Board index Razni Sportovi Vaterpolo

Vaterpolo - Vesti, aktuelnosti...

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby Stoxan » 19 May 2011, 12:37

Солнок зове Гоцића
Image
18 мај, 2011
Ватерполо пијаца је већ почела да ради. Гласина има са свих страна. Једна од њих је и да би мађарски Солнок волео да у својим редовима види Живка Гоцића који је прошлу годину играо за италијанску Латину.
Још увек је све у фази договора. Солнок има велике амбиције, поред Гоцића би стигла још нека појачања и амбиције би биле далеко веће од оних које је имала Латина у Италији.
У сваком случају последња је реч нашег искусног репрезентативца.

http://www.zurnal.rs/2011/05/18/solnok- ... index.html
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby Stoxan » 20 May 2011, 22:23

Аврамовић добио спор, сада је слободан играч

20 мај, 2011
Марко Аврамовић је добио спор са Партизаном. Његов захтев за раскид уговора на штету клуба је прихваћен. Партизану остаје да до 1. августа исплати дуговања овом играчу или суму уколико дође до договора око износа.
Image

У супротном уколико се то не учини до 1. августа Партизан по прописима ВСС не би могао да региструје нове играче јер би аутоматски уследила још једна пријава.
То је било очекивано, није изненађење. Настављам сада да тренирам на Ташмајдану. О понудама не размишљам, има времена. Није лако сада наћи клуб. Важно је да одређена интересовања постоје – каже Марко Аврамовић.

http://www.zurnal.rs/2011/05/20/avramov ... index.html
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby Stoxan » 21 May 2011, 09:00

Дејан Савић ставио тачку на пребогату играчку каријеру

21 мај, 2011
Тачка је стављена. Повратка нема. После 22 сезоне, Дејан Савић, рекордер по броју репрезентативних утакмица 444 (405 голова) је рекао ватеполо игрању – Збогом.
Image
На утакмици Звезде Вет и Београда његов дугогодишњи саборац, у овом случају тренер Виктор Јеленић је затражио тајм аут. Позвао је Савића да изађе, а онда почео са аплаузом који је трајао неколико минута.
Појма нисам имао шта ради.Питао сам се шта сада тражи тајм аут. Видео сам да је све испланирао. Хвала и њему и играчима.Лепо…Нећу никакав опроштај. Ма какви…Звали су ме Вујасиновић и Трбојевић који још размишљају да ли да играју или не, затим Икодиновић, Куљача…

За званични опроштај може да неће, али неће да може што би се рекло у жаргону. Ако ништа друго ВСС би морао макар симболично да обележи не само његов већ и одлазак свих асова који су прославили наш ватерполо.
Провео сам девет година у Партизану. У Шпанији сам две сезоне био у Барселони, једну у Барселонети. У Италији по две у Флоренцији и Про Реку. на крају пет у Синтезу и ову последњу у Звезди.

Дуго…
Јесте дуго, али је брзо пролетело. Тренирали су ме највећи светски стручњаци. Рудића се најслабије сећам али после тога Манојловић, па Стаменић, Поробић, Удовичић.У иностранству Де Крешенцо, Ди Анђело, па Естељер.Не могу да не поменем тренере Партизана Максимовића и Поповића који су оценили да сам талентован.
Image
Недавно, 24. априла напунио је 36 година. Неки сматрају да је могао још, посебно у овој нашој лиги:
Ни случајно.Хтео сам да престанем још прошле сезоне, али како да одбијем Виктора. Поштено причам. Тело више није могло.Повреде, болови, распадао сам се. Слушао сам и уверио се да је то истина.Када станеш на ивицу базена и осетиш муку да скочиш у воду, е, тада треба да престанеш.

Најављујући каријеру Савић је био виђен као рођени голгетер. У клупским капицама је тресао мреже ривала. У репрезентацији се подредио потпуно екипи, а постава да се смрзнеш. На голу Шефик, на десној страни Ћирић и Трбојевић, на центру Јеленић, Никић или Злоковић, на левој Шапић и Икодиновић на беку Вујасиновић и Савић, а приправни Куљача, Гојковић, Јокић, Удовичић…
Наша генерација је тако била васпитана да се у сваком мечу даје до краја. Свака утакмица је била неко финале.Тако смо му и прилазили. До коске па шта буде.

