Board index Razni Sportovi Zimski sportovi

Ski-Skokovi

Re: Ski-Skokovi

Postby sloklo » 03 Jan 2013, 20:26

Petko019 wrote:Ovo je strasno koliko sam se ja udaljio od samog sporta, za veliku vecinu sadasnjih skakaca nikad nisam cuo, maltene znam samo ove najbolje :tap:

Naravno najomiljeniji skakac mi je bio Adam Malis, a takodje sam gotivio i Fince poput Ahonena, Hautamekija itd.Od zapadno - evropskih zemalja sam voleo Amana i Hanavalda.

Za svog ovogodinjeg favorita cu se verovatno opredeliti 1. Januara :biggrin:

RTS :pop:



Prirodni miljenik mi je bugarin Zogarfov. Decko se primice malo po malo i pored sigurno skromnijih uslova nego takmicari iz alpskih zemalja ili Skandinavije.

Zanimljivo je da se kao radi malo na skakacima i u Rumuniji i u Bugarskoj.
Mozda bi upravo tako nesto moglo malo da doprinese popularnosti ovog sporta. Pre nekoliko godina su koreanci malo obecavali ali od toga izgleda nista nema, pa kinezi...
Bilo je solidnih juniora cak i iz Holandije...
sloklo
 
Posts: 73
Joined: 22 Nov 2012, 00:16

Re: Ski-Skokovi

Postby rankoro » 03 Jan 2013, 22:14

Ski skakaci iz Holandije gdje oni skacu majke ti kad im je drzava ravna ko sto za bilijar
rankoro
Guest
 

Re: Ski-Skokovi

Postby Hezonja » 03 Jan 2013, 22:22

sloklo wrote:
Petko019 wrote:Ovo je strasno koliko sam se ja udaljio od samog sporta, za veliku vecinu sadasnjih skakaca nikad nisam cuo, maltene znam samo ove najbolje :tap:

Naravno najomiljeniji skakac mi je bio Adam Malis, a takodje sam gotivio i Fince poput Ahonena, Hautamekija itd.Od zapadno - evropskih zemalja sam voleo Amana i Hanavalda.

Za svog ovogodinjeg favorita cu se verovatno opredeliti 1. Januara :biggrin:

RTS :pop:



Prirodni miljenik mi je bugarin Zogarfov. Decko se primice malo po malo i pored sigurno skromnijih uslova nego takmicari iz alpskih zemalja ili Skandinavije.

Zanimljivo je da se kao radi malo na skakacima i u Rumuniji i u Bugarskoj.
Mozda bi upravo tako nesto moglo malo da doprinese popularnosti ovog sporta. Pre nekoliko godina su koreanci malo obecavali ali od toga izgleda nista nema, pa kinezi...
Bilo je solidnih juniora cak i iz Holandije...


Koji su to bili juniori iz Holandije???Najveci vrh u HOlandiji je na 322 metara..
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Ski-Skokovi

Postby sloklo » 04 Jan 2013, 00:27

Pocetkom 21 veka su Holandjani imali nekoliko skakaca koji su se sa vremena na vreme takmicili i u Svetskom kupu. Doduse, dvojica od cetvorice su bili "naturalizovani" austrijanci ali su bila i dva holandjana od kojih je Niels de Groot bio bolji.

Danas imaju opet neke juniore/omladince, ovog puta pravi holandjani. Najbolji je na juniorskom SP bio 34, na omladinskoj svetskoj Olimpijadi 11. Na evropskoj omladinskoj olimpijadi u Liberecu 2011 holandjani su zauzeli osmo mesto u ekipnom takmicenju. Bili su ispred rusa, talijana, svajcaraca...

Gde treniraju i kako to finansiraju pojma nemam.
sloklo
 
Posts: 73
Joined: 22 Nov 2012, 00:16

Re: Ski-Skokovi

Postby Tegi » 04 Jan 2013, 17:50

Sloklo, odlicna 2 posta. Napomenuo bih i Kazahstance ( Zaparov i Karpenko ), samo su se zagubili poslednje 2 godine.

Zografski, ne Zografov. Vidjao sam i hrvatske takmicare na juniorskim prvenstvima.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20801
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Ski-Skokovi

Postby Baron » 04 Jan 2013, 18:43

Gde pratite te mlade kategorije :) ? Slirencauer je hebeni kralj...
User avatar
Baron
 
Posts: 17748
Joined: 25 Sep 2012, 18:21

Re: Ski-Skokovi

Postby werbatim » 04 Jan 2013, 21:31

Čini mi se da su bila juniorska SP na Eurosportu, bile su i ZOI mladih - mogu i juniori da se uhvate ponekad :)
User avatar
werbatim
 
Posts: 1535
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Ski-Skokovi

Postby Tegi » 05 Jan 2013, 00:24

Lawrence wrote:Gde pratite te mlade kategorije :) ? Slirencauer je hebeni kralj...


