srebra), prvenstvima sveta i u Svetskom kupu. Jedini je skakač koji je ostvario sve pobede na novogodišnjoj turneji "Četiri skakaonice" (2001/02), a ostaće upamćen kao jedini takmičar u istoriji, koji je od sudija dobio najvišu moguću ocenu (20,0) za svoj skok.
User avatar
FreddyHouse
 
Posts: 1484
Joined: 16 Mar 2011, 11:28

Re: Ski-Skokovi

Postby nightwalker988 » 08 Feb 2012, 14:21

FreddyHouse wrote:
SVETSKI PRVAK U SKIJAŠKIM SKOKOVIMA MENjA SPORT

Hanavald vozi "lambordžini"

Sven Hanavald (35 godina), jedan od najboljih nemačkih skakača na skijama svih vremena, odlučio je da se posveti auto-trkama! Hanavald je na pisti kraj Milana, testirao performanse sportskog automobila "lambordžinija", sa kojim će u predstojećoj sezoni startovati u seriji ADAK GT Mastersa.
Hanavald se oprostio od skokova 2005. godine, a pre toga je osvajao medalje na "belim Olimpijadama" (jedno zlato i dva srebra), prvenstvima sveta i u Svetskom kupu. Jedini je skakač koji je ostvario sve pobede na novogodišnjoj turneji "Četiri skakaonice" (2001/02), a ostaće upamćen kao jedini takmičar u istoriji, koji je od sudija dobio najvišu moguću ocenu (20,0) za svoj skok.


Хахах боле га уво...
Život je k'o BMW pazi kako parkiraš...
User avatar
nightwalker988
 
Posts: 1716
Joined: 22 Oct 2011, 19:48

Re: Ski-Skokovi

Postby RobRoy » 14 Feb 2012, 17:42

Sad zapazih da je otvorena tema. Ovo je jedan od mojih omiljenih sportova. Pratim ga godinama.
Kao djete sam počeo navijati za neponovljivog Finca Mati Nikenena, te preko Lakonena, Puikonena, Ari Peke Nikole, kasnije Toni Nieminena konstantno navijam za finske skakače.
Nakon Nieminena su imali kreativnu pauzu (jedan kraći period bez dobrih skakača) da bi se nakon toga pojavila sjajna generacija Laitinena, Soininena, Vatainena i možda najvećeg ikada, velikog Jane Ahonena.
Tada se pojavljuju Mati Hautameki,Kiuru, Oli i Haponen, koji su u jednom periodu takođe ostvarivali veoma zapažene rezultate. Međutim, Oli, Kiuru i Ahonen su završili karijere, Hautameki nije onaj pravi, Haponen nakon povrede nije onaj stari, Larinto je povrijeđen, a Koivuranta ne postiže pretjerano zapažene rezultate, tako da je ova sezona kao i prethodna u qurcu.
Jebi ga, biće valjda bolje.
GoTorreyGoHome
User avatar
RobRoy
 
Posts: 896
Joined: 17 Oct 2011, 16:36
Location: Banja Luka

Re: Ski-Skokovi

Postby Talicni Tom » 14 Feb 2012, 18:06

I Veli-Mati Lindstrem je važio za velikog talenta. Inače i meni su Finci zbog Nikenena bili na srcu, mada se mora reći da su njihovi skakači potpuno uvrnuti.
AirBall wrote:Partizana niko ne sme da krade...
User avatar
Talicni Tom
 
Posts: 2334
Joined: 15 Mar 2011, 02:28

Re: Ski-Skokovi

Postby RobRoy » 14 Feb 2012, 19:04

Talicni Tom wrote:I Veli-Mati Lindstrem je važio za velikog talenta. Inače i meni su Finci zbog Nikenena bili na srcu, mada se mora reći da su njihovi skakači potpuno uvrnuti.


Bio je juniorski svjetski prvak, čak je i u seniorskoj konkurenciji imao 2-3 podijuma. On je skakao sa skijama koje su bile dosta duže od njegove visine i kada je doneseno pravilo da skije smiju biti duže ne znam tačno koliko cm od visine skakača on se nije uspio prilagoditi tom skraćenju skija.
A da su ludi, ludi su. Nikenen je rasprodao medalje, završio u zatvoru, Nieminen alkos, Oli takođe + lud potpuno...Ali jbg, meni su gotivni.
GoTorreyGoHome
User avatar
RobRoy
 
Posts: 896
Joined: 17 Oct 2011, 16:36
Location: Banja Luka

Re: Ski-Skokovi

Postby RobRoy » 17 Feb 2012, 09:55

Takmičennje u njemačkom Kligentalu je otkazano zbog jakog vjetra.
Karavan se preselio u Oberstdorf, gdje se danas održavaju kvalifikacije, sutra pojedinačno, a u nedelju ekipno takmičenje. Inače je u pitanju letaonica.
Takođe vrijedi napomenuti da je nakon takmičenja u Wilingenu vodstvo u ukupnom poretku svjetskog kupa preuzeo Norvežanin Anders Bardal, dok je Austrijanac Kofler, koji je konstantno bio u vodstvu, još od prvog takmičenja sezone, pao tek na treće mjesto. Drugi je trenutno Gregor Šlirenzauer i njih trojica će i odlučiti o ukupnom pobjedniku svjetskog kupa. Moj favorit je Bardal.
GoTorreyGoHome
User avatar
RobRoy
 
Posts: 896
Joined: 17 Oct 2011, 16:36
Location: Banja Luka

Re: Ski-Skokovi

Postby jovanho » 26 Feb 2012, 13:52

Svaka cast Kranjecu kako je razbio konkurenciju! Onaj let iz druge serije bio je fantastican...
jovanho
 
Posts: 668
Joined: 08 Jan 2012, 13:42

Re: Ski-Skokovi

Postby RobRoy » 26 Mar 2012, 10:33

Da sumiramo sezonu.
Osvajač svjetskog kupa za sezonu 2011/2012 je Anders Bardal iz Norveške, dok je pobjednik svjetskog kupa u ski letovima Robert Kranjec.
Moj neki utisak je da je sezona bila nikad lošija. Osjetilo se povlačenje Ahonena, Mališa...Takođe nije bilo Svjetskog prvenstva niti OI, tako da mi se čini da se pojedinci (npr.Aman) nisu za sezonu niti pripremili maksimalno.
GoTorreyGoHome
User avatar
RobRoy
 
Posts: 896
Joined: 17 Oct 2011, 16:36
Location: Banja Luka

Re: Ski-Skokovi

Postby Неша » 22 Oct 2012, 22:16

Sad tek vidim da je ova tema otvorena.

Jedni jedini Andi Goldberger i Andi Vidhelcl!
Od aktuelnih samo Morgenstern, ostali su monotoni skroz :biggrin:
Кафана је озбиљна институција...

"Инат, непокорност и тврдоглавост код српског војника могу се претворити у оружје победе!"
User avatar
Неша
 
Posts: 2333
Joined: 15 Mar 2011, 11:53
Location: Где год ти да играш...

Re: Ski-Skokovi

Postby Tegi » 08 Dec 2012, 23:59

Danas je bilo takmicenje u Sociju. Bolje da su skakali na Vlasicu.

1.Nema snega
2.Nema tribina
3.Mala skakaonica
4.Odlaskom Ahonena i Malisa, turu su potrebna nova autenticna lica.

Odlaskom Ahonena morao sam da nadjem novog ljubimca. To je Andreas Welinger!
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20670
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Next

Return to Zimski sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests