Board index Razni Sportovi Vaterpolo

Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Re: Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Postby Stoxan » 18 Jul 2011, 08:57

Ovo je za mene poprilično iznenađenje. Očrkivao sam lagani poraz Crnogoraca, pre svega zbog svega što im se dešava u poslednje vreme. Ne igra Zloković, što je veliki hendikep za njih. Fale još par bitnih igrača, pre svih Pasković i Mlađan Janović. Atmosfera u ekipi je blago rečeno loša, dok i selektor Porobić ima dosta kritika od javnosti. Imaju samo jednog pravog centra...
Ono što je meni ovde jako čudno da Crnogorci imaju dogovor da im jedan golman brani na Oi, drugi na svetskom prvaenstvu (Radić i Šćepanović), bez obzira na trenutnu formu, uz naravno nedodirljivog Šefika, koji je tu iz nekih drugih razloga.

Sa druge strane Mađari se polako spremaju za OI, što je uvek za njih centralni događaj. Kod njih je već tradicija da pred svako veliko takmičenje vrate svoje reprezentativce u domaće klubove kako bi se što bolje spremili. Tako da od njih očekujem još bolje partije u nastavku.

U okviru ove grupe Španija je lagano dobila Kazahstan 18:6.

Mi danas igramo protiv Kine u 15h po našem vremenu. Glavni favoriti za zlato su pored nas i Hrvati, Mađari, a iz ugla vrebaće Italijani, koji se polako vraćaju. A evo i po kladionicama kvote za pobednika turnira

World Championships Men 2011
Which team will win?
Serbia 2.50
Croatia 3.20
Hungary 7.00
Italy 8.00
Montenegro 15.00
Spain 15.00
USA 50.00
Australia 80.00
Germany 100.00
Romania 150.00
Canada 200.00
Brazil 400.00
China 400.00
Japan 400.00
Kazakhstan 500.00
South Africa 500.00
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Postby Milutinov Tata » 18 Jul 2011, 14:31

Mene neizvestan mec nije izneneadio. Crna Gora je i sa ovim igracima sasvim solidna reprezentacija, a Madjari su sve stariji i stariji. Biros i Kis, dva glavna igraca su duboko u cetvrtoj deceniji. Mislim da ce ucinak Crnogoraca dosta zavisti od unutrasnjih stvari u timu, pitanje je kakva je atmosfera i moral ekipe. Ovo sa golmanima je vrlo cudno, ali to je njihov problem. Sto se tice Madjara njima preostaje mec sa Spancima koji bi im zbog povoljnog rasporeda mogao da omoguci i plasman u polufinale, sto ce im svakako dosta znaciti u zavrsnici s obzirom na starost tima.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29718
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Postby Milutinov Tata » 19 Jul 2011, 13:44

Nasi momci su prema ocekivanju lako dobili susret prvog kola sa domacinima.

SP prvo kolo: Srbija - Kina 17:5 (5:1, 3:0, 2:2, 7:2)

Bazen Natatorijum. Gledalaca 600 . Sudije: Korizna (Poljska), Remnet (Holandija).Igrač više: Srbija 9 (4), Kina 7 (2).Peterci:Kina 1 (1)

SRBIJA: Soro, Avramović 1, Gocić, Udovičić 2, Ćuk 3, D.Pijetlović 2, Nikić, Aleksić 2, Radjen. Filipović 4, Prlainović 2, Mitrović 1, G.Pijetlović.Selektor: Udovičić.

KINA: Ge, Tan, Liang 1, Zu, Guo 1, Pan 1, Li, Vang, Ksi 1, Li Li, Zang 1, Dong, Vu. Selektor:Čai

Srbije je bez mnogo napora pobedom otvorila prvenstvo sveta u Šangaju.Svetski prvaci su pobedili domaćina u sredu u 3.30 po srednjoevropskom vremenu igraju protiv Rumunije koja je danas poražena 9:8 od Australije.Primetna razlika u kvalitetu, dobro odradjen meč.