Pustaju SP na ES-u. Za ovo drugo mozes da dobijes samo jedan :tap: .
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20801
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Ski-Skokovi

Postby sloklo » 05 Jan 2013, 12:29

Tegi wrote:Zografski, ne Zografov. Vidjao sam i hrvatske takmicare na juniorskim prvenstvima.


Svakako Zografski.
Zografov im je nekad bio olimpijac u cross-countryu...

Hrvat na kojeg verovatno mislis je Urban Zamernik koji se koliko znam vise ne takmice. Bio je ucesnik juniorskih SP-a gde nije postigao neke zapazenije rezultate ali nije ni bio bas poslednji.
Ime mu zvuci slovenacko (bar ono Urban) pa me nebi iznenadilo da mu je neko od roditelja hrvatskog porekla i da se zato takmicio za Hrvatsku. Onda bi mu verovatno trening i skakaonica i skakacka skola bila u Sloveniji.
Ali iskreno neznam.
sloklo
 
Posts: 73
Joined: 22 Nov 2012, 00:16

Re: Ski-Skokovi

Postby sloklo » 05 Jan 2013, 12:41

Kad smo vec "egzoticnih" skakackih nacija setih se jedne anegdote koju sam procitao pre dosta godina u jednim svedskim novinama (zivim u Svedskoj).
Intervjuisali su tada jednog tek priznatog elitnog hokejaskog trenera. Taj trener je sticajem okolnosti zapoceo karijeru u nekoj bogatoj arapskoj zemljici. Neki seik je zatrazio da stvori hokejasku ekipu. Posto se nije igrao hokej u toj zemlji on je stvarao ekipu od obicnih rekreativaca klizaca. Ko je mogao kako tako ta kliza mogao je postati i hokejas. Nakon prve sezone ekipa mu je odmerila snage sa jos jednom zemljicom iz okruzenja i pobedila. Seik je odmah odlucio da ce ekipu da salje na Olimpijadu. Ono za kvalifikacije i slicno mu je ocigledno malo "promaklo".

Da mu hokejasi ne putuju sami potrudio sledecih dana oglasom u novinama:
"Traze se hrabri mladici da zastupaju zemlju u skakanju sa skakaonice ove zime!" :biggrin:

:nargile:
sloklo
 
Posts: 73
Joined: 22 Nov 2012, 00:16

Re: Ski-Skokovi

Postby Tegi » 15 Jan 2013, 00:01

Jane Ahonen najavio povratak. Ide na medalju u Sociju!!!!!
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20801
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Ski-Skokovi

Postby sloklo » 25 Jan 2013, 23:50

Opet rec dve o "egzoticnim" skakackim zemljama:

Na SP za juniore u Liberecu najbolji holandjanin je Ruben de Wit kao 21. Van Der Aalst je zavrsio kao 32.

Na 19 mestu je rumun Tudor a zemljak Pitea 45.

Pored bugara (skromni) ucestvovao je i madjar Szilagyi i zauzeo 57 mesto.

Zadnje 62 mesto zauzeo je letonac Nezhborts.
sloklo
 
Posts: 73
Joined: 22 Nov 2012, 00:16

Re: Ski-Skokovi

Postby Hezonja » 24 Feb 2013, 00:43

SP Val di Fijeme, mala skakonica

1.Anders Bardal
2.Gregor Slirencauer
3.Peter Prevc
4.Severin Frojnd
5.Tomas Morgenstern
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Ski-Skokovi

Postby Hezonja » 28 Feb 2013, 19:26

Kamil Stoh svetski sampion na velikoj skakaonici.Kakvo iznenadjenje.

Image
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Ski-Skokovi

Postby Hezonja » 23 Mar 2013, 02:14

Slirenzauer slavio na Planici ispred Prevca i Zile.

Image

Image

Norijaki Kasai je bio 4.

Image

Alexander Stöckl o povredi Andersa Jakobsena.

Bad Day for us in Planica,

with a fall and a severe injury Anders Jacobsen is in Hospital. It seems that the knee is in bad shape. Some of the ligaments are torn. We have to wait for a full diagnosis.
Otherwise the team did ok as a team. We had everybody in the second round, yet lacking the top performance of one of the boys. The team for tomorrow is ready. It will be Elverum-Sorsell, Velta, Bardal and Stjernen.
Our thoughts go to Anders Jacobsen and we wish him all the best for his recovery.


Karel Nurmsalu je bio 13. i tako zabelezio najbolji rezultat za Estoniju posle ko zna koliko godina.

Image
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

PreviousNext

Return to Zimski sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests