Board index Razni Sportovi Vaterpolo

Vaterpolo - Vesti, aktuelnosti...

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby Unexpected » 30 Apr 2011, 22:44

VATERPOLO: Voša izbacila Zvezdu
30. april 2011. 21:34 > 21:35

U majstorici polufinala plej-ofa u Novom Sadu, Vojvodina pobedila Crvenu zvezdu - 7:5.

Image

Polufinalna serija je završena, a Vojvodina će se u finalu boriti sa Partizanom za titulu šampiona Srbije. To je odlučeno u subotu uveče u Novom Sadu, gde je u majstorici Voša savladala Crvenu zvezdu 7:5.

Prethodno, crveno-beli su napravili brejk i Novom Sadu u prvom meču (6:5), ali su u revanšu u Beogradu uzvratile "lale", pobedom posle peteraca (5:5, 6:6, 11:10).

Zvezdi preostaje borba za treće mesto sa Beogradom.

(MONDO, foto zvanični sajt Vojvodine)
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby Stoxan » 30 Apr 2011, 23:04

Termini finala su 7. i 14. maj.

U majstorici za peto mesto u Novom Sadu ŽAK je savladao Banjicu 9-4 i uz Beograd igraće u LEN kupu sledeće godine. Lep uspeh za kikinđane.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby Stoxan » 04 May 2011, 20:33

Šoštar u Kući slavnih
Novosti online | 04. maj 2011. 15:24 | Komentara: 0
Proslavljeni vaterpolo golman, član zlatne reprezentacije Jugoslavije, dobiće 6. maja u Americi mesto među najslavnijim ljudima vodenih sportova
Image
Aleksandar Šoštar

PREDSEDNIK Sportskog saveza Srbije, Aleksandar Šoštar u četvrtak rano ujutru putuje u Ameriku. Legendarni vaterpolo golman će 6. maja biti učesnik na zvaničnoj inaguraciji sportista koji ulaze u Kuću slavnih.

Uz Srbina, koji je branio za zlatnu generaciju JU vaterpola, ovo laskavo priznanje dobiće i jedan od najboljih plivača svih vremena Jan Torp. Dodela priznanja je u gradiću Fort Loderdejl, na Floridi.
- Ovo je za mene zaista velika čast, ali mislim da je i čast za zemlju iz koje dolazim, Srbiju. Biti u prisustvu takvih velikana je nešto zaista posebno. Od srpskih vaterpolista, pre mene su u Kuću slavnih ušli Igor Milanović i Mirko Sandić. Zauvek ću pamtiti ovaj 6. maj 2011. godine, jer on je potvrda da sam dobro radio u životu - istakao je predsednik Sportskog saveza Srbije Aleksandar Šoštar.

http://www.novosti.rs/vesti/sport.72.ht ... ci-slavnih
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby AirBall » 07 May 2011, 09:47

Citam u Zurnalu da je Marko Avramovic zatrazio raskid ugovora s Partizanom... Nezadovoljan je time sto su uprava kluba i trener Milanovic pokusali da ga ubede da revidira ugovor i da pristane na manja primanja... Salva optuzbi na sve strane koja nam svakako nije u interesu pred najbitniji deo sezone...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106322
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby Stoxan » 07 May 2011, 10:07

AirBall wrote:Citam u Zurnalu da je Marko Avramovic zatrazio raskid ugovora s Partizanom... Nezadovoljan je time sto su uprava kluba i trener Milanovic pokusali da ga ubede da revidira ugovor i da pristane na manja primanja... Salva optuzbi na sve strane koja nam svakako nije u interesu pred najbitniji deo sezone...


Žao mi je samo što Marko nije sačekao kraj sezone. Ta priča se vuče još od leta. Slična situacija je bila i sa Gakom i Gocićem koji su napustili Partizan. Pogotovo je Gocić bio pogođen time. Marka je dodatno pogodila činjenica što nije u prvom planu kod Milanovića. Svega ima ovde. Na žalost, u ovakvo vreme ovakve stvari se dešavaju sve češće. Od većine igrača je traženo da pristanu na smanjenje ugovora. Neki su se složili, neki ne. Jedno je sigurno ovo nam sada nikako nije potrebno. Iskreno se nadam da će se na ovom završiti. Neke stvari treba rešiti u okviru kuće. Svako dalje polemisanje po novinama samo će naneti štetu Partizanu. Marko je dobar momak, nezadovoljan je i ima razloga za nezadovoljstvo. Ali ni ovo nije način da se to pokaže, bar ne sada.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby AirBall » 08 May 2011, 11:48

Milanovicevo vodjenje situacije...

„Jedini razlog zašto Marko Avramović nije u timu je što sam nezadovoljan njegovim igrama u Partizanu ove, kao i prošle sezone“, rekao je Milanović, „Njegovo odbijanje da pristane na smanjenje ugovora nema veze sa mojom odlukom. Još posle utakmice u Barseloni, u prvoj fazi Evrolige sam mu rekao da nisam bio zadovoljan onim što je tada pružio, a ni kasnije nije dostigao željeni nivo. Čak mislim da je ove sezone u reprezentaciji vrlo dobro igrao, ali ne i u Partizanu“.

Nije tajna da u poslednje vreme Partizan nije u sjajnoj finansijskoj situaciji, plate su kasnile, a igrači su zbog toga jedno vreme trenirali smanjenim intenzitetom.

„Ove godine sam 40–50 odsto uticao na to da se uspostavi harmonija u primanjima, da plate budu u skladu sa odgovornostima i obavezama. O primanjima i budžetu bi više mogao da kaže Aleksandar Šoštar kada se vrati iz Amerike. Kad je o Marku Avramoviću reč u projektu renoviranja tima on i nije bio u prvom planu. Jer smatram da je za klub jeftinije da šansu dobije mlađi igrač poput Dedovića i Mandića, čija su primanja manja, a tom promenom razlika u igri ekipe se ne bi osetila. Marku želim sve najbolje, žao mi je što se rastajemo“, naglasio je Milanović


b92 je preneo iz Zurnala...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106322
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby Stoxan » 08 May 2011, 13:14

Surovi profesionalizam.

I nisu samo Mandić i Dedović u pitanju. Partizan polako ponovo vraća svoju školu. Ima dosta igrača koji će narednih godina biti nosioci igre i Partizana i reprezentacije. Mandić je 1994. a Nikola Dedović 1992. godište. Tu su još Aleksa Šaponjić(1992) Janko Radović(1991), zatim jedan od najtalentovanijih Draško Gogov (1995), Strahinja Nešić (1996), Ognjen Stojanović (1996)..
Većina njih igrala je za nas u Evrointer ligi, a neki od njih igraju i za Banjicu koja je drugi tim Partizana.

I da ne zaboravim danas u 19:15h prva utakmica finala play-ofa Partizan - Vojvodina. Prenos na arena1
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby nanananana » 08 May 2011, 20:50

Pobedili smo Vojvodinu 16-4. Druga utakmica je 13.ili14.maja u NS.Igra se na dve pobede.
Ja sam s' tobom život ceo,samo CRNO-BELO...
nanananana
 
Posts: 22
Joined: 13 Apr 2011, 08:08

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby Stoxan » 12 May 2011, 21:46

Dejan Savić ide u penziju
V. N. | 12. maj 2011. 20:16 | Komentara: 0
Oproštaj od vaterpola proslavljeni reprezentativac Jugoslavije i Srbije imaće na meču Beograd – Zvezda koja će se odigrati u petak od 18.30
Image
Dejan Savić

LEGENDARNI Dejan Savić (36) u petak (18.30) na utakmici između Beograda i Crvene zvezde igra oproštajni meč. Rekorder po broju igara za državni tim, odlučio je još ranije da stavi tačku na prebogatu igračku karijeru.

- Ne osećam preterani emotivni naboj. Verovatno zbog toga što sam se oprostio još prošle godine. Tada je stigao poziv nekadašnjeg saigrača iz reprezentacije Viktora Jelenića koji je obnovio Zvezdu. Želeo sam da mu pomognem, pa sam „penziju“ prolongirao za jednu sezonu - kaže Savić

http://www.novosti.rs/vesti/sport.72.ht ... -u-penziju
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby nanananana » 13 May 2011, 20:09

Jos jedna pobeda od 12:3 i nova titula. Bravo momci!

Cujem da su vaterpolisti vojvodine napustili bazen pre kraja utakmice.
Ja sam s' tobom život ceo,samo CRNO-BELO...
nanananana
 
Posts: 22
Joined: 13 Apr 2011, 08:08

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby AirBall » 13 May 2011, 20:33

Oni brze osvajaju titule nego sto ja stignem da cestitam... :P

Crno-beli bravo-bravo... :D
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106322
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby Fića » 13 May 2011, 21:59

Svaka cast na tituli, a sad EVROPA :bliss:
User avatar
Fića
 
Posts: 673
Joined: 18 Mar 2011, 11:05

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby KKP » 13 May 2011, 22:34

Čestitke i vaterpolistima na očekivanoj tituli! :harmonikas:
User avatar
KKP
 
Posts: 9672
Joined: 09 May 2011, 22:26

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby Tumbas » 13 May 2011, 23:17

Cestitke i sa moje strane. Ako bude srece i zdravlja, u Rim po finale i titulu!
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Re: Vesti, aktuelnosti...

Postby Stoxan » 14 May 2011, 18:37

Crno-beli „delfini“ apsolutni šampioni Srbije

Vaterpolisti Partizana u petak u Novom Sadu bez većih problema osvojili petu uzastopnu nacionalnu titulu. Sledi fajnal-for Evrolige u Rimu
Image
Vaterpolisti Partizana

IMA li ko jači? Nema. Oni su najjači. Bez konkurencije. Apsolutni šampioni Srbije. Vaterpolisti Partizana bez mnogo muke u dvomeču sa Vojvodinom osvojili su petu uzastopnu titulu, a 24. u dugoj i prebogatoj istoriji kluba.

Dokazali su crno-beli po ko zna koji put da u Srbiji nemaju ravnog, a bogami i Evropa uzmiče pred njima. Četa Igora Milanovića ponovo je bez poraza završila domaći šampionat zabeleživši 14 pobeda, a pri tom su skoro svaki meč igrali sa 50 posto manje snage no što to rade u Evroligi.
- Rutinski smo odigrali finale. Napravili smo dobar pristup u obe utakmice, što je rezultiralo sa dve lake pobede. Od nas se očekivalo da osvojimo titulu i cilj smo ispunili. Sad je pred nama da se u narednih mesec dana što bolje pripremimo pred fajnal-for Evrolige koji nas od 3. do 5. juna očekuje u Rimu - istakao je bek Partizana Milan Aleksić.

Osvojena je 24. kruna, ali odmora nema. Za nešto malo više od tri nedelje na programu je fajnal-for Evrolige. Crno-beli sa Banjice nadaju se da bi posle 35 godina mogli ponovo na krov Evrope.

http://www.novosti.rs/vesti/sport.72.ht ... oni-Srbije

Nama su finala plej-ofa priprema za Evropu :blue:
Traži se dobar sparing partner za F4. Moguće je da bude Budva, pošto je mala verovatnoća da ćemo s njima igrati u Rimu
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

PreviousNext

Return to Vaterpolo

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests