Board index Razni Sportovi Vaterpolo

Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Re: Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Postby bezvezarije » 28 Jun 2019, 22:18

Baxter Stockman wrote:Neka njima to zlato na SP, uzećemo mi još 3 takva.

Zlato sa OI je najbitnije. Dobar potez Savića.


A kakve veze ima ovo SP sa zlatom na OL.
Dok čekamo cara sa tri mora, spasi i pomiluj
User avatar
bezvezarije
 
Posts: 1867
Joined: 01 Oct 2018, 18:34

Re: Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Postby Baxter Stockman » 28 Jun 2019, 22:26

Kako nema?
Imali bi 3 takmičenja u godinu dana. Ti ljudi već 10 godina igraju svakog leto za reprezentaciju, a nije da postaju mlađi svake nove godine.

Njima su te OI verovatno poslednje veliko takmičenje i red je da se oproste zlatnom medaljom. Kako treba imati igrače i posle Tokija, jednom ih moraš uvesti u tim. Ovo SP je to takmičenje.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Postby bezvezarije » 28 Jun 2019, 22:39

Dobro, svetska liga je važnija, osvojili smo ju 10 puta, i Ep je važnije koje smo osvojili 10 puta. A SP samo 2 puta, šta će nam to.

A gde je onaj Gavrilo Subotić, nema ga na popisu.
Dok čekamo cara sa tri mora, spasi i pomiluj
User avatar
bezvezarije
 
Posts: 1867
Joined: 01 Oct 2018, 18:34

Re: Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Postby Raoul Duke » 28 Jun 2019, 22:46

Svetska liga je bila kvalifikacioni turnir za OI. Da ga nismo osvojili, igrali bi u najjačem sastavu SP.

Ovako, etapa je završena. Glavni cilj se zna.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Postby Нико Белић » 29 Jun 2019, 00:01

Смешно.Ваљда је логичније да их је одмарао на ЕП, које је следеће године, ако их већ одмара због ОИ.
Чујте гласна звона Метохије, Косово је срце Србије!
http://www.youtube.com/watch?v=4klPIhYXxCc

ПартиZан и само ПартиZан...
User avatar
Нико Белић
 
Posts: 1374
Joined: 13 Oct 2013, 20:22
Location: Србија

Re: Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Postby Pit Bull » 29 Jun 2019, 00:16

Нико Белић wrote:Смешно.Ваљда је логичније да их је одмарао на ЕП, које је следеће године, ако их већ одмара због ОИ.


Nije poenta fizickog, nego i psihickog odmora. Ti ljudi vec 15 godina ne provode letovanja sa porodicom nego sa reprezentacijom i u obavezama. Poenta je pustiti ih jedno leto, a ne u mrtvu zimu...

Sasvim rezonski potez. Da vidimo cime raspolazemo za buducnost.

I sa ovim sto ce ici, opet smo top3 favoriti. Nije da idemo sa golobradim mladicima, nego sa igracima koji vec imaju 4-5 takmicenja minimum iza sebe poput Mandica, Randjelovica, Cuka i Jaksica.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58108
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Postby Olimp » 29 Jun 2019, 01:34

Po meni totalna besmislica.
Na seosku Svjetsku ligu šaljemo najjači tim, i onda sa rezervama na SP koje smo osvojili samo 3 puta (računam nam i SCG jer nam i FINA to računa).
Što reče neko ako već neko takmičenje preskačemo to je morala biti SL, ili ajde EP koje smo osvojili milijun puta. Ali ne mi preskačemo SP koje sad osvajaju Hrvati, izjednačuju se s nama i dobijaju još samopouzdanja i vjetra u leđa, pa da nas spraše u Tokiju i onda nakon najtrofejnije naše reprezentacije svih vremena imamo situaciju da imamo manje svjetskih trofeja od njih.
Olimp
 
Posts: 3295
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Postby Olimp » 29 Jun 2019, 01:38

Baxter Stockman wrote:Neka njima to zlato na SP, uzećemo mi još 3 takva.

Zlato sa OI je najbitnije. Dobar potez Savića.

Još 3?
Nakon ove generacije mi ćemo na svjetsko zlato čekati ne godinama nego možda i deceniju ili slično. Pogledaj kakvi su nam klubovi, i mlade kategorije također sve slabije.
Taman sam se veselio da osvojimo ovo SP jer ko zna kad ćemo opet. Ali opet naša logika.
Olimp
 
Posts: 3295
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Postby Foteljas » 29 Jun 2019, 08:41

I ja mislim da je ovo zaista nerezonski potez, valjda je SP vaznije od SL. Dobro, bila je bitna olimpijska viza, ali bi je svakako uzeli pre ili kasnije. Mozda bi Hrvati podigli trofej u Beogradu, ali sto kazu bezvezarije i Olimp, najmanje trofeja imamo sa SP.

Ocito da je doslo do zasicenja kod ove starije garde i bojim se samo da i oni do OI ne ostanu bez motiva pa da nam se desi sindrom izduvanog balona... A sta ce biti posle Tokija, bumo videli, ali bojim se da ne sluti na dobro.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

Re: Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Postby Нико Белић » 29 Jun 2019, 11:16

Pit Bull wrote:
Нико Белић wrote:Смешно.Ваљда је логичније да их је одмарао на ЕП, које је следеће године, ако их већ одмара због ОИ.


