Board index Razni Sportovi Zimski sportovi

Ski-Skokovi

Re: Ski-Skokovi

Postby DIFovac » 06 Jan 2014, 18:18

Sasvim zasluzeno Dithart je osvojio turneju, steta sto je Gregor u losoj formi bilo bi jos zanimljivije.
"Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da im ga damo? Ako je njihovo, zasto ga otimaju? A ako vec mogu da ga otmu, ne znam zasto se toliko ustrucavaju?" "
User avatar
DIFovac
 
Posts: 5348
Joined: 22 Jun 2013, 20:26

Re: Ski-Skokovi

Postby Pit Bull » 06 Jan 2014, 19:23

Dare wrote:Svaka mu čast. :blue:
Kako je samo izgubljen kad je shvatio da je pobijedio. :D
Teško će biti izabrati 4 Austrijanca za ZOI , ali mislim da idu Morgi , Šliri , Dithart i Kofler.


Kofler je bas u ocajnoj formi, nisam siguran da ce ga Pojtner zvati mada...
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58243
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Ski-Skokovi

Postby Tegi » 06 Jan 2014, 19:42

Pit Bull wrote:
Dare wrote:Svaka mu čast. :blue:
Kako je samo izgubljen kad je shvatio da je pobijedio. :D
Teško će biti izabrati 4 Austrijanca za ZOI , ali mislim da idu Morgi , Šliri , Dithart i Kofler.


Kofler je bas u ocajnoj formi, nisam siguran da ce ga Pojtner zvati mada...


Ici ce Lojcl ili Kraft. Od Keflera je trenutno i Hajbok bolji.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20798
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Ski-Skokovi

Postby Hezonja » 07 Jan 2014, 01:25

Najlosije takmice dosta godina unazad po meni.

Guraju se Austrijanci previse.
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Ski-Skokovi

Postby DIFovac » 10 Jan 2014, 16:07

Tezak pad Morgensterna na treningu.

"Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da im ga damo? Ako je njihovo, zasto ga otimaju? A ako vec mogu da ga otmu, ne znam zasto se toliko ustrucavaju?" "
User avatar
DIFovac
 
Posts: 5348
Joined: 22 Jun 2013, 20:26

Re: Ski-Skokovi

Postby Hezonja » 10 Jan 2014, 20:59

Ima nagnjecenje ledja...Valjda ce proci sve u najboljem redu.
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Ski-Skokovi

Postby Hezonja » 11 Jan 2014, 15:55

Kakav let za pobedu Kasaiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...16 pobeda u svetskom kupu...Svaka cast majstoreee!
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Ski-Skokovi

Postby gogo23 » 11 Jan 2014, 16:06

Citav zivot imam jednu muku :biggrin:

Zna li neko kako se pocinje sa treniranjem ski skokova?

Da li postoje neke male, mikro skakaonice gde pocinjes skaces 10-20m pa se potom ide na vece?

Prosto mi je neverovatno da prvi skokovi budu na 70 ili 90 metarskim skakaonicama.

Ako neko zna, hvala.
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: Ski-Skokovi

Postby Hezonja » 11 Jan 2014, 16:11

gogo23 wrote:Citav zivot imam jednu muku :biggrin:

Zna li neko kako se pocinje sa treniranjem ski skokova?

Da li postoje neke male, mikro skakaonice gde pocinjes skaces 10-20m pa se potom ide na vece?

Prosto mi je neverovatno da prvi skokovi budu na 70 ili 90 metarskim skakaonicama.

Ako neko zna, hvala.


Ja sam slusao pre neki dan kako neka americka nada zenska za Soci je krenula sa 7 godina da trenira sa mini skakonica...Krece se sa najmanjih pa se postepeno ide na vece i vece...
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Ski-Skokovi

Postby Hezonja » 17 Jan 2014, 17:33

Juce Velinger ostvario prvu pobedu u karijeri.
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Ski-Skokovi

Postby Hezonja » 14 Apr 2014, 22:56

Morgenštern: Zbog padova možda kraj


:crybaby: :crybaby: :crybaby:

Austrijski ski skakač Tomas Morgenštern otkrio je u intervjuu za B92 da postoji mogućnost da mu je protekla sezona bila i poslednja u karijeri.