PRVA četvrtina: Duško Pijetlović je postigao prva dva gola za našu selekciju. Kina naravno nije mogla da se suprostavi našem timu koji se nije previše naprezao. Treći gol je bilo delo Prlainovića.Liang je smanjio ali su do kraja četvrtine Ćuk i Mitrović pogodili za 5:1.Srbija je u ovom periodu od četiri prilike sa igračem više dve iskoristila a Kina n i jednom nije imala brojčanu prednost u bazenu.

DRUGA četvrtina: Gotovo četiri minuta bez gola.Kinezi propuštaju dva puta igrača više, Srbija jednom da bi Aleksić na svoj poznati način pogodio za 6:1.Igra se u laganom ritmu.Kineski napad bez rešenja, srpski vaterpolisti ne dozvoljavaju da stvore šansu.Zatim Filipović namešta ruku za 7.1 (1,58 do kraja). Iz trećeg igrača više Kinezi ne uspevaju da savladaju Sora.Pijetlović pokušava lobom ali pogadja stativu.Srbija ima poslednji napad u četvrtini.Aleksić kroz glavu kineskog golmana trese mrežu i to je kraj četvrtine.

TREĆA četvrtina: Repriza druge četvrtine.Dugo bez gola da bi post prekinuo drugim golom Miloš Ćuk. Kinezi se oslanjaju na udarce iz daljine.Bezuspešno.Konačno iz petog pokušaja sa igračem više Ziang smanjuje da bi zatim Udovičić uz mnogo umešnosti iz drugog pokupaja ubacio loptu u mrežu.lepa akcija Kine sa igračem više i gol Kisa 1,26 do kraja - 10:3. U poslednjem napadu u četvrtini sa igračem više Nikić pogadja prečku.

ČETVRTA četvrtina: Na golu je Gojko Pijetlović.Filipović sa igračem više dovodi prednost na plus 8 , drugi put u meču.Isti igrač u narednom napadu postiže treći gol 12:3.Smanjuje lepim pogotkom iz daljine Guo.(4,20).Na red po drugi put stiže kapiten 13:4 Dobijamo igrača više i Udovičić traži tajm aut.Ništa, odbranjen udarac Filipovića.Majstorija Vanje, treći gol za 14:4.Gojko Pijetlović odličnom loptom ostavlja Mitrovića samog i to je 15:4. Odlična četvrtina Srbije. KIna dobija peterac 1,44 do kraja i pogadja Pan.Nikić sjajno asistira Avramoviću za 16:5. Poslednji napad Kine stativa i Srbija ima 17 sekundi i igrača više. Gol Prlainovića devet sekundi pre kraja i to je konačno.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29718
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Postby Milutinov Tata » 19 Jul 2011, 13:47

Evo i izjava posle meca

Po završetku utakmice sa Kinom selektor Dejan Udovičić nije delovao raspoloženo:

- Imali smo dvostruki teži posao da se pripremimo za ovu utakmicu jer se, ne znam iz kog razloga stvorio ambijent da je dovoljno samo da dodjemo na bazen. To je pritisak koji nam nije potreban, pritisak koji može da stvori atmosferu nervoze koju nećemo. Trudićemo se da u narednim mečevima to izbegnemo.

Andrija Prlainović je bio zadovoljan pristupom igri.

- Dobro je bilo posebno kako smo ušli u utakmicu.Ako se tako postavimo i protiv Rumuna neće biti problema.Ipak igramo ujutru u neuobičajenom terminu i na to moramo da se pripremimo.Rumuni su izgubili dobijeno i sigurno nas čeka težak posao.

Kapiten Udovičić smatra da se ekipa još nije aklimatizovala na ambijent u Šangaju.

- Bitna je prva utakmica da bi videli kakav nas ambijent čeka pred naredne susrete. Drago mi je da je rival bila Kina. Nismo se još navikli na atmosferu, tačnije nismo se aklimatizovali.problem više može da bude termin susreta sa Rumunijom.Ne smemo da im dozvolimo u igri da mogu da pomisle na iznenadjenje.Tada su vrlo nezgodni.

Živko Gocić dodaje:

- Sa madajsrkim trenerom igraju sve bolje i moramo da ih shvatimo krajnje ozbiljno. Oni sada nisu u samom vrhu ali mu se približavaju. Sve to nas tera na veliki oprez jer je sigurno da neće biti lako.

Miloš Ćuk je bio prezadovoljan zbog prvih golova na svetskom prvenstvu:

- Sjajan osećaj.Ne znam mnogo o Rumunija osim da su snažni i iskusni. Sve zavisi od nas


Image

Image
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29718
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Postby Milutinov Tata » 19 Jul 2011, 13:53

Rezultati prvog kola:

Rezultati
GRUPA A
Mađarska - Crna Gora 11:10
Kazahstan - Španija 5:18

GRUPA B
Rumunija - Australija 8:9
Kina - Srbija 5:17

GRUPA C
Brazil - Hrvatska 5:14
Japan - Kanada 5:11

GRUPA D
SAD - Nemačka 7:9
Italija - Južna Afrika 17:1


Mađarska - Crna Gora 11:10 (2:3, 3:2, 2:4, 4:1)

Šangaj - Magnolija span natatorijum. Gledalaca: 600. Sudije: Naumov (Rusija), Tulga (Turska). Igrač više: Mađarska 7(4), Crna Gora 12(7). Peterci: Mađarska 1(1).

Mađarska: Nađ (11 odbrana), Gor Nađ 1, Madaraš 1, De.Varga 1, Sivoš, Hošnjanski 1, Kiš 1, Ž.Varga, Da.Varga 1, Biroš 4, Štajnmec 1, Harai, Seči.

Crna Gora: Šefik (9 odbrana), Dr.Brguljan 1, Radović 1, Danilović 1, Vukčević 1, Tičić, Klikovac, Janović 2, Ivović 2, Da.Brguljan, Petrović 1, Jokić 1, Šćepanović.

Crna Gora tokom većeg dijela meča bila bolja, imala vođstvo od dva gola razlike na kraju treće četvrtine (9:7), ali su Mađari serijom 4:0 za šest minuta igre u posljednjoj četvrtini preokrenuli rezultat i prelomili utakmicu.

"Crvene ajkule" su u njihovom posljednjem napadu (do kraja je bilo ostalo 49 sekundi) imale igrača više, ali dok je naša selekcija bila brojčano nadmoćnija nije uspjela da uputi udarac na gol.

"Ne znam što kazati, poslije dugo vremena djelovali smo baš kao ekipa, stameno, čvrsto. Ne da smo bili ravnopravni sa Mađarima, nego smo više puta vodili i bili blizu bar neriješenog rezultata, a mislim i da smo mogli da pobijedimo", istakao je neposredno poslije utakmice selektor Crne Gore Petar Porobić.

O tome šta je odlučilo, Porobić kaže:

"Mislim da je presudio njihov „igrač više“, na svih šest mjesta imaju dobre šutere, a iako smo pokrivali više njihovu lijevu stranu, nismo mogli sve da pokrijemo".

Ipak, igra koju je sasvim novi sastav crnogorske reprezentacije prikazao, bez čak pet igrača koji su osvojili zlato na EP u Malagi 2008. godine, može da ohrabruje.

"U svakom slučaju dobar početak, ali treba da žalimo za propuštenom prilikom za pobjedu. Malo više koncentracije, malo više samopouzdanja na kraju utakmice i rezultat je mogao da bude drugačiji", zaključuje Porobić.

Selektor Mađarske Deneš Kamenji kazao je da njegov tim u početku nije mogao da se privikne na kriterijum suđenja.

"Kada smo uspjeli u tome, sve je došlo na svoje mjesto. Crna Gora nije kompletna, mada ni mi nismo bili kompletni. Ipak, kako je vrijeme odmicalo naš protivnik je postajao umorniji i to je na kraju presudilo".