Нова страница је окренута. Прошле године је водио репрезентацију јуниора на ЕП у Штутгарту (четврто место). За неки дан ће и званично постати шеф стручног штаба Црвене звезде.
Радио сам са великим тренерима. Себе још увек тражим у тој улози. Немам свој стил и било би рано да га имам. Не стидим се да питам. Имам подршку тренера из савеза, тренера клубова.Кажу да сам мирнији на клупи него када сам играо. Знам да, иако сам имао успешну каријеру, не морам да будем велики стручњак. Спреман сам за рад, хоћу да учим. Верујем да ћу младим играчима дати нешто, али и да им нећу дозволити да раде неке ствари које сам кришом радио на своју штету. Шта ћеш, године искуства.

Ватерполо ти је много дао:
И ја њему. Мислим да смо егал.
Image

ПОРТРЕТ ДЕЈАНА САВИЋА

Рођен је 24. априла 1975. Играо за Партизан, Барселону, Флоренцију, Про Реко, Барселонету, Синтез и Црвену звезду. Освојио више првенстава и купова а на међшунарподној сцени два Супер купа и Троофеј ЛЕН. У Шпанији два пута играч године.Са репрезентацијом 444 меча и 405 голова. Медаље – Олимпијске игре: бронза 2000, сребро 2004, бронза 2008, светска првенства: бронза 1998, сребро 2001, бронза 2003, злато 2005, европска првенства : сребро 1997, злато 2001, 2003, 2006, сребро 2008, ФИНА Куп, бронза 2002, злато 2006, Светска лига : сребро 2004, злато 2005, 2006, 2007, 2008, Универзијада – злато 1995. Медитеранске игре – злато 1997…

Током каријере је имао велику подршку породице. Отац Жарко, мајка Вера и сестра Драгана од почетка до краја уз њега. Ожењен је Бобаном, отац кћерке Даниле и сина Манета. Одликован за резултате са репрезентацијом.
Али изнад свега тога – људина !


НАЈЛЕПШЕ И НАЈТЕЖЕ

У репрезентацији као најсрећније тренутке памти:
Злато на ЕП у Будимпешти 2001, било је убедљиво. Добили смо Мађаре. Мелбурн 2005, памтим јер смо јасно рекли да нас ништа осим злата на светском не интересује. Пекинг видим и као леп и тужан тренутак.Освојили смо медаљу поред свих проблема а знао сам да је то крај игара у репрезентацији

Питамо за олимпијско финале 2004 у којем је СЦГ поражена од Мађара 8:7.
Не знам… Имали смо златну у руци, али је нисмо окачили око врата. После су нам и Мађари причали да никако нису успели да објасне како су добили сусрет у којем су губили 3:0, 5:2, 7.5.Она фотографија са постоља са нaшiм лицима све говори. Узгред, никада нисам гледао снимак те утакмице.

Додаје:
Знаш ли шта је стварно било најлепше? Наше дружење, зезање… Када се тренирало тренирало се. Али ван тренинга је било дивно. То ће ми недостајати.

http://www.zurnal.rs/2011/05/21/legenda ... index.html
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby Stoxan » 21 May 2011, 18:22

Arvamović: Partizan mi duguje šest plata
B. Ž. | 21. maj 2011. 13:12 | Komentara: 0
Posle svega, ostaje gorak ukus. Ali, za sve što se desilo, ne snosim ni promil krivice - kaže doskorašnji vaterpolista crno-belih, koji je dobio spor sa klubom

Partizan i Marko Avramović rastali su se i zvanično. Odlukom Suda Vaterpolo saveza Srbije, standardni reprezentativac je slobodan igrač.

Avramović je odavao utisak zadovoljnog, ali ne i presrećnog čoveka. Ovom odlukom, on napušta klub u kojem je proveo 18 godina.
- Odluka je doneta u moju korist, a na štetu kluba. Posle svega, ostaje gorak ukus zbog načina na koji sam bio prinuđen da tražim ono što mi pripada. Ne snosim ni promil krivice - kaže Marko Avramović za "Sport".

