Board index Razni Sportovi Vaterpolo

Vaterpolo - Srpski klubovi na evro-sceni, Evro lige i kupovi

Re: Partizanov pohod na evropsku titulu

Postby Niksicanin » 10 May 2011, 13:50

Da li neko zna termine na F4?
Niksicanin
 
Posts: 5887
Joined: 23 Apr 2011, 08:09

Re: Partizanov pohod na evropsku titulu

Postby Stoxan » 10 May 2011, 14:22

Niksicanin wrote:Da li neko zna termine na F4?


3. i 4. jun

Partizan - Mladost 03.06. 19:30h
Pro reko - Budva 03.06. 21h
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Partizanov pohod na evropsku titulu

Postby 71:70 » 19 May 2011, 16:30

Bice organizovan odlazak navijaca na f4, sa cenom izmedju 150-180jura.
O cemu sam ja razmisljao kada sam uplacivao letovanje :banghead: :banghead: :banghead:
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Partizanov pohod na evropsku titulu

Postby Tumbas » 19 May 2011, 16:32

71:70 wrote:Bice organizovan odlazak navijaca na f4, sa cenom izmedju 150-180jura.
O cemu sam ja razmisljao kada sam uplacivao letovanje :banghead: :banghead: :banghead:

Verovatno o onim Norvezankama sa Putovanja :bleh:
Moj tata je vaš kolega!
User avatar
Tumbas
 
Posts: 1764
Joined: 17 Mar 2011, 11:34

Re: Partizanov pohod na evropsku titulu

Postby 71:70 » 19 May 2011, 17:52

Pa bile su negde u glavi, ali bi mi sada i zabarke fino legle! :cmizdr:
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Partizanov pohod na evropsku titulu

Postby Stoxan » 19 May 2011, 22:34

71:70 wrote:Bice organizovan odlazak navijaca na f4, sa cenom izmedju 150-180jura.
O cemu sam ja razmisljao kada sam uplacivao letovanje :banghead: :banghead: :banghead:


Idu i Zagrepčani u velikom broju. Biće zanimljivo u Rimu :duel:
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Partizanov pohod na evropsku titulu

Postby 71:70 » 20 May 2011, 10:42

Grobarska ekipa koja će biti u rimu je jedna od boljih koje su se skupile za evro gostovanja, dok su zagrepčani mahom simpatizeri kluba, tako da neće biti preterano zanimljivi našim navijačima. Mada...
User avatar
71:70
 
Posts: 15453
Joined: 15 Mar 2011, 16:24
Location: Gde god ti da igras...

Re: Partizanov pohod na evropsku titulu

Postby Stoxan » 20 May 2011, 11:20

71:70 wrote:Grobarska ekipa koja će biti u rimu je jedna od boljih koje su se skupile za evro gostovanja, dok su zagrepčani mahom simpatizeri kluba, tako da neće biti preterano zanimljivi našim navijačima. Mada...

Danas sam čuo da su popizdeli njihovi navijači žešće jer su im zabiberili cene. Čini mi se da je cena preko 500 evra (preko 3500 kuna). Da li će se navijači sami organizovati ne znam. Za ove pare ići će samo simpatizeri i sponzori, tako da mislim da će ta tvoja konstatcija biti apsolutno tačna.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Partizanov pohod na evropsku titulu

Postby Stoxan » 28 May 2011, 09:31

Počinje polako odbrojavanje do Rima. Naši su se vratili iz Segedina gde su imali pripreme. Kao što sam i rekao Budva nam je bila sparing partner, što je odlično, jer se i oni spremaju za turnir. Bilo je nekoliko sitnih povreda, ali ništa dramatično.
Ovih dana će početi polako da se diže atmosfera i u medijima i među navijačima. Ostalo je još samo 6 dana.

Прлаиновић: Није довољно зауставити Удовичића
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Partizanov pohod na evropsku titulu

Postby Stoxan » 29 May 2011, 23:05

Vaterpolisti u sredu putuju u Rim.
U petak u 19:30h je polufinale.

Za one koji ne znaju u kojim uslovima ove godine radi VK Partizan

NIJE LAKO BEZ PARA
OVE godine niste mogli bez problema. Čak se desio i štrajk upozorenja. Koliko vas to ometa pred fajnal-for?
- Više utiče na svakodnevicu. Čoveku kada radi nešto, a ne dobija određenu, dogovorenu nadoknadu sigurno nije svejedno. Pogotovo kada dođe u situaciju da ostane bez para. To je teško, da se ne lažemo. Ali, u ovom trenutku to nam je u drugom planu. Idemo na F4 ne razmišljajući o tim stvarima, ali sigurno nije lako. Nije lako održati atmosferu koju imamo i stvarno dajemo sve od sebe da je ne poremetimo.