Na pitanje novinara "Vijesti" kakve su šanse Crne Gore u Šangaju, Kemenji je kratko odgovorio:

"Crna Gora ima veoma dobar tim, do kraja ima još puno mečeva, ovo je bila tek prva utakmica u grupi".


HRVATSKA - BRAZIL 14:5 (5:0, 3:1, 4:3, 2:1)
Gledatelja: 250
Suci: Gonzalez (Portoriko), Ćirić (Srbija)

HRVATSKA: Pavić, Burić, Bošković 4 (1), Dobud 2, Joković, Muslim 1, Karač, Bušlje 1, Sukno 2 (1), Barač, Paškvalin 3, Obradović 1, Buljubašić

BRAZIL: Chagas, Vieira, Miranda 1, Gomes, M. Franco 1, Guimaraes, Crivella 2, Silva, Rocha, R. Franco, Coelho, Correa 1, Antonelli

Očekivano, bez problema, vaterpolska reprezantacija Hrvatske je pobjedom započela nastup na 14. svjetskom prvenstvu u Šangaju. Isto se očekuje i u preostala dva nastupa naših u skupini C, i to protiv Kanade u srijedu ujutro te dva dana poslije protiv Japana.

Izabranici Ratka Rudića otvorili su utakmicu protiv Brazila vodstvom 7:0. Prvi pogodak za Hrvatsku postigao je Nikša Dobud s igračem više u 2. minuti. Potom je naš prvi topnik protiv Brazila, Miho Bošković, nanizao tri pogotka, a prvu četvrtinu je pogotkom zaključio Andro Bušlje. Na početku druge prvo se u listu strijelaca upisao Sandro Sukno, a potom Damir Burić. Dvije minute poslije, u 14. minuti, Brazil je postigao prvi pogodak.

Correa je uspio prevariti Pavića te smanjiti na 7:1.
- Imajući u obzir protiv koga smo igrali, činjenicu kako smo imali samo 15 zajedničkih treninga uoči SP-a ove godine, nisam razočaran - kazao je Splićanin Goran Sablić, izbornik Brazila.

- Nisam previše zadovoljan. Pristup nije bio dobar. U obrani se nismo držali dogovora. Stoji, suparnik je bio slab. Početak prvenstva, ali... - podvukao je Ratko Rudić, hrvatski izbornik.

Deveti pogodak protiv Brazila, kojeg je postigao Fran Paškvalin, bio je 500. pogodak Hrvatske na svjetskim prvenstvima.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29718
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Postby Milutinov Tata » 19 Jul 2011, 13:57

Raspored utakmica za sredu (sva vremena su lokalna, -6h po beogradskom):

09.30 Serbia Romania
10.50 Canada Croatia
12.10 Brasil Japan
13.30 South Africa Germany
17.00 USA Italy
18.20 Spain Montenegro
19.40 Hungary Kazakhstan
21.00 Australia China

Rumunija, protivnik u drugom kolu grupe na SP se shvata izuzetno ozbiljno.Meč koji otvara program drugog dana takmičenja bi za našeg rivala u slučaju poraza predstavljao kraj svih nada za plasman na jednu od prve dve pozicije.Sa druge strane trijumf Srbije koji se očekuje pripremio bi naš tim da u dobrom raspoloženju doćeka duel sa Australijom u petak a on bi rešavao pitanje prvog mesta u grupi.

- Rumunija je iz godine u godinu sve kvalitetnija. Oseća se rad Madjara Kovača koji ih vodi od 2009. Snažni su, agresivni, pokretljivi - kaže Gocić.

Trener Vladimir Pavlović dodaje:

- Umeju da budu nezgodni.Gotovo na svakom takmičenju nekoga iznenade.

Andrija Prlainović smatra da je najvažniji pristup igri:

- Pored činjenice da igramo pre podne ne bi trebalo da bude problema ako udjemo u duel maksimalno angažovani.