Morgenštern je u decembru na Titize-Nojštatu ostvario prvu pobedu posle dve godine u Svetskom kupu, ali je samo dan kasnije doživeo težak pad. Iako se vratio posle samo deset dana na skakaonicu, novi pad usledio je na letaonici Kulm, ali se olimpijski šampion iz Torina oporavio do Zimskih olimpijskih igara u Sočiju i sa timom Austrije osvojio srebro.

„Nisam još doneo odluku o svojoj daljoj karijeri u ski skokovima zbog padova i teških trenutaka koje sam preživeo u poslednjih nekoliko sezona. Ako odlučim da nastavim karijeru, želim da budem u vrhu“, rekao je Morgenštern za B92 u Rovinju, gde je prisustvovao Red Bull Air Race trci.

27-godišnji Morgenštern je tokom karijere osvojio sve najveće trofeje u ski skokovima. Bio je olimpijski i svetski šampion i u individualoj i u timskoj konkurenciji, kako u skokovima, tako i u letovima. Osvojio je dva Kristalna globusa, u sezonama 2007/08 i 2010/11, a takođe je slavio i na turneji „Četiri skakaonice“ pre tri godine.
Hezonja
 
Posts: 15235
Joined: 01 Dec 2012, 23:21

Re: Ski-Skokovi

Postby DIFovac » 26 Sep 2014, 13:39

Tomas Morgenstern zavrsio karijeru.
"Ako Kosovo nije nase, zasto od nas traze da im ga damo? Ako je njihovo, zasto ga otimaju? A ako vec mogu da ga otmu, ne znam zasto se toliko ustrucavaju?" "
User avatar
DIFovac
 
Posts: 5348
Joined: 22 Jun 2013, 20:26

Re: Ski-Skokovi

Postby Holden » 05 Dec 2014, 19:21

Po postovima vidim da se na Avangardi bas slabo prate ski skokovi ili se mozda ne diskutuje dovoljno. Svejedno sam malo razocaran...

Zna li neko od ovih sto prate, hoce li favoriti ici u Nizhny Tagil, ili ce biti masovno preskakanje tog vikenda ?
mudrovsukilo wrote:
ima raznih al ovaj holden najludji
User avatar
Holden
 
Posts: 5759
Joined: 29 Nov 2014, 14:30

Re: Ski-Skokovi

Postby Pit Bull » 05 Dec 2014, 19:32

Ja slabo pratim moram da priznam zadnjih par sezona iako sam bio veliki obozavaoc ovog sporta... Generalno je po meni i kvalitet u velikome padu, pre 10 sezona imao si takmicenja gde imas 10 kvalitetnih takmicara i nikad se ne zna ko ce pobediti, cinjenica je da ce i ove sezone razliciti pobedjivati ali kvalitet je ocajan, sta reci kada jedan Noriaki Kasai koji je uveliko u petoj deceniji zivota u top 5 trenutno...

Ako si pratio ranije, secas se Svena Hanavalda i one Novogodisnje kada je izdominirao :blue:

Imao si tada od Nemaca Smita,Urmana,Nojmajera na pocetku karijere, pa onda uvek jaki Norvezani sa letacem Romorenom, Roar Ljokelsoj(valjda sam dobro napisao :D), uvek jaki Austrijanci sa Vidhelcelom i Helvartom, pa bio i onaj Italijan Cekon... Da ne spominjem Primoza Peterku, pa odlicne Fince i meni omiljenog Hautamekija, Ahonen je bio tu isto, legenda Adam Malis... Simon Aman...

Po meni je poslednja ona prava jaka sezona bila 2008 ili 2009, ne znam tacno kada su se ono Aman i Slirencauer borili za naslov cele sezone...
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58243
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Ski-Skokovi

Postby Holden » 05 Dec 2014, 20:51

@Pit Bull Slazem se da je trenutno veliki pad kvaliteta. Po meni glavna dva razloga za to su smjena generacija i povecano ucesce marketinga. Ima tu 7-8 skakaca koji su konstantno u vrhu poslednjih par sezona a ostali su novi momci koji znaju pomrsiti racune, tako da ja ocekujem prvu kvalitetnu sezonu eventualno za 3-4 godine.

Moram i ja priznati da sam proslu sezonu manje pratio jer me je izludjivalo ono +- racunanje vjetra.
mudrovsukilo wrote:
ima raznih al ovaj holden najludji
User avatar
Holden
 
Posts: 5759
Joined: 29 Nov 2014, 14:30

PreviousNext

Return to Zimski sportovi

Who is online

Users browsing this forum: Applebot [Bot] and 8 guests