Vujasinović: Spremni smo za 7. krunu!
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Partizanov pohod na evropsku titulu

Postby VMJunior » 30 May 2011, 09:29

Vujasinović: Spremni smo za 7. krunu!

Kapiten vaterpolista Partizana Rajfajzen optimist pred fajnal-for Evrolige. Ne bežimo od uloge favorita, ali to moramo da dokažemo već u polufinalu protiv Mladosti – kaže iskusni Vujasinović



JOŠ dve, i to kakve, prepreke dele vaterpoliste Partizana Rajfajzen od ostvarenja sna. Crno-beli 35 godina čekaju na sedmu evropsku krunu i mnogi misle da je došlo vreme da se 4. juna u Rimu ispije slavljenički šampanjac. Tako daleko ne gledaju samo igrači. Svi su koncetrisani na polufinalni duel, 3. juna, sa zagrebačkom Mladosti, koju predvodi fenomenalni Vanja Udovičić.

- Mi se, kao i sve ostale ekipe, spremamo da budemo prvi na fajnal-foru - ne ostavlja nikakvu dilemu kapiten Vladimir Vujasinović. - Ali, prvo nas čeka duel protiv Mladosti, koja nas je na startu Evrolige u novembru dobila dosta ubedljivo.


Taj poraz vas je u prvoj fazi dobro uzdrmao?

- Dobro se sećamo te utakmice i ona mora da nam bude za nauk kako da igramo u tom polufinalu i na koji način da im se suprotstavimo. Mislim da i oni dolaze u Rim da osvoje fajnal-for, tako da ćemo naići na vrlo motivisanog i jakog protivnika.

Bez obzira na vaš oprez, već sada mnogi govore o finalu: Reko - Partizan?

LETE U SREDU
VATERPOLISTI Partizana Rajfajzen u sredu će otputovati u Rim. Finalni turnir startuje u petak, 3. juna, a u polufinalu se sastaju: Partizan Rajfajzen - Mladost (19.30), Pro Reko - Budva (21.00). Finale je u subotu od 21.00. Meč za treće mesto igra se od 19.30.
- I Italijani, ali i ostali, daju slične izjave kao mi. I oni pričaju da se spremaju za polufinalnu utakmicu, a tek onda za finale. Drago mi je ako nas vide kao favorita, jer to znači da nas cene rivali i vaterpolo javnost. Sigurno da to prija.

Ne bežite od uloge favorita?

- Ne, možemo da preuzmemo ulogu favorita. Sigurno da znamo da to ništa ne znači, da moramo da pokažemo u bazenu, da moramo da odigramo najbolju utakmicu u poslednje dve godine da uopšte stignemo u to finale.

Polufinalni duel, biće i vaš i Udovičićev okršaj?

- Ja sam vaterpolo prošlost, Vanja je sadašnjost. A imamo i vaterpolo budućnost. Igraju dve ekipe, jedna protiv druge, mislim da tu pojedinci vrlo malo odlučuju na kraju. Obično na tim utakmicama presudi bolja ekipna igra, bolje odigrana odbrana.

MALO I SUJEVERNI
RIM je za naš vaterpolo, ali i sport, srećan grad?
- Ima te magije. Čak sam pitao da li možemo da odsednemo u istom hotelu u kojem su bili reprezentativci pre dve godine kada su pokorili svet. Mislim da nije moguće, ali... Sigurno da ima tu svega po malo. Nadamo se, računamo, ovo je treći F4 Partizana u poslednjih pet godina, tako da možda ima toga. Igrao sam fajnal-for u Rimu, osvojio ga, doduše bilo je italijansko prvenstvo. Idemo puni samopouzdanja, to je sigurno.
Snaga Mladosti je u kapitenu naše selekcije?

- Zagrepčani, osim Vanje, imaju i Hinića, Muslima i Pavića na golu. Već dolazimo na četiri imena i svaki od njih može da donese prevagu na takvima utakmicama, ali mislim da imamo igrače da im pariraju i neutrališu ih.

Javnost se pita kada će „ta titula“. Da li vas to opterećuje?

- Ne, uopšte. Godinama je Partizan bio blizu, ali i daleko od evropskog trona. I ne jurimo Kup šampiona toliko dugo da bi sada bila velika presija. Na primer Jug je igrao poslednjih šest godina Fajnal-for, a bio jednom prvi i to u Dubrovniku. Sve ostalo su pogubili, tako da ponekad je potrebno strpljenje i dugoračan rad da bi se nešto ostvarilo.

Jasno je da se titula ne osvaja „preko noći“?