Selektor Dejan Udovičić upozorava:

- Smatra se da je potpuno normalno da mi pobedimo sve rivale u grupi. Takav pristup ne smemo da dozvolimo već da od meča do meča igramo sa najjačim angažmanom.

U Šangaj sutra dolazi ministarka omaldine i sporta Snežana Samardžić Marković koja će ostati četiri dana.Dan kasnije reprezentaciji će se pridružiti Darko Udovičić i Dejan Perišić.

Srpski igrači su danas imali jedan trening a uveče je održan sastanak sa gledanjem snimka utakmice Australije i Rumunije
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29718
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Postby KKP » 19 Jul 2011, 14:12

Protiv rumune će biti malo ozbiljnije, ali nadam se bez velikih problema za naše...
User avatar
KKP
 
Posts: 9672
Joined: 09 May 2011, 22:26

Re: Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Postby Milutinov Tata » 19 Jul 2011, 14:34

Moja procena je ili gusto ili razbijanje. Rumuni su dosta cvrsti i bilo bi dobro da se vec na poluvremenu malo odlepimo ili ce biti frka. I prosle godine u Zagrebu smo odigrali slabije drugu utakmicu u grupi, nadam se da cemo sada biti mnogo bolji. Imamo par losih iskustava sa njima, Montreal i Malaga.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29718
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Postby Milutinov Tata » 19 Jul 2011, 20:17

Intervju Dace Ikodinovica za podgoricku Arenu:

Počelo Svjetsko prvenstvo - Danilo Ikodinović tipuje na Srbiju
Nećete uzeti zlato jer nemate Gojkovića

Kad je gusto, tu je Danilo Ikodinović - godinama se koristila ta rečenica na novinskim stupcima, nebitno je bilo radi
li se o reprezentaciji ili klubu. Jednostavno, Dača je bio srce tima, preuzimao je odgovornost kada nije išlo, imao je petlju...
Uvijek. A, onda ga je teška saobraćajna nesreća 27. juna 2008. godine, tada 31-godišnjaka, odvojila od bazena - ljekari su mu se borili za život, jedva mu spasili zlatnu desnicu...

Srbija je favorit

Sada kao poslovan čovjek uživa posmatrajući igru koju je doktorirao kao vaterpolista. Pravi tip za priču o Svjetskom prvenstvu
u Šangaju, koje je startovalo...

Kakav šampionat očekuješ?
- Biće interesantno, čini mi se. Mađari su se vratili u život, pripremaju se za sljedeću godinu za Olimpijske igre. Tako oni uvijek
rade. Što se tiče konkurencije za zlato tu su još Srbija, Crna Gora i Hrvatska. Ostale reprezentacije (Španija, Italija...) mogu
samo da naprave iznenađenje, ali ne mogu biti svjetski prvaci - rekao nam je juče Danilo Ikodinović.
Ko je favorit broj 1?
- Srbija. Kada pogledamo 2009, 2010. i ovu godinu definitivno su glavni kandidati. Nijesu apsolutni favoriti, ali su u prednosti u
odnosu na Mađarsku i Hrvatsku.

Nedostaje Gojković

Srbija glavni favorit, Mađarska ulazi u formu, Hrvati su uvijek opasni... Pitali smo Daču sljedeće:
Pa, gdje je u svemu tome Crna Gora?
- Vidim da vam ne igraju Boris Zloković, Mlađan Janović i Vjekoslav Pasković. To su tri izuzetno bitna igrača za Crnu Goru.
Ali, možda izostanak tih igrača dodatno motiviše ostale momke. Imate sjajnu reprezentaciju, ali vam ne ide iz meni nepoznatih
razloga. Ipak, mislim da Crna Gora ne može doći do zlata. Pomrsićete mnogima račune, ali teško da ćete biti prvi - odgovorio
je Ikodinović.Naš sagovornik je nakon kraće pauze dodao:
- Najveći nedostatak Crne Gore je što Vlado Gojković ne igra. To nije smjelo da vam se dogodi. On je organizovao igru, bio važan šraf, držao je ključeve igre.