Godinama nezamenljivi član prvog tima srpskog šampiona, mesto među 13 najboljih je izgubio uoči gostovanja u Budvi, sredinom aprila.

Takav potez je u klubu pravdan njegovom slabijom formom, ali je igrač kasnije javno rekao da pravi razlog stavljanja „na led” leži u njegovom odbijanju da prihvati manju platu.
- Rešenje Suda je još jedan dokaz da ono što sam pričao nije bilo izmišljeno...

Partizan Vam je dužan. Koliko?
- Trenutno, šest plata za ovu sezonu, uz premije za odlazak na završni turnir Evrolige i za prošlu i za tekuću sezonu!

Zarađenog se ne odričete?
- Predstoje mi dalji razgovori sa Partizanom. Videćemo koliko je klub spreman za saradnju. Prema važećim propisima, Partizan je obavezan da me isplati do 1. avgusta.

Postoji li druga varijanta?
- Ukoliko ne izmire dug, sledi nova prijava Vaterpolo savezu Srbije. Klub koji duguje neće moći da registruje igrače za novu sezonu. Takvi su propisi - rekao je Marko Avramović.

BUDUĆNOST
Prema rešenju, Avramović je potpuno slobodan u izboru nove sredine, bez bilo kakvih obaveza prema Partizanu. Nazire li se novi klub?
- Prevashodni cilj mi je da pronađem adekvatan klub. Iskreno, bilo je kontakata, ali namerno nisam želeo da ulazim u ozbiljnije razgovore dok se ne reši moj zahtev. Bilo je zainteresovanih za mene i prošle godine. Ima ih i sada.

http://www.novosti.rs/vesti/sport.72.ht ... sest-plata

E moj Marko da si ti jedini kome se duguje pa da te razumem. Nisko si pao :facepalm:
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby Stoxan » 23 May 2011, 09:40

Taš 2000 je novi prvak Srbije u ženskom vaterpolu. Drugo mesto osvojila je Senta. ŽVK Partizan zauzeo je četvrto mesto.

tabela
1. TAŠ 2000 8 8 0 0 114:46 24
2. SEN­TA 8 5 1 2 82:61 16
3. VRA­ČAR 8 3 2 3 74:75 11
4. PAR­TI­ZAN 8 1 1 6 51:81 4
5. ŽAK 8 1 0 7 47:105 3
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby Stoxan » 24 May 2011, 12:08

Partizan je pobedom nad Košicama od 12-4 osvojio Evro intel Ligu.
Na tabeli Partizan je završio ispred mađarskog Solnoka i Crvene zvezde.

Inače Partizan je u ovom takmičenju (osim u duelima sa Vojvodinom i Zvezdom koji su bodovani i za domaći šampionat) igrao sa znatno podmlađenim sastavom (generacije 1995 i 1996) plus nekolicina igrača koji igraju za Banjicu.

Čestitke za treći trofej ove godine (iako je liga bila znatno lošijeg kvaliteta nego lani). Ostao je još jedan u Rimu.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby KKP » 25 May 2011, 23:37

Čestitke vaterpolistima na još jednom trofeju!
User avatar
KKP
 
Posts: 9672
Joined: 09 May 2011, 22:26

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby Stoxan » 26 May 2011, 10:43

Pro reko čeka Prlainovića

Vaterpolo as se ne izjašnjava o mogućem transferu, delom zbog priprema za završni turnir Evrolige, ali i zbog činjenice da mu ugovor sa Partizanom ističe na proleće 2012.
Image
Andrija Prlainović

Pro Reko nastavlja da kupuje najkvalitetnije evropske igrače.

Novi igrač aktuelnog šampiona Evrope je Sandro Sukno, mlada zvezda dubrovačkog Juga.