- Pa, ni Reko nije odmah postao dominantan. Kada sam došao osvojili smo Evropu druge godine, a posle toga je usledio veliki pad, iako smo imali ekipu koja je svake godine konkurisala za prvo mesto. Ali, trebalo nam je tri, četiri godine da dođemo do druge titule i da posle osvajamo u kontinuitetu.

Koliko može Partizan na fajnal-foru?

JOŠ VAGAM
VAMA je ovo možda oproštajna sezona, tako da je motiv još veći?
- Motiv je sigurno veliki. Ali, odluku o kraju karijere ostaviću za posle fajnal-fora. Samo, blizu sam odluke da nastavim sledeće godine. Još nije defintivno, ali 90 odsto.
- Može od četvrtog do prvog mesta!

U prvoj fazi ste se mučili, ali ste u drugoj briljirali. Koliko vas ometa duga pauza?

- To ćemo tek da vidimo. Nadam se da ćemo posle F4 pričati da nam je dobro došla jednomesečna pauza. Što se tiče neke forme individualne i ekipe, najviše nam je odgovaralo da smo igrali sedam dana kasnije posle Jadrana, jer smo bili u nekom naletu, uzletu. To se nije desilo, zaboravio sam kada smo imali poslednju poštenu utakmicu.

Ni drugi se nisu naigrali?

- Zavisi od rivala kako će da prođu kroz ovaj period. Rekova sedmorka u nacionalnom šampionatu je bila na tribinama, Mladost nije igrala uopšte, Budva imala koju više utakmicu. Sve dođe na kraju na isto.

NIJE LAKO BEZ PARA
OVE godine niste mogli bez problema. Čak se desio i štrajk upozorenja. Koliko vas to ometa pred fajnal-for?
- Više utiče na svakodnevicu. Čoveku kada radi nešto, a ne dobija određenu, dogovorenu nadoknadu sigurno nije svejedno. Pogotovo kada dođe u situaciju da ostane bez para. To je teško, da se ne lažemo. Ali, u ovom trenutku to nam je u drugom planu. Idemo na F4 ne razmišljajući o tim stvarima, ali sigurno nije lako. Nije lako održati atmosferu koju imamo i stvarno dajemo sve od sebe da je ne poremetimo.
Mada je reč o drugom timu, Reko je u Italiji pokazao da je ranjiv?

- Taj Reko iz prvenstva nema veze, pitanje je da li bi prošao na fajnal-for.

U finišu sezone zbog nesporazuma sa upravom napustio vas je Avramović?

- Da ne ulazim u te priče... Bez Avre smo odigrali poslednje dve utakmice u Ligi šampiona i dve protiv Vojvodine. Šta da se radi. Koga nema bez njega se može i mora, ne možemo da se osvrćemo i da gledamo unazad, onda nigde ne možemo da idemo. Imamo na toj strani Dedovića i Mandića, koji će zajedno probati da nadomeste njegov izostanak.

Vaša ekipa je dosta iskusna, ali ima i nekoliko veoma mladih igrača. Koliko vam pomaže „sveža krv“?

- Mislim da su oni tek na početku, „u povoju“. U jakim utakmicama će se isklesati. Imaju naše puno poverenje, to im pokazujemo svaki dan na svakom treningu. Ne očekujemo pad ni kada su oni u igri i mislim da su sposobni da izdrže taj pritisak.

Koliko vam pomaže prošlogodišnje iskustvo iz Napulja, kada ste u polufinalu ispustili 4:0 protiv Reka?

- Svaka utakmica nosi svoje dobre ili loše iskustvo. Trebalo bi da budemo jači nego prošle godine. Mislim da smo protiv Juga pokazali napredak. Da podsetim, pre dve godine u Dubrovniku smo izgubili sa četiri razlike u odlučujućij utakmici. Ove godine smo ih dobili sa plus tri... Nadam se da ćemo u Rimu potvrditi taj napredak i da ćemo se na kraju radovati.

v.novosti
User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Partizanov pohod na evropsku titulu

Postby CRNO_BELI » 31 May 2011, 22:04

Idemo po tu sedmicu, vrijeme je. :algabacaju:
Nije najveća budala onaj koji ne umije da čita, nego onaj koji misli da je sve ono što pročita istina. - Andrić

Ako hoćeš da budeš najbolji, moraš da trčiš sa najboljima. - Dule
User avatar
CRNO_BELI
 
Posts: 3514
Joined: 26 May 2011, 18:10
Location: Ozren

Re: Partizanov pohod na evropsku titulu

Postby Stoxan » 31 May 2011, 22:11

Ajde Grobari mrdnite malo. Za dva dana napadamo Evropu. :algabacaju:

Soro lakše povređen. Još se ne zna da li ćemo igrati sa jednim ili dva golmana zbog toga. Ukoliko se pak proceni da je Sorova povreda sumnjiva skinuće se rezervni golman Živojinović. U tom slučaju Mandić najverovatnije ostaje u civilu.
Naši danas (sreda) putuju u Rim.
Momci srećno i da nam donesete tu titulu. Prođe 35 godina od poslednje...