Faktor Porobić

Selektor Petar Porobić je čovjek koji ima vaterpolo u malom prstu. To zna i Ikodinović, pošto su sarađivali u reprezentaciji Jugoslavije, kasnije Srbije i Crne Gore...
Može li faktor Porobić pogurati ekipu prepunu kadrovskih problema?
- Ne znam, Pero je što se tiče znanja među tri svjetska trenera. Tu nema dileme. Sjajan je taktičar, vodi utakmicu dobro,
ali u posljednje vrijeme Crna Gora ne briljira, iako ima dobru reprezentaciju.
Selektor Porobić dugo radi sa istim momcima, je li to loša ili dobra stvar? Mnogi smatraju da je problem u tome...
- Koliko Kemenji vodi Mađarsku, koliko je Agilar na klupi Španije, Rudić Hrvatske... Što se mene tiče, to je velika prednost
Crne Gore, ne može doći do zasićenja ako vas vodi jedan trener renomea kakav ima Petar Porobić. Po meni, dug Perov proces
na klupi je samo pozitivan factor - kazao nam je Dača Ikodinović.

Sviđa mi se Leka

Gojković je u bazenu „kupio“ Ikodinovića, dobri su prijatelji, čuju se redovno.
Je li to Crnogorac sa kojim si obožavao da igraš?
- Jeste. Reći ću ti samo da je to nevjerovatno inteligentan igrač. Kada smo igrali zajedno u Rusiji, bio sam najbolji strijelac, a to je uglavnom bila Vladova zasluga. On je igrač bez premca - rekao je Dača, koji je dodao: - Izuzetno mi se sviđa Aleksandar Ivović. Mislim da njegov potencijal u reprezentaciji nije skroz iskorišten.
Kako misliš - nije?
- On treba što više da bude u prvom planu. Nevjerovatno je moćan: pliva sjajno, čuva protivnika, ima šutinu! Njemu treba na igrača više dati loptu. Ponoviću za kraj: imate sjajnu reprezentaciju, i čini mi se da Crnoj Gori fali koja lopta - rekao nam je na kraju razgovora Danilo Ikodinović.


Igrao bih u Šangaju

Da nije bilo saobraćajne nesreće prije tri godine Ikodinović bi najvjerovatnije bio u Šangaju, a ne u Novom Sadu. Nosio bi kapicu Srbije...
- Vjerovatno bih igrao. Vjerovatno bih nastupio i u Londonu na Olimpijskim igrama, ali daj da ne pričamo šta bi bilo, kad bi bilo.

Vaterpolo na rubu propasti

Proslavljeni vaterpolista sa nevjericom gleda na današnja dešavanja u vaterpolu. Objasnio je zašto...
- Sjajan sport je na niskim granama. Evo vam primjer: najbolji svjetski igrač, Vanja Udovičić (proglašen za prethodnu godinu) je pred prelazak u drugi klub imao samo dvije ponude, a Vladimir Vujasinović je prije deset godina imao 20 ugovora na stolu. Mogao je da bira. Tužno je za vaterpolo što je na niskim granama - kazao je Danilo Ikodinović.

Žao mi je što nemam zlato sa OI

Danilo Ikodinović je osvojio gotovo sve što je bilo u ponudi. Briljirao je u klubovima, reprezentaciji... Nedostaje mu samo zlato sa Olimpijskih igara.
Čega se rado sjetiš?
- Sjetim se trenutka kada sam sa Pro Rekom uzeo titulu u Italiji, pa kada smo bili šampioni Evrope. A, što se tiče reprezentacije Svjetsko prvenstvo u Montrealu 2005. godine kada smo postali prvaci neću zaboraviti, baš kao i Kranj 2003. godine kada je tada zajednička država bila prva u Evropi.
Olimpijske igre?
- Morali smo da budemo prvaci, mogli smo, ali to su bile neke naše gluposti - aludirao je Ikodinović na Atinu 2004. godine, kada se pričalo da vlada loša atmosfera u svlačionici reprezentacije Srbije i Crne Gore.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29718
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Postby irriducibili » 20 Jul 2011, 03:32