Sin nekadašnjeg reprezentativca SFRJ Gorana Sukna potpisao je trogodišnji ugovor sa italijanskim klubom, uz obavezu da se posle tog roka vrati u Jug.
- Istina je, potpisao sam za Pro Reko. Reč je o velikoj promeni u mom životu, jer moram ponovo da se dokazujem u društvu vrhunskih vaterpolista. Posle tri godine se vraćam u Jug – rekao je Sukno hrvatskim medijima.

Nije tajna da je već dugo na oku Pro Reka naš reprezentativac Andrija Prlainović.

Srpski as se ne izjašnjava o mogućem transferu, delom zbog priprema za završni turnir Evrolige u Rimu, ali delom i zbog činjenice da mu ugovor sa partizanom ističe na proleće sledeće godine.

http://www.novosti.rs/vesti/sport.72.ht ... rlainovica

Ja koliko znam Prlainović je već Pro rekov, samo se čeka kraj sezone da se ozvaniči. Sad ne znam da li je usmeni dogovor ili neki Predugovor , ali ta priča je 99% gotova.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby KKP » 28 May 2011, 23:55

Nikola Janović prešao u Jug...
User avatar
KKP
 
Posts: 9672
Joined: 09 May 2011, 22:26

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby Stoxan » 06 Jun 2011, 15:01

Andrija Prlainović i definitivno u Pro reku.

Prlainović u Pro Reku
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby 71:70 » 06 Jun 2011, 16:10

Nisam siguran da ce andrija otici u slucaju ozbiljne finansijske injekcije koju ocekuje nasa uprava!
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby Stoxan » 06 Jun 2011, 17:00

71:70 wrote:Nisam siguran da ce andrija otici u slucaju ozbiljne finansijske injekcije koju ocekuje nasa uprava!


Mislim da je to već rešeno, tj da je rešeno odavno. Andriji ističe ugovor sledeće godine i ovo je bila zadnja prilika da uzmemo bar neki evro za njega. Prošle godine je u poslednjem trenutku prelomio da ostane u Partizanu.
Druga stvar što su ove injekcije kratkotrajnog daha. Danas se svi slikaju, obećavaju pomoć, verovatno i udele koji evro, a već za mesec - dva neće biti nikog tu. Ući u takav rizičan i nesiguran poduhvat može imati pogubne posledice na sam klub u toku godine.

I još jedna bitna stavka, koliko god da mi dobijemo pomoć, Andrijina plata u Pro reku bez problema biće bar duplo veća nego najveća moguća u Partizanu ikada. U Reku Zloković ima 350 hiljada evra godišnje, a kod nas ne verujem da iko ima više od 100h. U najluđim snovima da nam pomognu nenormalno mnogo, opet niko ne verujem da bi imao više od nekih 150h.

Po meni ne treba ulaziti u te novčane projekte tipa Bečej ili Pro reko. Jer prvi je već propao. Drugi sigurno neće trajati večno. Pitanje je dana kada če njihovim gazdama dopizdeti i kada će zavrnuti slavine. Jednostavno treba sačuvati tim koliko je moguće više, uz adekvatna pojačanja i postepeno uvođenje naše dece iz omladinske škole. To će nam garantovati uspeh i dominaciju godinama u Evropskom vaterpolu.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby KKP » 06 Jun 2011, 18:26

71:70 wrote:Nisam siguran da ce andrija otici u slucaju ozbiljne finansijske injekcije koju ocekuje nasa uprava!


Ja sam pratio ovde, Vučko je relativno odavno najavio da će Prlainović u Pro Reko, to je već duže vreme gotovo stvar, nažalost...
User avatar
KKP
 
Posts: 9672
Joined: 09 May 2011, 22:26

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby Stoxan » 06 Jun 2011, 21:37

Hadžiteodoru je napustio Partizan, tj istekao mu je ugovor. On će karijeru nastaviti u grčkom Hiosu.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby KKP » 06 Jun 2011, 21:50

Vujasinović će tokom leta igrati za brazilski Fluminense...

http://www.novosti.rs/vesti/sport.72.ht ... -u-Brazilu
User avatar
KKP
 
Posts: 9672
Joined: 09 May 2011, 22:26

PreviousNext

Return to Vaterpolo

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 44 guests