Партизан спреман за освајање Вечног града
Milanović: Spremni smo na sve u Rimu
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Partizanov pohod na evropsku titulu

Postby Niksicanin » 01 Jun 2011, 10:52

Na zalost, ostajem negdje u kafani da gledam.
Bio sam u Lucanima i koliko vidim dobra ekipa se sprema za Rim, tako da cemo sa te strane biti u prednosti.
Niksicanin
 
Posts: 5887
Joined: 23 Apr 2011, 08:09

Re: Partizanov pohod na evropsku titulu

Postby DON » 02 Jun 2011, 14:42

Шефик: Партизан само судије могу да зауставе
2 јун, 2011

Image

Један од најбољих ватерполо голмана на свету, чувар мреже црногорске Будве Денис Шефик, изјавио је да само судије могу да зауставе Партизан на путу до финала Евролиге.

Бивши чувар мреже Партизана рекао је да српски шампион без дилеме има бољи тим од загребачке Младости, али да велики проблем на том мечу може да буде суђење.

- Из искуства знам да хрватски клубови у Европи увек имају добро суђење. Без обзира на то који су та табели у домаћем шампионату и како играју, Младост увек има добар рејтинг код судија и то би Партизану могао да буде велики проблем. Играо сам ове сезоне и против једних и против других, ‘црно-бели’ су свакако бољи тим, али у полуфиналу не мора увек бољи да победи – рекао је Шефик.

Он тврди да Партизан игра најбољи ватерполо у Европи, али је Про Реко ипак фаворит за титулу.

- Партизан пружа најбоље партије, а Про Реко има без дилеме најквалитетнији тим. У процентима предност дајем Италијанима, рецимо 60:40 – навео је Шефик.

Некадашњи голман репрезентације Србије, а сада узданица државног тима Црне Горе свестан је да његов тим у полуфиналу против Про Река има минималне шансе.

- Требало би много тога да се поклопи на тој утакмици, па да их изненадимо.То значи да бисмо ми морали да одиграмо изнад, а они испод својих могућности, а затим да ја одбраним готово све. Све је могуће, они су фаворити, али нећемо се предати – истакао је Шефик.

Он је похвалио колеге у редовима учесника завршног турнира и истакао да први пут на фајнал-фору бране чеири најбоља голмана света.

- Слободан Соро, Јосип Павић и Ђакомо Пасторино су најбољи чувари мреже на планети. Не знам да ли ће баш голмани да донесу превагу, али сигурно ће их бити тешко савладати – закључио је Шефик.



Прлаиновић: Против Младости нема тајни
2 јун, 2011

Image

Најбољи стрелац ватерполиста Партизана Андрија Прлаиновић свестан је да црно-беле очекује веома тежак меч против загребачке Младости у полуфиналу Евролиге, али је уверен да ће Београђани после 35 година заиграти у финалу елитног такмичења.

- Све је јасно кад је у питању меч против Загрепчана. Одлично се познајемо, играли смо толико пута једни против других, тако да нема ама баш ниједне тајне. Сигурно ће то бити неизвестан меч, али се надам победи – рекао је Прлаиновић.

Наравно, највећа опасност за гол Партизана биће тандем Удовичић – Хинић.

- Излишно је и причати о њиховим квалитетима, али као и увек, одлучује тимска игра. Кључ је пре свега, у доброј одбрани. Кад одбрану одиграмо на насем нивоу, онда се никог не плашимо – јасан је Прлаиновић.

„Црно-бели” су до сада одрадили три тренинга у Риму, вечерас је на програму и четврти, па ће максимално спремни дочекати сутрашње полуфинале.

- Потребно је мало времена да се навикнемо на отворени базен, али после мини припрема у Темишвару и тренинга овде мислим да неће бити никаквих проблема – закључио је Прлаиновић.

Иначе, у Риму је велики празник, слави се 150..рођендан Италије, атмосфера је свечарска и много људи је на улицама….

Надамо се да ће такво расположење владати и међу „црно-белима” после сутрашњег полуфинала, а зашто не и после финала. Време је да Београд и Србија опет имају европског шампиона.
User avatar
DON
 
Posts: 19536
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

PreviousNext

Return to Vaterpolo

Who is online

Users browsing this forum: Trendiction2 [Bot] and 48 guests