Lagana pobeda protiv RUmunije od 12-5 :hatman:
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Postby Milutinov Tata » 20 Jul 2011, 03:47

Prva cetvrtina 3-1

Imali smo tri puta igraca vise, dobre akcije, Nikic i Pjetlovic su dali golove sa dva metra, a Udovicic je pogodio stativu posle lepe akcije. Par sekundi kasnije je iz "igre" postigao gol posle lepog duplog pasa.

Primili smo gol iz peterca, strelac naravno Radu.

Druga cetvrtina 6-2

Dugo nije bilo gola, malo smo staticni u igri, i ceka se pozicija da se spusti centru. Sutevi spolja nas ne sluze. Pjetlovic je izborio iskljucenje, odmah dobio pas i postigao cetvrti gol. Zatim smo primili gol sa igracem manje, nas covek je pokusao da zatvori dodavanje na dva metra, ali je njihov igrac na krilu ostao potpuno sam. Onda majstorski gol Pjetlovica sa sidra iz igre, i za kraj odlicna kontra koju zavrsava Avramovic posle lepe asistencije.

Treca cetvrtina 9-3

Dva gola Prlainovica, jedan sa igracem vise i gol Udovicica sa igracem vise. Primili smo gol iz akcije, Radu je uspeo da se oslobodi cuvara i dobio je loptu sa krila i samo sproveo u mrezu.

Cetvrta cetvrtina 12-5

Cuk postize gol sa igracem vise sa dva metra, Pjetlovic u Milanovicevom stilu sraubom sa sidra. Rumuni postizu dva gola sa igracem vise. Za kraj kapiten ostaje potpuno sam u kontri i sekund pre kraja postavlja konacan rezultat.

Sve u svemu vrlo dobra igra nasih. Branli smo se kombinovanom odbranom, gde se jedan od bekova spustao da pomaze oko centra. Mogli smo i bolje da igramo igraca manje, primili smo 3 gola plus jedan peterac. Ali odlicno smo zatvarali Radua i oduzeli bar desetak lopti dobrim postavljanjem ili isplivavanjem. Igrac vise je odlicno odigran, skoro sve situacije su bile izgradjene akcije ili ciste sut pozicije. Nije na hteo sut spolja, ali Pjetlovic kida na centru i moze da bude vrlo vazan faktor u borbi za medalje. Nikic solidan, ali imao je par faulova u napadu. Filipovic neprimetan, ali dovoljno je da bar dva beka proigraju na svakoj utakmici i nema brige za nas. Soro sasvim solidan, skinuo je sve sto treba. Sledeci su Australijanci u petak u 19h 40min po lokalnom vremenu, mec za prvo mesto u grupi.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29718
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Postby Milutinov Tata » 20 Jul 2011, 03:58

#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29718
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Postby KKP » 20 Jul 2011, 12:48

Bravo, momci! Baš lagana pobeda! :triprsta:
User avatar
KKP
 
Posts: 9672
Joined: 09 May 2011, 22:26

Re: Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Postby Milutinov Tata » 20 Jul 2011, 14:18

Srbija - Rumunija 12:5 ( 3:1, 3:1, 3:1, 4:2)

Bazen Natatorium. Gledalaca 400. Sudije: Stavridis (Grčka), Rošart (SAD).Igrač više: Srbija 8 (6), Rumunija 6 (4).Peterci: Rumunija 1 (1).

SRBIJA: Soro, Avramović 1, Gocić, Udovičić 3, Ćuk, D.Pijetlović 4, Nikić 1, Aleksić , Radjen, Filipović, Prlainović 2, Mitrović, G.Pijetlović.Selektor:Udovičić.

RUMUNIJA: Stojnesku, Radu 2, negeranu, Djakonu, Josep, Busila, Ćovanu, Matei , Djoanta 1, Djordjesku, Giban , Kadar 1, Dragusin.Selektor: Kovač.

Drugo kolo i druga pobeda Srbije na SP. U matineu poražena je Rumunija 12:5 u igri u kojoj tim Ištvana Kovaća ni jednog trenutka nije bila ravnopravan rival. Čitav tok meča a i ishod je odredjen u prvoj četvrtini.Odbrana ispred Sora je delovala moćno, Rumuni su šutirali samo tri puta. Od toga jedan udarac iz peterca posle kojeg je Radu smanjio na 2:1. Pre toga Nikić na sjajno dodavanje Udovičića a zatim i kapiten na pas Filipovića su pogodili. Krajem prvog dela šou je počeo Duško Pijelović.

Bio je strelac naredna tri pogotka, delovao moćno, vrhunski. Tačku je u drugoj četvrtini posle bilijarske akcije stavio Marko Avramović.

U trećem delu se ništa nije promenilo. Srbi su spustili loptu, Rumuni se predali. Dva gola Prlainovića i još jedan Udovičića.

U poslednjih osam minuta rival je dva puta iskorustio igrača više. To je bilo od njega sve. Ćuk, Pijetlović i u poslednjoj sekundi Udovičić su pogadjali za glatkih 12:5. Rumuni su se očigledno čuvali za susret u narednom kolu. Svesni da ne mogu ništa protiv Srbije sve snage će staviti u taj meč.

U petak je na programu duel sa Australijom koji će rešiti pitanje prvog mesta u grupi. Reprezentacija danas neće trenirati ali sutra su na programu dva treninga i gledanje snimka.

- Uz korektan pristup i poštovanje dogovora ostvarili smo rezultat. Čestitam igračima na igri. Medjutim ovaj meč je već prošlost. Još smo na početku dugog i teškog turnira. Imamo nedostataka, moramo da ih ispravimo i opuštanje je zabranjeno. Naš sledeći cilj je Australija - rekao je selektor Dejan Udovičić.

Duško Pijetlović je blistao:

- Malo smo se pribojavali početka zbog termina. Mi ni ne teniramo u 9.30 a ne da igramo utakmice. Dobro smo se pripremili, ušli odlično u meč i Rumunija je već posle prve četvrtine videla da nema nekih izgleda. Ni oni nisu forsirali jer im jednostavno nismo dozvolili da se u početku razmahnu.

Vanja Udovičić je dodao:

- Težak termin za oba sastava. Kontrolisali smo utakmicu,odbranu posebno. Drago mi je zbog pobede, sada smo potpuno u šampionatu i mirno dočekujemo najvažniji susret u grupi sa Australijom.


Image
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29718
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Vaterpolo - Reprezentativna takmicenja

Postby Milutinov Tata » 20 Jul 2011, 14:19

Stigla i ministarka :nisamodavle:

Ministarka omladine i sporta Snežana Samardžić Marković stigla je danas u Šangaj. U hotelu Šeraton Pudong sačekala je reprezentativce posle njihove utakmice sa Rumunijom. Srdačno je čestitala igračima i stručnom štabu.

Domaćin ministarke je Vaterpolo savez Srbije i ona će u Šangaju ostati četiri dana.

- Na žalost nisam stigla na utakmicu ali ću sa zadovoljstvom da bodrim naše velike sportiste u duelu sa Australijom.Obaveze ne dozvoljavaju da više budem ali ću i iz Beograda navijati za vaterpoliste koji su nas toliko puta obradovali.Naravno biću i sa plivačima koji će pokušati da ostvare što bolje rezulltate - rekla je ministarka Snežana Samardžić Marković.


Image
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29718
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

PreviousNext

Return to Vaterpolo

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 33 guests