Nije poenta fizickog, nego i psihickog odmora. Ti ljudi vec 15 godina ne provode letovanja sa porodicom nego sa reprezentacijom i u obavezama. Poenta je pustiti ih jedno leto, a ne u mrtvu zimu...

Sasvim rezonski potez. Da vidimo cime raspolazemo za buducnost.

I sa ovim sto ce ici, opet smo top3 favoriti. Nije da idemo sa golobradim mladicima, nego sa igracima koji vec imaju 4-5 takmicenja minimum iza sebe poput Mandica, Randjelovica, Cuka i Jaksica.


Мислим да су морали да се знају приоритети за ово лето.То никако није требало да буде СЛ.
Што се тиче ЕП, сигурно би дочекали одморнији ОИ, ако би га прескочили.
Сада је била јединствена прилика да Суботић коначно дебитује, али он ће из неког разлога играти на Малти... :question: :roll:
Чујте гласна звона Метохије, Косово је срце Србије!
http://www.youtube.com/watch?v=4klPIhYXxCc

ПартиZан и само ПартиZан...
User avatar
Нико Белић
 
Posts: 1374
Joined: 13 Oct 2013, 20:22
Location: Србија

Re: Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Postby Puta Tapar » 30 Jun 2019, 09:56

Ali najjači argument je ovde strah od toga da Hrvati ne osvoje zlato. Evo još gore - možda Crnogorci osvoje. Šteta što Albanija nema reprezentaciju.
User avatar
Puta Tapar
 
Posts: 3130
Joined: 05 Sep 2015, 14:44

Re: Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Postby veljkos161 » 30 Jun 2019, 13:38

Puta Tapar wrote:Ali najjači argument je ovde strah od toga da Hrvati ne osvoje zlato. Evo još gore - možda Crnogorci osvoje. Šteta što Albanija nema reprezentaciju.

Da ne kazem Kosovo :roll: ... salu na stranu, ja nekako u nase vaterpoliste uvek verujem da mogu do kraja...a i meni je tim koji ima Mandica uvek i svuda favorit za zlato :beyond:
bezvezarije wrote:Jokić ako ne igra je pizda, mislim jebali ga konji, 2-3 nedelje s njima mu je dosta. Iako ne znam koji kurac odraslog muškarca to privlači.
veljkos161
 
Posts: 7378
Joined: 16 Apr 2019, 00:46

Re: Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Postby Milutinov Tata » 02 Jul 2019, 16:14

Favoriti za medalju jesmo, ali za zlato sigurno nismo (sto ne znaci da ga necemo osvojiti). Iskreno ovo sam ocvekivao, ali ne sada, mislio sam da ce EP na zimu biti zrtvovano. Ipak svi koji ce nastupiti na SP vec imaju iskustva igranja za reprezentaciju tako da nisu bas pocetnici. Najveci problem je sto ostajemo bez nosioca na svakoj bitnoj poziciji u timu, nema standardnih golmana, Aleksic je glavni bek, Pralinovic organizator, Pijetlovic prvi centar. U zavisnosti koliko "zamene" budu uspesne zavisi ce i nas rezultat na SP. Grcka i Crna Gora su nam rivali u grupi, i u ovakvom odnosu snaga mi smo sada broj 3 tu, sto mozda i nije lose jer ce opterecenje biti na nasim rivalima. Daljim kalkulacijima se ne treba ni baviti, da prvo dodjemo do 1/4 finala, pa cemo videti sta posle, ako ne osvojimo grupu potencijalni rivali su na SAD i Australija u 1/8 finala.

U sastavu ce sigurno biti preostalih 8 igraca sa SL plus Dedovic i Rasovic, Lazic sigurno igra jer nam treba centar, Risticevic i Dobozanov na golu i to je to. Nejasno mi je da je Subotic na Malti ako je vec postojala mogucnost da do ovoga dodje, steta za njega sto ce propustiti SP. Ovo je sastav za Pariz pa da vidimo kako stojimo 5 godine uoci igara.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29583
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Postby Olimp » 03 Jul 2019, 06:38

Mislite li da neko od starijih igrača ostati i nakon Tokija npr. Stefan Mitrović?
Mislim da Filip, Andrija i Duško odlaze svakako.
Olimp
 
Posts: 3295
Joined: 31 Jul 2017, 21:17

Re: Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Postby Foteljas » 03 Jul 2019, 11:29

Mislim da svi oni jedva cekaju te OI i da se oproste od reprezentacije. Pa Filipovic je najavljivao oprostaj jos nakon zlata na OI. Stefan Mitrovic ce za godinu dana imati takodje 32 godine, osvojio je sve medalje, ne verujem da ce imati vise motiva da igra.
Mozda jedino Milos Cuk, on je nesto mladji.
User avatar
Foteljas
 
Posts: 5014
Joined: 28 Aug 2015, 13:27

PreviousNext

Return to Vaterpolo

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests